Σελ. 17 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 71215161718192227 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 465
  1. #241
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nigma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fiber μάπα το καρπούζι κανείς δεν μπορεί να φέρει τις ταχύτητες που υπόσχεται στις διαφημίσεις.μονο άμα έρθει η οπτικές ίνες στο σπίτι .τα λέμε το 2027 .
    Και με οπτικές πάλι θα σου δίνει 60 το 2.4, 90 το 5 και 30 το καλώδιο, αν το πρόβλημα ήταν μετά το router όλα θα σου έδιναν 30.
    Θα πρέπει να δείς γιατί με καλώδιο είναι τόσο κάτω, δοκίμασε νέους drivers για την κάρτα δίκτυο

  2. #242
    Εγγραφή
    09-09-2017
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το δοκίμασα δεν είναι αυτό .κάτι κάνει η βονταφον και δίνει λιγότερη ταχύτητα.επειδη δεν μπορεί να κάνει νέες συνδέσεις .γιατί δεν έχουν ρούτερ να δώσουν λόγω του εμπαργκου από την Αμερική στα zte ρούτερ .μου το είπε υπάλληλος της εταιρείας ότι δεν μπορούν να κάνουν συνδέσεις και περιμένουν. έχουν σταματήσει οι νέες αιτήσεις.υπαρχει και το ενδεχόμενο το ρούτερ του ΟΤΕ να μην είναι καλό.αλλα είναι το δεύτερο που έχω .τώρα θα μου δώσουν ένα τρίτο να δοκιμάσω.τι να πω;. ξέρει κανείς πως μπορώ να δω το προφίλ που μου έχουν δώσει πιο είναι;.και τι vdsl vectoring έχω ;αν είναι full ;.

  3. #243
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nigma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δοκίμασα δεν είναι αυτό .κάτι κάνει η βονταφον και δίνει λιγότερη ταχύτητα.επειδη δεν μπορεί να κάνει νέες συνδέσεις .γιατί δεν έχουν ρούτερ να δώσουν λόγω του εμπαργκου από την Αμερική στα zte ρούτερ .μου το είπε υπάλληλος της εταιρείας ότι δεν μπορούν να κάνουν συνδέσεις και περιμένουν. έχουν σταματήσει οι νέες αιτήσεις.υπαρχει και το ενδεχόμενο το ρούτερ του ΟΤΕ να μην είναι καλό.αλλα είναι το δεύτερο που έχω .τώρα θα μου δώσουν ένα τρίτο να δοκιμάσω.τι να πω;. ξέρει κανείς πως μπορώ να δω το προφίλ που μου έχουν δώσει πιο είναι;.και τι vdsl vectoring έχω ;αν είναι full ;.
    Πως λέμε βάλε απο όλα μέσα.

    Το λες και μόνος σου, ασύρματα δεν έχεις θέμα, όποτε δεν δίνει λιγότερη ταχύτητα η Vodafone, το εμπάργκο δεν προχώρησε, το πήρε πίσω η Αμερική και είχε να κάνει κυρίως με υλικό για κινητά, όχι για router. Το ότι έχουν πρόβλημα διαθεσιμότητας σε router στην Vodafone, αυτό είναι αλήθεια, αλλά και πάλι, εσύ έχει σύνδεση.

  4. #244
    Εγγραφή
    09-09-2017
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εμένα για ρούτερ είπαν και ότι δεν τους στέλνουν .και δεν κάνουν συνδέσεις .αν όντως όπως λες είναι οκ οι ταχύτητα .τι φταίει ;.το ρούτερ;.και πως μπορώ εγώ να δω προφίλ και αν έχω vdsl vectoring full; .το 724 μοντέλο ρούτερ του ΟΤΕ το έβλεπες .στο speedport plus serrecom που το βλέπεις;.

  5. #245
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Τελικά 100αρα από Cosmote υπάρχει διαθέσιμη στον Νέο Κόσμο;

  6. #246
    Εγγραφή
    09-09-2017
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Oxi δεν υπάρχει .μόνο από wind με μεγάλη ταλαιπωρία .αν είσαι τυχερός ένας μήνας φτάνει.αν είσαι από τους άτυχους έξι μήνες με πολλή κόπο και συνεχείς επικοινωνία . πρέπει να τους ζαλίζεις καθημερινά.τουλαχιστον πέντε φορές την ημέρα.για μένα καλό θα είναι επειδή δοκίμασα τα πάντα να περιμένεις τουλάχιστον δύο χρόνια και μετά.

  7. #247
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Περιοχή
    Νεός Κόσμος
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik CCR2004-1G-12S+2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aurumnus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά 100αρα από Cosmote υπάρχει διαθέσιμη στον Νέο Κόσμο;
    Εγώ πάντως που έχω 100mbps από Vodafone στο Νέο Κόσμο, το site της Cosmote μου βγάζει ότι έχει διαθεσιμότητα και από αυτούς.

  8. #248
    Εγγραφή
    09-09-2017
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Όλοι λένε ότι έχουν .το αποτέλεσμα του κατεβάσματος τι βγάζει σαν ταχύτητα .όχι ο συνχρονισμος .

  9. #249
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nigma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oxi δεν υπάρχει .μόνο από wind με μεγάλη ταλαιπωρία .αν είσαι τυχερός ένας μήνας φτάνει.αν είσαι από τους άτυχους έξι μήνες με πολλή κόπο και συνεχείς επικοινωνία . πρέπει να τους ζαλίζεις καθημερινά.τουλαχιστον πέντε φορές την ημέρα.για μένα καλό θα είναι επειδή δοκίμασα τα πάντα να περιμένεις τουλάχιστον δύο χρόνια και μετά.
    Μεγάλη ήττα που ανέλαβε η Vodafone τον Νέο Κόσμο...

  10. #250
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Με πήραν την προηγούμενη εβδομάδα από COSMOTE και μου είπαν ότι στην πολυκατοικία η ταχύτητα είναι μέχρι 50mbps, δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα για παραπάνω.

    Σήμερα άλλος υπάλληλος της COSMOTE μου είπε ότι υπάρχει η δυνατότητα για 100mbps & 200mbps!
    Με εγγυημένη πραγματική ταχύτητα 70-90 για τα 100mbps και 140-180 για τα 200mbps.

    Και μου έκανε 2 προσφορές που είναι μέχρι αύριο γιατί μετά είπε ότι κλείνουν οι καρτέλες.

    Μία βόλτα που έκανα στις γύρω καμπίνες, τα ανεμιστηράκια δούλευαν σε όλες, άρα τουλάχιστον έχουν ρεύμα.


    Στον AK ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ έχουν τελειώσει όλες οι εργασίες στις καμπίνες ή έχουν πάρει και εδώ παράταση;


    Μετά την εμπειρία που είχα με αυτούς πριν σχεδόν 2 χρόνια, δυσκολεύομαι να τους εμπιστευτώ σε αυτό και φοβάμαι μην έχω τα ίδια πάλι.

  11. #251
    Εγγραφή
    09-09-2017
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τι έχει γίνει στην περιοχή έχουμε επιτέλους ταχύτητες εκατό η ακόμα είμαστε στα 24,30+50 ταχύτητα.εχει ολοκληρωθεί το έργο από την βονταφον.

  12. #252
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Η COSMOTE και η VODAFONE με ενημέρωσαν τηλεφωνικά ότι υπάρχει δυνατότητα στην περιοχή για VDSL 50 & 100.

  13. #253
    Εγγραφή
    18-08-2017
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport 724v CI
    SNR / Attn
    (dB) / 1.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μιά χαρά παίζει η κατοστάρα στο Νέο Κόσμο ρε παιδιά, από τον περσινό Φλεβάρη την έχω βάλει και είναι φουλ 100, το έχω ποστάρει στο συγκεκριμένο thread από τότε
    Ποιός σας είπε ότι δεν δεν έχουμε στην περιοχή?

  14. #254
    Εγγραφή
    17-09-2018
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    εγω μενω συνορα νεου κοσμου με δαφνη και νεα σμυρνη και ο οτε μου λεει οτ μππορω να βαλω μεχρι 24αρα ενω vodafone και wind μου δινουν 50αρα και 100αρα. τι μου προτεινετε να κανω;

  15. #255
    Εγγραφή
    22-02-2019
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Καλησπερα,

    Ψαχνω σπιτι στον νεο κοσμο και κοιταγα για συνδεση ΟΤΕ στην περιοχη αλλα πανω απο 24αρα δεν δινει εκτος απο το παλιο μου σπιτι κοντα στον Σταυρο το Νοτου που ειχα 30αρα. Πλεον τα σπιτια που κοιταω ειναι προς τον Λοφο Λαμπρακη, οποτε κοιταω σε Vodafone/Wind. Η Vodafone δινει μεχρι 50αρα ενω η Wind δινει μεχρι 100αρα. Γενικα θελω υψηλη ταχυτητα λογο του οτι δουλευω απο το σπιτι και ανεβαζω ολη την δουλεια μου καθημερινα στο cloud. Εσεις ποια απο τις δυο εταιριες πιστευετε οτι ειναι η πιο αξιοπιστη σε vdsl/fiber? Ενας φιλος πιο πανω ειδα οτι ειχε ποσταρει μια εικονα με 100αρα της wind και επιανε ~95. Αμα ειναι η wind να πιανει τοσο καλα να την προτιμησω!

Σελ. 17 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 71215161718192227 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 17:24
  2. VDSL Nέος Κόσμος
    Από kracken_74 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-17, 00:10
  3. VDSL Νέος Κόσμος
    Από blackcoatman στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-17, 00:04
  4. Νέος στο VDSL
    Από 91turbo στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-17, 14:50
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-16, 13:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας