Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-21 από 21
  1. #16
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved

  2. #17
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι δε θα μου φορτωσουν 160αρες;
    Και να στην φορτώσουν, εσύ πολύ απλά ΔΕΝ θα τους την πληρώσεις (ειδικά αν τους έχεις κάνει και καταγγελία και αν έχεις και το αποδεικτικό της αίτησης ακύρωσης). Ιδιωτική εταιρία είναι δεν μπορεί να στα βεβαιώσουν στην εφορία. Δικαστήριο δύσκολο θα σου κάνουν γιατί τα έξοδα είναι περισσότερα. Στην χειρότερη περίπτωση, να σε πάρουν μερικές φορές τηλέφωνο (εσύ θα τους το κλείνεις στη μάπα) και άντε να σου στείλουν καμιά απλή προειδοποιητική επιστολή...

    Εγώ πάντως "ακόμα" χρωστάω το τέλος πρόωρης αποχώρησης στην πρώην HOl από το 2009 και δεν μου έχουν κάνει τίποτα, και μάλιστα όταν με έπαιρναν τηλέφωνο, τους έλεγα ότι δεν σας πληρώνω και κάντε ότι θέλετε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosLarissa : 20-03-17 στις 19:12.

  3. #18
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να στην φορτώσουν, εσύ πολύ απλά ΔΕΝ θα τους την πληρώσεις (ειδικά αν τους έχεις κάνει και καταγγελία και αν έχεις και το αποδεικτικό της αίτησης ακύρωσης). Ιδιωτική εταιρία είναι δεν μπορεί να στα βεβαιώσουν στην εφορία. Δικαστήριο δύσκολο θα σου κάνουν γιατί τα έξοδα είναι περισσότερα. Στην χειρότερη περίπτωση, να σε πάρουν μερικές φορές τηλέφωνο (εσύ θα τους το κλείνεις στη μάπα) και άντε να σου στείλουν καμιά απλή προειδοποιητική επιστολή...

    Εγώ πάντως "ακόμα" χρωστάω το τέλος πρόωρης αποχώρησης στην πρώην HOl από το 2009 και δεν μου έχουν κάνει τίποτα, και μάλιστα όταν με έπαιρναν τηλέφωνο, τους έλεγα ότι δεν σας πληρώνω και κάντε ότι θέλετε...
    Φυσικα και εχω το αποδεικτικο και θα τους κανω κ μια καταγγελια στην εεττ γιατι αυτο το στυλ του "τραμπουκισμου" σε κραταω με το ζορι ενω δεν εχω δικτυο να σε εξυπηρετησω μου την εδωσε στα νευρα. Απο την αλλη βεβαια επρεπε να το περιμενω διοτι ειναι γνωστη η αερινη σε τετοια θεματα

  4. #19
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα και εχω το αποδεικτικο και θα τους κανω κ μια καταγγελια στην εεττ γιατι αυτο το στυλ του "τραμπουκισμου" σε κραταω με το ζορι ενω δεν εχω δικτυο να σε εξυπηρετησω μου την εδωσε στα νευρα. Απο την αλλη βεβαια επρεπε να το περιμενω διοτι ειναι γνωστη η αερινη σε τετοια θεματα
    Και πολύ καλά θα κάνεις...
    Εγώ πάντως κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ για το παραμικρό λόγο... Είχα κάνει ακόμα και στην Forthnet επειδή είχα πάει μια φορά σε κατάστημα Forthnet και δεν μπορούσαν να δουν το λογαριασμό μου και έτσι αναγκάστηκα να τον πληρώσω μέσω ΕΛΤΑ ( με επιπλέον χρέωση)


    Όπως επίσης τους είχα κάνει διότι μου είχαν πει ότι μπορώ να βάλω VDSL, και ενώ είχα κάνει την αίτηση, με πήραν τηλέφωνο την άλλη μέρα, να μου πουν ότι είχαν "συστηματικό" πρόβλημα και να τους επιστρέψω πίσω τον εξοπλισμό διότι τελικά δε μπορούσα. Φυσικά τους είχα απαντήσει "Αν θέλετε το εξοπλισμό πίσω, να στείλετε κούριερ, με δική σας χρέωση, γιατί δεν ξαναπαίρνω άδεια από τη δουλειά μου και να χάνω μεροκάματα εξ' αιτίας σας..." Τουλάχιστον μου έμεινε το ρούτερ

    Πάντως Wind, Vodafone και Cyta είναι οι εταιρίες που δεν γουστάρω καθόλου, και θα προτιμούσα να ήμουν χωρίς internet παρά να είμαι σε κάποια από αυτές... Καλύτερα στον ΟΤΕ και ας πλήρωνα τα διπλά...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosLarissa : 21-03-17 στις 11:10.

  5. #20
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πολύ καλά θα κάνεις...
    Εγώ πάντως κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ για το παραμικρό λόγο... Είχα κάνει ακόμα και στην Forthnet επειδή είχα πάει μια φορά σε κατάστημα Forthnet και δεν μπορούσαν να δουν το λογαριασμό μου και έτσι αναγκάστηκα να τον πληρώσω μέσω ΕΛΤΑ ( με επιπλέον χρέωση)


    Όπως επίσης τους είχα κάνει διότι μου είχαν πει ότι μπορώ να βάλω VDSL, και ενώ είχα κάνει την αίτηση, με πήραν τηλέφωνο την άλλη μέρα, να μου πουν ότι είχαν "συστηματικό" πρόβλημα και να τους επιστρέψω πίσω τον εξοπλισμό. Φυσικά τους είχα απαντήσει "Αν θέλετε το εξοπλισμό πίσω, να στείλετε κούριερ, με δική σας χρέωση, γιατί δεν ξαναπαίρνω άδεια από τη δουλειά μου και να χάνω μεροκάματα εξ αιτιας σας..." Τουλάχιστον μου έμεινε το ρούτερ

    Πάντως Wind, Vodafone και Cyta είναι οι εταιρίες που δεν πάω καθόλου, και θα προτιμούσα να ήμουν χωρίς internet παρά να είμαι σε κάποια από αυτές...
    Ημουν στον ΟΤΕ απλά δεν είχαν γραμμη να μου δώσουν στο αίτημα μεταφοράς που έκανα. Το ίδιο και η φορθνετ. Τους περίμενα κανά διμηνο αλλά μάταια...Οπότε υποχρεωτικά σε κάποιον από τους άλλους. Και αφού κάνω το αίτημα στη wind και μου λένε δεν εχω γραμμή, περιμένω καμια 15αρια μέρες και κάνω την ακυρωση γιατι βρέθηκε από θαύμα μια γραμμή στη cyta και όπως καταλαβαίνεις δεν μπορούσα να την αφήσω γιατί δε ξέρω πόσο ακόμα θα περίμενα.

  6. #21
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημουν στον ΟΤΕ απλά δεν είχαν γραμμη να μου δώσουν στο αίτημα μεταφοράς που έκανα. Το ίδιο και η φορθνετ. Τους περίμενα κανά διμηνο αλλά μάταια...Οπότε υποχρεωτικά σε κάποιον από τους άλλους. Και αφού κάνω το αίτημα στη wind και μου λένε δεν εχω γραμμή, περιμένω καμια 15αρια μέρες και κάνω την ακυρωση γιατι βρέθηκε από θαύμα μια γραμμή στη cyta και όπως καταλαβαίνεις δεν μπορούσα να την αφήσω γιατί δε ξέρω πόσο ακόμα θα περίμενα.
    Λογικό αυτό... Αλλά μου κάνει εντύπωση πως οι άλλοι δεν είχαν γραμμή να σου δώσουν ενώ είχε η Cyta... Μάλλον θα ενοούσαν ότι δεν έχουν ελεύθερες πόρτες στα dslam τους, αλλιώς δεν εξηγείται...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-17, 17:47
  2. Νέα προϊόντα από την Lenovo στο MWC 2017
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-17, 19:59
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-16, 16:22
  4. Νεα Γραμμη Οτε
    Από Rma92 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-16, 12:00
  5. Νεα γραμμη, νουμερα!
    Από anpe στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 18:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας