Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-54 από 54
  1. #46
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τους υπολογιστες στα γραφεια μπορουν να τους πειραξουν μεχρι και οι καθαριστριες. βασικα σε ολα τα γραφεια οι καθαριστριες και οι υπηρεσιες καθαρισμου εχουν προσβαση ...
    (και εντος κλιματος gattaca )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #47
    Εγγραφή
    27-07-2015
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport
    SNR / Attn
    8(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ζήτημα εχει πολλες προεκτάσεις, προσωπικά πιστευω πως πρεπει να γίνονται παρακολουθήσεις για λόγους ασφαλείας/εγκληματικότητας/τρομοκρατίας, αν δεν εχεις να φοβηθείς κατι τοτε δε σε νοιάζει ιδιαίτερα. Θα μου πείτε ομως τωρα "τι λες ρε μπαγλαμά, εγω στο σπίτι μου μπορεί να κανω το οτιδήποτε και δε θελω να με δει καποιος ή να με ακούσει καποιος", και θα συμφωνήσω αλλα θα σου πω οτι δε θα το μάθεις ποτε και δε θα το καταλαβεις ποτε οτι σε παρακολουθούσε η κάθε CIA, ΕΥΠ και παει λέγοντας. Εδω ομως μπαινει το πιο σημαντικό κομμάτι που ειναι το ποιος θα εχει πρόσβαση σε αυτα τα αρχεία, ποιος τα διαχειρίζεται και ποσο καλα θα φυλάσσονται. Αυτο ειναι το θεμα, πως θα πρέπει να ειναι εξαιρετικά αυστηρά απόρρητα/κρυπτογραφημένα ώστε να μη διαρρευσουν και όπως βλέπουμε στο θεμα των διαρροών ειναι χάλια.

  3. #48
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThanLouk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ζήτημα εχει πολλες προεκτάσεις, προσωπικά πιστευω πως πρεπει να γίνονται παρακολουθήσεις για λόγους ασφαλείας/εγκληματικότητας/τρομοκρατίας, αν δεν εχεις να φοβηθείς κατι τοτε δε σε νοιάζει ιδιαίτερα. Θα μου πείτε ομως τωρα "τι λες ρε μπαγλαμά, εγω στο σπίτι μου μπορεί να κανω το οτιδήποτε και δε θελω να με δει καποιος ή να με ακούσει καποιος", και θα συμφωνήσω αλλα θα σου πω οτι δε θα το μάθεις ποτε και δε θα το καταλαβεις ποτε οτι σε παρακολουθούσε η κάθε CIA, ΕΥΠ και παει λέγοντας. Εδω ομως μπαινει το πιο σημαντικό κομμάτι που ειναι το ποιος θα εχει πρόσβαση σε αυτα τα αρχεία, ποιος τα διαχειρίζεται και ποσο καλα θα φυλάσσονται. Αυτο ειναι το θεμα, πως θα πρέπει να ειναι εξαιρετικά αυστηρά απόρρητα/κρυπτογραφημένα ώστε να μη διαρρευσουν και όπως βλέπουμε στο θεμα των διαρροών ειναι χάλια.
    Καμία παρακολούθηση με τον νόμο. Μακριά από μας. Δικαιολογίες τρομοκρατίας είναι για αφελείς.

    Λυπάμαι που σκέφτεσαι έτσι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #49
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Ειναι αφελής πολιτικά η σκεψη οτι δεν εχω να κρύψω τίποτα δεν με πειραζει να με παρακολουθούνε.
    Θεωρητικά μπορεί σήμερα οντως να μην εχεις να κρύψεις τίποτα, εισαι σίγουρος για το αυριο;
    Εισαι σίγουρος οτι η σκέψη των κυβερνώντων θα θεωρεί για πάντα νορμαλ αυτα που κάνεις σκέφτεσαι γράφεις κοκ;
    Δες τι γίνεται στην γειτονική τουρκία, δες την αλλαγή φρουράς στις κυβερνήσεις δυτικών αστικών δημοκρατιών και πια ατζέντα φέρνουν.

  5. #50
    Εγγραφή
    20-04-2012
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    363
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    PERSON OF INTEREST...
    Η στιγμή που και να θέλει κάποιος να γλυτώσει και δεν θα μπορεί, έχει σχεδόν φτάσει! Και τα βουνά να πάρουμε, υπάρχουν δορυφόροι, για το καλό μας...πάντα!

  6. #51
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.588
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL

  7. #52
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThanLouk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ζήτημα εχει πολλες προεκτάσεις, προσωπικά πιστευω πως πρεπει να γίνονται παρακολουθήσεις για λόγους ασφαλείας/εγκληματικότητας/τρομοκρατίας, αν δεν εχεις να φοβηθείς κατι τοτε δε σε νοιάζει ιδιαίτερα. Θα μου πείτε ομως τωρα "τι λες ρε μπαγλαμά, εγω στο σπίτι μου μπορεί να κανω το οτιδήποτε και δε θελω να με δει καποιος ή να με ακούσει καποιος", και θα συμφωνήσω αλλα θα σου πω οτι δε θα το μάθεις ποτε και δε θα το καταλαβεις ποτε οτι σε παρακολουθούσε η κάθε CIA, ΕΥΠ και παει λέγοντας. Εδω ομως μπαινει το πιο σημαντικό κομμάτι που ειναι το ποιος θα εχει πρόσβαση σε αυτα τα αρχεία, ποιος τα διαχειρίζεται και ποσο καλα θα φυλάσσονται. Αυτο ειναι το θεμα, πως θα πρέπει να ειναι εξαιρετικά αυστηρά απόρρητα/κρυπτογραφημένα ώστε να μη διαρρευσουν και όπως βλέπουμε στο θεμα των διαρροών ειναι χάλια.
    Αυτό νομίζω λέγεται "πετάς τη μπάλα στην εξέδρα" αντί να εστιάσεις στο θέμα των παράνομων παρακολουθησεων.... Δηλαδη φταίνε όσοι διαχειριζονται τα Wikileaks που μας επιβεβαιώνουν αυτό που όλοι υποψιαζόμαστε;;; Θυμίζει λίγο την παροιμία με το βιαστή και τη βιασμένη που κάποιοι λένε "ο βιαστης ήταν καλό παιδί όμως ...τα ηθλε και ο κ@λ@ς της..."
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  8. #53
    Εγγραφή
    28-11-2014
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE

  9. #54
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα γιατί χρειάζεται κακόβουλο λογισμικό για να μετατραπεί μια συσκευή σε ρουφιάνο;
    Αυτό μπορούσαν να το κάνουν ούτως ή άλλως, σύμφωνα με τον Snowden

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Λύση στο πρόβλημα των Gap
    Από andreyas στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 1007
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-17, 20:14
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 14:35
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-16, 02:01

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας