Σελ. 21 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 8814
  1. #301
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις συνδέσει την γραμμή της Nova στο Fritz;
    Έχεις ρυθμίσει να χρησιμοποιεί την αναλογική γραμμή;
    Έχεις ρυθμίσει τουλάχιστον μία θύρα PHONE και λειτουργεί η τηλεφωνία σε μία συσκευή συνδεόμενη σε αυτή την θύρα;
    Έχεις ρυθμίσει μία IP τηλεφωνική συσκευή (π.χ. 620) κι έχει συνδεθεί σε αυτήν το App;
    Ευχαριστώ jkoukos (και για όλη σου την βοήθεια στο forum σχετικά με fritzbox). Ναι σε όλα! Το πρόβλημα είναι ότι δεν γίνεται enabled το τηλέφωνο. Εννοείται ότι έχω κανονικά τηλέφωνο landline και μέσω freevoipdeal από ένα gigaset ip phone, που έχω συνδέσει στην phone1 kai ethernet.

  2. #302
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αν λειτουργεί η σταθερή τηλεφωνία μέσω του Fritz, μην σε απασχολεί ιδιαίτερα αν η πράσινη ένδειξη είναι ενεργή.
    Σε ένα 7270 στο χωριό που είμαι τώρα η ένδειξη είναι ανενεργή αλλά η PSTN τηλεφωνία λειτουργεί μια χαρά, όπως και στο σπίτι στην Αθήνα όπου εκεί η ένδειξη είναι ενεργή αλλά η τηλεφωνία είναι VoIP και την φέρνω στο Fritz ως ISDN από την S0 θύρα ενός Oxygen.

    Κοίτα τις ρυθμίσεις σύνδεσης του ΙΡ τηλεφώνου και φρόντισε πρώτα να λειτουργεί σωστά εντός του δικτύου πριν δοκιμάσεις από εξωτερικό.

  3. #303
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    [QUOTE=Sania;6432749]Σίγουρα το φόρτωσες καλά; Τώρα που το είπες, ξανά δοκίμασα άλλαξα το lcpecho σε auto, έβαλα από εδω 3 http download, κατευθείαν τελικές έπιασε η 15Mbps γραμμή μου, και μετά ούτε από ένα λεπτό αποσύνδεση. Τότε μήπως κάπως αλλιώς το έχουν κλείσει, μήπως δεν στέλνει καν lcpecho.[QUOTE]

    Το τελίκασια για 8 ώρες...

    Ίδια συμπεριφορά έχει και στην τελευταία beta (εδώ το τερμάτισα για 2 ώρες).

  4. #304
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Όταν το βάζουμε πισω απο αλλο ρούτερ και βάζουμε public ip στην wan (/30 block), θελει καποια αλλη ρύθμισή ?

    Βλέπει internet αλλα προς τα έξω δεν βγαίνει με την δική του ip. Βγαινει με την static του 1ου router.

    Προσπαθώ να καταλάβω αν θελει καποια ρύθμισή στο fritz ή στο 1ο router του ISP.

    - - - Updated - - -

    Έχει ένα section στο ipv4 αλλα αυτο καταλαβαίνω ειναι για να μοιράσει αυτο public ips στις συσκευές. Του λες ποιο είναι το block.

  5. #305
    Εγγραφή
    19-04-2010
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000~/1000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠΑΛΛΟ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rozak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τελίκασια για 8 ώρες...

    Ίδια συμπεριφορά έχει και στην τελευταία beta (εδώ το τερμάτισα για 2 ώρες).
    Χμ, άρα μάλλον λάθος παράπονα έγραφα στον ΟΤΕ... Έκτος εάν στην γραμμή σου δεν υπάρχει τέτοιο bufferbloat, π.χ. σε έμενα όταν κατεβάζω τέρμα, ούτε τα ping περνάνε, όλα timeout τα βγάζει. Άλλη φορά που θα κατεβάζεις, κάνε και ένα ping test ταυτόχρονα.

    Επίσης εάν δεν βαριέσαι μπορείς να κάνεις traffic capture http://fritz.box/html/capture.html το 1. Internet Connection, 15-30 δευτερόλεπτα αρκούν, μιας και τα lcpecho τα στέλνει κάθε 5 δευτερόλεπτα, μετά το αρχείο που θα βγάλει το φορτώνεις στο πρόγραμμα wireshark, οπού θα φαίνονται όλα τα πακέτα που στέλνει, θα φανεί και το lcp echo εκεί, καλύτερα θα είναι την ώρα του capture μην κατεβάζεις τίποτα, ώστε να υπάρχουν λιγότερα πακέτα

  6. #306
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμ, άρα μάλλον λάθος παράπονα έγραφα στον ΟΤΕ... Έκτος εάν στην γραμμή σου δεν υπάρχει τέτοιο bufferbloat, π.χ. σε έμενα όταν κατεβάζω τέρμα, ούτε τα ping περνάνε, όλα timeout τα βγάζει. Άλλη φορά που θα κατεβάζεις, κάνε και ένα ping test ταυτόχρονα.

    Επίσης εάν δεν βαριέσαι μπορείς να κάνεις traffic capture http://fritz.box/html/capture.html το 1. Internet Connection, 15-30 δευτερόλεπτα αρκούν, μιας και τα lcpecho τα στέλνει κάθε 5 δευτερόλεπτα, μετά το αρχείο που θα βγάλει το φορτώνεις στο πρόγραμμα wireshark, οπού θα φαίνονται όλα τα πακέτα που στέλνει, θα φανεί και το lcp echo εκεί, καλύτερα θα είναι την ώρα του capture μην κατεβάζεις τίποτα, ώστε να υπάρχουν λιγότερα πακέτα
    Η γραμμή μου με το 7490 είχε το γνωστό πρόβλημα.
    Με το 7590 όχι!!!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2018-08-07.jpg 
Εμφανίσεις:  134 
Μέγεθος:  506,9 KB 
ID: 196115
    Ο dsl driver στο 7590 είναι DSL version 1.180.129.50
    Το dslam είναι Broadcom 164.158

    Το μόνο που έχω να υποθέσω είναι ο dsl driver, ή κάτι έκανα στην γραμμή και δουλεύει σωστά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rozak : 07-08-18 στις 18:15.

  7. #307
    Εγγραφή
    19-04-2010
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000~/1000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠΑΛΛΟ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rozak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γραμμή μου με το 7490 είχε το γνωστό πρόβλημα.
    Με το 7590 όχι!!!
    JPEG
    Ο dsl driver στο 7590 είναι DSL version 1.180.129.50
    Το dslam είναι Broadcom 164.158

    Το μόνο που έχω να υποθέσω είναι ο dsl driver, ή κάτι έκανα στην γραμμή και δουλεύει σωστά.
    Από αυτά που λες βγάζω τέτοιο συμπέρασμα, αφού με το 7490 είχες αποσυνδέσεις, και μου φαίνεται δύσκολο να έχει κάνει κάτι ο ΟΤΕ για αυτό το θεμα, μιας και εγώ που τους έγραψα μήνυμα, ακόμη να κάνουν κάτι...
    Ενώ ταυτόχρονα το 7590, το οποίο συνεχίζει να στέλνει τα lcpecho, ενώ δεν κάνει αποσύνδεση ακόμα και σε "lcpecho_auto", άρα μάλλον θα βελτίωσαν το QoS στο ρουτερ! Ίσως να ελέγχει το trafic και καταλαβαίνει πόσο είναι το μέγιστο της γραμμής, δηλαδή όχι όπως το προηγούμενο ρουτερ που κατεβάζει και κατεβάζει χωρίς όρια μέχρι να φτάσει σε τρελό bufferbloat και χάνονται τα μισά πακέτα, μαζί με αυτά και το LCP στο οποίο ο πάροχος δεν δίνει προτεραιότητα.

    Και είναι πραγματικά κάτι που μπορεί να γίνει, με το QoS, π.χ. μερικές συσκευές όπως τα Cisco, Mikrotik, OpenWRT και νομίζω και κάποια NETGEAR, που έχουν πιο σοβαρό με παραπάνω δυνατότητες, που κάπως σώζουν την κατάσταση σε bufferbloat, τώρα ίσως και στο 7590 να το βελτίωσαν.

    Τώρα θυμήθηκα και άλλο μέλος του φόρουμ είχε πει πως είχε μονό μια αποσύνδεση στο 7590, δεν ξέρω σε τι χρονικό διάστημα. Ίσως εκείνη την στιγμή να μην τα κατάφερε το QoS κάνα κώλυμα έφαγε η ήταν πολύ φορτωμένο το Fritz η δεν ξέρω τι άλλο. Έτσι νομίζω, δεν ξέρω πως αλλιώς γίνεται να μην κάνει αποσύνδεση το 7590.

    Σε εμένα είναι Broadcom 164.150
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sania : 07-08-18 στις 16:31.

  8. #308
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από αυτά που λες βγάζω τέτοιο συμπέρασμα, αφού με το 7490 είχες αποσυνδέσεις, και μου φαίνεται δύσκολο να έχει κάνει κάτι ο ΟΤΕ για αυτό το θεμα, μιας και εγώ που τους έγραψα μήνυμα, ακόμη να κάνουν κάτι...
    Ενώ ταυτόχρονα το 7590, το οποίο συνεχίζει να στέλνει τα lcpecho, ενώ δεν κάνει αποσύνδεση ακόμα και σε "lcpecho_auto", άρα μάλλον θα βελτίωσαν το QoS στο ρουτερ! Ίσως να ελέγχει το trafic και καταλαβαίνει πόσο είναι το μέγιστο της γραμμής, δηλαδή όχι όπως το προηγούμενο ρουτερ που κατεβάζει και κατεβάζει χωρίς όρια μέχρι να φτάσει σε τρελό bufferbloat και χάνονται τα μισά πακέτα, μαζί με αυτά και το LCP στο οποίο ο πάροχος δεν δίνει προτεραιότητα.

    Και είναι πραγματικά κάτι που μπορεί να γίνει, με το QoS, π.χ. μερικές συσκευές όπως τα Cisco, Mikrotik, OpenWRT και νομίζω και κάποια NETGEAR, που έχουν πιο σοβαρό με παραπάνω δυνατότητες, που κάπως σώζουν την κατάσταση σε bufferbloat, τώρα ίσως και στο 7590 να το βελτίωσαν.

    Τώρα θυμήθηκα και άλλο μέλος του φόρουμ είχε πει πως είχε μονό μια αποσύνδεση στο 7590, δεν ξέρω σε τι χρονικό διάστημα. Ίσως εκείνη την στιγμή να μην τα κατάφερε το QoS κάνα κώλυμα έφαγε η ήταν πολύ φορτωμένο το Fritz η δεν ξέρω τι άλλο. Έτσι νομίζω, δεν ξέρω πως αλλιώς γίνεται να μην κάνει αποσύνδεση το 7590.

    Σε εμένα είναι Broadcom 164.150
    Το QOS σκέφτηκα κι εγώ. Αυτό όμως δεν επηρεάζει μόνο το output traffic;
    Λογικά το dslam έχει σεταρισμένο qos ανεξάρτητα με το ποιο cpe θα συνδεθεί.

    Αν όντως και τα αγορασμένα εκτός ΟΤΕ συμπεριφέρονται σωστά, μήπως τελικά δεν είναι κάτι που αφορά τον ΟΤΕ και είναι όντως bug της AVM;
    Το τελευταίο, γιατί και όσα άλλα cpe ξέρω δεν αντιμετωπίζουν αντίστοιχο πρόβλημα.

  9. #309
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν το βάζουμε πισω απο αλλο ρούτερ και βάζουμε public ip στην wan (/30 block), θελει καποια αλλη ρύθμισή ?

    Βλέπει internet αλλα προς τα έξω δεν βγαίνει με την δική του ip. Βγαινει με την static του 1ου router.

    Προσπαθώ να καταλάβω αν θελει καποια ρύθμισή στο fritz ή στο 1ο router του ISP.

    - - - Updated - - -

    Έχει ένα section στο ipv4 αλλα αυτο καταλαβαίνω ειναι για να μοιράσει αυτο public ips στις συσκευές. Του λες ποιο είναι το block.
    Μου απενεργοποίησαν το ΝΑΤ και όλα καλά.

  10. #310
    Εγγραφή
    19-04-2010
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000~/1000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠΑΛΛΟ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rozak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το QOS σκέφτηκα κι εγώ. Αυτό όμως δεν επηρεάζει μόνο το output traffic;
    Λογικά το dslam έχει σεταρισμένο qos ανεξάρτητα με το ποιο cpe θα συνδεθεί.

    Αν όντως και τα αγορασμένα εκτός ΟΤΕ συμπεριφέρονται σωστά, μήπως τελικά δεν είναι κάτι που αφορά τον ΟΤΕ και είναι όντως bug της AVM;
    Το τελευταίο, γιατί και όσα άλλα cpe ξέρω δεν αντιμετωπίζουν αντίστοιχο πρόβλημα.
    Το QoS μπορεί να χειρίζεται και το upload και το download, μια στα γρήγορα είχα ψάξει και βλέπω πως υπάρχουν πολλοί διάφοροι αλγόριθμοι QoS.

    Όχι, δεν είναι bug της AVM σίγουρα, άλλα πρόβλημα του ΟΤΕ που δεν δίνει προτεραιότητα σε αυτά τα LCP πακέτα. Να με ένα γρήγορο ψάξιμο εδώ στο φόρουμ, βρήκα ότι το ίδιο πρόβλημα το αντιμετωπίζουν και χρήστες τον ASUS, και βλέπω μέλος του φόρουμ babis3g να το λέει σε όλους εδώ και χρόνια, να αλλάζουν το lcp echo interval σε 0 και internet detection disable, σίγουρα θα το έχει ακούσει πολλές φορές το πρόβλημα αυτό.

    Να εδώ ο k.m. πριν 4 χρόνια, το αναφέρει και με το ZTE... πιο κάτω δείχνει και το log στο οποίο φαίνεται ότι είναι θέμα lcp echo.

  11. #311
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το QoS μπορεί να χειρίζεται και το upload και το download, μια στα γρήγορα είχα ψάξει και βλέπω πως υπάρχουν πολλοί διάφοροι αλγόριθμοι QoS.

    Όχι, δεν είναι bug της AVM σίγουρα, άλλα πρόβλημα του ΟΤΕ που δεν δίνει προτεραιότητα σε αυτά τα LCP πακέτα. Να με ένα γρήγορο ψάξιμο εδώ στο φόρουμ, βρήκα ότι το ίδιο πρόβλημα το αντιμετωπίζουν και χρήστες τον ASUS, και βλέπω μέλος του φόρουμ babis3g να το λέει σε όλους εδώ και χρόνια, να αλλάζουν το lcp echo interval σε 0 και internet detection disable, σίγουρα θα το έχει ακούσει πολλές φορές το πρόβλημα αυτό.

    Να εδώ ο k.m. πριν 4 χρόνια, το αναφέρει και με το ZTE... πιο κάτω δείχνει και το log στο οποίο φαίνεται ότι είναι θέμα lcp echo.
    Έχεις pm.

  12. #312
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Μάλλον για αυτό αργεί

    New features in this Lab version

    This lab is based on the FRITZ!OS 7 release for the german FRITZ!Box 7590. (the international version is currently still missing the latest translations of the GUI.)'
    ...

  13. #313
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον για αυτό αργεί

    New features in this Lab version

    This lab is based on the FRITZ!OS 7 release for the german FRITZ!Box 7590. (the international version is currently still missing the latest translations of the GUI.)'
    ...
    Πάντως πολύ λίγα πράγματα δεν έχουν ακόμα μεταφραστεί.
    Η προηγούμενη έκδοση ήταν 70/30...

  14. #314
    Εγγραφή
    19-04-2010
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000~/1000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠΑΛΛΟ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rozak Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Το dslam είναι Broadcom 164.158
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sania Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Σε εμένα είναι Broadcom 164.150
    Μόλις τώρα παρατήρησα ότι και σε εμένα(Fritz 7390) άλλαξε σε 164.158, και φυσικά κατευθείαν άλλαξα το lcpecho πίσω σε "auto" για να δω εάν ακόμη αποσυνδέεται, τα ίδια, σε μισό λεπτό αποσύνδεση...

    Μάλλον έπρεπε να το γράψω στο άλλο θέμα, για της αποσυνδέσεις...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sania : 10-08-18 στις 20:26.

  15. #315
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Υπέροχα μηχανήματα τα Fritz πάντως, εκεί που βλέπεις την ταινία σου στο Kodi χτυπάει το τηλέφωνο, τσουπ, εμφανίζεται το caller id / όνομα επαφής και πατιέται αυτόματα το pause!
    (Kodi Fritz caller id πρόσθετο)...

Σελ. 21 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Γερμανικο AVM Fritz!Box 7490 (20002584)
    Από The Byte Healer στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 210
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-22, 05:36
  2. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56
  3. Fritz!Box 7170 σύνδεση σε OTE ISDN
    Από Panagioths στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 02:54
  4. FRITZ!BOX 7340 και αδυναμία πρόσβασής του από IP telephone apk
    Από aprilmaria στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-16, 19:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας