Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Οκ. Επίθεση.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  k6Q83kCl.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  31,8 KB 
ID: 180784

    Μετά από σχεδόν μια δεκαετία ευλογημένου computing με τον αγαπημένο C2D8400, καιρός είναι να περάσουμε στην νέα εποχή.

    Χτίζουμε σύστημα και θέλουμε βοήθεια.

    1. Χρήση gaming (1200p), γερό encoding, game modding, photoshop και λοιπά κοινά τσουμπλέκια (browsing, office κτλ.)
    2. Budget αδιάφορο. Μια φορά στα τόσα χρόνια στήνω, απλά μας ενδιαφέρει να μην μας πιάσουν τον κώλο με κομμάτια που έχουν δολοφονικά χαμηλότερο perf/$. Επίσης, υπόψιν πως με ενδιαφέρει η αισθητική του συστήματος, οπότε μερικές επιλογές μπορεί να είναι κόντρα στο παραπάνω. Θα αναπτύξω.
    3. Αγορά από Ελλάδα αν γίνεται. Αν είναι καλύτερα από εξωτερικό (δεν έχω εικόνα για μαγαζιά που στέλνουν εδώ), πείτε μου.

    Τα φώτα σας. Κοιτάμε για συμβατότητες, λάθος επιλογές κτλ..έχω χρόνια και χρόνια να στήσω μηχάνημα.

    Α) CPU: Πάμε για 1700 απλό και τον ανεβάζουμε στα 3.8-3.9 (και 4 άμα πάει).

    Β) MOBO: Θέλω την GA-AX370-Gaming K7, αλλά δεν την βρίσκω πουθενά Ελλάδα αυτή την στιγμή. Έχει πάρει το μάτι σας κανένα μαγαζί; Επίσης, έχει ουσιώδεις διαφορές με την GA-AX370 Gaming 5 που υπάρχει Ελλάδα στο πλαίσιο;

    C) Κουτί: Με ενδιαφέρει σχεδιαστικά το PHANTEKS ENTHOO EVOLV, και θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κάποιος. Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για το τι γίνεται αν βάλλουμε 280 AIO πάνω όσον αφορά το επιτρεπτό ύψος των DDR4 stick.

    D) Τροφοδοτικό: Θέλουμε full modular. Χαλβαδιάζω το CORSAIR RM650I και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει εμπειρία από την σειρά.

    E) Ψύξη επεξεργαστή: Νομίζω πως θα χρειαστούμε AIO για να στείλουμε εύκολα τον 1700 εκεί. Από το site της Corsair διαβάζω το εξής:

    The following CORSAIR Hydro Series liquid CPU coolers are fully compatible with the new AM4 socket out-of-the box.


    • Hydro Series H60
    • Hydro Series H110i (Hydro Series H110i GT)
    • Hydro Series H100i
    Οπότε λογικά κοιτάμε το γομάρι H110I. Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το αν κολλάει με ψηλές μνήμες μέσα στο κουτί που έβαλα παραπάνω.

    F) Μνήμες: Καλή ώρα. Εδώ εξαρτόμαστε από το ύψος εν μέρει. Λογικά, κοιτάμε για ένα σετάκι 3000-3200Mhz 2Χ16GB. Τα φώτα σας θέλω για το αν υπάρχει Single Rank κομμάτι στην αγορά σε αυτά τα μεγέθη.

    G) Κάρτα γραφικών: Προς το παρόν κοιτάω 8άρες RX480. Έχω ακούσει καλά λόγια για την ROG STRIX-RX480-O8G-GAMING, έχει κάποιος ιδέα περί απόδοσης;

    Η) SSD: Μετά από συζήτηση σε άλλο thread, πάμε για 960EVO για OS/programs/games και έναν Hitachi 3 έως 5ΤΒ για storage. Μιλώντας για σκληρό, έχει κάποιος σχετική εμπειρία από αυτούς;

    Your lights please!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 03-03-17 στις 12:21. Αιτία: Μεγάλα γραφικά.
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  2. #2
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dante80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Β) MOBO: Θέλω την GA-AX370-Gaming K7, αλλά δεν την βρίσκω πουθενά Ελλάδα αυτή την στιγμή. Έχει πάρει το μάτι σας κανένα μαγαζί; Επίσης, έχει ουσιώδεις διαφορές με την GA-AX370 Gaming 5 που υπάρχει Ελλάδα στο πλαίσιο;
    Διαβάζοντας τα manuals δεν βρίσκω καμμία ουσιώδη διαφορά μεταξύ τους, πλην ίσως κάποιων παραπάνω LEDs, σπόιλερ, αεροτομών και μπουριών.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dante80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    D) Τροφοδοτικό: Θέλουμε full modular. Χαλβαδιάζω το CORSAIR RM650I και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει εμπειρία από την σειρά.
    Άμα είναι να δώσεις τόσα, εγώ θα έδινα €10 παραπάνω, και θα πήγαινα σε αντίστοιχη σιγουριά Seasoni

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dante80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    E) Ψύξη επεξεργαστή: Νομίζω πως θα χρειαστούμε AIO για να στείλουμε εύκολα τον 1700 εκεί. Από το site της Corsair διαβάζω το εξής:
    Πού το βρήκες αυτό στην Corsair; Γιατί με ενδιαφέρει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dante80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    F) Μνήμες: Καλή ώρα. Εδώ εξαρτόμαστε από το ύψος εν μέρει. Λογικά, κοιτάμε για ένα σετάκι 3000-3200Mhz 2Χ16GB. Τα φώτα σας θέλω για το αν υπάρχει Single Rank κομμάτι στην αγορά σε αυτά τα μεγέθη.
    Δε νομίζω να υπάρχει 16άρι DIMM single rank στην αγορά.

    Επίσης έχε υπόψη τα παρακάτω:

    - εσείς όλοι γράφατε εδώ πέρα ότι φαίνεται ο IMC του Ryzen να επωφελείται περισσότερο από σφιχτά timings παρά από μεγάλη συχνότητα, συν το ότι έχει πολύ καλό efficiency
    - φτιάχνεις σύστημα για βάθος χρόνου (ίσως και 10ετία) όπως λες
    - επομένως με τόσο υψηλές συχνότητες καί φαίνεται να μην κερδίζεις σχεδόν τίποτα (ή συγκριτικά πολύ λίγα), και πρακτικά αποκλείεις την μελλοντική αναβάθμιση της RAM σε 64, με άλλα 2 16άρια

    Η προσωπική μου γνώμη είναι να πάρεις 2133 ή 2400 το πολύ, αλλά με σφιχτά-χαμηλά timings.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dante80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η) SSD: Μετά από συζήτηση σε άλλο thread, πάμε για 960EVO για OS/programs/games και έναν Hitachi 3 έως 5ΤΒ για storage. Μιλώντας για σκληρό, έχει κάποιος σχετική εμπειρία από αυτούς
    Αφού υπάρχει η σιγουριά και η αξιοπιστία των Hitachi Deskstar NAS, γιατί να πας σε κάτι που όλα τα στατιστικά με μεγάλο δείγμα, το βγάζουν λιγότερο αξιόπιστο;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-03-2006
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Έχω το Corsair και κάνει για ΑΜ4. Γενικά για οποιοδήποτε cooler: αν πιάνει στα 2 "αυτιά" πάνω στις πλαστικές βάσεις, ΑΜ3 και ΑΜ4 είναι το ίδιο. Αν χρειάζεται να ξεβιδώσεις τα πλαστικά και να χρησιμοποιήσεις τις τρύπες στη μητρική, ΑΜ3 και ΑΜ4 είναι διαφορετικά.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Ευχαριστώ τα μάλα για τις απαντήσεις. Για πάμε...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζοντας τα manuals δεν βρίσκω καμμία ουσιώδη διαφορά μεταξύ τους, πλην ίσως κάποιων παραπάνω LEDs, σπόιλερ, αεροτομών και μπουριών.
    Τρεις διαφορές βρήκα "υπέρ" της Κ για να σου πω την αλήθεια.

    1. Turbo B-Clock, Built-in Advanced Performance Tuning IC (ότι σκατά σημαίνει αυτό)
    2. Support for DDR4 3600(O.C.)/3400(O.C.) ενώ η άλλη έχει official στα 3200.
    3. Καλύτερη εμφάνιση (εντελώς υποκειμενικό και δευτερεύον).

    Με λίγα λόγια, ασήμαντες διαφορές. Αν μιλάμε για μικρή διαφορά τιμής όμως, θα προτιμούσα την Κ7 σαν σύνολο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα είναι να δώσεις τόσα, εγώ θα έδινα €10 παραπάνω, και θα πήγαινα σε αντίστοιχη σιγουριά Seasonic
    Δεν είναι κακή ιδέα, έχω καλές εντυπώσεις και από τις δύο πλατφόρμες. To X-650 δουλεύει χρόνια σε φίλο χωρίς πρόβλημα. Από τον OW που έχει εξετάσει και τα δύο, φαίνεται να είναι εξίσου καλά [1] [2] (ελαφρώς καλύτερο το corsair σε regulation και ripple), αλλά η πλατφόρμα της Seasonic είναι πολύ παλαιότερη.
    Μου έχουν προτείνει επίσης το EVGA Supernova 650 G3 (SuperFlower πλατφόρμα) που φαίνεται να τα βάζει και τα δύο κάτω σε αυτά τα λεφτά.

    Decisions, decisions...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πού το βρήκες αυτό στην Corsair; Γιατί με ενδιαφέρει.
    Άρπα.
    CORSAIR is Ready for AMD Ryzen™

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω να υπάρχει 16άρι DIMM single rank στην αγορά.

    Επίσης έχε υπόψη τα παρακάτω:

    - εσείς όλοι γράφατε εδώ πέρα ότι φαίνεται ο IMC του Ryzen να επωφελείται περισσότερο από σφιχτά timings παρά από μεγάλη συχνότητα, συν το ότι έχει πολύ καλό efficiency
    - φτιάχνεις σύστημα για βάθος χρόνου (ίσως και 10ετία) όπως λες
    - επομένως με τόσο υψηλές συχνότητες καί φαίνεται να μην κερδίζεις σχεδόν τίποτα (ή συγκριτικά πολύ λίγα), και πρακτικά αποκλείεις την μελλοντική αναβάθμιση της RAM σε 64, με άλλα 2 16άρια

    Η προσωπική μου γνώμη είναι να πάρεις 2133 ή 2400 το πολύ, αλλά με σφιχτά-χαμηλά timings.
    Η λογική μου είναι η εξής. Παίρνω 2Χ16 τώρα στα 3000-3200. Στην περίπτωση που ανεβαίνουν παραπάνω, τα πάω. Επειδή είναι dual rank, αν δεν πάνε τα κατεβάζω στα 2400-2667 με όσο πιο σφιχτά timings γίνεται (τα σετ αυτά συνήθως πιάνουν καλύτερα από τα χαμηλότερα). Να υπενθυμίσω πως η μνήμες γίνονται OC και under-OC, ανάλογα με αυτό που θέλεις να πετύχεις..δλδ δεν αποκλείεις τίποτα.

    Σε δεύτερο χρόνο, παίρνω άλλο ένα ίδιο σετάκι για να πάω στα 64GB (αυτή την στιγμή δεν βρίσκω τον λόγο με βάση την χρήση που κάνω).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού υπάρχει η σιγουριά και η αξιοπιστία των Hitachi Deskstar NAS, γιατί να πας σε κάτι που όλα τα στατιστικά με μεγάλο δείγμα, το βγάζουν λιγότερο αξιόπιστο;
    Δεν υπάρχει ο τεσσάρης στο κίτρινο μαγαζί. Επίσης, παντού (αλλά παντού, από Skroutz μέχρι e-shop κτλ διαβάζω προβλήματα με θόρυβο και απόδοση για αυτό το μοντέλο. Ρωτάω για τον κόκκινο αν τον χρησιμοποιεί κανένας ως εναλλακτική. Μιλάμε για χρήση στον υπολογιστή, όχι σε ξεχωριστό NAS.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spulse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το Corsair και κάνει για ΑΜ4. Γενικά για οποιοδήποτε cooler: αν πιάνει στα 2 "αυτιά" πάνω στις πλαστικές βάσεις, ΑΜ3 και ΑΜ4 είναι το ίδιο. Αν χρειάζεται να ξεβιδώσεις τα πλαστικά και να χρησιμοποιήσεις τις τρύπες στη μητρική, ΑΜ3 και ΑΜ4 είναι διαφορετικά.
    Ευχαριστώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dante80 : 03-03-17 στις 12:45.
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  5. #5
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spulse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το Corsair και κάνει για ΑΜ4. Γενικά για οποιοδήποτε cooler: αν πιάνει στα 2 "αυτιά" πάνω στις πλαστικές βάσεις, ΑΜ3 και ΑΜ4 είναι το ίδιο. Αν χρειάζεται να ξεβιδώσεις τα πλαστικά και να χρησιμοποιήσεις τις τρύπες στη μητρική, ΑΜ3 και ΑΜ4 είναι διαφορετικά.
    Α λες τα 2 πλαϊνά "αυτιά" (όχι στις γωνίες αλλά στις 2 αντικρυστές πλευρές).

    Με το AM2+ ξέρουμε αν είναι το ίδιο (τα "αυτιά");
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  6. #6
    Εγγραφή
    12-03-2006
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Tα "αυτιά".
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  AM4.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  757,5 KB 
ID: 180789
    Και οι διαφορές στις τρύπες.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  AM4_bare.jpg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  838,1 KB 
ID: 180790
    EDIT
    Σύμφωνα με αυτό είναι ίδια.

  7. #7
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Υπάρχει τρόπος να δω το mindfactory στα αγγλικά; Τα γερμανικά μου είναι χάλια..Τ_Τ
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  8. #8
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    F) αυτήν την στιγμή https://www.skroutz.gr/s/7789319/Cor...2B3200C16.html δεν τις βλέπω κάπου αλλά μπορείς να τις δεις απ εξω https://www.amazon.de/Corsair-CMK32G...2GX4M2B3200C16 , http://www.idealo.de/preisvergleich/...6-corsair.html

    G) όχι για την συγκεκριμένη αλλά για την xfx gtr black , που λογικά είναι κοντά σε απόδοση. Για πια παιχνίδια σε ενδιαφέρει ;
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  9. #9
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Αλλαγή πλεύσης σε mobo. Πάμε για αυτήν.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  eBien6E.png 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  433,2 KB 
ID: 180874

    To ενδιαφέρον είναι πως έχει το BLCK chip που χρειάζεται για να ανεβάσεις τις μνήμες (χωρίς να περιμένεις BIOS update).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dante80 : 05-03-17 στις 19:00.
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  10. #10
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    να ξερετε γενικα παντως οτι ολες αυτες οι συγχρονες μητρικες με τις ψυκτρες χωρις "fins" δεν διωχνουν καθολου την θερμοτητα με αποτελεσμα τα vrm να ψηνονται...

    λιγες εχουν πχ https://www.asus.com/us/Motherboards/PRIME-X370-PRO/
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  11. #11
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ξερετε γενικα παντως οτι ολες αυτες οι συγχρονες μητρικες με τις ψυκτρες χωρις "fins" δεν διωχνουν καθολου την θερμοτητα με αποτελεσμα τα vrm να ψηνονται...

    λιγες εχουν πχ https://www.asus.com/us/Motherboards/PRIME-X370-PRO/
    Εξαρτάται από την μητρική. Τα VRMs μπορεί να δουλεύουν μια χαρά στους 55-65 βαθμούς επί χρόνια (με OC στη CPU) χωρίς κανένα πρόβλημα. Στην Hero έχω δει και 55 under load (πολύ σπάνιο βέβαια και μόνο το καλοκαίρι), δεν άνοιξε μύτη. Παίζει ρόλο φυσικά να έχεις και σωστό airflow στο κουτί. Για το γενικότερο θέμα των Ryzen και των μητρικών χωρίς σωστές ρυθμίσεις BCLK, ή που μπρικάρονται τα έχουμε πει. Βιάζεστε. Βιάζεστε πολύ. Η πλατφόρμα για να δουλέψει σωστά δεν θέλει απλά νέα BIOSes, αλλά ενδεχομένως και πατσάρισμα στα Windows από τη Microsoft. Προσωπικά θα περίμενα 1-2 μήνες να...καταλαγιάσει η σκόνη.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας