Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 63
  1. #16
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Αυτην(Atheros AR9285 802.11b/g/n Wireless Network Adapter) την ασυρματη καρτα δικτυου εχει αλλα μπορω να την αλλαξω αν δεν κανει για να ποιασω το μεγιστο της vdsl50 που εχω.

    Και σαν ρουτερ εχω αυτο που δινει η nova με την vdsl50 το "ZXHN H168N"

  2. #17
    Εγγραφή
    25-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Σύμφωνα με αυτά που βρήκα η κάρτα σου είναι single stream (έχει 1 πομποδέκτη) και μπορεί να φτάσει τα 150Mbps που σημαίνει οτι υποστηρίζει κανάλι 40MHz.
    Άρα αυτό που μπορείς να κάνεις είναι στο access point σου εκεί που είναι οι ρυθμίσεις για το Wi-Fi να ορίσεις 40MHz κανάλι

  3. #18
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Στο αεροδρόμιο του Βερολίνου
    η 1η εικόνα το link και στη 2η διάφορα speedtest.
    Κινητό LG G4, οι τιμές σε Mbps (όχι σε ΜΒ/s)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2017-03-12 05.15.26.jpg 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  152,3 KB 
ID: 181461Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2017-03-12 05.16.16.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  167,5 KB 
ID: 181462

    (παρόμιες μετρήσεις και στο Ελ. Βενιζέλος, δεν βρίσκω τώρα screenshots)
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  4. #19
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ashtaroth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με αυτά που βρήκα η κάρτα σου είναι single stream (έχει 1 πομποδέκτη) και μπορεί να φτάσει τα 150Mbps που σημαίνει οτι υποστηρίζει κανάλι 40MHz.
    Άρα αυτό που μπορείς να κάνεις είναι στο access point σου εκεί που είναι οι ρυθμίσεις για το Wi-Fi να ορίσεις 40MHz κανάλι
    To δοκιμασα δεν αλλαξε απολυτως τιποτα ακριβως η ιδια ταχυτητα κατεβασματος 3mb/sec.

    Το θεμα ειναι να μπορω και ασυρματα να πιασω 5mb/sec που ειναι το μεγιστο της vdsl50 που εχω τωρα με το ZXHN H168N ρουτερ.

    Εχεις να προτεινεις να παρω καμια αλλη ασυρματη καρτα wifi να βαλω στο netbook ωστε με το ιδιο παραπανω ρουτερ να εχω καλυτερες ταχυτητες στο ασυρματο ιντερνετ?

  5. #20
    Εγγραφή
    25-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Με το 40αρι κανάλι πιάνεις μεγάλο εύρος απο την μπάντα των 2,4GHz οπότε αν υπάρχουν άλλα δίκτυα στην περιοχή (που θα υπάρχουν σίγουρα) θα κάνουν παρεμβολές και γιαυτό δεν πιάνεις μέγιστη ταχύτητα (αυτό μπορεί να είναι ένας απο τους λόγους).
    Το καλύτερο θα ήταν να αλλάξεις το ρούτερ (ή να προσθέσεις ένα access point) το οποίο να είναι dual band (να δουλεύει και στα 5GHz) και συγχρόνως να πάρεις για το laptop μια κάρτα που να δουλεύει στα 5GHz. Αν υποστηρίζουν και το 802.11ac ακόμα καλύτερα.

    Εναλλακτικά κρατώντας το ρούτερ που έχεις μπορείς να πάρεις μια dual stream κάρτα για το Laptop. Αυτές που λένε οτι πιάνουν 300Mbps είναι dual stream. Μοντέλα δεν έχω να σου προτείνω μιας και δεν χρησιμοποιώ

  6. #21
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Ανάλογα το router και το laptop. Εγώ πχ με wifi του router μπορεί να πιάσω μεγαλύτερη ταχύτητα απο ότι με ενα linksys που εχω access point και λίγο πιο καντά απο το router. Επίσης μα καλωδιο κτυπάς max ταχύτητα ευκολα. Οταν ειχα VDSL και κλείδωνε 49 επιανα πανω απο 5mb/sec με καλώδιο και με wifi με το ζόρι 3. Παίζουν ρόλο πολλά, απόσταση, παρεμβολές απο ασυρματα τηλ. απο άλλα δίκτυα ασύρματα κλπ. Δοκίμασε να αλλάξεις το κανάλι του wifi! να δεις αν εχει πολλά στη περιοχή σου και να βαλεις ενα ελευθερο καναλι. Μπορει να δεις διαφορά.

  7. #22
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ashtaroth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το 40αρι κανάλι πιάνεις μεγάλο εύρος απο την μπάντα των 2,4GHz οπότε αν υπάρχουν άλλα δίκτυα στην περιοχή (που θα υπάρχουν σίγουρα) θα κάνουν παρεμβολές και γιαυτό δεν πιάνεις μέγιστη ταχύτητα (αυτό μπορεί να είναι ένας απο τους λόγους).
    Το καλύτερο θα ήταν να αλλάξεις το ρούτερ (ή να προσθέσεις ένα access point) το οποίο να είναι dual band (να δουλεύει και στα 5GHz) και συγχρόνως να πάρεις για το laptop μια κάρτα που να δουλεύει στα 5GHz. Αν υποστηρίζουν και το 802.11ac ακόμα καλύτερα.

    Εναλλακτικά κρατώντας το ρούτερ που έχεις μπορείς να πάρεις μια dual stream κάρτα για το Laptop. Αυτές που λένε οτι πιάνουν 300Mbps είναι dual stream. Μοντέλα δεν έχω να σου προτείνω μιας και δεν χρησιμοποιώ
    Μα το ρουτερ που δινει η nova μια χαρα dual band ειναι.
    Γι' αυτον ακριβως το λογο ειπα το μοντελο ποιο πανω αλλα μαλλον δεν το εψαξες καν να δεις οτι ειναι dual band.

    Οσο τωρα αφορα τα 2.4ghz ή τα 40ghz δεν ειναι αυτο που ειναι για την ταχυτητα τοσο οσο για την εμβελεια που το εφτιαξαν αρχικα.

    Και το ξαναλεω το netbook ειναι σχεδον διπλα(ιδιο δωματιο) με το ρουτερ και δεν παρεμβαλετε κανενας τοιχος κ.τ.λ.

    Οσο αφορα το access point που λες αν ειναι να παρω ενα μηχανημα θα παρω ή ολοκληρο all in one router ή μια αλλη ασυρματη καρτα δικτυου για το netbook οχι να αγοραζω αλλο access point να το συνδεσω με καλωδιο με το ρουτερ κ.τ.λ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάλογα το router και το laptop. Εγώ πχ με wifi του router μπορεί να πιάσω μεγαλύτερη ταχύτητα απο ότι με ενα linksys που εχω access point και λίγο πιο καντά απο το router. Επίσης μα καλωδιο κτυπάς max ταχύτητα ευκολα. Οταν ειχα VDSL και κλείδωνε 49 επιανα πανω απο 5mb/sec με καλώδιο και με wifi με το ζόρι 3. Παίζουν ρόλο πολλά, απόσταση, παρεμβολές απο ασυρματα τηλ. απο άλλα δίκτυα ασύρματα κλπ. Δοκίμασε να αλλάξεις το κανάλι του wifi! να δεις αν εχει πολλά στη περιοχή σου και να βαλεις ενα ελευθερο καναλι. Μπορει να δεις διαφορά.
    Εχω δοκιμασει ολα τα καναλια και κυριως τα 5,6 που με βαση το wifi analyzer που περασα στο κινητο μου ειναι το καναλι που μου προτεινε το προγραμμα.

    Ακομα και με την "PCI-E 2.0 Broadcom BCM43142 802.11b/g/n Wireless Network Adapter)" που εχω στο λαπτοπ τις ιδιες μην πω και λιγο χειροτερες ταχυτητες πιανω.


    Δεν αλλαξε τιποτα.

    Το πιο πιθανο ολων ειναι να πρεπει να αλλαξω μια καρτα ασυρματου δικτυου(PCI-E 1.0 με βαση το aida64) για το netbook αλλα ποια να βαλω?
    Να προσθεσω εδω οτι πανω στην καρτα δικτυου που εχει τωρα το netbook πανε δυο καλωδια που λογικα ειναι η κεραιες και το netbook δεν βγαζει περισσοτερες.
    Απλα το αναφερω πληροφοριακα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fits79 : 21-03-17 στις 16:13.

  8. #23
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το ότι είναι dual band ο router, δεν σημαίνει ότι μπορείς να συνδεθείς στους 5GHz αν δεν έχει τέτοια δυνατότητα η κάρτα δικτύου της συσκευής που θα συνδεθεί μαζί του.
    Καταρχήν πρέπει να δεις σε ποια ονομαστική ταχύτητα συνδέονται οι 2 συσκευές μεταξύ τους. Και αυτό διότι σε ποια θα συνδεθούν το αποφασίζει ο client και όχι το ΑΡ (ή ο router).
    Αφού δεις την ταχύτητα σύνδεσης τότε φυσιολογικά πρέπει να υπολογίζεις πραγματική ταχύτητα στο 30-40% αυτής, για τους λόγους που έχουμε εξηγήσει επανειλημμένως. Δες τις εικόνες του Andreaslar παραπάνω, που ενώ έχει συμβατή με 11ac συσκευή κι έχει συνδεθεί με το ΑΡ σε 390Mbps, η πραγματική ταχύτητα στο τεστ είναι ~79Mbps (μόλις στο 20%). Εσύ για ποιον λόγο πιστεύεις ότι συμβαίνει αυτό;

  9. #24
    Εγγραφή
    25-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα το ρουτερ που δινει η nova μια χαρα dual band ειναι.
    Γι' αυτον ακριβως το λογο ειπα το μοντελο ποιο πανω αλλα μαλλον δεν το εψαξες καν να δεις οτι ειναι dual band.

    Πηγή 1: http://wwwen.zte.com.cn/en/products/...22_424147.html

    Physical Interface
    WAN VDSL2/ADSL2+
    LAN 4x10/100M FE 802.11b/g/n Wi-Fi @ 2.4G(2x2)


    Πηγή 2 : https://www.wind.gr/files/1/wind_v2/...H168N_Wind.pdf

    Σελίδα 12/29 : It supports WLAN with high-speed data transfer rates up to 300 Mbps, compatible with IEEE 802.11b/g/n, 2.4 GHz compliant equipment



    Δεν βλέπω πουθενά να γράφει 5GHz, άρα πως είναι Dual Band;;;




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο τωρα αφορα τα 2.4ghz ή τα 40ghz δεν ειναι αυτο που ειναι για την ταχυτητα τοσο οσο για την εμβελεια που το εφτιαξαν αρχικα..
    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, αν θες εξήγησε το καλύτερα. Πάντως όταν το κανάλι είναι 40MHz θεωρητικά αυξάνεται η ταχύτητα και σε καμία περίπτωση η εμβέλεια.
    Τα 5GHz συνήθως είναι πιο καθαρή μπάντα και υπάρχουν λιγότερες ή και καθόλου παρεμβολές και αυτό μεταφράζεται σε μεγαλύτερες ταχύτητες σε σχέση με την μπάντα των 2,4GHz


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο αφορα το access point που λες αν ειναι να παρω ενα μηχανημα θα παρω ή ολοκληρο all in one router ή μια αλλη ασυρματη καρτα δικτυου για το netbook οχι να αγοραζω αλλο access point να το συνδεσω με καλωδιο με το ρουτερ κ.τ.λ.
    Σου είπα οτι μπορείς να πάρεις μια USB κάρτα με 2 streams (2x2) δηλαδή έχει 2 πομποδέκτες. Το ρούτερ είναι 2χ2, η κάρτα του Netbook είναι 1χ1.
    Αυτές που λένε οτι πιάνουν 300Mbps έχουν 2 streams




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα και με την "PCI-E 2.0 Broadcom BCM43142 802.11b/g/n Wireless Network Adapter)" που εχω στο λαπτοπ τις ιδιες μην πω και λιγο χειροτερες ταχυτητες πιανω
    https://pcsupport.lenovo.com/gr/en/o...loads/ds033286
    Και αυτή η κάρτα έχει 1 πομποδέκτη (1x1 11b/g/n Wireless LAN PCI Express Half Mini Card Adapter) οπότε είναι το ίδιο με το Netbook



    Κατα την γνώμη μου ο ποιο εύκολος και φτηνός τρόπος είναι μια USB κάρτα 300Mbps

  10. #25
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι είναι dual band ο router, δεν σημαίνει ότι μπορείς να συνδεθείς στους 5GHz αν δεν έχει τέτοια δυνατότητα η κάρτα δικτύου της συσκευής που θα συνδεθεί μαζί του.
    Καταρχήν πρέπει να δεις σε ποια ονομαστική ταχύτητα συνδέονται οι 2 συσκευές μεταξύ τους. Και αυτό διότι σε ποια θα συνδεθούν το αποφασίζει ο client και όχι το ΑΡ (ή ο router).
    Αφού δεις την ταχύτητα σύνδεσης τότε φυσιολογικά πρέπει να υπολογίζεις πραγματική ταχύτητα στο 30-40% αυτής, για τους λόγους που έχουμε εξηγήσει επανειλημμένως. Δες τις εικόνες του Andreaslar παραπάνω, που ενώ έχει συμβατή με 11ac συσκευή κι έχει συνδεθεί με το ΑΡ σε 390Mbps, η πραγματική ταχύτητα στο τεστ είναι ~79Mbps (μόλις στο 20%). Εσύ για ποιον λόγο πιστεύεις ότι συμβαίνει αυτό;
    Πολλες παρεμβολες απο αλλες συσκευες ισως?

    Δηλαδη αν βρω μια pci-e v1 καρτα για το netbook που να υποστηριζει dual bank θα ειμαι οκ και θα μπορω να κατεβαζω και ασυρματα με 5mb/sec?
    Με βαση αυτο:

    Δεν νομιζω να μπορω να κατεβαζω πανω απο 3mb/sec με αυτη την καρτα ασυρματου δικτυου ετσι δεν ειναι?

    Εχετε να μου προτεινετε καμια φτηνη καρτα ασυρματου δικτυου που να μπορω να βαλω στο netbook μου?

    Και το οτι εχει δυο καλωδια κεραιας παιζει καποιο ρολο οσο αφορα την ταχυτητα κατεβασματος και μια μελλοντικη καρτα ασυρματου δικτυου?

    Παντως πιστευω ειναι θετικοτατο που ακομα και αν η καρτα ασυρματου δικτυου που εχει το netbook και δεν ειναι 5ghz ποιανω μεγιστη ταχυτητα κατεβασματος παντα με wifi τα 2.8-3.0mb/sec ετσι δεν ειναι?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ashtaroth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγή 1: http://wwwen.zte.com.cn/en/products/...22_424147.html

    Physical Interface
    WAN VDSL2/ADSL2+
    LAN 4x10/100M FE 802.11b/g/n Wi-Fi @ 2.4G(2x2)


    Πηγή 2 : https://www.wind.gr/files/1/wind_v2/...H168N_Wind.pdf

    Σελίδα 12/29 : It supports WLAN with high-speed data transfer rates up to 300 Mbps, compatible with IEEE 802.11b/g/n, 2.4 GHz compliant equipment



    Δεν βλέπω πουθενά να γράφει 5GHz, άρα πως είναι Dual Band;;;







    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, αν θες εξήγησε το καλύτερα. Πάντως όταν το κανάλι είναι 40MHz θεωρητικά αυξάνεται η ταχύτητα και σε καμία περίπτωση η εμβέλεια.
    Τα 5GHz συνήθως είναι πιο καθαρή μπάντα και υπάρχουν λιγότερες ή και καθόλου παρεμβολές και αυτό μεταφράζεται σε μεγαλύτερες ταχύτητες σε σχέση με την μπάντα των 2,4GHz




    Σου είπα οτι μπορείς να πάρεις μια USB κάρτα με 2 streams (2x2) δηλαδή έχει 2 πομποδέκτες. Το ρούτερ είναι 2χ2, η κάρτα του Netbook είναι 1χ1.
    Αυτές που λένε οτι πιάνουν 300Mbps έχουν 2 streams






    https://pcsupport.lenovo.com/gr/en/o...loads/ds033286
    Και αυτή η κάρτα έχει 1 πομποδέκτη (1x1 11b/g/n Wireless LAN PCI Express Half Mini Card Adapter) οπότε είναι το ίδιο με το Netbook



    Κατα την γνώμη μου ο ποιο εύκολος και φτηνός τρόπος είναι μια USB κάρτα 300Mbps
    Οριστε μια φωτο απο το μενου του ρουτερ

    Τωρα το βλεπεις?

    Δεν θα ηθελα να παρω usb γιατι ηδη εχει πολυ λιγες θηρες usb το netbook.
    Αν μπορεσω να βρω μια καρτα να αλλαξω αυτη που εχει ηδη θα ηταν οτι καλυτερο για εμενα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fits79 : 21-03-17 στις 17:41.

  11. #26
    Εγγραφή
    25-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    τι να δω ρε φίλε, με δουλεύεις;

    Dual band router σημαίνει να παίζει και στα 2,4GHz και στα 5GHz. Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στην φώτο. το 20 και 40 MHz είναι άλλο πράγμα και το ανάλυσα σε προηγούμενο ποστ.

    Με βάση αυτά που είδα στο internet το ρουτερακι δεν ειναι dual band και δεν παίζει στα 5GHz

    Για τελευταία φορά θα πω οτι αυτό που χρειάζεσαι είναι μια κάρτα 2χ2, δηλαδή αυτές που λένε οτι πιάνουν 300Mbps

  12. #27
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    H κάρτα που έχεις υποστηρίζει ένα spatial stream (έως 150Mbps), με 2 κεραίες (μια για εκπομπή και η άλλη για λήψη). Ούτε η κάρτα, ούτε ο router υποστηρίζουν 5GHz.
    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πάντα θα συνδέεται στα 150Mbps, αλλά ανάλογα την περίπτωση παίζουν και σε άλλες 3 τουλάχιστον κύριες ονομαστικές ταχύτητες (135, 72 και 65).

    Στο μενού του router ορίζεις:
    Channel: Θα βάλεις το καθαρότερο δυνατόν κανάλι.
    Mode: Επιλέγεις αν είναι δυνατόν σκέτο το 11n.
    Bandwidth: Σκέτο 40MHz.
    Μετά στην ασφάλεια του WiFi, ορίζεις σκέτο WPA2 και όχι μικτό WPA/WPA2 και AES αντί TKIP.

    Στην κάρτα δικτύου του υπολογιστή ρυθμίζεις τα ίδια σε Mode και Bandwidth (τα άλλα τα παίρνει αυτόματα).

    Με τα παραπάνω φροντίζουμε να έχουν τις βέλτιστες δυνατόν ρυθμίσεις. Κατόπιν εξαρτάται από τον θόρυβο που επιδρά στην ασύρματη ζεύξη και σε ποια ονομαστική ταχύτητα θα αποφασίσει η κάρτα δικτύου να συνδεθεί με το ΑΡ.

  13. #28
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ashtaroth Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι να δω ρε φίλε, με δουλεύεις;

    Dual band router σημαίνει να παίζει και στα 2,4GHz και στα 5GHz. Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στην φώτο. το 20 και 40 MHz είναι άλλο πράγμα και το ανάλυσα σε προηγούμενο ποστ.

    Με βάση αυτά που είδα στο internet το ρουτερακι δεν ειναι dual band και δεν παίζει στα 5GHz

    Για τελευταία φορά θα πω οτι αυτό που χρειάζεσαι είναι μια κάρτα 2χ2, δηλαδή αυτές που λένε οτι πιάνουν 300Mbps
    Οκ μην βαρας δεν το εχω με τα wifi γενικοτερα.

    Βρηκα τωρα απο καπου την intel 512an_hmw intel wifi link 5100 λεει τιποτα ή μπα?

    Edit: Δοκιμασα να βαλω αυτη την καρτα στο netbook & laptop και με το που τα ανοιξα μου λεει οτι δεν υποστηριζεται αυτη η καρτα δικτυου τοσο απλα και αναγκαστηκα και του εβαλα αυτη που ειχε παλι.
    Επομενος θα παω σε usb wifi αλλα εχετε να μου προτεινετε καποιο ρουτερ all in one και usb wifi ή καποια καρτα ασυρματου δικτυου που να υποστηριζει το hp mini 230?
    Αλλα το σημαντικοτερο ολων φτηνα οχι να μου φυγει μια περιουσια.


    Η ασυρματη καρτα δικτυου που εχει το laptop μου ειναι dual band?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fits79 : 21-03-17 στις 18:24.

  14. #29
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Πάντως εχω παρατηρήσει οτι το σήμα στα 5 χάνεται πολύ γρήγορα όσο απομακρύνεσαι απο το ρουτερ-extender κλπ.

  15. #30
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στους 2,4GHz έχουμε καλύτερη διαπερατότητα σε φυσικά εμπόδια έναντι των 5GHz κι επίσης μεγαλύτερη εμβέλεια στην ίδια ισχύ. Και γι' αυτό η νόμιμη ισχύς στην πρώτη μπάντα είναι 20dBm ενώ στην δεύτερη μεγαλύτερη (έως 30dBm).
    Η δεύτερη όμως μέχρι σήμερα είναι καθαρή και με περισσότερα διαθέσιμα κανάλια προς χρήση.

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η367Ν : Αποσυνδέσεις και προβλήματα με wifi
    Από iparout στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-16, 16:43
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-16, 22:02
  3. W8970 - Θέμα με WiFi
    Από RSX στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-16, 19:33
  4. ZTE ZXHN H168N - πρόβλημα με wifi και αποσυνδέσεις
    Από kavadias στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 21:35
  5. Σοβαρό πρόβλημα με WiFi
    Από DSL στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-16, 18:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας