Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 189
  1. #31
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    εγώ δεν μπορώ να καταλαβω γιατι μερικοι παραπονιεστε οτι "εγώ δινω τοσο ενω ο διπλανός μου δινει λιγοτερα". Εφοσον κανατε αυτο το deal με τον παροχο δεν μπορειτε να παραπονιεστε, οταν ληξει τοτε εχετε το ελευθερο να κανετε ό,τι θελετε και να πετυχετε τιμή χαμηλοτερη κι απο του διπλανού. Γιατι δεν διαμαρτυρεστε οταν 2 επιβατες σε ενα αεροπλανο ο ενας ταξιδευει με 60€ κι ο αλλος με 200€; Γιατι δεν διαμαρτυρεστε οταν στο σουπερμαρκετ ο ενας εχει παρει με 8€ μια συσκευασια κι ο αλλος με το ιδιο ποσό 2 ή 3;

  2. #32
    Εγγραφή
    25-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Πετράλωνα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    381
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Netfaster WLAN3
    SNR / Attn
    23.0(dB) / 4.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιπλέον, με ενοχλεί το όλο σκηνικό με το υποχρεωτικό VoIP μέσω router που θα φάω και οι αλχημείες που θα πρέπει να κάνω για να μοιράσω τηλέφωνο στο σπίτι.
    Αυτό δυστυχώς είναι μονόδρομος. Εάν δεις τα πλάνα ΟΛΩΝ των παρόχων ανά τον κόσμο, bye bye PSTN. Όλοι κ όλα σε VoIP. Και η σταθερή και η κινητή τηλεφωνία (aka VoLTE/VoWiFi)...

  3. #33
    Εγγραφή
    13-11-2016
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUTSIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνιμος πελάτης στον ΟΤΕ και δίνω 50 το μήνα για vdsl50 και κάποιοι θα δίνουν 30; Δεν νομίζω ΟΤΕ μου, δεν νομίζω να σου γίνει καλό από εμένα.
    35,5 στο ελάχιστο βασικά.

  4. #34
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από charly130.mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δυστυχώς είναι μονόδρομος. Εάν δεις τα πλάνα ΟΛΩΝ των παρόχων ανά τον κόσμο, bye bye PSTN. Όλοι κ όλα σε VoIP. Και η σταθερή και η κινητή τηλεφωνία (aka VoLTE/VoWiFi)...
    Και αυτο ειναι το λογικο.
    Εφοσον ο σχεδιασμος ειναι η οπτικη ινα μεχρι την κατοικια, PSTN και ινα δεν πανε μαζι.

    Τωρα αν καποιοι θελουν να μεινουν με PSTN αντι για οπτικη ινα.... τι να πω

  5. #35
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrispe Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ δεν μπορώ να καταλαβω γιατι μερικοι παραπονιεστε οτι "εγώ δινω τοσο ενω ο διπλανός μου δινει λιγοτερα". Εφοσον κανατε αυτο το deal με τον παροχο δεν μπορειτε να παραπονιεστε, οταν ληξει τοτε εχετε το ελευθερο να κανετε ό,τι θελετε και να πετυχετε τιμή χαμηλοτερη κι απο του διπλανού. Γιατι δεν διαμαρτυρεστε οταν 2 επιβατες σε ενα αεροπλανο ο ενας ταξιδευει με 60€ κι ο αλλος με 200€; Γιατι δεν διαμαρτυρεστε οταν στο σουπερμαρκετ ο ενας εχει παρει με 8€ μια συσκευασια κι ο αλλος με το ιδιο ποσό 2 ή 3;
    Τι σχέση έχει το αεροπορικό εισιτήριο; Ο ένας το κλεινει 4 μήνες πριν και ο άλλος πάει αυθημερόν και πετάει. Για super market δεν το ήξερα, υπέθετα ότι οι τιμες ειναι ίδιες για όλους.
    Παραπονιέμαι γιατί δεν εχω καμια δεσμευση και η "προσφορα" από ΟΤΕ για ανανέωση ειναι η τιμη καταλόγου χωρις την εκπτωση, δλδ όσα δίνω και τώρα. Από οσο καταλαβαίνω υπάρχει κάποια ανισότητα, μπορεί και να εχω άδικο, τι να πώ..

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  6. #36
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUTSIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχέση έχει το αεροπορικό εισιτήριο; Ο ένας το κλεινει 4 μήνες πριν και ο άλλος πάει αυθημερόν και πετάει. Για super market δεν το ήξερα, υπέθετα ότι οι τιμες ειναι ίδιες για όλους.
    Παραπονιέμαι γιατί δεν εχω καμια δεσμευση και η "προσφορα" από ΟΤΕ για ανανέωση ειναι η τιμη καταλόγου χωρις την εκπτωση, δλδ όσα δίνω και τώρα. Από οσο καταλαβαίνω υπάρχει κάποια ανισότητα, μπορεί και να εχω άδικο, τι να πώ..
    Οι τιμές ''τιμοκαταλόγου'' του ΟΤΕ είναι standard από την ΕΕΤΤ μιας και υπόκειται σε κοστολογικό έλεγχο. Δεν μπορεί λοιπόν να χαμηλώσει την αρχική τιμή. Και στο κινητό μπορεί εγώ να πληρώνω 70 ευρώ το κλασσικό 1500 προς όλους κλπ και ο δίπλα να το έχει με 20 ευρώ γιατί είναι απο φορητότητα ή ότι άλλο.

  7. #37
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό ειναι μια πολύ καλή δικαιολογία και χαίρομαι που πήρα μια τέτοια απάντηση.
    Αυτό βέβαια δεν σημαινει ότι συνεχίσω να πληρώνω 40% επιπλέον από την προσφορά. Ειλικρινά δεν θέλω να φύγω από τον ΟΤΕ, ειναι όμως θέμα αρχής και συμπεριφοράς.
    Ευχαριστω όπως και νά έχει για την απάντηση.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  8. #38
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από charly130.mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δυστυχώς είναι μονόδρομος. Εάν δεις τα πλάνα ΟΛΩΝ των παρόχων ανά τον κόσμο, bye bye PSTN. Όλοι κ όλα σε VoIP. Και η σταθερή και η κινητή τηλεφωνία (aka VoLTE/VoWiFi)...
    Πέρα από το γεγονός πως με αυτά που υποτίθεται πως μπορεί να μου προσφέρει (26-27max) δεν την κάνω την αλλαγή, δεν διαφωνώ στο τεχνολογικό κομμάτι.

    Ξεχνούν κάποιοι, μάλλον (όχι εσύ), πως τα σπίτια και τα τηλέφωνά μας για PSTN είναι προς το παρόν φτιαγμένα, ιδιαίτερα οι εσωτερικές καλωδιώσεις και οι πολλαπλές πρίζες.

    Τρεις συσκευές υπάρχουν στο σπίτι (1 ασύρματη +2 ενσύρματες), σε διαφορετικά δωμάτια.

    Οι επιλογές μου είναι: Να βάλω πολλαπλά ασύρματα με κοινή βάση (κόστος, μπλέξιμο με φόρτιση κλπ). Να μείνω με μία συσκευή. Να "ρίξω", αν θυμάμαι σωστά από παλιότερο αντίστοιχο θέμα, το καλώδιο από την έξοδο του router στην κεντρική πρίζα του σπιτιού και από εκεί να μοιραστεί το σήμα παντού (με σταυρωμένα όλα τα δάκτυλα σε χέρια και πόδια, ώστε να λειτουργεί αναγνώριση κλήσεων, να μην έχω παράσιτα και παρεμβολές μεταξύ συσκευών κλπ.

    Μπαααα
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  9. #39
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Δεν υποτίθεται,όντως σου προσφέρει τόσο.Απο 8-10 που ήμουν με adsl24 κλειδώνω στα 30 με VDSL.Δεν το περίμενα.

  10. #40
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υποτίθεται,όντως σου προσφέρει τόσο.Απο 8-10 που ήμουν με adsl24 κλειδώνω στα 30 με VDSL.Δεν το περίμενα.
    Διάβασε τα προηγούμενα μηνύματά μου...

    Ο ΟΤΕ επιμένει πως σε 870μ απόσταση καλωδίου από το Α/Κ της Ν.Σμύρνης ή 200-300μ (κι αν) από τις 3 ολοκαίνουριες καμπίνες στα διπλανά τετράγωνα, μπορώ να πάρω μέχρι 26-27 το πολύ...ούτε καν 30.

    Στο ADSL2+ που είμαι τώρα, το router αναφέρει μέγιστη 19+++ και αρχικά σχεδόν 16 και εδώ και ένα μήνα, χωρίς να έχει αλλάξει το παραμικρό από τη μεριά "μου" 14.5

    Μάλλον πέσαμε πολλοί πελάτες στη γειτονιά και δε μπορούν να μας βολέψουν όλους...
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  11. #41
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Στο ADSL2+ είχα και εγώ πτωση στα τελευταία.Αν ήμουν 16 που ήμουν στην αρχη θα έμενα έτσι αλλά 8 δεν παλέυεται.Εννοώ μη συγκρίνεις το πως είσαι τώρα με το μετά σε vdsl,καμία σχέση.

  12. #42
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από το γεγονός πως με αυτά που υποτίθεται πως μπορεί να μου προσφέρει (26-27max) δεν την κάνω την αλλαγή, δεν διαφωνώ στο τεχνολογικό κομμάτι.

    Ξεχνούν κάποιοι, μάλλον (όχι εσύ), πως τα σπίτια και τα τηλέφωνά μας για PSTN είναι προς το παρόν φτιαγμένα, ιδιαίτερα οι εσωτερικές καλωδιώσεις και οι πολλαπλές πρίζες.

    Τρεις συσκευές υπάρχουν στο σπίτι (1 ασύρματη +2 ενσύρματες), σε διαφορετικά δωμάτια.

    Οι επιλογές μου είναι: Να βάλω πολλαπλά ασύρματα με κοινή βάση (κόστος, μπλέξιμο με φόρτιση κλπ). Να μείνω με μία συσκευή. Να "ρίξω", αν θυμάμαι σωστά από παλιότερο αντίστοιχο θέμα, το καλώδιο από την έξοδο του router στην κεντρική πρίζα του σπιτιού και από εκεί να μοιραστεί το σήμα παντού (με σταυρωμένα όλα τα δάκτυλα σε χέρια και πόδια, ώστε να λειτουργεί αναγνώριση κλήσεων, να μην έχω παράσιτα και παρεμβολές μεταξύ συσκευών κλπ.

    Μπαααα
    Δεν ειναι δικαιολογια αυτο.
    Το συγκεκριμενο θεμα λυνεται με μια απλη αντιστροφη στην κεντρικη μπριζα.

  13. #43
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι δικαιολογια αυτο.
    Το συγκεκριμενο θεμα λυνεται με μια απλη αντιστροφη στην κεντρικη μπριζα.
    Αν μπορείς να μου εγγυηθείς πως θα λειτουργήσει, πάσο.

    Αν καταλαβαίνω σωστά, θέλω splitter με 4 σύρματα προς την πρίζα όπου θα βάλω τα ακραία να παίρνουν το σήμα που θα έρχεται από έξω και να το στέλνουν στο router και τα κεντρικά (με αντίστοιχα καλώδια, προφανώς) από την έξοδο τηλεφώνου του router προς την πρίζα μέσω του splitter?

    Αυτό, θεωρώντας πως έχω παντού στο σπίτι 4 καλώδια στην κάθε πρίζα?

    Αλλιώς, δεν θα υπάρχει βραχυκύκλωμα, αφού θα στέλνω το σήμα τηλεφώνου του router πίσω στο εισερχόμενο? Αλλάζει εντελώς το "εξερχόμενο" του router μορφή και μπορεί να συνυπάρξει πάνω στο ίδιο σύρμα με το "εισερχόμενο" από ΟΤΕ και να μοιράζεται κιόλας?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  14. #44
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορείς να μου εγγυηθείς πως θα λειτουργήσει, πάσο.

    Αν καταλαβαίνω σωστά, θέλω splitter με 4 σύρματα προς την πρίζα όπου θα βάλω τα ακραία να παίρνουν το σήμα που θα έρχεται από έξω και να το στέλνουν στο router και τα κεντρικά (με αντίστοιχα καλώδια, προφανώς) από την έξοδο τηλεφώνου του router προς την πρίζα μέσω του splitter?

    Αυτό, θεωρώντας πως έχω παντού στο σπίτι 4 καλώδια στην κάθε πρίζα?

    Αλλιώς, δεν θα υπάρχει βραχυκύκλωμα, αφού θα στέλνω το σήμα τηλεφώνου του router πίσω στο εισερχόμενο? Αλλάζει εντελώς το "εξερχόμενο" του router μορφή και μπορεί να συνυπάρξει πάνω στο ίδιο σύρμα με το "εισερχόμενο" από ΟΤΕ και να μοιράζεται κιόλας?


    η φαση να βαλεις fritz που διαβασα και να το κανεις τηλεφωνικο κεντρο παιζει?


  15. #45
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUTSIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ειναι μια πολύ καλή δικαιολογία και χαίρομαι που πήρα μια τέτοια απάντηση.
    Αυτό βέβαια δεν σημαινει ότι συνεχίσω να πληρώνω 40% επιπλέον από την προσφορά. Ειλικρινά δεν θέλω να φύγω από τον ΟΤΕ, ειναι όμως θέμα αρχής και συμπεριφοράς.
    Ευχαριστω όπως και νά έχει για την απάντηση.

    εφοσον δεν εχεις χρονικη δεσμευση, μπορεις να κανεις ανανεωση με νεο 24μηνο συμβολαιο με την τρεχουσα προσφορα. παντα ισχυε αυτο. πραγματικα απορω που ακομα καποιοι δεν το γνωριζουν

Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέα Προγράμματα COSMOTE Home Double Play SIM
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-17, 16:11
  2. COSMOTE HOME DOUBLE PLAY SIM
    Από anthip09 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-17, 20:29
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-16, 20:59
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-16, 00:56
  5. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-16, 20:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας