Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    ...με κάλεσαν σήμερα απ το 2130062260 & 2165006710 για προσφορά στο κινητό μου (κάρτα cu έχω)

    Ναι για σας... έχουμε μια προσφορά για σας... μπλά μπλά μπλά.....

    ρωτάω από βονταφον καλείτε?

    ναι από βονταφον!


    θα έχετε 600 προς βονταφον + 300 προς όλους + 100 sms +1gb internet με έκπτωση απο 39ε μόνο με 15,30ε για σας....

    του λέω... πέρασε το με μαιλ... να το δω και αν μου κάνει.. θα σε πάρω πίσω.

    όντος μου το έστειλε.

    με΄τα από κάνα 2ωρο με ξανά παίρνει τηλ...


    ....του λέω.. δεν το είδα ακόμα... και είπα ότι θα σε πάρω αν είναι... και του το κλείνω.



    έκατσα πριν καμιά ώρα.... και το μελέτησα:

    στο cu με 8ε έχω 400 προς βοντα και 300 προς όλους

    με άλλα 6ε έχω και 1,1 gb ιντερνετ....

    σύνολο 14

    με κάθε ανανέωση 10ε έχω άλλα 200 προς όλους...

    οπότε με 15ε κάρτα το μήνα... έχω στην ουσία... τα ίδια πράγματα οκ εκτός τα sms και χωρίς 24μηνη δέσμευση!

    οπότε.... τα 39ε από που τα βγάζει η βοντα για το πακέτο της?


    η εταιρεία που κάλεσε ήταν ή:

    Back Office Team

    iCall ltd
    26 Vouliagmenis Avenue, 167 77 Elliniko
    Athens, Greece

    E-mail: backoffice@icallservices.gr



    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  33,0 KB 
ID: 182305Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  30,9 KB 
ID: 182306


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  3.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  119,8 KB 
ID: 182307Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  4.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  163,5 KB 
ID: 182308




    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  12345.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  253,6 KB 
ID: 182309


    έστειλα ένα περιποιημένο μαιλ στην βοντα με κοινοποίηση σε iCall - ΕΕΤΤ -Συνήγορος του Καταναλωτή



    προσοχή σε τέτοιες προσφορές!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  2. #2
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Είναι ένα απλό καρτοσυμβολαιο. Εσύ καλά τα λες. Αλλά έλα να τα πεις και σε ένα παππού. Τι θα του πεις; Πάρε 1252, πάτα 3, 1, 4, 7 κτλ για να πάρεις την προσφορά. Θα σε περιλάβει με τη μαγκουρα και θα έχει και δίκιο. Το λάθος είναι πως σου το παρουσιάζουν.

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ένα απλό καρτοσυμβολαιο. Εσύ καλά τα λες. Αλλά έλα να τα πεις και σε ένα παππού. Τι θα του πεις; Πάρε 1252, πάτα 3, 1, 4, 7 κτλ για να πάρεις την προσφορά. Θα σε περιλάβει με τη μαγκουρα και θα έχει και δίκιο. Το λάθος είναι πως σου το παρουσιάζουν.
    Ο Παππούς (και όχι μόνο) που λες, δεν θα χρειαστεί τα sms, internet αλλά ίσως και ομιλία, όποτε δεν θα κάνει όλη αυτή την διαδικασία.

  4. #4
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Ο παππούς όμως που θέλει απλά ομιλία πάλι θα πρέπει να βάλει πακέτο. Οπότε η γίνεται στο κατάστημα ή πρέπει να πάρει τηλέφωνο αν δεν υποστηρίζει αυτόματη ενεργοποίηση με την ανανέωση. Επίσης είναι πολύς κόσμος που δεν έχει το νου του στο τηλέφωνο. Και ξαφνικά μένει από κάρτα. Οπότε σε αυτή την περίπτωση είναι προτιμότερο ένα καρτοσυμβολαιο. Ούτε να πληρώνει πολλά άλλα ούτε και να του λήγει.

    Το λέω πάλι. Δεν είναι κακά τα προγράμματα. Πολλά από αυτά έρχονται σε καλές τιμές. Το κακό είναι πως δε σου λένε τις παροχές τους και τις δεσμεύσεις.

    Εγώ διαφωνώ με το φίλο από πάνω που αμέσως έκανε καταγγελία. Δεν έχουν όλοι την όρεξη και τις γνώσεις να ασχολούνται.

  5. #5
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο παππούς όμως που θέλει απλά ομιλία πάλι θα πρέπει να βάλει πακέτο. Οπότε η γίνεται στο κατάστημα ή πρέπει να πάρει τηλέφωνο αν δεν υποστηρίζει αυτόματη ενεργοποίηση με την ανανέωση. Επίσης είναι πολύς κόσμος που δεν έχει το νου του στο τηλέφωνο. Και ξαφνικά μένει από κάρτα. Οπότε σε αυτή την περίπτωση είναι προτιμότερο ένα καρτοσυμβολαιο. Ούτε να πληρώνει πολλά άλλα ούτε και να του λήγει.

    Το λέω πάλι. Δεν είναι κακά τα προγράμματα. Πολλά από αυτά έρχονται σε καλές τιμές. Το κακό είναι πως δε σου λένε τις παροχές τους και τις δεσμεύσεις.

    Εγώ διαφωνώ με το φίλο από πάνω που αμέσως έκανε καταγγελία. Δεν έχουν όλοι την όρεξη και τις γνώσεις να ασχολούνται.

    την έχουμε πατήσει στο κοντινό παρελθόν...

    η κοροϊδία είναι... οτι φουσκώνουν εικονικά ένα πρόγραμμα... για να φαίνεται φθηνό μετά!!! εγώ το λέω απατεωνιά...αυτοί προσφορά.... και όλα αυτά... με τις ευχές των αρμόδιων αρχών! εντάξει... όποιος δεν έχεις όρεξη και γνώση... υπάρχει και το σανό για τον κοσμάκη!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  6. #6
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Έκανες καταγγελία γιατί ακριβώς; Ότι σου λέει αρχική τιμή 40 και τελική 15€. Αυτό δεν καταλαβαίνω. Πως θα κάνει παιχνίδι το τμήμα marketing αν δε σου πουλήσει τρελές εκπτώσεις;

    Και να σου το θέσω διαφορετικά. Αν το κοστολογουσε πχ 18€ χωρίς εκπτώσεις κτλ και εσύ αύριο εφευγες για την cosmote πως θα σε κρατήσει πίσω; Τι θα σου δώσει σε αντάλλαγμα; το μικρότερο πρόγραμμα στα 14€ η το μεγαλύτερο στα 22;

    Ενώ τώρα έχει να κάνει παιχνίδι. Σου λέει σήμερα 50% και αύριο 60%.

  7. #7
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανες καταγγελία γιατί ακριβώς; Ότι σου λέει αρχική τιμή 40 και τελική 15€. Αυτό δεν καταλαβαίνω. Πως θα κάνει παιχνίδι το τμήμα marketing αν δε σου πουλήσει τρελές εκπτώσεις;

    Και να σου το θέσω διαφορετικά. Αν το κοστολογουσε πχ 18€ χωρίς εκπτώσεις κτλ και εσύ αύριο εφευγες για την cosmote πως θα σε κρατήσει πίσω; Τι θα σου δώσει σε αντάλλαγμα; το μικρότερο πρόγραμμα στα 14€ η το μεγαλύτερο στα 22;

    Ενώ τώρα έχει να κάνει παιχνίδι. Σου λέει σήμερα 50% και αύριο 60%.


    δεν έκανα καταγγελία.... ενημέρωση το λέω εγώ για την πρακτική τους!


    της βόντα είσαι μήπως?

    ντάξει... η δική μου λογική δεν πάει έτσι, το βλέπω διαφορετικά το θεμα!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  8. #8
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Βρε δε διαφωνώ σε ότι λες σε γενικές γραμμές. Αλλά μου κάνει εντύπωση η έκπληξη σου. Λες και δεν ξέρεις πως δουλεύουν οι εταιρείες. Ότι σου πετάνε το τυρί στη φάκα. Εγώ εκεί κολλάω.

    Αντί να "γκρινιάζεις" γιατί δε σου δίνουν τα τριπλάσια στην αρχική τιμή κάνεις θέμα γιατί σου δίνουν τα ίδια με την κάρτα σε συμβόλαιο.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-17, 00:21
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-16, 20:20
  4. Φορητότητα προς Vodafone και ακύρωση (?)
    Από skar στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-16, 01:00
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-16, 11:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας