Σελ. 213 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 193203208211212213214215218223233 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.181-3.195 από 8888
  1. #3181
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rantos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ένα avm7590 με VoIP Cosmote έχω συνδέσει ένα ip τηλέφωνο grandstream 2140... όλα καλά, δεν μπορεί να καλέσει μόνο στο εξωτερικό, καμία ιδέα;
    Οταν λες στο εξωτερικό,
    εννοείς για κλήση εκτός Ελλάδας,
    ή ότι δεν βγάζει γραμμή για κλήση εκτός σπιτιού ?

  2. #3182
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    change log να βάζετε.
    Fixed - No automatic Wake on LAN (WoL) with VPNImproved -

    Pictures can also be browsed with up/down rockerImproved Optimized resolution of PTR queries in DNS

    Fixed Display problems in the port sharing overview

    Fixed During configuration of MyFRITZ! internet access for existing users, no NAS rights were set

    Fixed On a FRITZ!Box configured as an IP client, it was not possible to reset additional protection for MyFRITZ! (myfritz.net)

    Fixed Remote access via HTTPS/MyFRITZ! led to occasional interruptions due to invalid sessionFixed IPv6 address used for MyFRITZ! (DynDNS) could not be refreshed when IPv6 was available via LTE (6890 only)Fixed After reboot it was not possible to reset additional protection for MyFRITZ! (myfritz.net)

    Wireless:

    Fixed ZeroWaitDFS function improved for channels with 160-MHz bandwidth in the 5-GHz band (7590)

    Mesh:

    Fixed The combination of Wi-Fi settings “Mixed Mode” and “PMF” was not applied correctly in the Mesh

    System:

    Fixed Incorrect connection status for repeaters shown under “Diagnostics / Function” on the Mesh MasterFixed Deletion of app rights was not successful

    USB:

    Fixed For search results on http://fritz.nas no HTML5 player was started when a file was supposed to be played back
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  3. #3183
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djstx2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    07.19-78990 Labor


    Wireless: Support for WPA3 [1]
    Mesh: Extended Mesh steering improves WiFi performance of mobile devices [2]
    USB / Storage: Supports current SMB versions (SMBv2/v3) [3]
    Telephony: Support for encrypted telephony
    Telephony: Supports online contacts from Apple (iCloud), Telekom (MagentaCLOUD), and CardDAV
    FRITZ!Fon: Smart telephone book displays matching suggestions even during number entry
    Internet: DNS over TLS for encrypted resolution of domain names
    Internet: Transfer rate of VPN connections considerably improved
    System: Language selection in the user interface
    Αυτά ισχύουν από την πρώτη έκδοση της συγκεκριμένης labor.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #3184
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    ΚΩΣ
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΙΠΑΡΙ
    Router
    FRITZ BOX 7590
    SNR / Attn
    8(dB) / 7(dB)
    Εγω παντως channel 160 mhz δεν βλεπω πουθενα.....

  5. #3185
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από soc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως channel 160 mhz δεν βλεπω πουθενα.....
    Να διαβάζεις
    Τρεις σελίδες πίσω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...67#post6824167
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #3186
    Εγγραφή
    29-04-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    Avm fritzbox 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ilpapacha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε να δεις, αν αυτό διορθώνει το πρόβλημα

    Telephony -> Telephone numbers -> Line settings και μετά πήγαινε στην παράγραφο allow only domestic calls και κλίκαρε το Chnage Selection. Εκεί ξετικάρεις την συσκευή που θες και λογικά θα μπορείς να καλέσεις και εξωτερικό μέσω αυτής.

    Συνημμένο Αρχείο 215709

    Έπαιξε.... Ευχαριστώ πολύ

  7. #3187
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Σε γενικες γραμμες αξιζει να βαλει κανεις την lab version? H μπορει να δημιουργησει και προβλημα?

  8. #3188
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω την εχω εξ αρχής και ολα πανε ρολόι δοκιμάζεις και αν κατι δε σου κάθεται καλά γυρίζεις στην 7.13.
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  9. #3189
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Αν θέλουμε να αλλάξουμε manually μια ρυθμιση στα αρχεία ρυθμίσεων πως γινεται; Το έχει κάνει κανείς για να μη ψάχνω; Συγκεκριμένα θέλω να αλλάξω τη θύρα του VOIP και για τα εισερχόμενα (MODULUS) γιατί με το καινουριο σαπάκι που μου έδωσε η Wind δε βλέπω να παίζει BRIDGE MODE και η θυρα 5060 που ειναι προεπιλεγμένη μου δημιουργεί θέμα ..
    Ψάχνω με ftp αλλά δε βλέπω να εμφανίζει κάτι.. Εκανα backup και ενα configuration file + άλλαξα κάποιες τιμές επιτόπυ + ξαναυπολόγισα crc για να το κάνω restore αλλά δε δουλεψε όπως ήθελα αν και φάνηκε να φορτώνει κανονικά.Θα το ξαναψάξω αλλά αν το χει κάνει κάποιος θα βοηθούσε.

  10. #3190
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλουμε να αλλάξουμε manually μια ρυθμιση στα αρχεία ρυθμίσεων πως γινεται; Το έχει κάνει κανείς για να μη ψάχνω; Συγκεκριμένα θέλω να αλλάξω τη θύρα του VOIP και για τα εισερχόμενα (MODULUS) γιατί με το καινουριο σαπάκι που μου έδωσε η Wind δε βλέπω να παίζει BRIDGE MODE και η θυρα 5060 που ειναι προεπιλεγμένη μου δημιουργεί θέμα ..
    Ψάχνω με ftp αλλά δε βλέπω να εμφανίζει κάτι.. Εκανα backup και ενα configuration file + άλλαξα κάποιες τιμές επιτόπυ + ξαναυπολόγισα crc για να το κάνω restore αλλά δε δουλεψε όπως ήθελα αν και φάνηκε να φορτώνει κανονικά.Θα το ξαναψάξω αλλά αν το χει κάνει κάποιος θα βοηθούσε.
    https://www.mengelke.de/Projekte/FritzBox-JSTool
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #3191
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Το fritz!fon πραγματικά το βρίσκω τόσο χρήσιμο και σκέφτομαι να το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση για να μη χρεώνω το κινητό .
    Τι κριμα που το app ειναι τρισάθλιο και το ui του ειναι λες και ειναι απο το 2003 και τρεχει σε windows xp.
    Μπορουμε να το αντικαταστησουμε με κατι αλλο ?

  12. #3192
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheLost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το fritz!fon πραγματικά το βρίσκω τόσο χρήσιμο και σκέφτομαι να το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση για να μη χρεώνω το κινητό .
    Τι κριμα που το app ειναι τρισάθλιο και το ui του ειναι λες και ειναι απο το 2003 και τρεχει σε windows xp.
    Μπορουμε να το αντικαταστησουμε με κατι αλλο ?
    zoiper https://www.zoiper.com/

    gs wave http://www.grandstream.com/products/...andstream-wave
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #3193
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλουμε να αλλάξουμε manually μια ρυθμιση στα αρχεία ρυθμίσεων πως γινεται; Το έχει κάνει κανείς για να μη ψάχνω; Συγκεκριμένα θέλω να αλλάξω τη θύρα του VOIP και για τα εισερχόμενα (MODULUS) γιατί με το καινουριο σαπάκι που μου έδωσε η Wind δε βλέπω να παίζει BRIDGE MODE και η θυρα 5060 που ειναι προεπιλεγμένη μου δημιουργεί θέμα ..
    Ψάχνω με ftp αλλά δε βλέπω να εμφανίζει κάτι.. Εκανα backup και ενα configuration file + άλλαξα κάποιες τιμές επιτόπυ + ξαναυπολόγισα crc για να το κάνω restore αλλά δε δουλεψε όπως ήθελα αν και φάνηκε να φορτώνει κανονικά.Θα το ξαναψάξω αλλά αν το χει κάνει κάποιος θα βοηθούσε.
    Μπορεί να αλλαχθεί η 5060 πόρτα στο Fritz, όπως και οι αντίστοιχες RTP για την ομιλία, αλλά αυτό επιδρά αν θέλεις να συνδεθείς στον SIP Server του Fritz και όχι αν το ίδιο κάνει registration σε άλλον SIP Server (π.χ. στη Modulus που κάνεις εσύ). Το πρόβλημα στο δημιουργεί το ΖΤΕ, καθώς και σε αυτό παίζει VoIP και κρατά την πόρτα. Το ίδιο θα συνέβαινε και αν μπορούσες να βάλεις το Fritz στην γραμμή της Wind και είχες άλλη συσκευή πίσω της για την Modulus.

    Στη modulus εκτός της κανονικής πόρτας 5060, μπορεί να χρησιμοποιηθεί η 6050 αλλά θα πρέπει να δηλωθεί στο πεδίο SIP Server ως voips.modulus.gr:6050.
    Κοίτα επίσης στο ΖΤΕ μήπως υπάρχει η επιλογή SIP ALG, οπότε την απενεργοποιείς.

  14. #3194
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Με το ZTE μια χαρά λειτουργούσαν όλα.. Μου έστειλαν ένα Technicolor 788 v3 (εχω χρόνια να δω τέτοιο σαπάκι ρούτερ ..φαίνεται ακόμα και από τα πλαστικά..) και άρχισε το πάρτυ..Άλλαξα από το configuration file τις θύρες (όπου ανέφερε 5060 στο configuration file) για δοκιμή σε 6050.. Δουλευει για κάποια δευτερόλεπτα όταν ανοίγεις το ρούτερ και μετά δε ξαναβγάζει γραμμή μέχρι να κάνεις reset. Θέλω να το ψάξω λίγο περισσότερο.

    Μια άλλη ερώτηση μας αφήνει το fritz να κάνουμε μια θύρα του LAN bridged, ώστε να συνδέσουμε πάνω εκεί το ρούτερ της WIND και να βάζουμε αυτό να συνδεεται με το VLAN 837 μέσω του FRITZ?
    Με άλλα λόγια να κάνουμε αυτό που έχουν καταφέρει εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...E%B5-Wind-VDSL
    Αν θυμάμαι καλά δε γίνεται αλλά αν γινόταν θα βόλευε.

  15. #3195
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το ZTE μια χαρά λειτουργούσαν όλα.. Μου έστειλαν ένα Technicolor 788 v3 (εχω χρόνια να δω τέτοιο σαπάκι ρούτερ ..φαίνεται ακόμα και από τα πλαστικά..) και άρχισε το πάρτυ..Άλλαξα από το configuration file τις θύρες (όπου ανέφερε 5060 στο configuration file) για δοκιμή σε 6050.. Δουλευει για κάποια δευτερόλεπτα όταν ανοίγεις το ρούτερ και μετά δε ξαναβγάζει γραμμή μέχρι να κάνεις reset. Θέλω να το ψάξω λίγο περισσότερο.
    Όπως ανέφερα δεν θα ορίσεις την 6050 στο αρχείο ρυθμίσεων. Θα χρειαζόταν αν ήθελες το SIP Server του Fritz να δούλευε σε αυτή την πόρτα.
    Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να ορίσεις στην ρύθμιση του λογαριασμού της Modulus στο Fritz, να χρησιμοποιεί την 6050. Και κλείσε το SIP ALG στο Technicolor αν έχει τέτοια επιλογή.

    Μια άλλη ερώτηση μας αφήνει το fritz να κάνουμε μια θύρα του LAN bridged, ώστε να συνδέσουμε πάνω εκεί το ρούτερ της WIND και να βάζουμε αυτό να συνδεεται με το VLAN 837 μέσω του FRITZ?
    Με άλλα λόγια να κάνουμε αυτό που έχουν καταφέρει εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...E%B5-Wind-VDSL
    Αν θυμάμαι καλά δε γίνεται αλλά αν γινόταν θα βόλευε.
    Όχι δεν γίνεται στα Fritz αυτό. Ίσως με το Freetz, αλλά έχω χρόνια που δεν το παρακολουθώ.

Σελ. 213 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 193203208211212213214215218223233 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Γερμανικο AVM Fritz!Box 7490 (20002584)
    Από The Byte Healer στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 210
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-22, 05:36
  2. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56
  3. Fritz!Box 7170 σύνδεση σε OTE ISDN
    Από Panagioths στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 02:54
  4. FRITZ!BOX 7340 και αδυναμία πρόσβασής του από IP telephone apk
    Από aprilmaria στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-16, 19:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας