Σελ. 1 από 15 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 211
  1. #1
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ανοιγω αυτό το θεμα γιατί θα γίνω κάτοχος του συγκεκριμένου μοντεμ λίαν συντόμως και ως γνωστον των φρονίμων τα παιδία….
    Θελω λοιπόν να γίνουν κάποια πράγματα που αφορούν την μετατροπή του σε international, απολύτως ξεκάθαρα και όσο το δυνατόν πιό απλά τόσο σέ μένα αλλά και για τον πλέον αδαή και μελλοντικό κάτοχο αυτού το μοντεμ και όχι μόνο.
    Η μετατροπή δεν γινεται ετσι απλά μέσα από το Web interface του μοντεμ ακολουθόντας τι διαδικασία αναβάθμησης, γιατι υπάρχει ένας έλεγχος του υπάρχοντος firmware, γι’αυτό Θα πρέπει να “ξεγελάσουμε” τον έλεγχο λέγοντας του ότι εχουμε την international έκδοση (avme).
    Απ‘τη στιγμη που περάσεις το international firmware το μοντεμ σου εχει γίνει Annex A/B.
    Εχω κάνει μια συλλογή μεθόδων μέσα από το φορουμ, και γι’αυτό θέλω να δώ ποιές έχουν ισχύ για το μοντελο αυτό, ποιές όχι ή ποιές θα πρέπει να τροποποιηθούν.
    Δεν αφορά τη μέθοδο με το ruKernelTool που περιγράφεται αλλού.

    Τροπος 1ος (karasardelis/valantis544)
    Με TELNET
    Κάνουμε restore defaults.
    Δημιουργούμε ένα password για το web interface.
    Συνδέουμε ένα αναλογικό τηλέφωνο και το δηλώνουμε στο web interface του router.
    Συνδέουμε ένα απλό τηλέφωνο στο Fritz!Box 7490 και πληκτρολογούμε τον συνδυασμό #96*7* ο οποίος ενεργοποιεί την λειτουργία Telnet.
    Στη κάρτα δικτύου βάζουμε καρφωτή
    IP Address: 192.168.178.2
    Masks 255.255.255.0
    Gateway 192.168.178.1 and
    DNS 192.168.178.1 και μετα Advanced -> WINS -> NetBios over TCP/IP
    Απενεργοποιούμε Firewall και Antivirus.
    Από το DOS Prompt του υπολογιστή μας γράφουμε συνήθως
    Telnet 192.168.178.1
    Δίνουμε το password που δημιουργήσαμε πιο πριν και enter.
    Αφού συνδεθούμε στο Fritz!Box πληκτρολογούμε την παρακάτω εντολή:
    echo "firmware_version avme"> /proc/sys/urlader/environment
    και ENTER, κλείνουμε το παράθυρο πατώντας Χ.
    Στη συνέχεια τρέχουμε το recover-image.exe, που έχουμε κατεβάσει από την AVM, στη περίπτωση μας το FRITZ.Box_7490.en-de-es-it-fr-pl.06.80.recover-image.exe.
    Όταν μπουμε στο Interface την πρωτη φορα οριζουμε Χωρα, γλωσσα και Annex.
    Με #96*8* τελος επενεργοποιουμε το telnet.
    Τροπος 2ος
    Με FTP
    Βγαζεις απο το ρευμα το fritz ανοιγεις cmd prompt και γραφεις ftp 192.168.178.1
    (δεν πατας enter το γραφεις για να το εχεις ετοιμο)
    Βαζεις στο ρευμα το fritz και μετα που μπει στο ρευμα
    πατας enter ωστε να εκετελεστεί το ftp 192.168.178.1
    μετα κανεις login με user/pass adam2/adam2
    quote SETENV firmware_version avme
    bye
    Στη συνέχεια τρέχουμε το recover-image.exe, που έχουμε κατεβάσει από την AVM.
    Τροπος 3ος (jkoukos/maxorfo)

    Με τη χρηση του αρχείου fritz_as_avme_newer.tar, σαν αρχειο αναβαθμησης μέσα από το web interface του 7490.
    Αγνοείς την ενημέρωση ότι είναι λάθος το αρχείο και επιλέγεις να συνεχίσεις την αναβάθμιση.
    Με το αρχείο αυτό αλλάζει το περιβάλλον του bootloader του ρούτερ, που σετάρεται έτσι ώστε να μπορεί να δεχθεί το international recover-image.
    Δεν κάνεις reboot, ούτε βγάζεις το 7490 από την πρίζα, ακόμα κι αν το ζητήσει και στη συνέχεια τρέχουμε το recover-image.exe, που έχουμε κατεβάσει από την AVM, στη περιπτωση μας το FRITZ.Box_7490.en-de-es-it-fr-pl.06.80.recover-image.exe.
    Όταν τρέχεις το Recovery Image στο σημείο που ψάχνει την συσκευή πρέπει να κλείσεις την τροφοδοσία για να δεί το πρόγραμμα το μοντεμ σου.
    Επειδη αυτοί οι τρόποι εχουν κοντά δεκαετία και αναφέρονται σε παλιά μοντέλα δέν ξέρω αν είναι σε ισχύ ακόμη με τά νέα μοντελα ή με τo νέο firmware που φοράνε ή αν ο bootlader εχει αλλάξει ή αν υπάρχουν κάποιοι άλλοι έλεγχοι που πρεπει να παρακάμψουμε???
    Σε ιταλικό φορουμ κάποιος ειπε ότι έκανε downgrade το firmware σε 06.30 του 7490 για να ενεργοποιησει το telnet, ισχυει???
    Ευχαριστώ προκαταβολικά για τήν βοήθεια σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-06-2014
    Περιοχή
    Σκιά του Αθως
    Μηνύματα
    411
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    To 7390 που μου το είχαν κάνει δώρο είχε το Γερμανικό Fw και κατάφερα να το κάνω international μόνο με το rukerneltool (μετά από αρκετές προσπάθειες και με windows XP τότε).
    Οτιδήποτε άλλο δοκίμασα δεν πέτυχε αν και είχε κάνει προσπάθεια και κάποιος φίλος απο Γερμανία.
    Δεν ξέρω γιατί απέκλεισες το συγκεκριμμένο εργαλείο αλλά αν κάνει δουλειά και στο 7490 ξανασκέψου το.
    Πάντως το 7490 είναι πάρα πολύ καλό για την δουλειά που το θές.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    To 7490 είναι λίγο στρυφνό σε σχέση με άλλες συσκευές (π.χ. 7390) και μέχρι σήμερα δεν γίνεται αυτόματα με το ruKernelTool (που θα ήταν ο ευκολότερος τρόπος).
    Ο σίγουρος τρόπος για το 7490 είναι μέσω FTP, δηλαδή ο 2ος που μνημονεύεις. Θα παίξει και με το telnet, αλλά όπως λες θέλει firmware κάτω από το 6.50.
    Υπάρχει οδηγός, πως μπορεί να γίνει απροβλημάτιστα.

    Ο 3ος τρόπος είναι για συσκευές branded, δηλαδή με firmware γερμανικών παρόχων, όπως έχουμε κι εμείς τις συσκευές των δικών μας που είναι κλειδωμένη η αναβάθμιση.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gsan Εμφάνιση μηνυμάτων
    To 7390 που μου το είχαν κάνει δώρο είχε το Γερμανικό Fw και κατάφερα να το κάνω international μόνο με το rukerneltool (μετά από αρκετές προσπάθειες και με windows XP τότε).
    Οτιδήποτε άλλο δοκίμασα δεν πέτυχε αν και είχε κάνει προσπάθεια και κάποιος φίλος απο Γερμανία.
    Δεν ξέρω γιατί απέκλεισες το συγκεκριμμένο εργαλείο αλλά αν κάνει δουλειά και στο 7490 ξανασκέψου το.
    Πάντως το 7490 είναι πάρα πολύ καλό για την δουλειά που το θές.
    Το 7390 ηταν η αρχικη μου επιλογη, αλλα διαβασα για καμποσα προβληματακια και στραφικα σε δοκιμασμενη λυση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    To 7490 είναι λίγο στρυφνό σε σχέση με άλλες συσκευές (π.χ. 7390) και μέχρι σήμερα δεν γίνεται αυτόματα με το ruKernelTool (που θα ήταν ο ευκολότερος τρόπος).
    Ο σίγουρος τρόπος για το 7490 είναι μέσω FTP, δηλαδή ο 2ος που μνημονεύεις. Θα παίξει και με το telnet, αλλά όπως λες θέλει firmware κάτω από το 6.50.
    Υπάρχει οδηγός, πως μπορεί να γίνει απροβλημάτιστα.

    Ο 3ος τρόπος είναι για συσκευές branded, δηλαδή με firmware γερμανικών παρόχων, όπως έχουμε κι εμείς τις συσκευές των δικών μας που είναι κλειδωμένη η αναβάθμιση.
    Το προβλημα είναι ότι δεν ενεργοποιηται το Telnet???
    Είναι γνωστο σε πιο firmware είναι δυνατη η ενεργοποιηση του Telnet????

  5. #5
    Εγγραφή
    16-06-2014
    Περιοχή
    Σκιά του Αθως
    Μηνύματα
    411
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου ώς προς το 7390 όμως την δουλειά του την κάνει μια χαρά (4 DECT και 10 VOIP providers).
    Ομως δεν θα έπαιρνα κάποιο εργαλείο για το οποίο δεν θα μπορούσα να το φέρω στα μέτρα μου εύκολα (international).
    Το 7390 δώρο μου το είχαν κάνει και είχα απογοητευθεί γιατί δεν μπορούσα να το κάνω international και το είχα για πέταμα .
    Εύχομαι να βρείς τον τρόπο και να το κάνεις international.

  6. #6
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    To αναφέρω, κάτω από 6.50 6.25 που έγινε το κλείδωμα ("From FRITZ! OS 6.25 Telnet is no longer supported and can not be activated by accident").
    Υπάρχει διαδικασία να ενεργοποιηθεί μέσω modfs, αλλά δεν αξίζει μόνο για να περάσεις το International firmware, όταν υπάρχουν καλύτερες λύσεις.

  7. #7
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Για να καταλαβω είναι απλως θεμα ενεργοποιησης Telnet ή δεν αναγνωριζει πλεον τις εντολες μεσω Telnet???

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    To αναφέρω, κάτω από 6.50 6.25 που έγινε το κλείδωμα ("From FRITZ! OS 6.25 Telnet is no longer supported and can not be activated by accident").
    Υπάρχει διαδικασία να ενεργοποιηθεί μέσω modfs, αλλά δεν αξίζει μόνο για να περάσεις το International firmware, όταν υπάρχουν καλύτερες λύσεις.
    Μολις κατεβασα αυτο FRITZ.Box_7490.06.30.recover-image.exe. ειναι γερμανικο οποτε κανω downgrade και μετα telnet κλπ, κλπ

  8. #8
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Telnet kaputt. Είναι σαν να μην υπάρχει. Το ενεργοποιείς με εξωτερική εφαρμογή* ή πας σε παλαιότερο firmware.
    Μα ποιος ο λόγος να το χρησιμοποιήσεις;

    * Για το modfs, πρέπει να γνωρίζεις τι κάνει, για ποιον λόγο και τι ρυθμίζεις, αλλιώς Fritz kaputt.

  9. #9
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Telnet kaputt. Είναι σαν να μην υπάρχει. Το ενεργοποιείς με εξωτερική εφαρμογή* ή πας σε παλαιότερο firmware.
    Μα ποιος ο λόγος να το χρησιμοποιήσεις;

    * Για το modfs, πρέπει να γνωρίζεις τι κάνει, για ποιον λόγο και τι ρυθμίζεις, αλλιώς Fritz kaputt.
    Αρα αυτο γινεται "Μολις κατεβασα αυτο FRITZ.Box_7490.06.30.recover-image.exe. ειναι γερμανικο οποτε κανω downgrade και μετα telnet κλπ, κλπ"?????? ΝΑΙ/ΟΧΙ
    Αν ΝΑΙ μηπως να παω πρωτα σε 06.30 international και μετα σε 06.80 international ????

  10. #10
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Έγραψα κάτω από 6.25. Το 6.30 είναι παραπάνω. Μπορείς να βρεις το γερμανικό 6.24;
    Θα ξαναρωτήσω, ποιος ο λόγος για το telnet;
    Αν πρόκειται μόνο για να περάσεις International firmware, υπάρχει το FTP.

  11. #11
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγραψα κάτω από 6.25. Το 6.30 είναι παραπάνω. Μπορείς να βρεις το γερμανικό 6.24;
    Θα ξαναρωτήσω, ποιος ο λόγος για το telnet;
    Αν πρόκειται μόνο για να περάσεις International firmware, υπάρχει το FTP.
    Οσες πιο πολλες εναλλακτικές τοσο το καλύτερο, νομίζω??????

  12. #12
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όπως το βλέπει κανείς.
    Από Αθήνα για Θεσσαλονίκη υπάρχουν 3 διαφορετικοί οδικοί άξονες. Η 1η εθνική οδός του '60 (σήμερα επαρχιακή στο μεγαλύτερο τμήμα), η κατοπινή νέα εθνική οδός του '90 και η σημερινή ΠΑΘΕ. Και με τους 3 φτάνεις στον προορισμό αλλά με τεράστια διαφορά στον χρόνο ταξιδιού.

  13. #13
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως το βλέπει κανείς.
    Από Αθήνα για Θεσσαλονίκη υπάρχουν 3 διαφορετικοί οδικοί άξονες. Η 1η εθνική οδός του '60 (σήμερα επαρχιακή στο μεγαλύτερο τμήμα), η κατοπινή νέα εθνική οδός του '90 και η σημερινή ΠΑΘΕ. Και με τους 3 φτάνεις στον προορισμό αλλά με τεράστια διαφορά στον χρόνο ταξιδιού.
    Ασχετο αυτο που λες γιατι δεν υπαρχει θεμα χρονου εδώ, αλλα μονο η επιτευξη του σκοπου, αλλα εγω αλλο θελω να ρωτησω, μου φαινεται περιεργη σαν τακτικη από την AVM να εχει απενεργοποιησει τη λειτουργια Telnet και να εχει αφησει την FTP.
    Υπαρχει καποιος να μου επιβεβαιωσει ότι λειτουργει το FTP με το firmware ταδε.

    - - - Updated - - -

    Εχει καποιος την γερμανικη εκδοση? (FRITZ.Box_7490.06.24.recover-image.exe)

    - - - Updated - - -

    Η μετατροπη του 7490 δεν είναι και τοσο απλη οσο νομιζα διαβαζοντας και υιοθετοντας τις λυσεις που υπαρχουν στο φορουμ. Τα πραγματα εχουν αλλαξει και αποδειξη είναι ότι δεν υπαρχει καποια προσφατη μετατροπη του 7490 σε international ή κανω λαθος.
    Αντιγραφω από ένα Πολωνικο φορουμ με αυτομ. μεταφραση στα ελληνικά
    http://files.elektroda.net/738987,ft...logowania.html
    “Γεια σας
    Κατά τη γνώμη μου, το πρόβλημα με την αλλαγή του firmware της OEM = AVM για avme, σε αυτό,
    ότι το μοντέλο 7430/7490 επιστρέψει σε μια διαφορετική μέθοδο συσκευασίας και ταυτόχρονα φορτίζει το firmware μνήμη flash.

    Οι συσκευές FRITZ! Box 7170/7270/7390 ...... κλπ αρχείο στο var / tmp!:
    σύστημα αρχείων έχει μια φυσική τιμή = 0
    πυρήνας έχει μια μη μηδενική τιμή.
    Ωστόσο, το firmware για το 7430 είναι ήδη διαφορετικό:

    kernel_start = 0x00440000
    kernel_size = 4194304

    filesystem_start = 0x00840000
    filesystem_size = 50331648

    urlader_start = 0x00000000
    urlader_size = 262144
    newFWver = 06.30
    flash_start = 0
    # VersionInfo: 146.06.30
    Checkpoint #: r32200

    firmware φάκελο var / tmp

    πυρήνας 1972744
    σύστημα αρχείων 20910088

    Λοιπόν, πώς ανεβάζετε εργαλείο rueKernelTool να φορτώσετε τον πυρήνα και δεν ανεβάσετε το RESET, αλλά filesysytem.

    Αν ο boot loader δεν είναι καμία έκπληξη ότι προτίθεται να το πράξει:

    Παίρνουμε έναν υπολογιστή με XP και συνδέστε στη θύρα LAN 7430, ορίζοντας ένα σταθερό αντιμετώπιση.
    1.sciagnac τελευταία OEM firmware = τύπου AVM xxx.recovery
    2.wgrac αυτό το firmware η ανάκτηση
    3.sciagnac τελευταίο firmware OEM = avme
    4.sciagnac ένα εργαλείο όπως το Total Commander 7.02
    5.zmienić στο μητρώο του συστήματος αναφέρει το χέρι Mediasense
    6.zalogować σε FTP λειτουργία δρομολογητή (βλέπε συνημμένη φωτογραφία)
    7.zmienic εντολές παραθέτω:

    setenv firmware_version avme
    setenv firmware_info 146.05.20
    setenv ProductID Fritz_Box_HW218

    8. Ανέβασμα firmware από την ΟΕΜ = avme με τη βοήθεια της ανάκαμψης εργοστάσιο

    θα πρέπει να εργαστεί.”
    Απ’ότι καταλαβαινω εχει αλλαξει ο τροπος φλασαρισματος των μνημων στο 7490.
    Με το rueKernelTool δεν…. Αρα παμε με Windows XP και FTP με προσθηκη δυο νεων εντολων.
    Πως γινονται στη περιπτωση μου???

  14. #14
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The Byte Healer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει καποιος να μου επιβεβαιωσει ότι λειτουργει το FTP με το firmware ταδε.
    Ναι, το FTP λειτουργεί με οποιοδήποτε firmware.

    Η μετατροπη του 7490 δεν είναι και τοσο απλη οσο νομιζα διαβαζοντας και υιοθετοντας τις λυσεις που υπαρχουν στο φορουμ. Τα πραγματα εχουν αλλαξει και αποδειξη είναι ότι δεν υπαρχει καποια προσφατη μετατροπη του 7490 σε international ή κανω λαθος.
    Κάνεις λάθος. Μπορεί να μπει το International firmware σε γερμανικό 7490, απλά λίγο δυσκολότερα. Όμως ο τρόπος (FTP) ισχύει και για όλα τα Fritz, άσχετα αν πολύ καιρό τώρα όλοι χάριν ευκολίας χρησιμοποιούμε το ruKernelTool που τα πάντα γίνονται σχεδόν αυτόματα.

    Με το rueKernelTool δεν…. Αρα παμε με Windows XP και FTP με προσθηκη δυο νεων εντολων.
    Πως γινονται στη περιπτωση μου???
    Σωστά, με το ruKernelTool πλέον δεν γίνεται αυτόματα και πρέπει να χρησιμοποιηθεί και το FTP.
    Οδηγίες υπάρχουν και δεν είναι απαραίτητο να γίνει χρήση WinXP. To έχω κάνει και σε Win7.

  15. #15
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, το FTP λειτουργεί με οποιοδήποτε firmware.


    Κάνεις λάθος. Μπορεί να μπει το International firmware σε γερμανικό 7490, απλά λίγο δυσκολότερα. Όμως ο τρόπος (FTP) ισχύει και για όλα τα Fritz, άσχετα αν πολύ καιρό τώρα όλοι χάριν ευκολίας χρησιμοποιούμε το ruKernelTool που τα πάντα γίνονται σχεδόν αυτόματα.


    Σωστά, με το ruKernelTool πλέον δεν γίνεται αυτόματα και πρέπει να χρησιμοποιηθεί και το FTP.
    Οδηγίες υπάρχουν και δεν είναι απαραίτητο να γίνει χρήση WinXP. To έχω κάνει και σε Win7.
    Θα σου πω τους φοβους μου και μακαρι να διαψευστω, δεν ξερω με τι firmware θα μου ερθει από Γερμανια αλλα κατι μου λεει ότι δεν είναι αρκετη η μονο εντολη setenv firmware_version avme.
    Σαν αποτελεσμα θα είναι να πεσω σενα endless boot loop και δεν θα φευγω ουτε με το γερμανικο recover.
    Μπορεις να με διαβεβαιωσεις ότι μονο αυτή η εντολη χρεαζεται μετα το 6.60 firmware.
    Εξ’αλλου oi οδηγιες αφορούν το 6.24, εχεις να μου το στειλεις ή το FRITZ.Box_7490.06.20.recover-image.exe
    Πιστευω ότι αν κανω downgrade θα αποφυγω πολλες “κακοτοπιες”.
    Ακουει ο PapaDim θελω τη βοηθεια του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος The Byte Healer : 02-03-17 στις 18:09.

Σελ. 1 από 15 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56
  2. Fritz!Box 7170 σύνδεση σε OTE ISDN
    Από Panagioths στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 02:54
  3. FRITZ!BOX 7340 και αδυναμία πρόσβασής του από IP telephone apk
    Από aprilmaria στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-16, 19:44
  4. Fritz box 7490 γερμανικό χρήση σε adsl2 στην ελλαδα
    Από lambrospro στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-16, 17:21

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας