Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σε όλους.
    Από το Σάββατο 11/03, μετά την μεγάλη βροχόπτωση, έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο & ίντερνετ. Κατόπιν πολλών τηλεφωνημάτων στο Κ.Εξ. πελατών, την Δευτέρα διαπιστώθηκε καλωδιακή βλάβη, η οποία με επηρεάζει. Οι απαντήσεις σχετικά με την αποκατάσταση ποικίλλουν. Αρχικά μου είπαν 3 εργάσιμες (έως 15/03), στη συνέχεια έως 17/03 και σήμερα μου είπαν μετά τις 17/03!!! Μπορεί κάποιος να μου πει εαν μας δουλεύουν και απλά θέλουν να παρατείνουν το χρόνο αποκατάστασης? Οι απαντήσεις που δίνουν κάθε φορά είναι εντελώς διαφορετικές.
    Επίσης, πότε εκδίδουν σχετικό πιστωτικό για την αφαίρεση των ημερών όπου λόγω της βλάβης δεν παρέχουν υπηρεσίες. \
    Να ενημερώσω ότι συγγενικό μου πρόσωπο από 26/10/16 και για τουλάχιστο 10 ημέρες δεν είχε τηλέφωνο & ίντερνετ και η πίστωση για τις αντίστοιχες ημέρες δεν έχει γίνει έως σήμερα!!!
    Οι απαντήσεις σε αλλεπάλληλα τηλεφωνήματά μας για το συγκεκριμένο θέμα ποίκιλλαν και πάλι: "Θα σας πιστωθεί στον επόμενο λογαριασμό", "όχι στον επόμενο στο μεθεπόμενο". Σήμερα που μίλησα πάλι μαζί τους μου είπαν "σε έξι μήνες" οι οποίοι, αν τα υπολογίσετε, έχουν σχεδόν συμπληρωθεί.

    Επιτρέψτε μου όλο αυτό να το χαρακτηρίσω ένα απαράδεκτο εμπαιγμό της εταιρείας απέναντι στους πελάτες της. Ζήτησα να επικοινωνήσω με προιστάμενο Τεχνικής υπηρεσίας, για να επισπεύσουν τη βλάβη όπως και με υπεύθυνο στο λογιστήριο και ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΣΥΝΔΕΟΥΝ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΟ ΚΛΙΜΑΚΙΟ!!!
    Τελικά ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΗΣ FORTHNET ΠΟΥ ΑΠΑΞΙΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΖΟΥΝ!!!
    Συγχωρήστε μου την ένταση, αλλά πρόκειται για ΚΑΘΑΡΗ ΚΟΡΟΔΙΑ.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων και παρακαλώ για σχετικά σχόλια ή πληροφορίες όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα σου συνιστούσα να περιγράψεις το πρόβλημά σου στο Nova support.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angie4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.
    Από το Σάββατο 11/03, μετά την μεγάλη βροχόπτωση, έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο & ίντερνετ. Κατόπιν πολλών τηλεφωνημάτων στο Κ.Εξ. πελατών, την Δευτέρα διαπιστώθηκε καλωδιακή βλάβη, η οποία με επηρεάζει. Οι απαντήσεις σχετικά με την αποκατάσταση ποικίλλουν. Αρχικά μου είπαν 3 εργάσιμες (έως 15/03), στη συνέχεια έως 17/03 και σήμερα μου είπαν μετά τις 17/03!!! Μπορεί κάποιος να μου πει εαν μας δουλεύουν και απλά θέλουν να παρατείνουν το χρόνο αποκατάστασης? Οι απαντήσεις που δίνουν κάθε φορά είναι εντελώς διαφορετικές.
    Επίσης, πότε εκδίδουν σχετικό πιστωτικό για την αφαίρεση των ημερών όπου λόγω της βλάβης δεν παρέχουν υπηρεσίες. \
    Να ενημερώσω ότι συγγενικό μου πρόσωπο από 26/10/16 και για τουλάχιστο 10 ημέρες δεν είχε τηλέφωνο & ίντερνετ και η πίστωση για τις αντίστοιχες ημέρες δεν έχει γίνει έως σήμερα!!!
    Οι απαντήσεις σε αλλεπάλληλα τηλεφωνήματά μας για το συγκεκριμένο θέμα ποίκιλλαν και πάλι: "Θα σας πιστωθεί στον επόμενο λογαριασμό", "όχι στον επόμενο στο μεθεπόμενο". Σήμερα που μίλησα πάλι μαζί τους μου είπαν "σε έξι μήνες" οι οποίοι, αν τα υπολογίσετε, έχουν σχεδόν συμπληρωθεί.

    Επιτρέψτε μου όλο αυτό να το χαρακτηρίσω ένα απαράδεκτο εμπαιγμό της εταιρείας απέναντι στους πελάτες της. Ζήτησα να επικοινωνήσω με προιστάμενο Τεχνικής υπηρεσίας, για να επισπεύσουν τη βλάβη όπως και με υπεύθυνο στο λογιστήριο και ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΣΥΝΔΕΟΥΝ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΟ ΚΛΙΜΑΚΙΟ!!!
    Τελικά ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΗΣ FORTHNET ΠΟΥ ΑΠΑΞΙΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΖΟΥΝ!!!
    Συγχωρήστε μου την ένταση, αλλά πρόκειται για ΚΑΘΑΡΗ ΚΟΡΟΔΙΑ.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων και παρακαλώ για σχετικά σχόλια ή πληροφορίες όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο.
    Η επίλυση των καλωδιακών βλαβών είναι ευθύνη του ΟΤΕ . την Forthnet όσο και να την πιέζεις δεν μπορεί να κάνει τίποτα παραπάνω εκτός από το να στείλει την βλάβη στον ΟΤΕ και να σου κάνει πίστωση για τις μέρες που δεν είχες υπηρεσία. Και με τον διευθύνοντα σύμβουλο να μιλήσεις τίποτα δεν θα καταφέρεις.

  4. #4
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Καλα τι κλιμακια και επισπευση βλαβης λεμε εδω. Μια καλωδιακη θελει ολοκληρο συνεργειο του οτε και καμποσες ημερες για αποκατασταση αναλογα το μεγεθος της ζημιας. Οσοι πνιγεστε για υπηρεσιες ιντερνετ να εχετε κατι back up οπως καποια συνδεση κινητης με data για τα απαραιτητα. Ειναι σαν να καιει φλατζα το αμαξι σας και να λετε στον μαστορα το θελω σε 2 ωρες ετοιμο γιατι πρεπει να παω στη δουλεια μου. Καπου η λογικη με τις απαιτησεις πρεπει να διασταυρωνονται, αλλα ειναι λογικο να μην γινεται αυτο οταν υπαρχει αγνοια.

Παρόμοια Θέματα

  1. Χωρίς τηλέφωνο και internet. Sos
    Από tzimakos_23 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 22:16
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 11:32
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-16, 00:25
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-16, 14:54
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-16, 21:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας