Σελ. 1 από 26 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 380
  1. #1
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.005
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα μπανοντας και ψαχνωντας για διαθεσιμοτητα vdsl στα Kαλυβια ενω δεν εχω δει πουθενα καμπινες vdsl , μου βγαζει διαθεσιμοτητα στα τηλεφωνα του Αβ βασιλοπουλου απεναντι απο την εκκλησια καθως και στα Ελτα των καλυβιων , δηλαδη αυτοι θα παιρνουνε απο το αστικο κεντρο κατευθειαν; , πχ στο δημαρχειο που ειναι σχεδον απεναντι το αστικο κεντρο του οτε δεν μου βγαζει διαθεσιμοτητα, ουτε στο 1 δημοτικο ουτε στο κεντρο υγειας .
    Παραξενευτηκα να πω την αληθεια που μου βγαζει διαθεσιμοτητα vdsl χωρις να εχω δει καμια καμπινα .
    Επισης στην περιοχη υπαρχει διαθεσιμοτητα η vodafone και η cyta εχουνε διαθεσιμοτητα , vdsl μου εβγαλε η cyta ( γενικα )ενω η vodafone οχι , adsl εχουνε και οι 2 εταιρειες κανονικα.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν έχει ξεκινήσει το έργο στα Καλύβια, είναι προγραμματισμένο εντος του πρώτου 6μηνου, σύμφωνα με τον Δήμαρχο μαζί με Σαρωνίδα, Π. Φωκαια, Αναβυσσο, Λαγονησι, Κουβαρά. Δες εδώ

  3. #3
    Εγγραφή
    11-09-2006
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    13(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο Κουβαρα υπάρχει ήδη καμπίνα, την έχω προσθέσει εγώ στο fttxgr.eu

  4. #4
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.005
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο κουβαρα εχουνε ηδη βαλει καμπινες vdsl! και οχι μια!! 3 συνολο καμπινες ,μια εκει που εβαλες; ( παρεπιπτωντος εκει που εβαλες την καμπινα υπηρχε παλια καμπινα adsl ; δεν το νομιζω , αλλα αναρωτιεμαι!) , μια στην κεντρικη πλατεια διπλα απο το καφενειο μεσα στο παρκιγκ , και μια πιο πανω μεσα στο δρομο δεξια του φαρμακειου , τωρα δεν ξερω αμα εχει αλλες καμπινες ο κουβαρας εγω 3 εχω δει μεχρι τωρα για vdsl για κλασικο adsl αλλες καμπινες δεν εχω δει καπου . , παντως στην περιοχη του κουβαρα ταχυτητα 5,2 για γραμμη εως 24!, και ο οτε κλειδωσε την γραμμη στα 4 και μετα ζητησε ο θειος μου να ξεκλειδωσει απο τα 4 και να παει παραπανω! , παντως απο την wind που ειχε μετα συνχρονιζε στα 5 , δηλαδη μηδαμινη διαφορα με το οτε, και πληρωνει και παραπανω! , ελπιζω να δωσει adsl ο οτε απο τις νεες καμπινες vdsl!!.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο κουβαρα εχουνε ηδη βαλει καμπινες vdsl! και οχι μια!! 3 συνολο καμπινες ,μια εκει που εβαλες; ( παρεπιπτωντος εκει που εβαλες την καμπινα υπηρχε παλια καμπινα adsl ; δεν το νομιζω , αλλα αναρωτιεμαι!) , μια στην κεντρικη πλατεια διπλα απο το καφενειο μεσα στο παρκιγκ , και μια πιο πανω μεσα στο δρομο δεξια του φαρμακειου , τωρα δεν ξερω αμα εχει αλλες καμπινες ο κουβαρας εγω 3 εχω δει μεχρι τωρα για vdsl για κλασικο adsl αλλες καμπινες δεν εχω δει καπου . , παντως στην περιοχη του κουβαρα ταχυτητα 5,2 για γραμμη εως 24!, και ο οτε κλειδωσε την γραμμη στα 4 και μετα ζητησε ο θειος μου να ξεκλειδωσει απο τα 4 και να παει παραπανω! , παντως απο την wind που ειχε μετα συνχρονιζε στα 5 , δηλαδη μηδαμινη διαφορα με το οτε, και πληρωνει και παραπανω! , ελπιζω να δωσει adsl ο οτε απο τις νεες καμπινες vdsl!!.
    Κοντά εκεί στην περιοχή και προς την παραλία, στον Αγιο Δημήτρη πάντως που πήγα μια βόλτα χτες ήταν γεμάτο καινούριες καμπίνες. Πρέπει να έχουν αλλαχτεί όλες.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοντά εκεί στην περιοχή και προς την παραλία, στον Αγιο Δημήτρη πάντως που πήγα μια βόλτα χτες ήταν γεμάτο καινούριες καμπίνες. Πρέπει να έχουν αλλαχτεί όλες.
    Καλύβια και Λαγονήσι δεν έχουν αλλαχθεί ακόμη, Σαρωνίδα, Αναβυσσος και Π. Φωκαια έχουν τελειώσει.

  7. #7
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύβια και Λαγονήσι δεν έχουν αλλαχθεί ακόμη, Σαρωνίδα, Αναβυσσος και Π. Φωκαια έχουν τελειώσει.
    Αγιο Δημητριο όπως είπα και πριν. Συγκεκριμένα στην Απειράνθου και τους 2 παράλληλους (αυτές είδα, δεν πήγα αλλού να τσεκάρω) έχουν αλλαχτει οι καμπίνες, από ότι είδα προχτές που πήγα σε ένα φιλο..Αν εισαι κοντά κάνε μια βολτα να τις περάσεις και στον χάρτη, εγώ δεν είχα μπαταρία στο κινητό προχτες που πήγα..

  8. #8
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγιο Δημητριο όπως είπα και πριν. Συγκεκριμένα στην Απειράνθου και τους 2 παράλληλους (αυτές είδα, δεν πήγα αλλού να τσεκάρω) έχουν αλλαχτει οι καμπίνες, από ότι είδα προχτές που πήγα σε ένα φιλο..Αν εισαι κοντά κάνε μια βολτα να τις περάσεις και στον χάρτη, εγώ δεν είχα μπαταρία στο κινητό προχτες που πήγα..
    Απειράνθου είναι αυτή που ανεβαίνει απο το καφέ μέχρι το εκκλησάκι δίπλα στην Γαλάζιας ακτής;
    Αν ναι τοτε ξεκίνησαν και Λαγονήσι! Μένω πολύ κοντά οπότε θα κάνω βόλτα να τις περάσω!

  9. #9
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απειράνθου είναι αυτή που ανεβαίνει απο το καφέ μέχρι το εκκλησάκι δίπλα στην Γαλάζιας ακτής;
    Αν ναι τοτε ξεκίνησαν και Λαγονήσι! Μένω πολύ κοντά οπότε θα κάνω βόλτα να τις περάσω!

    Ακριβώς ναι, θα δεις και το καλυμμένο αυλάκι της οπτικής, ενώ έχει σίγουρα καμπίνα λίγο μετά την εκκλησία επι της απειράνθου.
    Επίσης και ο προηγούμενος δρόμος (Γαλαζιας ακτής) έχει αλλαγμένες καμπίνες, αλλά και ο επόμενος (Αγίου δημητρίου).
    Τα έργα τελείωσαν λίγες μέρες πριν το πάσχα με ενημέρωσε ο φίλος μου που μένει εκεί, οπότε φαντάζομαι συνεχίζουν σε διαφορετικό σημείο, ενδεχομένως και προς Grand resort..

  10. #10
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς ναι, θα δεις και το καλυμμένο αυλάκι της οπτικής, ενώ έχει σίγουρα καμπίνα λίγο μετά την εκκλησία επι της απειράνθου.
    Επίσης και ο προηγούμενος δρόμος (Γαλαζιας ακτής) έχει αλλαγμένες καμπίνες, αλλά και ο επόμενος (Αγίου δημητρίου).
    Τα έργα τελείωσαν λίγες μέρες πριν το πάσχα με ενημέρωσε ο φίλος μου που μένει εκεί, οπότε φαντάζομαι συνεχίζουν σε διαφορετικό σημείο, ενδεχομένως και προς Grand resort..
    αντε να δούμε! και αυλάκι οπτικής;;
    Ειχα περάσει πριν 2-3 εβδομάδες έξω απο το ΑΚ και δεν κουνιόταν τίποτα!
    είναι τεράστιο το κομμάτι που καλύπτει το ΑΚ φτάνει στα μέσα της αποστασης των Καλυβίων με Λαγονήσι, λίγο πιο περα απο Γαλάζιας ακτής καθώς και μέχρι όρια Αναβύσσο , φαντάσου εγώ μένω λίγο κάτω απο το Ολυμπιακό χωριό και εκεί δεν έχουμε δει τιποτα ακόμα

  11. #11
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντε να δούμε! και αυλάκι οπτικής;;
    Ειχα περάσει πριν 2-3 εβδομάδες έξω απο το ΑΚ και δεν κουνιόταν τίποτα!
    είναι τεράστιο το κομμάτι που καλύπτει το ΑΚ φτάνει στα μέσα της αποστασης των Καλυβίων με Λαγονήσι, λίγο πιο περα απο Γαλάζιας ακτής καθώς και μέχρι όρια Αναβύσσο , φαντάσου εγώ μένω λίγο κάτω απο το Ολυμπιακό χωριό και εκεί δεν έχουμε δει τιποτα ακόμα
    Έξω από το ΑΚ δε θα δεις και πολλά, καθώς ως γνωστόν όσες καμπίνες είναι σε απόσταση 500 μετρων από τα ΑΚ δε θα αλλαχτουν. Οκ ενδεχομένως να γίνει πέρασμα κάποιων οπτικών(ανάμεσα σε καμπίνες και ΑΚ), αλλά ενδεχομένως και όχι και να είχαν περαστει παλιότερα.
    Αν είσαι στο ιδιο ΑΚ με αυτό που άλλαξαν τις καμπίνες, έρχεται η σειρά και των επόμενων. Μέχρι το καλοκαίρι λογικά (με βάση τι γίνεται σε άλλες περιοχές) θα έχουν αλλαχτεί όλες, και μετά ίσως μεσα στο 17 να πάρουν ρευμα..

  12. #12
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έξω από το ΑΚ δε θα δεις και πολλά, καθώς ως γνωστόν όσες καμπίνες είναι σε απόσταση 500 μετρων από τα ΑΚ δε θα αλλαχτουν. Οκ ενδεχομένως να γίνει πέρασμα κάποιων οπτικών(ανάμεσα σε καμπίνες και ΑΚ), αλλά ενδεχομένως και όχι και να είχαν περαστει παλιότερα.
    Αν είσαι στο ιδιο ΑΚ με αυτό που άλλαξαν τις καμπίνες, έρχεται η σειρά και των επόμενων. Μέχρι το καλοκαίρι λογικά (με βάση τι γίνεται σε άλλες περιοχές) θα έχουν αλλαχτεί όλες, και μετά ίσως μεσα στο 17 να πάρουν ρευμα..
    Λογικα πρεπει να περασουν οπτικες απο ΑΚ μεχρι τις καμπινες και δεν νομιζω οτι υπαρχει υποδομη υπογεια, για αυτο το ανεφερα. Επισης υποτιθεται οτι ολος ο Δ. Σαρωνικου θα τελειωσει το πρωτο εξαμηνο του 17 συμφωνα με δελτιο τυπου, ο ΟΤΕ εχει αναφερει οτι θα δωσει vectoring στο Λαγονησι q4/2017 οποτε για να δουμε!!! Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες

  13. #13
    Εγγραφή
    19-04-2017
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα, ειμαι νεος στο forum συγχωρεστε με για τυχον λαθη, ξερει κανεις τι καλωδια περνανε στην λεωφορο Αναβυσσου σημερα?...ρωτησα τους εργατες και μου ειπαν οτι ειναι εργα οτε....μενω στην περιοχη Μελισσουργου, συγκεκριμενα Φοινικια Τραμπουρια πανω στο βουνο, η ταχυτητα ειναι τραγικη με το ζορη ανοιγουν οι σελιδες...με πολλους αποσυγχρονισμους.....φρικη κατασταση...λετε να δουμε κατι καλυτερο και στην περιοχη μας?

  14. #14
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι λογικα μεχρι τελος του ετους θα εχουμε 100mbps εφοσον θελησουμε,υπομονη

  15. #15
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγιο Δημητριο όπως είπα και πριν. Συγκεκριμένα στην Απειράνθου και τους 2 παράλληλους (αυτές είδα, δεν πήγα αλλού να τσεκάρω) έχουν αλλαχτει οι καμπίνες, από ότι είδα προχτές που πήγα σε ένα φιλο..Αν εισαι κοντά κάνε μια βολτα να τις περάσεις και στον χάρτη, εγώ δεν είχα μπαταρία στο κινητό προχτες που πήγα..
    Πέρασα 2, θα βγω βολτα αύριο να περάσω κιαλλες, εντωμεταξύ γράφουμε στο Καλύβια Θορικού ενώ δεν αφορά αυτό το ΑΚ αλλά την ευρύτερη περιοχή Καλυβίων όπως είναι το Λαγονήσι...

Σελ. 1 από 26 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 12:15
  2. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-16, 12:02
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-16, 22:31
  4. VDSL αξίζει και από που θα πάρω;
    Από Rm.Geko στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-16, 13:21
  5. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας