Σελ. 2 από 31 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 465
  1. #16
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περιοχή
    Ακρόπολη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pmike26 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδερφε.. ας περασουν πρωτα την vdsl και μετα ας σκαψουν και για την δορυφορικη...

    8/8 κλεινω 2 μηνες που τρεχει η αιτηση.. και ακομα ουτε φωνη ουτε ακροαση.. ενα e-mail
    θα μπορουσαν να στειλουν.. και να πουν δεν προκειται φετοσ να μπει απο του χρονου και αν.. αλλα ουτε και αυτο δεν εκαναν..

    Το ταμπελάκι στην κορδέλα έγραφε ''οπτική ίνα'', προφανώς αφορά το vdsl.

    Κατα τα άλλα απο την στιγμή που ξεκίνησαν τα έργα μην ανησυχείς. Συζητάμε για την κατάσταση στην οποία το χωριό μου έχει vdsl εδώ και 2 χρόνια ενώ η Ακρόπολη τρέχει με υποδομές του '60. Μην σου πώ αυτά που λέγανε οτι ο Δήμος της Αθήνας εμπόδιζε το έργο για διάφορους λόγους.

  2. #17
    Εγγραφή
    14-03-2017
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    εμενα με τρομαξε το γεγονος πως εφτασαν μεχρι την αρχη της Βρεσθενης και μετα περασαν στο απεναντι ρευμα που εχει κατι κρυφα γραφεια η Πειραιως. Ας ελπισουμε να μην ειναι μονο για την Πειραιως.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  3. #18
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Tp-link VR400
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gllafas Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν τσέκαρα αν είχε ρεύμα η καμπίνα απλά εφόσον απομακρύνθηκε το συνεργείο του ΤΟΞΟΤΗ από το σημείο και ταυτόχρονα το site της voda βγάζει διαθεσιμότητα για εκείνη την οδό υπέθεσα ότι είναι έτοιμη.εμένα με ενδιαφέρει η καμπίνα επί της Ρουμπέση και επειδή ανέφερες το κατάστημα στην Ηλία Ηλίου στο οποίο ρωτάω από το μήνα Μάιο για την ημερομηνία ενεργοποίησης vdsl και μου απάντανε την 1η φορά σε 10 μέρες τη 2η τέλος του επόμενου μήνα και την 3η φορά στις αρχές του μεθεπόμενου μήνα κράτα δυστυχώς ως επικρατέσετερο σενάριο το δυσμενές, δηλαδή για το τέλος καλοκαιριού.
    σε 1 βδομάδα τελειώνει και το καλοκαίρι...
    πουθενά δεν παρατηρώ στην περιοχή συνεργεία του ΤΟΞΟΤΗ.
    να πούμε καλό χειμώνα?

  4. #19
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Περιοχή
    Νεός Κόσμος
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik CCR2004-1G-12S+2
    Path Level
    Fastpath
    Κοντά στη Μπακνανά πάντως χτες έσκαβαν γύρω από τις εγκατεστημένες καμπίνες της Vodafone. Δεν γνωρίζω τί εγκαθιστούν.

  5. #20
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Ισως για ρευμα στην καμπινα.
    pepes

  6. #21
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Tp-link VR400
    Path Level
    Interleaved
    Ισχύει ναι.Και σε αρκετούς άλλους δρόμους έχουν σκάψει για την ηλεκτροδότηση των καμπινων.Οι τεχνικοί που ρώτησα μου είπαν πως το πολύ σε 2-3 μέρες θα έχουν πάρει ρεύμα.
    Οπότε ευελπιστούμε τέλος Σεπτεμβρίου να έχουν ενεργοποιηθεί.

  7. #22
    Εγγραφή
    18-01-2008
    Περιοχή
    Νέος Κόσμος
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    8191/886
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    ZTE H108NS
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 27.9(dB)
    Πάντως σύμφωνα με την λίστα αναθέσεων της Vodafone οι καμπίνες μας θα ενεργοποιηθούν "Q4 2017" οπότε στην καλύτερη περίπτωση μιλάμε για Οκτώβριο.

  8. #23
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Tp-link VR400
    Path Level
    Interleaved
    Οποτε λιγο παραπανω αισιοδοξος στο post μου

  9. #24
    Εγγραφή
    09-09-2017
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    στην εγγελη 47-51 ,58-60 εχει ενα καφαο και δουλευει . μιλησα και με βονταφον και οτε και δινουν γραμμη 50αρα .αλλα εγω που εχω forthnet μου λενε οχι δεν εχουμε να σου δωσουμε και δεν ξερουν αν και ποτε θα παρουν .εχει 3 μερες που δουλευει .τελικα ξερει καποιος θα παρει η νοβα γραμμη η πρεπει να παμε οτε η βονταφον . υποψιν το καφαο της βονταφον ειναι οπτικη ινα φευγει χαλκος και ενωμενο με το καφαο 315 του οτε που μεσω χαλκου που δινει στα σπιτια . αν γνωριζει κατι καποιος γιατι με την νοβα δεν εβγαλα νοημα.

  10. #25
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Tp-link VR400
    Path Level
    Interleaved
    Δεν το γνωριζω αυτο που λες.Πιθανο να εχει σχεση με το vectoring.Εμενα με ενδιαφερει η καμπινα που βρισκεται Ρουμπεση και Δανιλη και εχει σχεση με την 324 του οτε.Δεν εχουν σκαψει ακομη για ρευμα ενω στην βλαχοθαναση πιο πανω και συγκεκριμενα στην καμπινα που σχετιζεται με την 323 του οτε εχει ηλεκτροδοτηθει.Για να δουμε

  11. #26
    Εγγραφή
    09-09-2017
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gllafas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το γνωριζω αυτο που λες.Πιθανο να εχει σχεση με το vectoring.Εμενα με ενδιαφερει η καμπινα που βρισκεται Ρουμπεση και Δανιλη και εχει σχεση με την 324 του οτε.Δεν εχουν σκαψει ακομη για ρευμα ενω στην βλαχοθαναση πιο πανω και συγκεκριμενα στην καμπινα που σχετιζεται με την 323 του οτε εχει ηλεκτροδοτηθει.Για να δουμε
    Μεχρι τελους του μηνα θα εχουν μπει ολα σε λειτουργία.μετα αυτη 2 μερες κανουν για μετρηση και το δινουν στην βονταφον για συνδεση .το συνεργείο που μιλησα πριν 2 μερες αυτο μου ειπε το πολλη μέχρι 10 Οκτωβρίου θα ειναι ετοιμο .ετσι και σε εμένα τωρα δουλεύει ακουγονται και οι ανεμιστήρες του καφαο και η βονταφον και ο οτε σου δινει γραμμη .το θεμα ειναι οτι πρεπει να αλλαξουμε παροχο γιατι η νοβα οπως και οι αλλες 2 δεν δινουν γραμμη .εγω μιλησα μονο στην νοβα και δεν εβγαλα ακρη τωρα με τους αλλους 2 δεν μιλησα και δεν ξερω ,αλλα μπηκα στα σαιτ τους και δεν δινουν μονο η σιτα αλλα μεσω αστικου κεντρου οποτε ακομα τιποτα .τωρα δεν ξερω τι να κανω .να φυγω εχω και 3πλει .αν ξερει κανεις τιποτα ας με ενημερωσει.

    - - - Updated - - -

    Καλημερα θελω να με βοηθησετε σε κατι αμα κανω αιτηση στον οτε για 50 ταχυτητα πως θα ξερω αν μου δωσουν γραμμη απο καφαο η απο αστικο κεντρο. Υπαρχει κάποιος τρόπος να το δω .μπορω να φερω σαν ορο στην συμβαση οτι θελω απο καφαο.δεν θελω να με δεσμευσουν 24 μηνες και να αρχισουμε τις καταγγελίες και τις μηνύσεις.μπορώ να παω στην βονταφον που ξερω οτι ειναι απο καφαο αλλα δεν την εμπιστευομαι γιατι εχω μαθει οτι δεν ειναι αξιόπιστη σε οτι αφορα στους λογαριασμούς.παρακαλω βοηθηστε με πως να κινηθω.

  12. #27
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    532
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Όταν o OTE συνδέσει τις καμπίνες του με τις νέες της vodafone, θα κατέβουν οι δικές του καμπίνες και θα γίνει υπόγεια η σύνδεση ή θα παραμείνει η ασχήμιά τους να στολίζει τους δρόμους; Αυτή η ερώτηση ισχύει και για τις άλλες περιοχές που έχουν αναλάβει οι άλλοι πάροχοι

  13. #28
    Εγγραφή
    09-09-2017
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ναι αλλα το ενα καφαο με το αλλο ειναι ενωμενο μεταξυ του ασχετο αν εχει 5μετρα διάφορα τοποθετημενο και εχουν βαλει τους χαλκους της βονταφον περασμενους στην ασφαλτο και μετα στο καφαο του οτε.αν γινει αυτο που ειπες οκ αλλα η απλές γραμμές τηλ.και οι adsl που θα πανε .γιατι εμεις εχουμε ενα μικρο κουτι του οτε που εχει τα παντα μεσα και το τερας της βονταφον που εχει τις ινες,χαλκους.το ρευμα και τους ανεμιστήρες.εκει ειναι δεν ξερω τι σκοπο εχουν .αλλα μαλλον μπλεξαμε γιατι απο τι φαινεται πρεπει και να φυγω απο την νοβα και να μην παω οτε πάρα μονο στην βονταφον.δηλαδη μπαχαλο.τσαμπα η αναμονη κριμα.

  14. #29
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dmitspan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν o OTE συνδέσει τις καμπίνες του με τις νέες της vodafone, θα κατέβουν οι δικές του καμπίνες και θα γίνει υπόγεια η σύνδεση ή θα παραμείνει η ασχήμιά τους να στολίζει τους δρόμους; Αυτή η ερώτηση ισχύει και για τις άλλες περιοχές που έχουν αναλάβει οι άλλοι πάροχοι
    Όχι βέβαια. Οι καμπίνες θα παραμείνουν στη θέση τους, αφού μόνο σε αυτές συνδέονται όλες οι οικοδομές στην χώρα μας.

  15. #30
    Εγγραφή
    22-09-2009
    Περιοχή
    Νέος Κόσμος, Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    90/50
    ISP
    Vodafone
    Router
    Mu 5001 5G
    Καλημέρα,

    Πριν από λίγο , πρόσεξα ένα συνεργείο της ΔΕΔΗΗΕ, πέρναγε ρεύμα στην καμπίνα της vodafone επί της Σουλιωτών....είδωμεν

Σελ. 2 από 31 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 17:24
  2. VDSL Nέος Κόσμος
    Από kracken_74 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-17, 00:10
  3. VDSL Νέος Κόσμος
    Από blackcoatman στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-17, 00:04
  4. Νέος στο VDSL
    Από 91turbo στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-17, 14:50
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-16, 13:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας