Σελ. 13 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314151823 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 380
  1. #181
    Εγγραφή
    15-11-2017
    Περιοχή
    ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    HUAWEI Home Gateway-HA35
    SNR / Attn
    23(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aspyropoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα και καλη χρονιά.

    Εγω περνω απο ONU καμπίνα στην Δημογεροντακη στον Ολυμπο ειναι οικισμος κανα 1-2 χλμ ποιο κατω απο τον πυργο Μελισουργού. Η ταχυτητα δεν ειναι κακή, καπου 17-17.5 Mbps σε aDSL2 λόγω αποστασης μου απο την καμπινα (περίπου 1800m). Μου καναν πρόσφατα 'αναβαθμιση' σε vdsl αλλα η ταχυτητα επεσε στα 10Mbps οποτε το γυρισα πισω σε aDSL.. Απο οτι διαβαζω για την περίπτωση σου μαλλον ικανοποιημενος πρεπει να ειμαι.. Για VDSL στις περιοχες μας μαλλον πρεπει να περιμένουμε καμια 5αετια για την επόμενη αναβαθμιση δικτύου..
    ONU ? ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ? και απο ποια εταιρεια ?

  2. #182
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.753
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είναι κάτι ειδικές καμπίνες που βάζει ο OTE σε κάποια σημεία..

    Τα λέγαμε με τον φίλο εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...73#post6713373
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #183
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από striker10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ONU ? ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ? και απο ποια εταιρεια ?
    οι onu καμπινες ουσιαστικα ειναι βοηθητικες σε περιοχες που δεν εχουνε καλη καλυψη και ειναι σαν ενα μικρο κεντρο πιο κοντα στις περιοχες που εχουνε προβληματα ταχυτητας.
    διαβασε εδω για τις καμπινες ONU που ειχα ρωτησει και εγω! .

  4. #184
    Εγγραφή
    05-03-2011
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημερα παιδιά τα φώτα σας:
    Θελω να κάνω τέλος πάντων να κάνω μια σύνδεση Internet ουσιαστικά η οποία θα χρησιμοποιείται βασικά για κάνα χρόνο κυρίως για Netflix αλλά ενδεχομένως να μοιράζεται και σε δεύτερο διαμέρισμα για ελαφριά χρήση ίντερνετ "δουλειάς γραφείου"
    Δεν έχω νούμερο καμπίνας γιατί δεν είμαι εκεί λόγω καραντίνας έτσι κι αλλιώς αλλά είναι max 50 μέτρα από την καμπίνα της Αλεξάνδρου Γκινη στο ύψος της Ανατολής.
    Οι πάροχοι μου βγάζουν διαφορά αποτελεσματα:
    Windara όλο χαρά μου λέει πως δίνει Fiber 100, η Vodadonara βγάζει μόνο adsl , ΟΤΕ μου βγάζει περισσότερη διερεύνηση και για το adsl και για το vdsl 50ρι

    Τι κάνουμε αγαπητοί γνωστές; Κάμμια συμβουλή;

  5. #185
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Φίλε μου θα πας με το ζόρι στο ΟΤΕ γιατί αυτός κάνει κουμάντο δικό του είναι το δίκτυο! Οι άλλοι μιλάνε με ξένα κόλυβα! Είναι μονόδρομος! Μακριά από εταιρίες που δεν έχουν δικό τους δίκτυο!

  6. #186
    Εγγραφή
    05-03-2011
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου θα πας με το ζόρι στο ΟΤΕ γιατί αυτός κάνει κουμάντο δικό του είναι το δίκτυο! Οι άλλοι μιλάνε με ξένα κόλυβα! Είναι μονόδρομος! Μακριά από εταιρίες που δεν έχουν δικό τους δίκτυο!
    Κατά 99% εκεί θα πάω απλά έλεγα μήπως έχει "αλλάξει" κατι και στην πράξη κάποιος εκεί κοντά είναι ψιλοοκ
    Δεν έχω πολλές απαιτήσεις (προς το παρόν) απλα όταν βλέπεις πως υποτίθεται σου δίνει η Forthnet (που θα πτωχεύσει βέβαια) δίνει 100mbs με 29 λες μπας και
    Βλέπω κάποιες ψιλόαπογοητεύσεις σε παλιότερα είναι αλήθεια post σχετικά με μετάβαση από adsl σε vdsl αρκετά πιο κάτω στην περιοχή. Να δοκίμαζα λέτε για αρχή ενα απλό adsl και μετά να δω το 50ρι?

    ΥΓ:Η καμπινα ειναι επι της οδου Γκινη και με επιφυλαξη του αριθμου γιατι στοgoogle maps μια μου το βγαζει "χαμηλα" στην οδο κα μια "ψηλα" το βλεπω στο excel λογικα στη σειρα 19 ως 455-101 αν και γραφει Γ.Γκινη 4 (ο δρομος ονομαζεται Αλεξανδρου παντως)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος terminal : 12-04-20 στις 19:45.

  7. #187
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terminal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά 99% εκεί θα πάω απλά έλεγα μήπως έχει "αλλάξει" κατι και στην πράξη κάποιος εκεί κοντά είναι ψιλοοκ
    Δεν έχω πολλές απαιτήσεις (προς το παρόν) απλα όταν βλέπεις πως υποτίθεται σου δίνει η Forthnet (που θα πτωχεύσει βέβαια) δίνει 100mbs με 29 λες μπας και
    Βλέπω κάποιες ψιλόαπογοητεύσεις σε παλιότερα είναι αλήθεια post σχετικά με μετάβαση από adsl σε vdsl αρκετά πιο κάτω στην περιοχή. Να δοκίμαζα λέτε για αρχή ενα απλό adsl και μετά να δω το 50ρι?

    ΥΓ:Η καμπινα ειναι επι της οδου Γκινη και με επιφυλαξη του αριθμου γιατι στοgoogle maps μια μου το βγαζει "χαμηλα" στην οδο κα μια "ψηλα" το βλεπω στο excel λογικα στη σειρα 19 ως 455-101 αν και γραφει Γ.Γκινη 4 (ο δρομος ονομαζεται Αλεξανδρου παντως)
    συμφωνα με το http://fttxgr.eu/map? με τις καμπινες που εχουνε περασει υπαρχει μια καμπινα ote vdsl στην ΧΑΡ. Παπαναστασίου 4, Καλύβια με αριθμο 107 και μια αλλη στο τελος της οδου Γκινη . Κοντα σου ειναι δεν θα εχεις απωλειες πιστευω απο την κλασικη ταχυτητα. Εγω θα εκανα το εξης θα εβρισκα καταστηματα μετα θα το googlara και θα εβαζα αυτον τον αριθμο εδω http://www.foritotita.gr/?page_id=362 να δω αυτο το νουμερο του σταθερου σε ποιον παροχο ειναι και μετα αμα ητανε στον οτε θα το εβαζα στον οτε στην γραμμη αναζητησης ή στον καθε αλλο παροχο. Και ετσι θα εβλεπα τι προγραμμα υπαρχουνε ακομα και στους εναλλακτικους παροχους.
    Παντως βλεπω στο δρομο οτι εχει ενα Ραφειο επιδιορθωσεις δεν εχει τηλεφωνο , μετα λιγο πιο πανω το service αυτοκινητων ειχε τηλεφωνο , ειδα οτι ειναι στον οτε και οτι δινει και 50ρα και 100vdsl! .
    παντως που ειδα το 80% των αναζητησεων μου βγαζει οτε και βρηκα και 3 νουμερα στην vodafone αλλα δεν μπορω να βγαλω την διαθεσιμοτητα δεν μου εμφανιζει. Καλυτερα οτε, απο την αλλη ρωτησε και την skytelecom ποτε θα καλυψει τα καλυβια διοτι εως του 2020 μου ειχε πει οτι θα καλυψει το Δασκαλειο και ακομα περιμενω. Διοτι δινει εγγυημενες ταχυτητες σε ασυρματη τεχνολογια απεριοριστη.

  8. #188
    Εγγραφή
    05-03-2011
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνα με το http://fttxgr.eu/map? με τις καμπινες που εχουνε περασει υπαρχει μια καμπινα ote vdsl στην ΧΑΡ. Παπαναστασίου 4, Καλύβια με αριθμο 107 και μια αλλη στο τελος της οδου Γκινη . Κοντα σου ειναι δεν θα εχεις απωλειες πιστευω απο την κλασικη ταχυτητα. Εγω θα εκανα το εξης θα εβρισκα καταστηματα μετα θα το googlara και θα εβαζα αυτον τον αριθμο εδω http://www.foritotita.gr/?page_id=362 να δω αυτο το νουμερο του σταθερου σε ποιον παροχο ειναι και μετα αμα ητανε στον οτε θα το εβαζα στον οτε στην γραμμη αναζητησης ή στον καθε αλλο παροχο. Και ετσι θα εβλεπα τι προγραμμα υπαρχουνε ακομα και στους εναλλακτικους παροχους.
    Παντως βλεπω στο δρομο οτι εχει ενα Ραφειο επιδιορθωσεις δεν εχει τηλεφωνο , μετα λιγο πιο πανω το service αυτοκινητων ειχε τηλεφωνο , ειδα οτι ειναι στον οτε και οτι δινει και 50ρα και 100vdsl! .
    παντως που ειδα το 80% των αναζητησεων μου βγαζει οτε και βρηκα και 3 νουμερα στην vodafone αλλα δεν μπορω να βγαλω την διαθεσιμοτητα δεν μου εμφανιζει. Καλυτερα οτε, απο την αλλη ρωτησε και την skytelecom ποτε θα καλυψει τα καλυβια διοτι εως του 2020 μου ειχε πει οτι θα καλυψει το Δασκαλειο και ακομα περιμενω. Διοτι δινει εγγυημενες ταχυτητες σε ασυρματη τεχνολογια απεριοριστη.

    Σε ευχαριστω για την απαντηση!
    Κατι εχω γραψει λαθος εγω νομιζω γιατι αυτη τη διευθυνση τη βλεπω μακρια
    Στο δικο μου σημειο δεν εχει ουτε μαγαζια ουτε τιποτα-Υπηρχε ενας γειτονας με τηλεφωνο ΟΤΕ αλλα το εχει κοψει
    Οταν λοιπον βαζω αυτο ο Οτε βγαζει σε ολεα "χρειαζεται διερευνηση" πως το λεει σε ολα! adsl vdsl 50 vdsl 100

    To σημειο ειναι

    https://goo.gl/maps/srBg8RXZ55vtszLQ7

    37°48'08.4"N 23°53'27.4"E
    37.802331, 23.89093


    Al. Gini 16, Kalivia Thorikou 190 10

    Το street view βλεπω δειχνει την παλια καμπινα ακομα

    - - - Updated - - -

    Με "δεδομενη" τη θεωρητικα μικρη αποσταση απο το Καφαο κτλ πιστευεις θα αξιζε καποιος εναλλακτικος?Στον ιδιο δρομο σχεδον ενας εχει μονο ιντερνετ κι αυτος στο km

  9. #189
    Εγγραφή
    15-11-2017
    Περιοχή
    ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    HUAWEI Home Gateway-HA35
    SNR / Attn
    23(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    νομιζω εισαι μια χαρα,
    το λαγονησι αναβαθμιστηκε ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟ (εκτος απο την περιοχη μετα τον πυργο του μελισουργου, που δε σε αφορα).

    ο οτε ειναι μονοδρομος και ας ειναι λιγο πιο ακριβος

  10. #190
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terminal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω για την απαντηση!
    Κατι εχω γραψει λαθος εγω νομιζω γιατι αυτη τη διευθυνση τη βλεπω μακρια
    Στο δικο μου σημειο δεν εχει ουτε μαγαζια ουτε τιποτα-Υπηρχε ενας γειτονας με τηλεφωνο ΟΤΕ αλλα το εχει κοψει
    Οταν λοιπον βαζω αυτο ο Οτε βγαζει σε ολεα "χρειαζεται διερευνηση" πως το λεει σε ολα! adsl vdsl 50 vdsl 100

    To σημειο ειναι

    https://goo.gl/maps/srBg8RXZ55vtszLQ7

    37°48'08.4"N 23°53'27.4"E
    37.802331, 23.89093


    Al. Gini 16, Kalivia Thorikou 190 10

    Το street view βλεπω δειχνει την παλια καμπινα ακομα

    - - - Updated - - -

    Με "δεδομενη" τη θεωρητικα μικρη αποσταση απο το Καφαο κτλ πιστευεις θα αξιζε καποιος εναλλακτικος?Στον ιδιο δρομο σχεδον ενας εχει μονο ιντερνετ κι αυτος στο km
    οταν βγαζει στην αναζητηση στο site της κοσμοτε οτι : Το αίτημά σου θα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο. Τοτε το τηλεφωνο δεν ανηκει στην κοσμοτε σταθερη!!. Ειναι ειτε σε αλλον παροχο σταθερης , ειτε πχ ειναι σταθερο νουμερο με δικτυο κινητης τηλεφωνιας κοσμοτε ή αλλου ασυρματου παροχου.
    Αρα ειναι πιο ευκολο να μπεις στο foritotita που σου εδωσα παραπανω και να βαζεις τηλεφωνα κοντα στην οδο σου . Πχ βλεπω κοντα σου το 4 δημοτικο καλυβιων που εχει τηλεφωνο 2291071533 βαζωντας το στην αναζητηση βγαζει 50vsdsl μονο . Αλλα επειδη το προθεμα ειναι 22990 και οχι 22910 για τα Καλυβια κατι ειναι λαθος το τηλεφωνο αυτο ειναι για λαγονησι. Σωστο ειναι το τηλεφωνο στο Λαγνησι ειναι η περιοχη σου και οχι στα Καλυβια μετα το το καταλαβα ! Τελος παντων εβαλα το τηλεφωνο του βασιλοπουλου στο Λαγονησι και μου βγαζει και αυτος 50vsdsl ote διαθεσιμο!.
    Εγω εψαχνα για τα Καλυβια τα τηλεφωνα παραπανω και οχι στο Λαγονησι. Καλο θα ητανε να παρεις τηλεφωνο και το καταστημα wind πιο κοντινο ειναι στο Μαρκοπουλο απο οτι βλεπω, και η vodafone το ιδιο και να ζητησεις διαθεσιμοτητα να σου πουνε και τι ταχυτητες πιανουνε . Απο την αλλη τι παγιο εχεις τωρα στην περιοχη που μενεις και τι χρηση κανεις; επισης ποσα χρηματα δινεις μεχρι τωρα; .

  11. #191
    Εγγραφή
    05-03-2011
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν βγαζει στην αναζητηση στο site της κοσμοτε οτι : Το αίτημά σου θα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο. Τοτε το τηλεφωνο δεν ανηκει στην κοσμοτε σταθερη!!. Ειναι ειτε σε αλλον παροχο σταθερης , ειτε πχ ειναι σταθερο νουμερο με δικτυο κινητης τηλεφωνιας κοσμοτε ή αλλου ασυρματου παροχου.
    Αρα ειναι πιο ευκολο να μπεις στο foritotita που σου εδωσα παραπανω και να βαζεις τηλεφωνα κοντα στην οδο σου . Πχ βλεπω κοντα σου το 4 δημοτικο καλυβιων που εχει τηλεφωνο 2291071533 βαζωντας το στην αναζητηση βγαζει 50vsdsl μονο . Αλλα επειδη το προθεμα ειναι 22990 και οχι 22910 για τα Καλυβια κατι ειναι λαθος το τηλεφωνο αυτο ειναι για λαγονησι. Σωστο ειναι το τηλεφωνο στο Λαγνησι ειναι η περιοχη σου και οχι στα Καλυβια μετα το το καταλαβα ! Τελος παντων εβαλα το τηλεφωνο του βασιλοπουλου στο Λαγονησι και μου βγαζει και αυτος 50vsdsl ote διαθεσιμο!.
    Εγω εψαχνα για τα Καλυβια τα τηλεφωνα παραπανω και οχι στο Λαγονησι. Καλο θα ητανε να παρεις τηλεφωνο και το καταστημα wind πιο κοντινο ειναι στο Μαρκοπουλο απο οτι βλεπω, και η vodafone το ιδιο και να ζητησεις διαθεσιμοτητα να σου πουνε και τι ταχυτητες πιανουνε . Απο την αλλη τι παγιο εχεις τωρα στην περιοχη που μενεις και τι χρηση κανεις; επισης ποσα χρηματα δινεις μεχρι τωρα; .
    Ναι κι εγω λιγο μπερδευτηκα και με το site και τα προθεματα. Η περιοχη θεωρητικα ονομαζεται παραλια Λαγονησιου-το προθεμα του γειτονα ειναι οπως το λες 22910
    Εχω ρωτησει και Vodafone και Wind και μαλιστα στην Wind υποτιθεται εχω και γνωστο αλλα κανεις δεν λεει κατι συγκεκριμενο: ολοι εως και εως
    Εμενα με νοιαζει να ειναι "ξεκαθαρο" εξ αρχης οτι και να παρω ποσο θα πιανει για να κανω και τα κουμαντα μου.Σε βαθος ενος χρονου δηλαδη του χρονου τετοια εποχη θα χρησιμοποιειται η συνδεση σε καθημερινη βαση σε streaming σχεδον αποκλειστικα απο εναν χρηστη και περιστασιακα (ΣΚ εορτες και απο 2ο)
    Τα αλανια Vodafone και Wind πχ εχουν τωρα προσφορα adsl 24 κατω απο 20€ οποτε θεωρητικα προσωρινα θα με καλυπτε αν επιαναν καποια αξιοπρεπη ταχυτητα. Γειτονας αρκετα ομως μακρυα με Wind ειχε εμπειρια "ασχημη" με ταχυτητες 6mbps. Ασφαλως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

    To θεμα ειναι πως πριν την καραντινα που ειχα παει στην περιοχη κι εψαχνα επιτηδες wifi κτλ (ενα -δυο εδω κι εκει βρηκα μη φανταστεις) εβλεπα μονο cosmote και wind σχεδον (ο φιλος απο Wind μου ελεγε πως καπου το 2013 και μετα η Wind πουλαγε εκει LLU με τιμες χωμα ισως για αυτο)

    Εν ολιγοις σκαμε λες τα 32€ Cosmote VDSL 50 για αρχη και του χρονου παμε σε παραπανω αν χρειαστει ?
    Αλλον παροχο θα βλεπες?

  12. #192
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terminal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι κι εγω λιγο μπερδευτηκα και με το site και τα προθεματα. Η περιοχη θεωρητικα ονομαζεται παραλια Λαγονησιου-το προθεμα του γειτονα ειναι οπως το λες 22910
    Εχω ρωτησει και Vodafone και Wind και μαλιστα στην Wind υποτιθεται εχω και γνωστο αλλα κανεις δεν λεει κατι συγκεκριμενο: ολοι εως και εως
    Εμενα με νοιαζει να ειναι "ξεκαθαρο" εξ αρχης οτι και να παρω ποσο θα πιανει για να κανω και τα κουμαντα μου.Σε βαθος ενος χρονου δηλαδη του χρονου τετοια εποχη θα χρησιμοποιειται η συνδεση σε καθημερινη βαση σε streaming σχεδον αποκλειστικα απο εναν χρηστη και περιστασιακα (ΣΚ εορτες και απο 2ο)
    Τα αλανια Vodafone και Wind πχ εχουν τωρα προσφορα adsl 24 κατω απο 20€ οποτε θεωρητικα προσωρινα θα με καλυπτε αν επιαναν καποια αξιοπρεπη ταχυτητα. Γειτονας αρκετα ομως μακρυα με Wind ειχε εμπειρια "ασχημη" με ταχυτητες 6mbps. Ασφαλως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

    To θεμα ειναι πως πριν την καραντινα που ειχα παει στην περιοχη κι εψαχνα επιτηδες wifi κτλ (ενα -δυο εδω κι εκει βρηκα μη φανταστεις) εβλεπα μονο cosmote και wind σχεδον (ο φιλος απο Wind μου ελεγε πως καπου το 2013 και μετα η Wind πουλαγε εκει LLU με τιμες χωμα ισως για αυτο)

    Εν ολιγοις σκαμε λες τα 32€ Cosmote VDSL 50 για αρχη και του χρονου παμε σε παραπανω αν χρειαστει ?
    Αλλον παροχο θα βλεπες?
    Λοιπον γνωριζω οτι στα καλυβια εξω απο το αστικο κεντρο του οτε εχει τα μηχανηματα του αστικου κεντρου η vodafone και η forthnet.
    Αλλα εψαξα την διαθεσιμοτητα για την διευθυνση σου και δεν βγαζει η nova(forthnet) .

    Oσον αφορα το αστικο κεντρο του Λαγονησιου ειναι στην διευθυνση Νικηταρά 15 . Επειδη εχουνε βαλει καμπινες vdsl πιστευω οτι και adsl να βαλεις θα σου δωσουνε απο καμπινα vdsl με οριο τα 24 mbs . Οποτε πρακτικα το αστικο κεντρο σου ειναι η καμπινα vdsl και οχι το κεντρο του οτε. Συνηθιζουνε να δινουνε απο καμπινες vdsl αρα η αποσταση απο το την πλησιεστερη καμπινα vdsl στην διευθυνση σου θα ειναι η απωλεια .
    Παντως και να μην συμβαινε αυτο, πχ ειχες επιλεξει πχ vodafone ή wind για adsl και μονο , τοτε δεν υπηρχε περιπτωση να σου δινανε απο καμπινα vdsl του οτε!. Αρα βαζωντας στο google την αποσταση απο το αστικο κεντρο του οτε ( συνηθως στο κεντρο του οτε βαζουνε και τα αλλα δικτυα σταθερης τον δικο τους εξοπλισμο) μεχρι την διευθυνση σου στην Αλεξανδρου Γκινη 16 βγαζει απο 1,6 χλμ μεχρι και 2χμλ αναλογα τον δρομο που θα επιλεξεις οπως μου εμφανιζει εδω https://www.google.com/maps/dir/%CE%...37.8024666!3e0 .
    Υποθετω το παρα πολυ στα 8mbs να πιανεις με adsl vodafone ή και wind. ( εκτιμηση κανω διοτι και εγω απεχω 1,80 χλμ απο το δικο μου αστικο κεντρο σε αλλη περιοχη βεβαια αλλα περυσι το μεγιστο της γραμμης ητανε 12,5mbs και μου το κλειδωναν στα 10, και φετος λογω προβληματων , και επειδη ανηκω στο 20% της περιοχης που δεν αναβαθμιστηκε σε vdsl και εχει μονο adsl τελος παντων μου το κλειδωσαν στα 8mbs με μοναδικο παροχο τον οτε και μονο ! ) .
    Εγω λεω αμα το ιντερνετ οι ταχυτητα πχ των 8mbs σε καλυπτει ( εμενα με καλυπτει μια χαρα σε οτι κανω, και δεν κανω stremming, ουτε κατεβαζω καθε μερα ταινιες ) να διαλεξεις εναλλακτικο παροχο , αλλα να υποστηριζει vdsl αλλιως να μην επιλεξεις εναλλακτικο παροχο, αλλα μονο adsl ote να δεις εαν θα σου δωσουνε απο καμπινα και παρεις πχ ενα καθαρο 22-24 αμα εισαι κοντα σε καμπινα vdsl ote!. ( Υπαρχει προγραμμα που δεν υπαρχει στο site με 27,90 ευρω ( adsl +απεριοριστα σταθερα και 2 ωρες προς κινητα, και αμα βαλεις και email λογαριασμο κερδιζεις 1 ευρω εκπτωση ) .
    Λοιπον στο λινκ που μας εστειλες οντως εμφανιζει την παλια καμπινα δεν μπορω να διαβασω ομως τον αριθμο πηγαινοντας πιο κατω με το street view βρηκα στην κολωνα του οτε τον αριθμο ειναι η 413. Σου επισυναπτω φωτογραφια
    που βρισκεται εδω https://www.google.com/maps/@37.8016...7i13312!8i6656 .
    Επισης δινει διαθεσιμοτητα εως 100mbs και η nova βαζωντας και την διευθυνση σου!

    επισης δοκιμασα στο site της vodafone με διευθυνση σου και μου βγαζει μονο adsl 24 τιποτα παραπανω . Στα υπολοιπα γραφει μη διαθεσιμο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 14-04-20 στις 01:00.

  13. #193
    Εγγραφή
    05-03-2011
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον γνωριζω οτι στα καλυβια εξω απο το αστικο κεντρο του οτε εχει τα μηχανηματα του αστικου κεντρου η vodafone και η forthnet.
    Αλλα εψαξα την διαθεσιμοτητα για την διευθυνση σου και δεν βγαζει η nova(forthnet) .

    Oσον αφορα το αστικο κεντρο του Λαγονησιου ειναι στην διευθυνση Νικηταρά 15 . Επειδη εχουνε βαλει καμπινες vdsl πιστευω οτι και adsl να βαλεις θα σου δωσουνε απο καμπινα vdsl με οριο τα 24 mbs . Οποτε πρακτικα το αστικο κεντρο σου ειναι η καμπινα vdsl και οχι το κεντρο του οτε. Συνηθιζουνε να δινουνε απο καμπινες vdsl αρα η αποσταση απο το την πλησιεστερη καμπινα vdsl στην διευθυνση σου θα ειναι η απωλεια .
    Παντως και να μην συμβαινε αυτο, πχ ειχες επιλεξει πχ vodafone ή wind για adsl και μονο , τοτε δεν υπηρχε περιπτωση να σου δινανε απο καμπινα vdsl του οτε!. Αρα βαζωντας στο google την αποσταση απο το αστικο κεντρο του οτε ( συνηθως στο κεντρο του οτε βαζουνε και τα αλλα δικτυα σταθερης τον δικο τους εξοπλισμο) μεχρι την διευθυνση σου στην Αλεξανδρου Γκινη 16 βγαζει απο 1,6 χλμ μεχρι και 2χμλ αναλογα τον δρομο που θα επιλεξεις οπως μου εμφανιζει εδω https://www.google.com/maps/dir/%CE%...37.8024666!3e0 .
    Υποθετω το παρα πολυ στα 8mbs να πιανεις με adsl vodafone ή και wind. ( εκτιμηση κανω διοτι και εγω απεχω 1,80 χλμ απο το δικο μου αστικο κεντρο σε αλλη περιοχη βεβαια αλλα περυσι το μεγιστο της γραμμης ητανε 12,5mbs και μου το κλειδωναν στα 10, και φετος λογω προβληματων , και επειδη ανηκω στο 20% της περιοχης που δεν αναβαθμιστηκε σε vdsl και εχει μονο adsl τελος παντων μου το κλειδωσαν στα 8mbs με μοναδικο παροχο τον οτε και μονο ! ) .
    Εγω λεω αμα το ιντερνετ οι ταχυτητα πχ των 8mbs σε καλυπτει ( εμενα με καλυπτει μια χαρα σε οτι κανω, και δεν κανω stremming, ουτε κατεβαζω καθε μερα ταινιες ) να διαλεξεις εναλλακτικο παροχο , αλλα να υποστηριζει vdsl αλλιως να μην επιλεξεις εναλλακτικο παροχο, αλλα μονο adsl ote να δεις εαν θα σου δωσουνε απο καμπινα και παρεις πχ ενα καθαρο 22-24 αμα εισαι κοντα σε καμπινα vdsl ote!. ( Υπαρχει προγραμμα που δεν υπαρχει στο site με 27,90 ευρω ( adsl +απεριοριστα σταθερα και 2 ωρες προς κινητα, και αμα βαλεις και email λογαριασμο κερδιζεις 1 ευρω εκπτωση ) .
    Λοιπον στο λινκ που μας εστειλες οντως εμφανιζει την παλια καμπινα δεν μπορω να διαβασω ομως τον αριθμο πηγαινοντας πιο κατω με το street view βρηκα στην κολωνα του οτε τον αριθμο ειναι η 413. Σου επισυναπτω φωτογραφια
    που βρισκεται εδω https://www.google.com/maps/@37.8016...7i13312!8i6656 .
    Επισης δινει διαθεσιμοτητα εως 100mbs και η nova βαζωντας και την διευθυνση σου!

    επισης δοκιμασα στο site της vodafone με διευθυνση σου και μου βγαζει μονο adsl 24 τιποτα παραπανω . Στα υπολοιπα γραφει μη διαθεσιμο.

    Χαχα Φοβερός με την κατασκοπία-φώτο!!!
    Πολύ έξυπνο!! Που να το σκεφτώ!
    Οντως το σημείο της κολώνας αυτης είναι απελπιστικά κοντα! Καμπίνα εκεί κοντα (σε αυτα τα τετραγωνα) είναι μόνο εκείνη που το maps δείχνει ως παλιά.
    Η καμπίνα που λέμε είναι καινούρια αν και στο χάρτη με τις καμπίνες δεν ξέρω γιατί κάμμια φορά δεν την βγάζει ενώ εμφανίζει αυτήν ΠΆΝΩ στην Ανατολής.
    Εμφανίζεται ως VDSL OTE αν θυμάμαι καλά και όντως το Αστικό κέντρο ΟΤΕ είναι τόσα χλμ όσα λες.
    Πήρα το πρωί Forthnet για να ρωτήσω αλλά έπαιζε η κασέτα με την έννοια πως μου μίλησαν για το πακέτο και τις παροχές κτλ και ζήτησα να μιλήσω με τεχνικό και μου είπαν θα με παρουν
    Φοβάμαι μήπως το 100ρι που και καλά δίνουν μήπως είναι φάση "μαζεύουμε την αίτηση κι αν δεν κάνει δίνουμε adsl"
    Οντως κάπου είδα το πακέτο πακέτο που λες ισχύει και το ebill και τα λοιπά
    Απλά σε αυτήν την τιμή τα 5 περίπου ευρώ παραπάνω μου "φαίνονται" πως αξίζουν γιατί λογικά όπως το περιγράφεις θα είναι ξεκάθαρο κοντά στο 50 και δε θα ζορίζεται ενδεχομένως οποία μελλοντική χρήση. Οκ είναι 60ευρω παραπάνω το χρόνο σε κανέναν δεν περισσεύουν πλέον αλλά μου φαίνεται τίμιο συγκριτικά για τα 2
    ΑΝ έπαιζε το 18,90 πχ της Vodafone με το 27.90 είναι διαφορετική η συζητηση βέβαια ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΑ.
    Σε ευχαριστώ για τα φώτα σου πολύ κατατοπιστικος
    Θα εξετάσω Forthnet 100 και Vdsl 50 κυρίως τώρα το πρωί (ρίχνοντας μια ματιά και στα άλλα από τα τηλέφωνα κτλ) και θα καταληξω
    Θα ενημερώσω για το κουτσομπολιό :-)
    Δεν θυμάμαι αν ανέφερα θα είναι νέα γραμμή οπότε ο ΟΤΕ ξεκινάει με ένα +

    ΥΓ: Απο περιεργεια μπηκα κι εγω να δω αυτο που λες για Vodafone γιατι μου εκανε εντυπωση
    Γελαω γιατι βαζω διευθυνση Ανατολης ολα τα νουμερα και στην αρχικη μασκα βαζει χερακι στο 50ρι γραφωντας πως ειναι διαθεσιμο στην περιοχη σου κι εχει επιλογη απο κατω να πατησεις "δες ολα τα προγραμματα που ειναι διαθεσμα----> πατας και εμφανίζει και τα 3 Vdsl και απο κατω απο το καθενα δεν ειναι διαθεσιμο !!!!!! Πως μπορεις να εμπιστευτεις μετα αναρωτιεμαι...ακομα κι αν ειναι σουπερ κι αυτη στο σημειο .Στην 1η στραβη δηλαδη τι θα γινει?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος terminal : 14-04-20 στις 13:03.

  14. #194
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terminal Εμφάνιση μηνυμάτων

    Χαχα Φοβερός με την κατασκοπία-φώτο!!!
    Πολύ έξυπνο!! Που να το σκεφτώ!
    Οντως το σημείο της κολώνας αυτης είναι απελπιστικά κοντα! Καμπίνα εκεί κοντα (σε αυτα τα τετραγωνα) είναι μόνο εκείνη που το maps δείχνει ως παλιά.
    Η καμπίνα που λέμε είναι καινούρια αν και στο χάρτη με τις καμπίνες δεν ξέρω γιατί κάμμια φορά δεν την βγάζει ενώ εμφανίζει αυτήν ΠΆΝΩ στην Ανατολής.
    Εμφανίζεται ως VDSL OTE αν θυμάμαι καλά και όντως το Αστικό κέντρο ΟΤΕ είναι τόσα χλμ όσα λες.
    Πήρα το πρωί Forthnet για να ρωτήσω αλλά έπαιζε η κασέτα με την έννοια πως μου μίλησαν για το πακέτο και τις παροχές κτλ και ζήτησα να μιλήσω με τεχνικό και μου είπαν θα με παρουν
    Φοβάμαι μήπως το 100ρι που και καλά δίνουν μήπως είναι φάση "μαζεύουμε την αίτηση κι αν δεν κάνει δίνουμε adsl"
    Οντως κάπου είδα το πακέτο πακέτο που λες ισχύει και το ebill και τα λοιπά
    Απλά σε αυτήν την τιμή τα 5 περίπου ευρώ παραπάνω μου "φαίνονται" πως αξίζουν γιατί λογικά όπως το περιγράφεις θα είναι ξεκάθαρο κοντά στο 50 και δε θα ζορίζεται ενδεχομένως οποία μελλοντική χρήση. Οκ είναι 60ευρω παραπάνω το χρόνο σε κανέναν δεν περισσεύουν πλέον αλλά μου φαίνεται τίμιο συγκριτικά για τα 2
    ΑΝ έπαιζε το 18,90 πχ της Vodafone με το 27.90 είναι διαφορετική η συζητηση βέβαια ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΑ.
    Σε ευχαριστώ για τα φώτα σου πολύ κατατοπιστικος
    Θα εξετάσω Forthnet 100 και Vdsl 50 κυρίως τώρα το πρωί (ρίχνοντας μια ματιά και στα άλλα από τα τηλέφωνα κτλ) και θα καταληξω
    Θα ενημερώσω για το κουτσομπολιό :-)
    Δεν θυμάμαι αν ανέφερα θα είναι νέα γραμμή οπότε ο ΟΤΕ ξεκινάει με ένα +

    ΥΓ: Απο περιεργεια μπηκα κι εγω να δω αυτο που λες για Vodafone γιατι μου εκανε εντυπωση
    Γελαω γιατι βαζω διευθυνση Ανατολης ολα τα νουμερα και στην αρχικη μασκα βαζει χερακι στο 50ρι γραφωντας πως ειναι διαθεσιμο στην περιοχη σου κι εχει επιλογη απο κατω να πατησεις "δες ολα τα προγραμματα που ειναι διαθεσμα----> πατας και εμφανίζει και τα 3 Vdsl και απο κατω απο το καθενα δεν ειναι διαθεσιμο !!!!!! Πως μπορεις να εμπιστευτεις μετα αναρωτιεμαι...ακομα κι αν ειναι σουπερ κι αυτη στο σημειο .Στην 1η στραβη δηλαδη τι θα γινει?
    ελα ντε . ευτυχως που εχουνε βαλει δωρεαν τηλεφωνα σε περιπτωση βλαβης σε ολα τα δικτυα για να μην χρεωνεσαι. Τι να πω δεν ξερω ξεχνα την vodafone δεν εχει διαθεσιμοτητα. Επισης μπορεις να καλεσεις την forthnet και να δωσεις το τηλεφωνο που σου εστειλα και να μαθεις τι ταχυτητα συνχρονιζει αυτο το νουμερο και αμα σε βολευει αποφασιζεις αναλογα τι θα σου πουνε. Επισης στην forthnet -nova υπαρχει προγραμμα για μονο ιντερνετ προπληρωμενο που προπληρωνεις ενα ολοκληρο χρονο και σου βγανει γυρω στα 15,75 ευρω ο μηνας και απο οσο θυμαμαι αφορουσε μονο adsl.
    Επισης μια συμβουλη εχω παρατηρησει οτι η νεα γραμμη κοστιζει παρα πολυ στα εναλλακτικα δικτυα ενω στον οτε ειναι η πιο φθηνη γυρω στα 36 ευρω πανω κατω, θυμαμαι για νεα γραμμη vodafone ζητουσε γυρω στα 70 ευρω μπορει και 80 ευρω ,κατι τρελα ποσα. Οποτε καλυτερα να βαλεις την γραμμη τηλεφωνου στον οτε πρωτα χωρις κανενα πακετο επανω σκετη γραμμη τηλεφωνου χωρις ιντερνετ και χρονο ομιλιας ( παγιο 17 ευρω τον μηνα, και αμεσως μετα την συνδεση να κανεις αιτημα φορητοτητας πχ στην nova ή στην wind , για να γλυτωσεις χρηματα. )
    Στην nova βλεποντας τον αναλυτικο τιμοκαταλογο εδω http://www.nova.gr/files/1/Pricelist...elist_1119.pdf στην σελιδα 4 γραφει οτι το κοστος νεας γραμμης ειναι 73,50 ευρω , ενω για φορητητα στην nova 36.75 euro. Παλαιοτερα γνωριζα οτι το κοστος φορητητας ητανε δωρεαν για αυτο και ειπα να πας πρωτα στον οτε και μετα αμα χρειαστει σε αλλο παροχο.
    Η nova εχει σκετο ιντερνετ στην σελιδα 2 με 31,40 ευρω ( προσεχε επισης γραφει το εξης : << Τέλος ενεργοποίησης Nova VDSL Internet 50 61,95 € εφάπαξ >> παλι πολυ ακριβο!) για 50 ρα για σκετο ιντερνετ , του οτε ειναι πιο οικονομικο με 32,90 ευρω που σου δινει και 120 λεπτα προς διεθνη και κινητα και στην Ελλαδα και απεριοριστα σταθερα θα το δεις εδω https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...00Mbps/-/N-81b , αρα με ebill ερχεται στα 31,90 ευρω και παλι συμφερει!. Δες την συμβαση εδω https://www.cosmote.gr/pdf/fixed/res...4m_2017_09.pdf επισης στην σελιδα 6 στην παραγραφο 13 γραφει για το κοστος συνδεσης 36,38 ευρω με ενα καναλι φωνης ( αρα αυτα ειναι τα τελη συνδεσης και τα 17,13 ευρω ειναι το παγιο της σκετης γραμμης τηλεφωνου χωρις χρονο ομιλιας και ιντερνετ αλλα και χωρις αναγνωριση διοτι κοστιζει εξτρα. )
    Στην wind το κοστος συνδεσης νεας γραμμης ειναι 70 ευρω!! ( υπερβολικα πολλα!! ) << 1. Σε περίπτωση ενεργοποίησης σε νέα τηλεφωνική γραμμή ή μεταφορά ενεργής γραμμής σε νέαδιεύθυνση, το κόστος είναι 70.00 € >> δες εδω https://www.wind.gr/files/1/Wind_v2/..._telephony.pdf στην σελιδα 2. Και κοστος 34,99 ευρω για φορητητα απο αλλο παροχο!. Και επισης μου εκανε εντυπωση η wind που γραφει στην σελιδα 4 . << WIND ADSL Internet Μηνιαία Συνδρομή 21.17 €
    Ταχύτητα εντός δικτύου WIND 24 Mbps Ταχύτητα εκτός δικτύου WIND 8 Mbps >> Τι ειναι εντος και εκτος δικτυου wind ; εκτος δικτυου wind πληρωνες συνηθως και το παγιο του οτε αλλα εχει καταργηθει το δικτυο arys οπως λεγοτανε , τι να πω πολυ κουλο!!. Μαλλον να δινει ιντερνετ απο δικη της καμπινα vdsl ; και καλα πως μπορει να εγγυηθει η ταχυτητα η ελαχιστη να ειναι τα 8mbs ; δεν μας τα λεει καλα.. .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 15-04-20 στις 00:44.

  15. #195
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτό που δεν υπολογίζεις είναι ότι όλες οι εργασίες σε νέες συνδέσεις ή μεταφοράς ή φορητότητας, γίνονται από τον ΟΤΕ, αφού δικό του είναι το χάλκινο δίκτυο και θα πληρωθεί (βάσει τιμοκαταλόγου χοντρικής) για αυτές.

    Λες λοιπόν ότι στον ΟΤΕ το κόστος μιας νέας γραμμής είναι μόνο 36€, ενώ στους άλλους στα 70€. Οπότε συμφέρει να κάνει κάποιος την σύνδεση στον ΟΤΕ και μετά να κάνει φορητότητα σε άλλον πάροχο.
    Μα τα ίδια τελικά θα πληρώσει, περίπου 70€ συνολικά (+36 η φορητότητα).

    Κάποτε όλοι τα έδιναν δωρεάν. Ακόμη και τώρα για περιορισμένο χρονικό διάστημα, περιοδικά το κάνουν. Γενικά όμως έχει πέσει τσεκούρι, διότι βλέπεις δεν τους τα κάνει δώρο ο ΟΤΕ.

Σελ. 13 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314151823 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 12:15
  2. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-16, 12:02
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-16, 22:31
  4. VDSL αξίζει και από που θα πάρω;
    Από Rm.Geko στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-16, 13:21
  5. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας