Σελ. 11 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 288
  1. #151
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά είναι το 18αρι και vdsl αν χρείαστει, αντίθετα δύσκολα θα δείς adsl με up πάνω απο 1024 εκτος αν υπάρχει annex m
    Λες; Πάντως οι καμπίνες ακόμα δεν ενεργοποιήθηκαν επίσημα στα Πεύκα. Αρα θεωρώ αδύνατο να ενεργοποιήθηκαν αυτές μόνο!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά είναι το 18αρι και vdsl αν χρείαστει, αντίθετα δύσκολα θα δείς adsl με up πάνω απο 1024 εκτος αν υπάρχει annex m
    Λες; Πάντως οι καμπίνες ακόμα δεν ενεργοποιήθηκαν επίσημα στα Πεύκα. Αρα θεωρώ αδύνατο να ενεργοποιήθηκαν αυτές μόνο! Η μοναδική περίπτωση να υπάρχουν αυτές οι ταχύτητες είναι μόνο από ΑΚ αυτό όμως αποκλείει αυτούς τους χρήστες από το να έχουν Vdsl 50 και πάνω.

    - - - Updated - - -

    Οδός Ρόδων φυσάνε τώρα τις οπτικές ίνες από dataline
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vastil : 06-12-18 στις 01:05.

  2. #152
    Εγγραφή
    08-09-2018
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το ίδιο και στην καμπίνα 305 σήμερα το πρωί επί της Δημοκρατίας. Ήταν δύο βανάκια του ΟΤΕ και κάτι παλεύαν εκεί αλλά δεν έχω ιδέα τι. Κάτι κινείται πάντως

  3. #153
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogitos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο και στην καμπίνα 305 σήμερα το πρωί επί της Δημοκρατίας. Ήταν δύο βανάκια του ΟΤΕ και κάτι παλεύαν εκεί αλλά δεν έχω ιδέα τι. Κάτι κινείται πάντως
    Υποθέτω ότι απλώς συνέδεαν τις οπτικές ίνες πάνω στον εξοπλισμό. Εάν μπορείς σε παρακαλώ άκουσε τα ανεμιστηράκια να δεις αν δουλεύουνε

  4. #154
    Εγγραφή
    08-12-2018
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE home booster
    Παιδιά, ρώτησα κάποιους τεχνικούς του ΟΤΕ που έκαναν κάποια έργα στην οδό Αναγεννήσεως. Μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν ποτέ θα καλύψουν την περιοχή με vdsl γραμμες. Δεν είναι θέμα ημερών. Μου απάντησαν ότι θα αργήσουν να συνδεθούν και ότι πάμε σίγουρα για την νέα χρόνια...αλλά από το ύφος κατάλαβα ότι θα αργήσει η φάση πολύ περισσότερο από όσο υπολογίζουμε.

  5. #155
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, ρώτησα κάποιους τεχνικούς του ΟΤΕ που έκαναν κάποια έργα στην οδό Αναγεννήσεως. Μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν ποτέ θα καλύψουν την περιοχή με vdsl γραμμες. Δεν είναι θέμα ημερών. Μου απάντησαν ότι θα αργήσουν να συνδεθούν και ότι πάμε σίγουρα για την νέα χρόνια...αλλά από το ύφος κατάλαβα ότι θα αργήσει η φάση πολύ περισσότερο από όσο υπολογίζουμε.
    Καλά καλαμπόκια δηλαδή σουπερρ

    - - - Updated - - -

    Κάποιος αν θέλει ας περάσει δίπλα από δυο καμπινουλες να δει αν βγάζει ήχο ο ανεμιστήρας.

    - - - Updated - - -

    Το θέμα κλείνει εδώ οι εργασίες σχεδόν τελείωσαν πρέπει να έχουν μείνει πολύ λίγα σκαψίματα. Τα περισσότερα καφαο συνδέθηκαν με στύλους. Λογικά μέχρι Μάρτιο θα έχουμε vdsl. Όποτε θα κάνουμε όλοι μας υπομονή. Δυστυχώς το Q4 2018 ήταν ουτοπικό.

  6. #156
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Εντός του έτους θα είναι διαθέσιμο .Εκτός απροόπτου αν υπάρξει κάποιο ζήτημα κατά την κατασκευή του δικτύου που εκεί θα υπάρξει κάποια καθυστέρηση.

    Από την συνομιλία μου με την COSMOTE σε μηνύματα. Για όποιον ενδιαφέρεται.

  7. #157
    Εγγραφή
    20-10-2018
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    magcen
    ISP
    magcen
    Router
    magcen
    Path Level
    Fastpath
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20181209_113730_resized.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  231,7 KB 
ID: 199505

    Πίσω από το πρατήριο της Shell (Ελλησπόντου) είναι καθόλα έτοιμοι και όπως μου είπαν οι τεχνικοί της cosmote είναι θέμα ημερών πλέον.Το ίδιο και με το κουτί που είναι ακριβώς στο φανάρι της Νερόμυλων με Παπανικολάου (μπροστά στο αμαξοστάσιο) θα είναι σήμερα έτοιμο . Η υποδομή τους είναι μέχρι 200Mbps .Μεταφέρω ότι μου είπαν οι τεχνικοί καθότι εγώ άσχετος εντελώς αλλά με πολλά προβλήματα Internet.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kehmemo : 10-12-18 στις 17:33.

  8. #158
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kehmemo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20181209_113730_resized.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  231,7 KB 
ID: 199505Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20181209_113730_resized.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  231,7 KB 
ID: 199505
    Είσαι και πολύ μάγκας! http://fttxgr.eu Βάλε την εδώ. Με το ποντίκι σου ορίζεις τοποθεσίας και ανεβάζεις!

  9. #159
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    http://fttxgr.eu/


    Οποίος θέλει να βοηθήσει ας βάλει μερικές καμπίνες εδώ όποτε μπορεί. Εγώ έβαλα μερικές και το ίδιο καιρό kehmemo.
    Θα βοηθηθούμε πολύ. Αν μένει κάποιος Αναγεννήσεως και θέλει ας βάλει και τις δικές του. Να δείξουμε πως τα Πεύκα είναι εδώ!!!!!

  10. #160
    Εγγραφή
    08-09-2018
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Στο 305 πάντως που πήγα δεν ακούγεται τίποτα.

    Σε σημερινή μου επικοινωνία με το 13888 μου επιβεβαίωσαν απλά ότι γίνονται έργα στην περιοχή και ότι λογικά θα υπάρχει σύντομα διαθεσιμότητα. Τώρα το "σύντομα" είναι σχετικό, αφού μπορεί να σημαίνει σε μία εβδομάδα αλλά μπορεί να σημαίνει και σε 5 μήνες. Γενικά δε μπορούν να δώσουν καμία επιπλέον πληροφορία, ούτε να ενημερώσουν σε περίπτωση που ενεργοποιηθεί, ούτε να πάρεις σειρά προτεραιότητας.

    Επομένως καλό είναι να κάνουμε υπομονή και να μην αναφέρουμε ημερομηνίες εδώ αφού ούτε οι ίδιοι δε ξέρουν να μας πουν. Η υπάλληλος μου είπε ότι δε μπορούν να γνωρίζουν το κάθε τεχνικό γραφείο που κάνει την αναβάθμιση πόσο χρόνο χρειάζεται για να ολοκληρώσει τα έργα. Και πάλι δεν εξαρτάται μόνο από το εκάστοτε τεχνικό team. Το πότε τελειώνουν ίσως μπορείς να το μάθεις αν μιλήσεις με τον υπεύθυνο του συνεργείου αλλά και σ'αυτή την περίπτωση δε σημαίνει ότι μόλις τελειώσουν θα μπορείς άμεσα να κάνεις αίτηση.

    Αυτά λοιπόν, υπομονή γείτονες και ελπίδα

  11. #161
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogitos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο 305 πάντως που πήγα δεν ακούγεται τίποτα.

    Σε σημερινή μου επικοινωνία με το 13888 μου επιβεβαίωσαν απλά ότι γίνονται έργα στην περιοχή και ότι λογικά θα υπάρχει σύντομα διαθεσιμότητα. Τώρα το "σύντομα" είναι σχετικό, αφού μπορεί να σημαίνει σε μία εβδομάδα αλλά μπορεί να σημαίνει και σε 5 μήνες. Γενικά δε μπορούν να δώσουν καμία επιπλέον πληροφορία, ούτε να ενημερώσουν σε περίπτωση που ενεργοποιηθεί, ούτε να πάρεις σειρά προτεραιότητας.

    Επομένως καλό είναι να κάνουμε υπομονή και να μην αναφέρουμε ημερομηνίες εδώ αφού ούτε οι ίδιοι δε ξέρουν να μας πουν. Η υπάλληλος μου είπε ότι δε μπορούν να γνωρίζουν το κάθε τεχνικό γραφείο που κάνει την αναβάθμιση πόσο χρόνο χρειάζεται για να ολοκληρώσει τα έργα. Και πάλι δεν εξαρτάται μόνο από το εκάστοτε τεχνικό team. Το πότε τελειώνουν ίσως μπορείς να το μάθεις αν μιλήσεις με τον υπεύθυνο του συνεργείου αλλά και σ'αυτή την περίπτωση δε σημαίνει ότι μόλις τελειώσουν θα μπορείς άμεσα να κάνεις αίτηση.

    Αυτά λοιπόν, υπομονή γείτονες και ελπίδα
    Άσε το 13888. Είναι αναρμόδιοι. Μιλά στο chat μαζί τους, έχω φωτογραφίες και στοιχεια

  12. #162
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Κοντεύουμε. Συνδέουν με μακριά κουλούρα πορτοκαλί χρώματος που λογικά θα υποδεχτεί και τις οπτικές ίνες την καμπίνα 309 με τις υπόλοιπες. Όλο το ΑΚ συνδέεται με μια καμπίνα και αυτή με τη σειρά της με υπόλοιπες μέσω οπτικών ινών.
    Παρατήρησα δε πως τα έργα γίνονται και το Σάββατο στην περιοχή μου και δουλεύουν πυρετωδώς. Λογικά το στοίχημα που έβαλα για φέτος το έχασα αλλά θέλω να πιστεύω πως ίσως το πρώτο δίμηνο να δούμε διαθεσιμότητα σε 50αρη.

  13. #163
    Εγγραφή
    15-09-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εγώ είμαι ακριβώς απεναντι (10 μέτρα) από το 206 καφαο. Σήμερα το μεσημέρι πάω να κάνω αίτηση για νέο τηλέφωνο γιατί Πέμπτη μπαίνουμε στο σπίτι! Βλέπω να κάνω Adsl δυστυχώς! Σκέφτομαι να βάλω το speed booster για αρχή!

  14. #164
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cioannou25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είμαι ακριβώς απεναντι (10 μέτρα) από το 206 καφαο. Σήμερα το μεσημέρι πάω να κάνω αίτηση για νέο τηλέφωνο γιατί Πέμπτη μπαίνουμε στο σπίτι! Βλέπω να κάνω Adsl δυστυχώς! Σκέφτομαι να βάλω το speed booster για αρχή!

    Πας καλά; Θα βάλεις έναν βραχνά στο κεφάλι σου με ένα μηνιαίο κόστος; Δώσε αλλά 13 και βάλε και τηλεόραση καλύτερα.

  15. #165
    Εγγραφή
    15-09-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γιατί βραχνά; 9,9 το μήνα είναι και θα πιάνω 60 mbps ... χρειάζομαι γρήγορη σύνδεση

    - - - Updated - - -

    Τελικά έκλεισα 24 Adsl και η κοπέλα της cosmote μου είπε πως είναι θέμα χρόνου να δωθεί vdsl

Σελ. 11 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Cyta VDSL στις Συκιές Θεσσαλονίκης
    Από mistac75 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-19, 11:31
  2. Πληρωμένος Δικαστής στα Δικαστήρια Θεσσαλονίκης;
    Από kadronarxis στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-16, 17:24
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-16, 20:53
  4. Cyta VDSL στις Συκιές Θεσσαλονίκης
    Από mistac75 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-16, 02:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας