Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2009
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    180
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    42332/4999
    ISP
    Forthnet nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 9.6(dB)
    Καλησπερα παιδια,εχω οτε και λογω υψηλου κοστους θελω να φυγω. Χτες ειχα μια προσφορα απο συτα και θελω να ρωτησω 1)γενικα 'πως τα παει αυτο το καιρο' (ειδικα στο ηρακλειο κρητης,κεντρο κνωσσος) 2)απο τα ρουτερ που δινουν τωρα θα μπορω μεσα απο τις ρυθμισεις να κλεινω το wifi? (ισως εξαρταται απο την μαρκα του ρουτερ,μου ειπαν οτι στελνουν τομσον) 3) Θα εχουμε τηλεφωνο με κλειστο το ρουτερ? Πριν την προσφορα βεβαια σκεφτομουν και την vodafone που 'παιζει' περιπου στα ιδια λεφτα και λειτουργει και το τηλεφωνο με απενεργοποιημενο το ρουτερ(ετσι εχω ακουσει) ,αλλα με εχει 'κερδισει' η εφαρμογη cyta4y . Η προσφορα που μου εκαναν ειναι 24αρι(?) ιντερνετ ,απεριοριστα αστικα-υπεραστικα κινητα συτα, 5 ωρες κινητα (αλλα)και δωρεαν την εφαρμογη cyta4y στα 23.50 το μηνα 24μηνη δεσμευση. Τον ρωτησα για τα τελη ενεργοποιησης και μου ειπε οτι δεν εχει. Με τελη ενεργοποιησης στον αρχικο λογαριασμο η τιμη παει 21.50 το μηνα. Αυτο βεβαια δεν το πολυπιστεψα(τα 23.50 χωρις τελη). Εσεις παιδια τι λετε? στο 1ο ερωτημα αν υπαρχουν παιδια απο το ηρακλειο κρητης θα εκτιμουσα πολυ να μου εγραφαν την γνωμη τους..

  2. #2
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Το wifi σε πολλα ρουτερ κλεινει και απο κουμπακι...Και φυσικα μπορεις να το κλεισεις μεσα απο το προγραμμα του ρουτερ.
    Απο την στιγμη που ειναι voip τηλεφωνια, υποχρεωτικα το ρουτερ πρεπει να λειτουργει για να εχεις τηλεφωνο.

    Λογικα σε πηρε εκπροσωπος και οχι η ιδια η cyta.
    Στο σαιτ της, αυτα που σου εδωσε ο εκπροσωπος , στα δινει η cyta με 19,50 αλλα με τελη ενεργοποιησης 35,28. http://www.cyta.gr/el/ForHome/2Play δες δεξια το κιτρινο μπανερ
    4 ευρω επιπλεον ο εκπροσωπος(23,50-19,50=4) επι 24 μηνες ειναι 96 ευρω, δηλαδη περισσοτερα απο την προσφορα της εταιρειας που εχει τελη....

    Συμβουλη μου, επικοινωνησε με την εταιρεια http://www.cyta.gr/ ειτε ζητωντας να σε καλεσουν , ειτε κανοντας ονλαιν αιτηση μηπως μπορεσεις να παρεις και τη χαμηλη τιμη αλλα και να γλυτωσεις τα τελη.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-01-2009
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    180
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    42332/4999
    ISP
    Forthnet nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 9.6(dB)
    Καλησπερα Δημητρη,σε ευχαριστω καταρχην που απαντησες. Εσυ ειχες ποτε καποιο θεμα γενικα με την συτα? Απο οτι βλεπω στο μπανερ με την προσφορα προυποθετει λογαριασμο σταθερης και κινητης. δλδ θα πρεπει να εχω κινητο συτα ,για να παρω την προσφορα,σωστα?

  4. #4
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Δεν ειμαι Κρητη για να εχω αποψη.
    Εχουν αρκετα σταθερο δικτυο εδω που ειμαι.
    Οσο για την προσφορα, μπορεις να το διαπραγματευτεις. Υπαρχουν μελη στο φορουμ που πετυχαν χαμηλες τιμες διχως να εχουν κινητη cyta.
    Δεν σου εκανε καμμια τρομερη προσφορα ο συνεργατης της εταιρειας. Κανονικη τιμη διχως χρονο για κινητα, ειναι στα 18.50. +5 ευρω ειναι το πακετο για 300 λεπτα σε κινητα.
    Μονο τα τελη ενεργοποιησης σου εδωσε.
    Κανε μια επικοινωνια με την εταιρεια και δες τι προσφερουν αυτοι...

    Oσο για το κινητο τους, συμφερει για ατομα που δεν χρησιμοποιουν δεδομενα. Ο γαμπρος μου πηρε την προσφορα 13 ευρω τα 1000 λεπτα επειδη εχει και σταθερο cyta. Πρακτικα με τα τελη το κινητο βγηκε στα 14.20. Το οποιο μειωνεται λογω παγιας εντολης...
    Εαν υπαρχει ατομο στο σπιτι που δεν χρησιμοποιει δεδομενα στο κινητο, συμφερει να συνδυασεις σταθερη και κινητη.

    Δες και την getaline(συνεργατης της cyta) https://www.getaline.gr/cyta-2play δεν ξερω εαν σε πηραν απο αυτη την εταιρεια.
    Οι προσφορες ειναι παρομοιες. Απο οτι ειδα δινουν καλες προσφορες εαν εχεις ηδη κινητο cyta , π.χ 10 ευρω εκπτωση στο λογαριασμο του κινητου η' εαν ειναι καρτοκινητο ,200 λεπτα δωρο στο κινητο.
    Ισως δηλαδη να συμφερει πρωτα αγορα ενος καρτοκινητου cyta και μετα συμβολαιο σταθερης....
    https://www.getaline.gr/cyta-2play/c...bps-extra-plus

  5. #5
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    στο πατρικο που εχω cyta απο το 2011 αν αφαιρεσεις 2-3 προβληματακια που ηταν γενικα ολα ειναι μια χαρα!!!
    εκανα πριν 2 μηνες αιτηση φορητοτητας και με πηραν απο cyta και μου δωσανε τα παραπνω με 15,8 τελικη τιμη
    και εμενα αποψη μου ειναι να παρεις το 2155013877 να σου δωσουν προσφορα φορητοτητας και τα τελη δωρεαν
    αν και ψαχνει επενδυτη γιατι θα πουληθει ειναι μια αξιοπιστη εταιρεια και δεν ακολουθει τοσο πολυ το καρτελ των αυξησεων των αλλων
    στην συστηνω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος a.libe : 10-03-17 στις 11:25.

Παρόμοια Θέματα

  1. Σκέψεις για μετάβαση από Vodafone σε Cosmote
    Από kostass στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-17, 20:49
  2. Απορία για μεταφορά από ΟΤΕ σε nova
    Από bravelover στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-17, 21:05
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:32
  4. Απο ΟΤΕ σε Vodafone
    Από bazzil στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-16, 14:09
  5. Μεταφορα απο συμβολαιο σε Q - προσωπικα στοιχεια
    Από tzelen στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-16, 22:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας