Σελ. 337 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 317327332335336337338339342347357 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.041-5.055 από 8894
  1. #5041
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papako Εμφάνιση μηνυμάτων
    χωρίς να ξέρω γερμανικά, στο 8:50 αναφέρει και δείχνει τις τηλεφωνικές θύρες.
    Σε αυτόν τον συγκριτικό πίνακα, φαίνεται να μην μπορεί να πάρει είσοδο από ISDN και αναλογική τηλεφωνία:
    https://en.avm.de/products/comparing...l-connections/

  2. #5042
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    FritzBox 7590
    SNR / Attn
    27(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτόν τον συγκριτικό πίνακα, φαίνεται να μην μπορεί να πάρει είσοδο από ISDN και αναλογική τηλεφωνία:
    https://en.avm.de/products/comparing...l-connections/
    Ναι έτσι φαίνεται.
    Στη σελίδα του προϊόντος λέει
    Telephone system for analog, ISDN and IP

    Το οποίο εύκολα μπορεί να οδηγήσει σε λάθος.
    Πρέπει να δεις προσεκτικα στα details για να καταλάβεις ότι εννοεί τηλεφωνικές συσκευές.

    Επίσης δεν παίζει σε adsl. Μόνο adsl+ και vdsl

  3. #5043
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 110,0 Mbit/s ↑ 11,0
    ISP
    COSMOTE DSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    AVM FRITZ! Box 7590
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην ελλάδα πότε θα έρθει και πόσο θα κοστίζει...
    Εδω σε ενα unboxing που κάνει ενας, δείχνει στο τέλος 269€, αρα για ελλλάδα το βλέπω για 300+ ευρώ. Για international εκδοση ποιος ξέρει, ισως θα πάρει χρόνο οπως το κλασικό 7590.

  4. #5044
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Σεταρα το fon app στο κινητό το δικό μου και της κοπέλας μου και όλα κομπλέ. Και τα δυο iPhone. Ένα πρόβλημα μόνο, στης κοπέλας μου δεν χτυπάει καμία κλήση (είτε internal είτε external) παρά μόνο αν είναι ήδη μέσα στην εφαρμογή fon και την έχει στο προσκήνιο. Κατά τα αλλά τηλεφωνεί και μιλάει κανονικά. Κοίταξα να δω αν πζιει τίποτα με τις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων αλλά δε φαίνεται να είναι τίποτα διαφορετικό από το δικό μου iPhone που είναι εντάξει.
    Edit: όλα καλά μετά απο registration από την αρχή για τη συσκευή της. Ελπίζω να είναι εντάξει.
    Edit2: Τώρα όμως δεν ακούμε ο ένας τον άλλο στα internal calls καμία ιδέα;
    Edit3: όλα καλά αφού απενεργοποιηθεί η επιλογή expanded security στο μενού dect του fritzbox
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antonispgs : 05-06-21 στις 21:49.

  5. #5045
    Εγγραφή
    14-06-2021
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλησπερα.μολις πηρα το 7590 και θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα.καταρχην εχω συνδεση 100mbs και πιανω απο 70 εως 80. το ping mou απο 4 που ηταν με cosmote speedport plus τωρα με το που συνδεω το μοδεμ ξεκιναει απο 4 ms kai καταληγει στα 8 με 10 οσο περναει η ωρα.μηπωσ ξερετε γιατι.?και δευτερον αν παρω τον οτε μηπωσ αυτοι μπορουν να αλλαξουν τις ρυθμισεις του Φριτζ για καλυτερη συνδεση.εδωσα τοσα λεφτα και δεν ειδα διαφορα σε σχεση με το speedport, ιδια ταχυτητα ιδια ολα το 7590 ειναι στις αρχικεσ ρυθμισεις με ολα δεξια στα line settings και εχω βαλει annex b. ευχαριστω εκ των προτερων

  6. #5046
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fantomass Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα.μολις πηρα το 7590 και θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα.καταρχην εχω συνδεση 100mbs και πιανω απο 70 εως 80. το ping mou απο 4 που ηταν με cosmote speedport plus τωρα με το που συνδεω το μοδεμ ξεκιναει απο 4 ms kai καταληγει στα 8 με 10 οσο περναει η ωρα.μηπωσ ξερετε γιατι.?και δευτερον αν παρω τον οτε μηπωσ αυτοι μπορουν να αλλαξουν τις ρυθμισεις του Φριτζ για καλυτερη συνδεση.εδωσα τοσα λεφτα και δεν ειδα διαφορα σε σχεση με το speedport, ιδια ταχυτητα ιδια ολα το 7590 ειναι στις αρχικεσ ρυθμισεις με ολα δεξια στα line settings και εχω βαλει annex b. ευχαριστω εκ των προτερων
    Το FRITZ!Box 7590 είναι πολύ καλύτερο από το Speedport Plus.
    καταρχήν τι σύνδεση έχεις φίλε μου.?

    υποθέτω ότι έχεις VDSL (επειδή αναφέρεις την ταχύτητα)

    άρα για το θέμα της ταχύτητας θα πρέπει να κάνεις έναν έλεγχο της εσωτερικής καλωδίωσης του σπιτιού σου (δηλαδή από κεντρική πρίζα και δευτερεύουσες πρίζες) μετά πρέπει να γίνει έλεγχος από τον κατανεμητή του ακινήτου έως την κεντρική πρίζα και στο τέλος έλεγχος από κατανεμητή ακινήτου έως καμπίνα (καφαο)

    το θέμα ping αν εννοείς στα online/multiplayer games εξαρτάται από την διασύνδεση του παρόχου προς το εξωτερικό

    η COSMOTE έχει την καλύτερη διασύνδεση συνήθως σε ότι αφορά τα παιχνίδια (το λέω βάση της δικής μου σύνδεσης COSMOTE FTTH)

  7. #5047
    Εγγραφή
    14-06-2021
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το FRITZ!Box 7590 είναι πολύ καλύτερο από το Speedport Plus.
    καταρχήν τι σύνδεση έχεις φίλε μου.?

    υποθέτω ότι έχεις VDSL (επειδή αναφέρεις την ταχύτητα)

    άρα για το θέμα της ταχύτητας θα πρέπει να κάνεις έναν έλεγχο της εσωτερικής καλωδίωσης του σπιτιού σου (δηλαδή από κεντρική πρίζα και δευτερεύουσες πρίζες) μετά πρέπει να γίνει έλεγχος από τον κατανεμητή του ακινήτου έως την κεντρική πρίζα και στο τέλος έλεγχος από κατανεμητή ακινήτου έως καμπίνα (καφαο)

    το θέμα ping αν εννοείς στα online/multiplayer games εξαρτάται από την διασύνδεση του παρόχου προς το εξωτερικό

    η COSMOTE έχει την καλύτερη διασύνδεση συνήθως σε ότι αφορά τα παιχνίδια (το λέω βάση της δικής μου σύνδεσης COSMOTE FTTH)
    Καλημερα. ναι vdsl εχω.. σε μονοκατοικια μενω και το καλωδιο μεχρι και την κολονα τοθ οτε και μεσα στο σπιτι ειναι καινουργιο η μονη διαφορα με το speedport ειναι οτι εχω πολυ λιγοτερα λαθοι αλλα ουτοσ η αλλως με το plus δεν ειχα αποσυνδεσεις οσο για το ping μιλαω και στο παιχνιδι και στο speedtest..dns server εχω το 1.1.1.1 και εχω επισησς ον το ipv6 ..περιεργα πραγματα δεν ξερω

  8. #5048
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fantomass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα. ναι vdsl εχω.. σε μονοκατοικια μενω και το καλωδιο μεχρι και την κολονα τοθ οτε και μεσα στο σπιτι ειναι καινουργιο η μονη διαφορα με το speedport ειναι οτι εχω πολυ λιγοτερα λαθοι αλλα ουτοσ η αλλως με το plus δεν ειχα αποσυνδεσεις οσο για το ping μιλαω και στο παιχνιδι και στο speedtest..dns server εχω το 1.1.1.1 και εχω επισησς ον το ipv6 ..περιεργα πραγματα δεν ξερω
    για VDSL 100 η ταχύτητα 80-70 σημαίνει πρόβλημα ταχύτητας (εγώ θα το δήλωνα βλάβη) που οφείλεται στην καλωδίωση είτε την δική σου είτε από την καμπίνα έως τον κατανεμητή του ακινήτου

    με την προυπόθεση ότι παίρνεις την υπηρεσία VDSL από καμπίνα (καφάο) και όχι από Α/Κ (Κέντρο)

    για το ping δεν έχω να πω κάτι άλλο προσωπικά με την COSMOTE FTTH 100/10 παίζω τα γνωστά PUBG - BATTLEFIELD - COD από 40-50ms όταν παίζουν ευρωπαίοι και πάει στο 60ms αν μπουν από αλλού...

  9. #5049
    Εγγραφή
    12-05-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα, έχω σύνδεση inalan 200 και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:
    Αν πάρω το 7590 και το συνδέσω μετά το modem της ίναλαν θα μπορέσω πάνω του να συνδέσω και την απλή τηλεφωνική συσκευή που έχω ώστε να τη λειτουργήσω σαν IP phone με σύνδεση στη Modulus; ή θα χρειαστώ επιπλέον εξοπλισμό;

  10. #5050
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.356
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από d74c Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, έχω σύνδεση inalan 200 και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:
    Αν πάρω το 7590 και το συνδέσω μετά το modem της ίναλαν θα μπορέσω πάνω του να συνδέσω και την απλή τηλεφωνική συσκευή που έχω ώστε να τη λειτουργήσω σαν IP phone με σύνδεση στη Modulus; ή θα χρειαστώ επιπλέον εξοπλισμό;
    Το 7590 διαθέτει διασύνδεση και ip phone και απλής τηλεφωνικής συσκευής.
    Το 7530 είναι μόνο για ip phone.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #5051
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 7590 διαθέτει διασύνδεση και ip phone και απλής τηλεφωνικής συσκευής.
    Το 7530 είναι μόνο για ip phone.
    Διόρθωση: Και το 7530 υποστηρίζει απλή τηλεφωνική συσκευή. Δεν υποστηρίζει απλή τηλεφωνική γραμμή από τον πάροχο, αλλά μόνο VoIP.

  12. #5052
    Εγγραφή
    13-02-2014
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    FRITZBox 7590
    Αν έχουμε απλή τηλεφωνική γραμμή (όχι voip) μπορούμε να προσθέσουμε τον αριθμό μας στο Τelephone Numbers για να χρησιμοποιήσουμε την εφαρμογή Fritz App Fon;
    Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να συνδέσουμε το καλώδιο Υ; ή αρκεί το απλό;

  13. #5053
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από music_1896 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχουμε απλή τηλεφωνική γραμμή (όχι voip) μπορούμε να προσθέσουμε τον αριθμό μας στο Τelephone Numbers για να χρησιμοποιήσουμε την εφαρμογή Fritz App Fon;
    Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να συνδέσουμε το καλώδιο Υ; ή αρκεί το απλό;
    Όταν έχεις απλή τηλεφωνική γραμμή χρειάζεσαι ένα splitter και το Y-cable. Δεν εγγυώμαι για το App γιατί δεν το χρησιμοποιώ, αλλά μου φαίνεται αυτονόητο ότι θα μπορείς να το προσθέσεις.

  14. #5054
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Αν έχει δηλωθεί το νούμερο στο fritz τότε χρησιμοποιείται κανονικά μέσω του app, αρκεί να είνα συνδεδεμένο στο fritz μέσω του wifi η vpn. Αυτό που χαλάσανε στην τελευταία έκδοση του app είναι πως σε αφήνει να συνδέεσαι μόνο σε ένα fritz. Πριν έχοντας δύο συσκευές μία στο σπίτι και μία στη δουλειά, μπορούσα να διαλέξω σε πιο vpn να συνδεθώ και είχα όποιο από τα δύο νούμερα ήθελα. Τώρα για να αλλάξω friyz θέλει να ξανακάνω register το app στο fritz που σημαίνει 'οτι πρέπει να είμαι κοντά στο router

  15. #5055
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από d74c Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, έχω σύνδεση inalan 200 και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:
    Αν πάρω το 7590 και το συνδέσω μετά το modem της ίναλαν θα μπορέσω πάνω του να συνδέσω και την απλή τηλεφωνική συσκευή που έχω ώστε να τη λειτουργήσω σαν IP phone με σύνδεση στη Modulus; ή θα χρειαστώ επιπλέον εξοπλισμό;
    Έχε υπόψη ότι με Inalan δεν θα σου παίζει το vpn. Το fritz θελει public ip για να παιξει και θα εισαι πίσω απο της Inalan. Αν το θες θα χρειαστείς block 4 IPs (6€/μήνα).

Σελ. 337 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 317327332335336337338339342347357 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Γερμανικο AVM Fritz!Box 7490 (20002584)
    Από The Byte Healer στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 210
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-22, 05:36
  2. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56
  3. Fritz!Box 7170 σύνδεση σε OTE ISDN
    Από Panagioths στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 02:54
  4. FRITZ!BOX 7340 και αδυναμία πρόσβασής του από IP telephone apk
    Από aprilmaria στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-16, 19:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας