Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 186
  1. #31
    Εγγραφή
    10-10-2007
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 9.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπορεί να μας πει κάποιος τι διαδικασία χρειάζεται να κάνουμε για να λύσουμε το συμβόλαιο;

  2. #32
    Εγγραφή
    24-12-2004
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Μηνύματα
    415
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επίσης το ερώτημα είναι το πότε μπορούμε να κάνουμε χρήση του δικαιώματος της καταγγελίας της σύμβασης . Άμεσα ή με την έκδοση του λογαριασμού του σταθερού . Κάπου διάβασα ότι το 13888 λέει ότι μπορούμε να φύγουμε μόνο όταν οι αυξήσεις αναφερθούν στον λογαριασμό που θα μας στείλουν .

  3. #33
    Εγγραφή
    26-01-2009
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    180
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    42332/4999
    ISP
    Forthnet nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 9.6(dB)
    Ναι αλλα μεχρι τοτε δεν θα εχει περασει και ο ενας μηνας απο την ενημερωση (ανακοινωση) ? Εκτος αν εννοουν ενα μηνα μετα απο τον καινουργιο λογαριασμο

  4. #34
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.079
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από incisiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης το ερώτημα είναι το πότε μπορούμε να κάνουμε χρήση του δικαιώματος της καταγγελίας της σύμβασης . Άμεσα ή με την έκδοση του λογαριασμού του σταθερού . Κάπου διάβασα ότι το 13888 λέει ότι μπορούμε να φύγουμε μόνο όταν οι αυξήσεις αναφερθούν στον λογαριασμό που θα μας στείλουν .
    Παγίδα μου μυρίζει.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #35
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καμία παγίδα, κινηθείτε άμεσα με βάση την ανακοίνωση τους.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  6. #36
    Εγγραφή
    26-12-2006
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τα τραγελαφικά που συμβαίνουν αυτές τις δυο μέρες ξεπερνούν και τον παραλογισμό. Πήρα χτες 13888 λέω για την ανακοίνωση και απαντούν ότι δεν την γνωρίζουν.. αφού ενημερώνονται εκείνη την στιγμή βάζοντας με σε αναμονή το παραδέχονται ότι υπάρχει, προχωράω σε διακοπή και ξαναπαίρνω σήμερα από το κινητό να ρωτήσω σε πόσες μέρες θα γίνει, και μου λένε ότι δεν γνωρίζουν πάλι για τη ανακοίνωση και ότι πρέπει να αναγράφεται στο λογαριασμό το δικαίωμα της καταγγελίας αζημίως ,λέω χθες έκανα αίτημα και μου είπαν ότι είναι αζημίως, ωραία θέλετε να με πληροφορήσετε για την αίτηση την χθεσινή? όχι δεν μπορώ να σας πω γιατί καλείτε από κινητό και πρέπει να καλέσετε από τον σταθερό αριθμό που άφορα τη σύνδεση (καψόνι).. ξαναπαίρνω το μεσημέρι από το σπίτι, ναι κάνατε αίτηση χθες είναι αζημίως και παίρνει 10 μέρες......

  7. #37
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Θα σου έλεγα να κάνεις το αίτημα διακοπής εγγράφως. Αυτός είναι ο μόνος τρόπος που δέχεται ο κανονισμός της ΕΕΤΤ και είναι υποχρεωμένοι να τον ακολουθούν οι πάροχοι.
    Δεν λέω ότι μπορεί να μην γίνει στην δικιά σου τηλεφωνική αίτηση που έκανες, αλλά δεν είσαι εξασφαλισμένος και σε περίπτωση στραβής εσύ θα είσαι ο χαμένος, όσο μακρυά κι αν το προχωρήσεις.

    Τώρα όσον αφορά το 10ήμερο, δεν υπάρχει πουθενά τέτοιο χρονοδιάγραμμα. Τουναντίον ο κανονισμός αναφέρει ότι ο πελάτης έχει δικαίωμα είτε να διακόψει οριστικά την σύνδεση, είτε να κάνει φορητότητα σε άλλον πάροχο.
    Για την φορητότητα μόνο υπάρχει χρονικό πλαίσιο, που ορίζει ότι ο πάροχος δότης υποχρεούται να σε αποδεσμεύσει εντός 6 εργάσιμων ωρών (ή την επόμενη εργάσιμη μέρα) και ολοκληρώνεται η μεταφορά στον νέο πάροχο το πολύ σε 12 εργάσιμες μέρες.

  8. #38
    Εγγραφή
    04-11-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100 και βάλε
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245
    Μόλις μίλησα και εγώ με 13888,αναφέρω ότι θέλω να κάνω καταγγελία της σύμβασης λόγω αναπροσαρμογής των τιμών μου απάντησε ότι εγώ καταχωρώ το παράπονό σας αλλά καταγγελία σύμβασης μπορεί να γίνει μόνο σε κατάστημα.

  9. #39
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    INALAN
    Καλησπέρα, βλέπω μέσω skype, απεριόριστα σταθερά Ελλάδας από 3 € το μήνα ή 30 ευρώ το χρόνο.
    Με το "καρτελ" που λένε παραπάνω, μάλλον καλύτερα πρέπει να συμφέρει το skype.
    Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

  10. #40
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το είχα δοκιμάσει πολύ παλιότερα. Τα πράγματα βέβαια αλλάζουν. Κάπου έχω και μία συσκευή skype ασύρματη αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος κυρίως όταν μίλαγα με δημόσιες υπηρεσίες κτλ η σημαντικά τηλεφωνήματα. Είχα θέμα στη ποιότητα και υπήρχε καθυστέρηση. Ίσως όμως το ξαναδοκιμάσω.

  11. #41
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω και το link στο 0,65€/λεπτό...
    https://www.adslgr.com/forum/threads/982505
    Cyta που είμαι εγώ ρώτησα σήμερα είναι 0,23€ το λεπτό όπως έγραψα και πιο πάνω. Για τη vodafone είναι όντως τόσο.

  12. #42
    Εγγραφή
    26-12-2006
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου έλεγα να κάνεις το αίτημα διακοπής εγγράφως. Αυτός είναι ο μόνος τρόπος που δέχεται ο κανονισμός της ΕΕΤΤ και είναι υποχρεωμένοι να τον ακολουθούν οι πάροχοι.
    Δεν λέω ότι μπορεί να μην γίνει στην δικιά σου τηλεφωνική αίτηση που έκανες, αλλά δεν είσαι εξασφαλισμένος και σε περίπτωση στραβής εσύ θα είσαι ο χαμένος, όσο μακρυά κι αν το προχωρήσεις.

    Τώρα όσον αφορά το 10ήμερο, δεν υπάρχει πουθενά τέτοιο χρονοδιάγραμμα. Τουναντίον ο κανονισμός αναφέρει ότι ο πελάτης έχει δικαίωμα είτε να διακόψει οριστικά την σύνδεση, είτε να κάνει φορητότητα σε άλλον πάροχο.
    Για την φορητότητα μόνο υπάρχει χρονικό πλαίσιο, που ορίζει ότι ο πάροχος δότης υποχρεούται να σε αποδεσμεύσει εντός 6 εργάσιμων ωρών (ή την επόμενη εργάσιμη μέρα) και ολοκληρώνεται η μεταφορά στον νέο πάροχο το πολύ σε 12 εργάσιμες μέρες.
    Σωστός ο φίλος jkoukos τη γραπτή αίτηση δεν την αμφισβητεί κανείς αλλά νομίζω η κατάργηση του προγράμματος δεν οδηγεί κάπου , μένει η μόνο η γραμμή του τηλεφώνου χωρίς ίντερνετ όπως πριν 20 χρόνια, οπότε είναι καλύτερη η φορητότητα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drivingteacher Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις μίλησα και εγώ με 13888,αναφέρω ότι θέλω να κάνω καταγγελία της σύμβασης λόγω αναπροσαρμογής των τιμών μου απάντησε ότι εγώ καταχωρώ το παράπονό σας αλλά καταγγελία σύμβασης μπορεί να γίνει μόνο σε κατάστημα.
    Εντελώς fail όταν κάνεις νέο συμβόλαιο από τηλεφώνου είναι καλά??

  13. #43
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    ariadgr, τα βαθύτατα σέβη μου, που το ξετρύπωσες

    Ευχαριστούμε για την αμεσότητα και την ενημέρωση

    Με φορητότητα τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση; Λαμβάνεται ως καταγγελία της σύμβασης;
    OK boomer

  14. #44
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με φορητότητα τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση; Λαμβάνεται ως καταγγελία της σύμβασης;
    Προφανώς μπορείς να φύγεις και με φορητότητα, και αν θέλεις να ενημερώσεις και εγγράφως (π.χ. με fax ή μέσω της φόρμας επικοινωνίας) ότι δυνάμει των αυξήσεων πραγματοποίησες αίτηση φορητότητας και συνεπώς η φορητότητά σου αποτελεί καταγγελία της σύμβασης λόγω των αυξήσεων.

  15. #45
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiwrgos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός ο φίλος jkoukos τη γραπτή αίτηση δεν την αμφισβητεί κανείς αλλά νομίζω η κατάργηση του προγράμματος δεν οδηγεί κάπου , μένει η μόνο η γραμμή του τηλεφώνου χωρίς ίντερνετ όπως πριν 20 χρόνια, οπότε είναι καλύτερη η φορητότητα.
    Λάθος κάνεις. Η αίτηση είναι είτε διακοπής της σύνδεσης ως σύνολο(και όχι του πακέτου μόνο) ή φορητότητά της. Τίποτα άλλο. Διακοπή της σύνδεσης σημαίνει πάπαλα τηλεφωνική γραμμή και μετά από 6 μήνες και ο αριθμός.

    Εντελώς fail όταν κάνεις νέο συμβόλαιο από τηλεφώνου είναι καλά??
    Λάθος κάνεις. Κάνουμε νέο τηλεφωνικό συμβόλαιο και ακολουθεί η υπογραφή της σύμβασης. Μόνο σε ανανέωση δεν υπάρχει ξανά υπογραφή (ισχύει η αρχική) και γίνεται τηλεφωνικώς.
    Σε οποιαδήποτε περίπτωση νέου συμβολαίου χωρίς υπογραφή, θεωρείται άκυρο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με φορητότητα τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση; Λαμβάνεται ως καταγγελία της σύμβασης;
    Ενημερώνεις εγγράφως και κάνεις φορητότητα (με αυτή την σειρά). Ουσιαστικά καταγγέλλουμε την σύμβαση και μετά κάνουμε ότι θέλουμε την γραμμή μας, μέσα στο χρονικό περιθώριο που προβλέπεται από τον κανονισμό.

Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 08:22
  2. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-16, 14:43
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-16, 18:03
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-16, 15:10
  5. Μηνύματα: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-16, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας