Σελ. 12 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 2710111213 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 186
  1. #166
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    09.30 ήρθε το τελευταίο WhatsApp στο κινητό.

    10.30 πήρα χαμπάρι τι γίνεται, έβαλα το router απάνω. Σε 3' είχα internet.

    Γεια σου ΟΤΕ.

    Αν και όταν σοβαρευτείς, ίσως τα ξαναπούμε.

    Υγ: Στατιστικά-γραμμή-σύνδεση, +- ίδια με τον ΟΤΕ, ουσιαστικά απαράλλακτα.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  2. #167
    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περιοχή
    αλιμος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24548/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    SNR / Attn
    30(dB) / 5,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για πες μας τι πηρες και ποσο;

  3. #168
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απεριόριστα σταθερά εντός χώρας, 12h προς κινητά, VDSL έως όπου φτάνει, βασική NOVA (Family+, όλα τα δευτερεύοντα δλδ), με τα πάντα-όλα δωρεάν από αποσύνδεση-μεταφορά-εξοπλισμό-εγκατάσταση κλπ (μόνο 10€ για το πιάτο), στα 36-37 τελική με όλους τους φόρους κλπ.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  4. #169
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απεριόριστα σταθερά εντός χώρας, 12h προς κινητά, VDSL έως όπου φτάνει, βασική NOVA (Family+, όλα τα δευτερεύοντα δλδ), με τα πάντα-όλα δωρεάν από αποσύνδεση-μεταφορά-εξοπλισμό-εγκατάσταση κλπ (μόνο 10€ για το πιάτο), στα 36-37 τελική με όλους τους φόρους κλπ.
    Ίσως άξιζε την ταλαιπωρία τελικά.

  5. #170
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως άξιζε την ταλαιπωρία τελικά.
    Εδώ (στη μεταφορά σταθερής), δεν είχα καμμία ταλαιπωρία (με εξαίρεση το λάθος router-108- που μου έστειλαν στην αρχή και έφαγα 3/4 στην Εξ.Πε. μέχρι να συνεννοηθώ...αλλαγή σε 24h, αφού μεσολαβούσε ΣΚ). Πόρτα (μου), πόρτα (μου) έγιναν όλα.

    Ούτε γλιτώνω πρακτικά κάτι.

    Ίδιο κόστος είχα στον ΟΤΕ (με 6h προς κινητά) και τη "μικρή" NOVA ίσα που την ενεργοποίησα και ξανά στο κουτί της, αν συνυπολογίσουμε ότι πήγε η ΟΤΕtv +6€ αφού έπαψε να ισχύει η προσφορά "πακέτου.

    Ο λόγος βέβαια που έφυγα, είναι καθαρά "Αντίδραση" για όλο το καραγκιοζιλίκι της κινητής.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  6. #171
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΟΤΕ tv είναι ξεχωριστή υπηρεσία φυσικά και αν διακόψεις ισχύει το penalty. Η οποια διαδικασία φορητότητας ατελώς αφορά μόνο στο σταθερό τηλέφωνο + internet. Θα πρέπει να τους ρωτήσεις αν τα μεταφέρεις σε άλλο πάροχο αν θα έχει επιβάρυνση στην τιμή το ΟΤΕ tv διότι φαντάζομαι στο δίνουν σε καλύτερη τιμή λόγω του σταθερού που έχεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά σου τα είπαν. Οι επιλογές που έχεις είναι:
    α. Κάθεσαι στα αυγά σου και αποδέχεσαι την αύξηση.
    β. Καταργείς το DP, χάνοντας την γραμμή.
    γ. Κάνεις φορητότητα σε άλλον πάροχο.

    Αορίστου γίνεται η γραμμή όταν λήξει η χρονική περίοδο δέσμευσης (π.χ. 24μηνο) κατά την οποία πληρώνεις μειωμένο πάγιο ανάλογα την έκπτωση που έχετε συμφωνήσει. Με την λήξη αυτής της περιόδου, η σύμβαση γίνεται αορίστου, αλλά τότε το πάγιο αυξάνεται στην κανονική τιμή του πακέτου προ της έκπτωσης που είχες. Σε συμφέρει όμως ή μήπως είναι καλύτερα να κάνεις νέα συμφωνία;

    Για το TV στα έγραψε ο antip09.
    Τελικά παιδιά σχετικά με την TV που είπατε ΔΕΝ ΙΣΧΎΕΙ. Το γράφω για ενημέρωση άλλων μελων. Σήμερα με το 13888, αλλαξα το προγραμμα μου DP24 από απεριόριστα σε 250' και 30' σε κινητά. Και το ΟΤΕ TV μου το κατέβασε σε Family Pack όπως και ζήτησα. Τιμές καταλόγου για πελάτες ΟΤΕ.
    Πολύ εξυπηρετική η κυρία που μίλησα από το 13888.
    Το ΟΤΕ TV δεν είναι ξεχωριστή υπηρεσία Αφού το συμβόλαιο το είχα κάνει μαζί με το σταθερό.
    Οπότε συνολικά από 50€ θα πληρώνω 34€.
    Το συμβόλαιο μου , και σταθερό και TV έληγε 2-2018 και ήταν 24μηνο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 12-04-17 στις 22:39.

  7. #172
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά παιδιά σχετικά με την TV που είπατε ΔΕΝ ΙΣΧΎΕΙ. Το γράφω για ενημέρωση άλλων μελων. Σήμερα με το 13888, αλλαξα το προγραμμα μου DP24 από απεριόριστα σε 250' και 30' σε κινητά. Και το ΟΤΕ TV μου το κατέβασε σε Family Pack όπως και ζήτησα. Τιμές καταλόγου για πελάτες ΟΤΕ.
    Πολύ εξυπηρετική η κυρία που μίλησα από το 13888.
    Το ΟΤΕ TV δεν είναι ξεχωριστή υπηρεσία Αφού το συμβόλαιο το είχα κάνει μαζί με το σταθερό.
    Οπότε συνολικά από 50€ θα πληρώνω 34€.
    Το συμβόλαιο μου , και σταθερό και TV έληγε 2-2018 και ήταν 24μηνο.
    Άλλο να αλλάξεις το προγραμμα και άλλο να το διακόψεις. Αν το διακόψεις εχει ρήτρα ανεξάρτητη απο αυτη του σταθερού+ιντερνετ.

  8. #173
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Μπορούσα κανονικά να διακόψω. Και TV και ίντερνετ και να μείνω μόνο με τηλέφωνο χωρίς τίποτα αλλο.
    Εγώ επέλεξα να υποβαθμισω την υπηρεσια. Μπορούσα να την διακόψω κανονικα. Η υπάλληλος μου το ειπε. Δεν το λέω εγώ.
    Έτσι κι αλλιώς, γενικά, ρήτρα υπάρχει ακόμα και όταν θέλεις να υποβαθμίσεις μια υπηρεσία. Μπορει να ειναι 2 διαφορερικες υπηρεσιες, αλλα το έγραψα και προηγουμένως ότι το συμβόλαιο ήταν και για τις 2 υπηρεσίες μαζι. Όπως συμβαίνει σε όλους.
    Και αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω, έγραψα ότι άλλος υπάλληλος μου είχε πει ότι είναι 2 διαφορετικές υπηρεσιες, καιβια χρεωθω 135€ αν διακοψω την TV.Αυτό που λες και εσύ. Σήμερα αποδείχθηκε ότι δεν ισχύει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 12-04-17 στις 23:38.

  9. #174
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    884
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport smart
    παιδες χρονια πολλα. να σας ενημερωσω και εγω. πηρα τηλεφωνο πριν 8 ημερες και 13888 και ζητησα να καταργησω αζημιως την συμβαση. μου ειπαν οτι εχει κινηση το κεντρο διακοπων των πακετων και θα με παρουν εκεινοι. μετα απο 10 ημερες με πηραν και μου προτείναν νεο 2ετες συμβολαιο με 31.65 euro απο 35 που πληρωνα και 200 λεπτα το μηνα προς ολους στο καρτοκινητο που εχω στον οτε για ενα χρονο. παρεμεινα στον οτε γιατι εχω θεμα με την γραμμη απο αλλους παροχους και ο οτε μου δινει απο dslam και δεν ηθελα να αλλαξω γιατι με wind ςειχα θεματα. το πακετο που εχω ειναι 24αρι με απεριοριστα σταθερα και 360 προς κινητα. γλιτωνω και τα 10 euro την κοσμοκαρτα βαζω τωρα και ειμαι οκ. ευχαριστω για την ενημερωση και την βοηθεια απο ολους στο νημα.

  10. #175
    Εγγραφή
    17-02-2017
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    8-9(dB) / 15.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rozak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια εβδομάδα ακριβώς μετά την καταγγελία της σύμβασης, η γραμμή γύρισε επιτέλους σε απλή τηλεφωνική.

    Εν αναμονή τώρα πότε θα πάρει μπροστά η Vodafone να προχωρήσει τη φορητότητα.
    πορτα για adsl θα εχει ομως ιδου η απορια?
    και σε μενα τα ιδια ειπανε σε δεκα θα γυρισω απλη τηλεφωνια και πρεπει να παραδωσω το ρουτερ το θεμα ειναι στον αλλο παροχo θα εχουμε adsl
    η θα μεινουμε με την γραμμη στο χερι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LEONTAS21 : 14-04-17 στις 18:40.

  11. #176
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόοοον:

    Βγήκε σήμερα ο εκκαθαριστικός του ΟΤΕ, με ένα ωραιότατο 101€+ΦΠΑ μέσα ως "τέλος διακοπής υπηρεσιών...".

    Επικοινώνησα με τη 4νετ και μου είπαν πως είμαι κανονικά στη λίστα των πελατών που θα καλυφθεί αυτή η χρέωση από την "υπηρεσία", αλλά:

    Θα πρέπει να πληρώσω ο ίδιος τον λογαριασμό (κάτι το οποίο δεν μου είχαν ποτέ διευκρινίσει) και η 4νετ θα μου κάνει πίστωση/αντιλογισμό σε όλους τους λογαριασμούς της μέχρι να έρθουμε στα "ίσα" μας.

    Ζήτησαν μόνο να τους στείλω με email/fax τον συγκεκριμένο λογαριασμό ώστε να με περάσουν (κι αυτοί) στα αρχεία τους.

    Έγιναν όλα αυτά, και περιμένω τον επόμενο 4νετ λογαριασμό πια.

    Προηγούμενη αντίστοιχη λάθος χρέωση που είχε γίνει παλιότερα στη 4νετ είχε πιστωθεί με τον ίδιο τρόπο, χωρίς πρόβλημα, οπότε θεωρώ πως και τώρα δεν θα υπάρξει κάποιο θέμα.

    Ενημερώνω, όμως, για να ξέρουμε ακριβώς τις "διαδικασίες" που ακολουθεί η κάθε εταιρεία.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  12. #177
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βγήκε και σε μένα ο εκκαθαριστικός λογαριασμός σήμερα και έχει μέσα το τέλος απενεργοποίησης 101€. Πήρα τηλέφωνο στον 13888 και τους ρώτησα για ποιο λόγο έχει χρεωθεί τέλος απενεργοποίησης αφού έχω κάνει καταγγελία σύμβασης λόγω αυξήσεων στις χρεώσεις, μου είπαν ότι έχει περαστεί κατά λάθος από το σύστημα και θα το διορθώσουν άμεσα τις επόμενες μέρες.
    Για να δούμε... Το καλό είναι ότι την καταγγελία της σύμβασης την έκανα μέσω φόρμας επικοινωνίας κι έχω κρατήσει το αποδεικτικό e-mail επιβεβαίωσης.

  13. #178
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ ενδιαφέρον και αυτό.

    Κάτσε να τους το "θυμίσω" κι εγώ...
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  14. #179
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από africa_twin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγήκε και σε μένα ο εκκαθαριστικός λογαριασμός σήμερα και έχει μέσα το τέλος απενεργοποίησης 101€. Πήρα τηλέφωνο στον 13888 και τους ρώτησα για ποιο λόγο έχει χρεωθεί τέλος απενεργοποίησης αφού έχω κάνει καταγγελία σύμβασης λόγω αυξήσεων στις χρεώσεις, μου είπαν ότι έχει περαστεί κατά λάθος από το σύστημα και θα το διορθώσουν άμεσα τις επόμενες μέρες.
    Για να δούμε... Το καλό είναι ότι την καταγγελία της σύμβασης την έκανα μέσω φόρμας επικοινωνίας κι έχω κρατήσει το αποδεικτικό e-mail επιβεβαίωσης.
    Σήμερα έλαβα το παρακάτω μήνυμα SMS:
    "Σας ενημερώνουμε ότι ολοκληρώσαμε το αίτημά σας για διόρθωση στο Λογαριασμό. Το σχετικό ποσό θα σας επιστραφεί σε επόμενο λογαριασμό"
    Οπότε αν σας έρθει λογαριασμός με το τέλος απενεργοποίησης μη μασάτε...

  15. #180
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί μπλέκω...?

    Αφού δεν...δεν το έχουν οι άνθρωποι.

    Έχετε κάνει τέτοιο αίτημα? (Υπογραφή καταγγελίας σύμβασης, από τη 4νετ)

    Είστε σίγουρος? (Εκεί, τί να απαντήσω?)

    Δικαιούστε τέτοιο πράγμα? (Ναι, το γράφει σαφώς στον προηγούμενο λογαριασμό μου)

    Πού το λέει? (Στον προηγούμενο λογαριασμό μου, σας το είπα)

    Σε ποιόν λογαριασμό? (Στον τάδε, με ημερομηνία τάδε)

    Μα την τηλεόραση διακόψατε...(Ναι, αμέ...τηλέφωνο/VDSL διέκοψα, η τηλεόραση μέσω δορυφόρου παρέμεινε, με μικρή αύξηση τιμής)

    Έχουμε πρόβλημα στο σύστημα, ξέρετε (...το σύστημά σας, μέσα...)

    Δεν βρίσκω το αίτημά σας (πρόβλημά σας)

    Δεν βρίσκω το αίτημά σας, αλλά αφού το δικαιούστε (μαγικά, διαπίστωσαν πως όντως το δικαιούμαι, στην αρχή έκαναν την τρελή) θα κάνω η ίδια τις απαιτούμενες ενέργειες τώρα...δώστε μου ένα κινητό να σας ενημερώσουμε

    Ευχαριστώ-Ευχαριστώ.

    15' η όλη διαδικασία, θα βγάλω 1-2 extra πάγια σε χρεώσεις έτσι που το πάνε με τα "λάθη" τους.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


Σελ. 12 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 2710111213 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 08:22
  2. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-16, 14:43
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-16, 18:03
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-16, 15:10
  5. Μηνύματα: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-16, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας