Σελ. 369 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 349359364367368369370371374379389 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.521-5.535 από 8888
  1. #5521
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Ελληνικό, Αττική
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    FRITZ! Box 7590
    SNR / Attn
    24(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μα αυτό ακριβώς γράφω!
    Το σημείο που τερματίζει το καλώδιο (ραζίμ δυστυχώς) είναι το rack μου. Από τον κατανεμητή της οικοδομής ανεβαίναν 4 ζεύγη στην πρώτη πρίζα, επελέγη το καλύτερο το οποίο ενώθηκε με ένα καινούργιο εσωτερικά που καταλήγει στο rack. Από εκει ξεκινάνε τα άλλα για τις άλλες πρίζες, από άλλη πόρτα στο patch panel. Άρα δεν υπάρχει διακλάδωση.
    Από αυτή την πρώτη πόρτα στο rack παίρνω, splitter, AVM Y-cable και 7590.

    Στο καλώδιο του OTE στον κατανεμητή κομμάτι δυσκολάκι. Εκτός του ότι έχω σοβαρή κινητική αναπηρία, πρέπει να καρφώσω καλώδια στην οριολωρίδα και δεν έχω το ανάλογο εργαλείο, ρεύμα για το 7590 δεν έχει κοντά, γενικά μανούρα.

    Είπα μήπως από τα νούμερα από το παρελθόν και το σήμερα, βλέπει κάποιος κάτι που εγώ δεν και έχει κάτι να προτείνει.
    NAS: QNAP TS-653D-4G@16GB with WD6003FRYZ Backup NAS: QNAP TS459 Pro+ with WD50EFRX &Promise Smartstor NS4600 with WD30EZRX (iSCSI)
    UPS: Back-UPS RS BR1200LCDI Router: AVM Fritz!Box 7590 Switch: Netgear GSS116E

    Dell Latitude E6520 (i7-2720QM CPU @ 2.20GH, 16GB, SSD)
    Custom PC (GA-EX58-UD5, Zeon X5650, 12GB, Gigabyte GV-N98TSL-1GB nVidia, SSD, WD Velociraptor WD3000HLFS, other HDs)

  2. #5522
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winlink Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτό ακριβώς γράφω!
    Το σημείο που τερματίζει το καλώδιο (ραζίμ δυστυχώς) είναι το rack μου. Από τον κατανεμητή της οικοδομής ανεβαίναν 4 ζεύγη στην πρώτη πρίζα, επελέγη το καλύτερο το οποίο ενώθηκε με ένα καινούργιο εσωτερικά που καταλήγει στο rack
    Γράφεις άλλο από αυτό που ανέφερα.
    Λέω να συνδεθεί στο καλώδιο που έρχεται από τον κατανεμητή εκεί που τερματίζει και όχι στην προέκταση που έκανες. Έχουν διαφορά αυτά τα δύο. Και τόνισα "χωρίς ενδιάμεση σύνδεση".

    Συνήθως η αλυσίδα είναι DSLAM > Κατανεμητής > 1η πρίζα > Λοιπές πρίζες ή προεκτάσεις.
    Ο έλεγχος γίνεται 2 φορές. Την πρώτη φορά στην 1η πρίζα και την δεύτερη στον κατανεμητή. Από τους ελέγχους αυτούς βεβαιώνουμε αν το πρόβλημα είναι εσωτερικό ή εξωτερικό.

    Εσύ έχεις αυτή την στιγμή DSLAM > Κατανεμητής > 1η πρίζα > Rack > Λοιπές πρίζες ή προεκτάσεις. Ουσιαστικά πρέπει να κάνεις 3 ελέγχους.
    Ξέρεις τα δεδομένα στο Rack, αλλά τίποτα από τα αρχικά ζητούμενα. Έτσι δεν πρόκειται να βεβαιωθείς ποτέ προς τα που είναι το πρόβλημα, άσχετα αν αναφέρεις σωστή εγκατάσταση ή πιθανολογείς το αίτιο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winlink Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπα μήπως από τα νούμερα από το παρελθόν και το σήμερα, βλέπει κάποιος κάτι που εγώ δεν και έχει κάτι να προτείνει.
    Έχεις ADSL και δείχνεις μετρήσεις από το 2017 και εντεύθεν, αλλά όχι όλα τα στοιχεία σε όλες τις εικόνες. Από μόνη της η ταχύτητα συγχρονισμού δεν λέει κάτι. Τα κύρια για σύγκριση είναι SNR, εξασθένιση και λάθη.
    Με το πέρασμα του χρόνου, σε όλες τις συνδέσεις ο συγχρονισμός μειώνεται λόγω περισσότερων ενεργών συνδέσεων και προβληματικών καλωδίων και ενδιάμεσων συνδέσεων. Ειδικά σε ADSL είναι μεγάλο το πρόβλημα.

    Για το τι σημαίνουν οι ενδείξεις στα λάθη του Fritz, δες εδώ. Πάντως στις 2 εικόνες που εμφανίζονται τα λάθη, είναι αρκετά. Τα Fritz γενικά δεν φημίζονται για τις υψηλές ταχύτητες συγχρονισμού.
    Και κάτι τελευταίο. Τις δοκιμές θα τις κάνεις παίρνοντας τροφοδοσία κατευθείαν από πρίζα και όχι από UPS/AVR και καλό είναι να έχεις αποσυνδεδεμένα από τις πρίζες τυχόν Powerline.

  3. #5523
    Εγγραφή
    01-05-2013
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δοκίμασα την λειτουργία του έτοιμου VPN που έχει το fritz αλλά δεν έχω πρόσβαση όταν συνδέομαι με 4G LTE από το κινητό. Ίσως ο vpn σέρβερ της AVM κόβει τέτοιες IP. Έχει βρει κάποιος λύση σε αυτό το πρόβλημα;

  4. #5524
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα την λειτουργία του έτοιμου VPN που έχει το fritz αλλά δεν έχω πρόσβαση όταν συνδέομαι με 4G LTE από το κινητό. Ίσως ο vpn σέρβερ της AVM κόβει τέτοιες IP. Έχει βρει κάποιος λύση σε αυτό το πρόβλημα;
    Από κινητό δεν έχεις public ip, που αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για να παίξει το vpn.

  5. #5525
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Paul84ATH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από κινητό δεν έχεις public ip, που αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για να παίξει το vpn.
    Το έχασα λίγο αυτό. Πως παίζει από το κινητό μου VPN στο 7590 μέσω 4G (Vodafone) τότε;

  6. #5526
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συγνώμη, κατάλαβα λάθος... Θεώρησα ότι στο fritz δεν λειτουργούσε το VPN οτάν ο φίλος χρησιμοποιούσε όχι τη σύνδεση DSL, αλλά το fallback σε σύνδεση απο κινητό, το οποίο κινητό ήταν συνδεδεμένο στη θύρα USB του fritz. Όπως και να έχει ωστόσο, εάν η σύνδεση DSL δεν έχει λάβει public ip, αλλά IP πίσω από carrier grade nat, τότε το VPN πάλι δεν παίζει. Γενικά, το fritz πρέπει να έχει λάβει public ip, για να δουλέψει το vpn. Ευχαριστώ!

  7. #5527
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.263
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Paul84ATH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από κινητό δεν έχεις public ip, που αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για να παίξει το vpn.
    Δεν έχει σχέση η ip του κινητού.

    Μήπως είσαι πίσω από CG-NAT στην cosmote DSL;

  8. #5528
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Ελληνικό, Αττική
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    FRITZ! Box 7590
    SNR / Attn
    24(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφεις άλλο από αυτό που ανέφερα.
    Λέω να συνδεθεί στο καλώδιο που έρχεται από τον κατανεμητή εκεί που τερματίζει και όχι στην προέκταση που έκανες. Έχουν διαφορά αυτά τα δύο. Και τόνισα "χωρίς ενδιάμεση σύνδεση".

    Συνήθως η αλυσίδα είναι DSLAM > Κατανεμητής > 1η πρίζα > Λοιπές πρίζες ή προεκτάσεις.
    Ο έλεγχος γίνεται 2 φορές. Την πρώτη φορά στην 1η πρίζα και την δεύτερη στον κατανεμητή. Από τους ελέγχους αυτούς βεβαιώνουμε αν το πρόβλημα είναι εσωτερικό ή εξωτερικό.

    Εσύ έχεις αυτή την στιγμή DSLAM > Κατανεμητής > 1η πρίζα > Rack > Λοιπές πρίζες ή προεκτάσεις. Ουσιαστικά πρέπει να κάνεις 3 ελέγχους.
    Ξέρεις τα δεδομένα στο Rack, αλλά τίποτα από τα αρχικά ζητούμενα. Έτσι δεν πρόκειται να βεβαιωθείς ποτέ προς τα που είναι το πρόβλημα, άσχετα αν αναφέρεις σωστή εγκατάσταση ή πιθανολογείς το αίτιο.

    - - - Updated - - -


    Έχεις ADSL και δείχνεις μετρήσεις από το 2017 και εντεύθεν, αλλά όχι όλα τα στοιχεία σε όλες τις εικόνες. Από μόνη της η ταχύτητα συγχρονισμού δεν λέει κάτι. Τα κύρια για σύγκριση είναι SNR, εξασθένιση και λάθη.
    Με το πέρασμα του χρόνου, σε όλες τις συνδέσεις ο συγχρονισμός μειώνεται λόγω περισσότερων ενεργών συνδέσεων και προβληματικών καλωδίων και ενδιάμεσων συνδέσεων. Ειδικά σε ADSL είναι μεγάλο το πρόβλημα.

    Για το τι σημαίνουν οι ενδείξεις στα λάθη του Fritz, δες εδώ. Πάντως στις 2 εικόνες που εμφανίζονται τα λάθη, είναι αρκετά. Τα Fritz γενικά δεν φημίζονται για τις υψηλές ταχύτητες συγχρονισμού.
    Και κάτι τελευταίο. Τις δοκιμές θα τις κάνεις παίρνοντας τροφοδοσία κατευθείαν από πρίζα και όχι από UPS/AVR και καλό είναι να έχεις αποσυνδεδεμένα από τις πρίζες τυχόν Powerline.
    Καταρχάς συγγνώμη από όλους για τα πολλά μηνύματα, και jkoukos ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

    Είναι ηλίου φαεινότερο ότι δεν έχω γίνει προφανώς σαφής. Από την πρώτη πρίζα στο σπίτι που καταλήγουν τα πολλαπλά (δεν θυμάμαι πλέον πόσα) razim τλεφωνικά ανεβαίνουν επάνω από τον κατανεμητή, εελέγει το καθαρότερο ζεύγος και συνέχισε μέσα προς το rack μέσω χρήσης ενός ζεύγους από UTP (ή SFTP ή δεν ξέρω τι άλλο, το υποτιθέμενα καλύτερο) που επελέγη για τη δουλειά (1 άλλο ζεύγος μπορεί να γυρίσει τηλεφωνία στην 1η πρίζα).
    Στο rack σε patch panel εκτός από τα 12 UTP, έχω και σε 5 θέσεις κατάληξη τηλεφωνίας. Στην 1η έρχεται η εισερχόμενη, εκεί συνδέω το splitter και μετά σε αυτό το Y-cable, και αυτό με τη σειρά του στο modem/router.
    Αν θέλω τηλεφωνία σε κάποια(ες) πρίζες, ρίχνω την έξοδο του Fritz σε κάποια είδοδο στο patch panel. Έχω κάνει και αυτή τη δοκιμή, γιατί η βάση των Panasonic DECT μου χάνει λίγο ακτίνα δράσης από το rack, λόγω πολλών μετάλλων γύρω γύρω και μη κεντρικής θέσης στο σπίτι. Βέβαια εκεί η βάση παίρνει απ' ευθείας από το UPS.
    Αυτή τη στιγμή δεν έχω τίποτα τηλεφωνίας συνδεδεμένο στην έξοδο του Fritz. Έχω παντρέψει τα DECT και το κινητό μου με το Fritz και δουλέυω έτσι, με όποιες ανωμαλίες έχει αυτό, γιατί Panasonic και AVM δεν είναι καλός γάμος.
    Άρα η γραμμή όπως έρχεται από τον κατανεμητή καταλήγει στο Fritz και υπάρχει μια ένωση, ένα πατσάρισμα στο panel, και μετά τα clips.

    Powerline δεν υπάρχουν πουθενά, τροφοδοσία καταυθείαν από πρίζα (αν και δεν καταλαβαίνω το όφελος) μόνο να βάλω μπαλαντέζα και να ανεβάσω στο rack για δοκιμή, αλλά εκεί μπαίνει η ρημάδα η αναπηρία, εφικτό αλλά μανούρα που δεν την κατανοώ.

    Σχετικά με τα SNR και Line attenuation, ακόμη και αν δεν μπορούν να είναι άμεσα συγκρίσιμα τα μεγέθη που δίνουν 3 διαφορετικά router, το SNR 5 με Att 31-33 με το SNR 7-9 και Att 26 μου κάνουν υποβάθμιση.

    Ευχαριστώ και πάλι
    NAS: QNAP TS-653D-4G@16GB with WD6003FRYZ Backup NAS: QNAP TS459 Pro+ with WD50EFRX &Promise Smartstor NS4600 with WD30EZRX (iSCSI)
    UPS: Back-UPS RS BR1200LCDI Router: AVM Fritz!Box 7590 Switch: Netgear GSS116E

    Dell Latitude E6520 (i7-2720QM CPU @ 2.20GH, 16GB, SSD)
    Custom PC (GA-EX58-UD5, Zeon X5650, 12GB, Gigabyte GV-N98TSL-1GB nVidia, SSD, WD Velociraptor WD3000HLFS, other HDs)

  9. #5529
    Εγγραφή
    01-05-2013
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Paul84ATH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, κατάλαβα λάθος... Θεώρησα ότι στο fritz δεν λειτουργούσε το VPN οτάν ο φίλος χρησιμοποιούσε όχι τη σύνδεση DSL, αλλά το fallback σε σύνδεση απο κινητό, το οποίο κινητό ήταν συνδεδεμένο στη θύρα USB του fritz. Όπως και να έχει ωστόσο, εάν η σύνδεση DSL δεν έχει λάβει public ip, αλλά IP πίσω από carrier grade nat, τότε το VPN πάλι δεν παίζει. Γενικά, το fritz πρέπει να έχει λάβει public ip, για να δουλέψει το vpn. Ευχαριστώ!
    Όταν δοκιμάζω να συνδεθώ με το κινητό από το wifi διαφορετικής dsl γραμμής, συνδέεται κανονικά στο VPN του fritz, αλλά όταν το δοκιμάσω από LTE για κάποιο λόγο δεν συνδέεται (με ακριβώς τα ίδια στοιχεία σύνδεσης).

  10. #5530
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winlink Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ηλίου φαεινότερο ότι δεν έχω γίνει προφανώς σαφής
    Όπως τα έχεις αναφέρει, τα δείχνω με την "αλυσίδα" που έγραψα.
    Από τον κατανεμητή (1ο σημείο ελέγχου) κάνεις χρήση ενός ραζίμ για την DSL σύνδεση που καταλήγει στην 1η πρίζα (2ο σημείο ελέγχου).
    Από την 1η πρίζα μεταφέρεις (προέκταση) το DSL σήμα στο Rack (3ο σημείο ελέγχου). Τα υπόλοιπα μετά το Rack (και σε αυτό) είναι άσχετα με τον συγχρονισμό του DSL αρκεί να έχει γίνει πλήρης διαχωρισμός DSL και τηλεφωνίας.
    Όπως βλέπεις μιλώ για DSL και συγχρονισμό και μου είναι αδιάφορα LAN και τηλεφωνία. Οπότε μ' ενδιαφέρει μόνο το καλώδιο (σε οποιοδήποτε τμήμα) που μεταφέρει DSL σήμα και τίποτα άλλο.

    Εσύ γνωρίζεις το αποτέλεσμα μόνον στο 3ο σημείο αυτή την στιγμή. Και ρωτώ, απατώντας ταυτόχρονα.
    Πως βεβαιώνεις ότι δεν έχει θέμα το UTP καλώδιο μεταξύ 1ης πρίζας και Rack;
    Πως βεβαιώνεις ότι δεν έχει θέμα το ραζίμ ζεύγος μεταξύ κατανεμητή και 1ης πρίζας;
    Πως βεβαιώνεις ότι δεν έχει θέμα οποιαδήποτε σύνδεση των καλωδίων σε αυτά τα σημεία;
    Δεν μπορείς να το βεβαιώσεις σε κανένα ερώτημα, από την στιγμή που δεν κάνεις έλεγχο. Θα συμφωνήσω ότι μεγαλύτερη πιθανότητα υπάρχει να είναι εξωτερικό το πρόβλημα, αλλά πιθανότητα και όχι βεβαιότητα, που μόνο με τον έλεγχο θα διαπιστωθεί.

    Λέω να πάρεις τροφοδοσία από πρίζα κατευθείαν για να αποφύγεις τυχόν θέματα από εισερχόμενο θόρυβο των κυκλωμάτων από UPS/AVR.
    Το σήμα DSL τραβά θόρυβο από όπου μπορείς να φανταστείς. Μετασχηματιστές, φορτιστές, φωτιστικά (κάθε Χριστούγεννα γίνεται του Κουτρούλη ο γάμος) ή επιγραφές, ασανσέρ, μοτέρ (κλιματιστικά, πλυντήρια, φραπεδιέρες κοκ) και ένα κάρο άλλες αιτίες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν δοκιμάζω να συνδεθώ με το κινητό από το wifi διαφορετικής dsl γραμμής, συνδέεται κανονικά στο VPN του fritz, αλλά όταν το δοκιμάσω από LTE για κάποιο λόγο δεν συνδέεται (με ακριβώς τα ίδια στοιχεία σύνδεσης).
    Σε μένα δουλεύει μια χαρά.

  11. #5531
    Εγγραφή
    01-05-2013
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μένα δουλεύει μια χαρά.
    Τι vpn client χρησιμοποιείς στο κινητό και ποιο vpn protocol;

  12. #5532
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε Xiaomi με Miui 12.5.5, τον stock client με IPSec Xauth PSK. Έχει οδηγίες η εταιρεία.

  13. #5533
    Εγγραφή
    01-05-2013
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Xiaomi με Miui 12.5.5, τον stock client με IPSec Xauth PSK. Έχει οδηγίες η εταιρεία.
    Ευχαριστώ. Δοκίμασα αυτά τα settings σε Android 8 που έχω, αλλά πάλι δεν μου δουλεύει από LTE. Θα το ξανακοιτάξω μήπως κάνω κάποιο λάθος.

  14. #5534
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Δοκίμασα αυτά τα settings σε Android 8 που έχω, αλλά πάλι δεν μου δουλεύει από LTE. Θα το ξανακοιτάξω μήπως κάνω κάποιο λάθος.
    Με ποιον πάροχο κινητής; Με καρτοκινητό ή συμβόλαιο;
    Για Vodafone CU παλιά είχε χρειαστεί να καλέσω το support για να δουλέψει.

  15. #5535
    Εγγραφή
    01-05-2013
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ποιον πάροχο κινητής; Με καρτοκινητό ή συμβόλαιο;
    Για Vodafone CU παλιά είχε χρειαστεί να καλέσω το support για να δουλέψει.
    Cosmote καρτοκινητό έχω, θα το έχω υπόψη μου να τους ρωτήσω.

Σελ. 369 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 349359364367368369370371374379389 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Γερμανικο AVM Fritz!Box 7490 (20002584)
    Από The Byte Healer στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 210
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-22, 05:36
  2. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56
  3. Fritz!Box 7170 σύνδεση σε OTE ISDN
    Από Panagioths στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 02:54
  4. FRITZ!BOX 7340 και αδυναμία πρόσβασής του από IP telephone apk
    Από aprilmaria στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-16, 19:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας