Σελ. 4 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 177
  1. #46
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Στο αριστερο τερματιζουν και οι οπτικες και το παλιο χαλκινο δικτυο και δινει και vdsl απο οπτικες και adsl η απο οπτικες( μονο ο οτε) η συνηθως απο τον χαλκο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PEPES : 24-03-17 στις 18:05.

  2. #47
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    δεν αφηνουν μαζι καμπινες με ΚΑΦΑΟ πουθενα δεν εχω δει κατι τετοιο!!!!
    τα σωθηκα του καφαο φτιαχνονται στην καμπινα που δινει ΚΑΙ ADSL.
    Δεν παιρνουμε απευθειας απο το Α/Κ μπορει να γινει αν ειμαστε πολυ κοντα του μονο!
    το Α/Κ συνδεεται με το ΚΑΦΑΟ και εμεις παιρνουμε απο τα ΚΑΦΑΟ.
    Τα miniDSLAM ειναι αλλη ιστορια, υπαρχουν απο πριν για να καλυψουν περιοχες που ειναι ΠΟΛΥ μακρια απο το Α/Κ και ειχαν πολυ χαλια ταχυτητες ADSL.
    Αν γινει αναβαθμιση σε VDSL τοτε υπαρχει καμπινα και αν παμε σε VDSL παλι παιρνουμε απο εκει αλλα δινουν μεσω οπτικης απο το Α/Κ μεχρι την καμπινα, ενω οι ADSL χρηστες μενουν με χαλκο γιαυτο και δεν αλλαζει η ταχυτητα μας αν εχει καμπινα αντι ΚΑΦΑΟ αλλα μεινουμε σε ADSL.
    Δεν πετανε τα παλια δικτυα χαλκου!!!!
    περισσοτερα εδω ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ https://www.pcsteps.gr/18891-%CE%BA%...D%CE%B5%CE%B9/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 24-03-17 στις 19:03.

  3. #48
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! δεν εχεις δικιο σε αυτα που λες, εξηγω παρακατω :
    απο το ΚΑΦΑΟ παιρνεις βασικα δεν παιρνεις απευθειας απο το Α/Κ (Aστικο κεντρο) εσυ, απλα οτι εχει μεσα στο ΚΑΦΑΟ οπως εχω καταλαβει μπαινει μεσα στην καμπινα, οπως εχουμε δει και σε φωτος και απο κοντα τα βαζουν κατω και τα αλλαζουν τα καλωδια εννοω πχ http://s12.postimg.org/v59sh1ya5/IMAG0586.jpg και εδω το καφαο ειναι αριστερα κατω http://www.moschatotavros.gr/wp-cont...014/12/OTE.jpg
    Δλδ πχ ενας εδω μεσα ηταν σε ενα ΚΑΦΑΟ τρυπιο σαπιο να μπαζει νερα!!!
    οταν τα σωθηκά του μπηκαν σε καμπινα ειδε διαφορα επειδη σταματησε να μπαζει!!! πχ αυτο ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ!!!! http://s12.postimg.org/selefe0tn/20151127_134013.jpg σε κατι τετοια θα δουμε βελτιωσεις, αλλα ειναι σπανιες περιπτωσεις.
    Αν κατι δεν κατσει καλα μπορει να ειναι χειροτερα, αλλιως μενουν τα ιδια οπως γινεται στην πλειονοτητα των περιπτωσεων.
    Απο το Α/Κ δινουν σε λιγες και ισως σπανιες περιπτωσεις που καποιοι ειναι παρα πολυ κοντα νομιζω μεχρι 1χλμ αποσταση αμα ειναι (μπορει να κανω και λαθος εδω) Και δινουν VDSL μεσω χαλκου οποτε με τοσο κοντινη αποσταση εχεις και ταχυτητα.
    Απο τις καμπινες παιρνουμε δεν παιρνουμε απο τα Α/Κ! οι οπτικες ινες συνδεουν καμπινες με τα Α/Κ.
    Ετσι στις θεσεις που ηταν το καφαο μας πριν μετα ειναι καμπινα και ο χαλκος μενει ο ιδιος μεχρι το σπιτι μας.
    Οι διαφορες ταχυτητας ειναι επειδη εχει οπτικες ινες απο την καμπινα μεχρι το Α/Κ ενω πριν με το ΚΑΦΑΟ μεχρι τα Α/Κ ειχε χαλκο!
    Αν ηταν να ειχαμε οπτικες μεχρι το σπιτι μας τοτε θα μιλουσαμε για FFTH (βλεπε INALAN) και οχι VDSL.

    Στην δουλεια μου πχ ειμαστε απο το Α/Κ κοντα 4χλμ μακρια. Οταν αλλαξαν το καφαο μας με καμπινα μειναμε για μερες χωρις τιποτα! με την ADSL λεω.
    κατι ειχαν κανει λαθος και μετα ηρθαν και το εφτιαξαν ψαχνοντας γιατι δεν ηξεραν τι εχει γινει!!!
    μετα δεν ειδαμε καμια βελτιωση σε ταχυτητα κτλ με την ADSL. Εφοσον πηγαμε σε VDSL 30 τοτε τα πιασαμε αυτα.

    διαβασε εδω να καταλαβεις καλυτερα τι ειναι η VDSL και πως γινονται οι συνδεσεις απο τις καμπινες με τα A/K το αρθρο απλα τα σπαει! τα εξηγει ΤΕΛΕΙΑ : https://www.pcsteps.gr/18891-%CE%BA%...D%CE%B5%CE%B9/
    Μόνος σου το γράφεις, ότι δεν ειδες καμμία βελτίωση σε ADSL. Αυτό απάντησα προηγουμένως, ότι εφόσον δεν μεταβείς σε VDSL , συνεχίζεις να παίρνεις γραμμή αςπό το Α/Κ. Γι αυτό δεν βλέπεις βελτίωση.
    Παρακάτω βλέπεις μια περίπτωση, που έβγαλαν το παλιό μετακλικο καλυμμα KV , και χωρίς να πειράξουν τα καλωδια, τοποθέτησαν την καινούργια καμπίνα "κουστούμι" από πανω.
    Δεν μείναμε Ούτε 1 μέρα χωρίς ιντερνετ.
    Όποιος μεταβεί σε VDSL, τότε αποσυνδεουν τη γραμμή του από το ΑΚ, και το συνδέουν στην καμπινα.




    Άρα δεξιά όπως βλέπεις την καμπίνα είναι οι ρεγκλετες του παλιού KV , και αριστερά ο εξοπλισμός VDSL. Αυτό εννοούσε ο φίλος προηγουμένως ότι θα παίρνει από "διπλα". Εννοούσε δίπλα, μέσα στην καμπινα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 24-03-17 στις 20:15.

  4. #49
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    παιρνεις απο το Α/Κ μεσω του καφαο που τωρα τα σωθηκα του ειναι μεσα στην καμπινα, ή του εχουν νεα αρα λεμε το ιδιο με αλλα λογια, στο τελος εβαλα και τις φωτος απο τα 3 Α/Κ (Αστικα κέντρα) της περιοχης (Α/Κ Τυμβου Μαραθωνα, Α/Κ ΝΕα Μακρη και Α/Κ Μαραθωνας).
    δεν ισχυει παντα οτι δεν μενεις χωρις ADSL, ξερω απειρες περιπτωσεις που κοπηκε. Δεν κοβεται αν ειναι σε καλη κατασταση οι ρεγκλετες και δεν αλλαχτουν οπως στην περιπτωση που ειπες. Αν περασουν τα καλωδια σε αλλες κοβεται.
    Σε εμας αυτο που ειπα για την δουλεια ειχε γινει βλαβη απο την μεταφορα.
    Και με VDSL απο το Α/Κ παιρνεις συνδεεσαι με την καμπινα με χαλκινο καλωδιο οπως πριν, αλλα απο εκει μεχρι το Α/Κ παει με οπτικες ινες, αμα μεινεις σε ADSL παει μεσω των παλιων χαλκινων καλωδιων γιαυτο δεν υπαρχει και αλλαγη ταχυτητας.
    αυτο που λες γινεται οταν ειναι σε καλη κατασταση ολα! οταν ειναι διαλυμενα οπως εχω δει τα ξαναφτιαχνουν τοτε μενουν ολοι χωρις υπηρεσιες μεχρι να τελειωσουν οι αλλαγες.
    Aυτο πχ το χαλι μπορει να μεινει ετσι μεσα σε καμπινα? https://cdn.pcsteps.gr/wp-content/up...5%CE%B9-01.png
    και εδω οπως φαινεται εβαλαν νεα πραγματα μεσα στην καμπινα και τα παλια πεταμα http://s12.postimg.org/v59sh1ya5/IMAG0586.jpg
    και http://s12.postimg.org/smo3gdcjx/IMAG0587.jpg

    τακτοποιημενη καμπινα VDSL με νεες ρεγκλετες https://media.licdn.com/mpr/mpr/AAEA...MTdkYmE2Ng.jpg

    https://www.pcsteps.gr/18891-%CE%BA%...D%CE%B5%CE%B9/

    Α/Κ ειναι το αστικο κεντρο, αυτο σημαινουν αυτα τα αρχικα, εκει που ανηκεις και εχει τα DSLAM κτλ ΟΧΙ ΤΟ ΚΑΦΑΟ!!!!
    προφανως εχεις μπερδευτει και λες Α/Κ το ΚΑΦΑΟ και αυτα που εχει μεσα του.
    Κανε τον κοπο και διαβασε τι λεει στην παραπανω σελιδα, μην κατσω να τα κανω copy paste εδω περα ολα αυτα!

    Στο Α/Κ παμε ολοι μας δεν γινεται αλλιως αλλωστε!
    απλα οποιος εχει VDSL παει απο σπιτι -> καμπινα με χαλκο -> Α/Κ με οπτικες απο καμπινα
    οποιος εχει ADSL παει απο σπιτι -> καμπινα στο μερος που εχει τα σωθηκα του ΚΑΦΑΟ -> Α/Κ με το παλιο δικτυο χαλκου
    γιαυτο και μενει στις ιδιες παλιες ταχυτητες.
    Σε μερικους εχει διαφορες προς το καλυτερο ΜΟΝΟ οταν πχ το παλιο ΚΑΦΑΟ εμπαζε νερα, υγρασιες κτλ ή ειχαν προβλημα οι ρεγκλετες και τα ξαναεστησαν μεσα στην καμπινα εξαρχης.
    Οπως ειπα εχει γινει οταν μερικα καφαο ειναι διαλυμενα, πχ εχει δει να ειναι τρυπιο εβαλα και φωτος και ειχαν γινει χαλια μεσα!!!

    H φωτο παρακατω ειναι το Α/Κ ΤΥΜΒΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ (απεναντι απο το καμπινγκ Μαραθωνας στην παραλια του Τυμβου) εχει πανω και τις κεραιες της cosmote που δινουν και 4G.
    Μπορειτε εδω να βρειτε το καθενα http://fttxgr.eu/map?
    και το ποιο νεοτερο κτιριο ειναι το Α/Κ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ (στην Λ.Μαραθωνος μεσα στο κεντρο της Ν.Μακρης) που τωρα αποκτα σιγα σιγα οπτικες ινες με τις καμπινες και τις αντικαταστασεις των αντιστοιχων ΚΦ με αυτες.
    Το κατω κατω ειναι το Α/Κ ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ (στην εισοδο του χωριου του Μαραθωνα).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2017-03-24_21-44-17.png  

    Screenshot_2017-03-24_21-50-26.png  

    Screenshot_2017-03-24_21-54-04.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 24-03-17 στις 23:03.

  5. #50
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Νικηφόρε οι νέες καμπίνες έχουν​ DSLAM κανονικά και από αυτό παίρνουμε σύνδεση και συγχρονίζουμε​. Κι επειδή είναι πλέον κοντά μας, έχουμε μεγαλύτερη ταχύτητα συγχρονισμού.
    Μέσω της οπτικής ίνας βγαίνουμε στο διαδίκτυο.

  6. #51
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Δεν μπορώ να ξαναγραψω. Δεν θες να καταλαβεις.
    Ξέρω πολύ καλά τι είναι το Α/Κ και τι το ΚV. Οι καμπίνες έχουν κανονικά mini DSLAM.
    Διάβασε αυτά που γράφει ο jkoukos, που γνωρίζει πάρα πολλά, και θα καταλάβεις!

  7. #52
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, ξερω τι ειναι το miniDSLAM το λεει και το αρθρο αλλωστε απλα δεν ηξερα οτι εχουν τωρα ολες οι καμπινες!
    εσυ παντως pankostas δεν το ειπες ετσι! γιαυτο και δεν καταλαβαινα τι λες. Παντως τα ιδια ειπες προφανως με αλλα λογια.
    ο jkoukos το ειπε ποιο σωστα και καταλαβα αμεσως.
    Μεσω της οπτικης εννοειτε αφου ετσι συνδεονται οι καμπινες με το Α/Κ γιαυτο και βαζουν τις οπτικες.
    Οι παλιες συνδεσεις ADSL πανε μεσω Κ/Φ που τωρα ειναι μεσα στις καμπινες πλεον σε αλλη θεση βεβαια, και πανε απο τα παλια καλωδια χαλκου απο το Κ/Φ στο Α/Κ και γιαυτο μενει η παλια ταχυτητα.
    Αρα δεν ειπα κατι πολυ διαφορετικο. Απλα υποθετα οτι ακομα ειναι τα DSLAM στο Α/Κ και οτι οι καμπινες δεν εχουν DSLAM.
    Απο παλια βαζανε σε αλλα σημεια miniDSLAM οπως τα λεγανε για απομακρυσμενες περιοχες γιατι πρακτικα η ADSL δεν παιζει σε αποστασεις ανω των 5χλμ.
    Δεν ειναι κατι νεο λοιπον, το θεμα ειναι ομως οτι με τις καμπινες πρεπει και οι παροχοι να εχουν τα δικα τους, γιαυτο και ακουγεται οτι ενω καποιες περιοχες εχουν VDSL δεν δινουν ολοι οι παροχοι VDSL, ή δινουν πολυ αργοτερα απο τον ΟΤΕ.
    Σιγουρα βολευει περισσοτερο ετσι, αντι τα DSLAΜ για τις VDSL να ειναι στο Α/Κ.

    αυτο τελικα ειναι κανονας ή εχει περιπτωσεις που τα DSLAM για VDSL ειναι στα Α/Κ ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 25-03-17 στις 07:43.

  8. #53
    Εγγραφή
    21-03-2017
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    TP-LINK Archer VR900
    SNR / Attn
    28.4(dB) / 11.3(dB)
    Παιδιά ψυχραιμία

    Το μόνο θέμα που με απασχολεί είναι, έτσι και δούμε αντικατάσταση καμπίνας στην περιοχή μας, αυτό σημαίνει αυτόματα πως σε λίγο καιρό θα έχουμε διαθέσιμο VDSL ή όχι ;

    Το ότι θα έχω κοντά μου νέα καμπίνα (λιγότερο απο 100 μέτρα πραγματικής απόστασης) μου εξασφαλίζει πως θα μπορώ να έχω VDSL 50Mbps ?

    Η απόστασή μου απο το Α/Κ Νέας Μάκρης είναι 2357 μέτρα (με μέτρηση στο site της CYTA)

  9. #54
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, καλά δεν ειπαμε τίποτα, συζήτηση κάνουμε! Πριν λίγες ώρες ήρθα εδώ , είδα νέες καμπίνες τοποθετημένες στην Διονύσου δλδ στην Ανατολή και μία στην Μαραθώνος πάνω προς Μαραθώνα όπως πάμε αλλά είναι Νέα Μακρη. Και να βάλουν καμπίνες μπορεί να αργήσουν να πάρουν ρεύμα όπως είδαμε σε άλλα θέματα. Οποτε όχι δεν έχει αμέσως διαθεσιμότητα και ανάλογα η για τι πάροχο η λέμε, πρώτος ο Οτε. Νομίζω μέχρι 300μ απόσταση από καμπίνα καλά είσαι. Δε νομιζω να είναι παραπάνω άλλωστε.

  10. #55
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η απάντηση είναι ναι και στα 2 ερωτήματα.
    Είτε από αστικό κέντρο είτε από καμπίνα, είναι το ίδιο πράγμα όσον αφορά τον συγχρονισμό. Μέχρι τα 800 μέτρα έχουμε 50άρι και μέχρι τα 1200 μέτρα 30άρι, φυσικά σε απροβλημάτιστο χάλκινο δικτύο.
    Απλά από καμπίνα συνήθως έχουμε μικρότερη απόσταση εξασφαλίζοντας τον μέγιστο δυνατό.

  11. #56
    Εγγραφή
    23-02-2017
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2 (ZTE)
    SNR / Attn
    13.8(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μήπως έχετε ακούσει τίποτα καινούργιο οσο αναφορά το VDSL στο κέντρο του Μαραθώνα;

  12. #57
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν έχει αλλάξει κάτι. Υπομονή για 2 και 4 μήνες, οπότε θα γνωρίζουμε αντίστοιχα το αποτέλεσμα της 2ης και 3ης φάσης ανάθεσης αστικών κέντρων στους παρόχους.

  13. #58
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xpecta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως έχετε ακούσει τίποτα καινούργιο οσο αναφορά το VDSL στο κέντρο του Μαραθώνα;
    καλησπερα, οπως εχω δει βαζουν καμπινες σωρηδον, αλλα ολες αυτες αφορουν το Α/Κ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ (αυτες που εχω δει ειναι στη Λ.Διονυσου στην Ανατολη Ν.Μακρης, καθως και στην Λ.Μαραθωνος στη Νεα Μακρη και απο Λ.Διονυσου στην συμβολη με Λ.Μαραθωνος και προς Νεα Μακρη παλι), εσυ οταν λες κεντρο Μαραθωνα λες το χωριο? ή στον Τυμβο και τα περιγυρα?
    Αντε τωρα το ΣΚ που θα παμε να δουμε την αναβαση Διονυσου θα δουμε και τις καμπινες....
    γιατι το χωριο εχει αλλο Α/Κ που λεγετε ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ, ενω στον Τυμβο δλδ αναμεσα σε Νεα Μακρη και Σχοινια εχει αλλο Α/Κ με την ονομασια ΤΥΜΒΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ.
    Ποιο πανω σε προηγουμενο ποστ μου εχω βαλει φωτος απο το google street view απο τα 3 αυτα Α/Κ.
    Εμεις εχουμε πολλα ψωμια ακομα να φαμε.....δεν υπαρχει κατι αλλο σαν ανακοινωση οτι ηδη ξερουμε.
    Οπως φαινεται και πιστευω αμα δεν τελειωσουν πρωτα εκεινα δεν πανε αλλου πρωτα, οπως βλεπω να συμβαινει και στο κεντρο Αθηνας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 26-04-17 στις 14:40.

  14. #59
    Εγγραφή
    21-03-2017
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    TP-LINK Archer VR900
    SNR / Attn
    28.4(dB) / 11.3(dB)
    Μετά απο 6 μήνες εργασιών και αφού έχουν εγκατασταθεί σχεδόν παντού στη Νέα Μάκρη καμπίνες, πολλές απο αυτές παραμένουν ανενεργές (τουλάχιστον όσον αφορά το VDSL). Έχει κανείς κάποια ενημέρωση - ιδέα για το ποιό είναι το χρονοδιάγραμμα ενεργοποίησής τους ;

    Στην δικιά μου περιοχή στην Ανατολή της Νέας Μάκρης, η καμπίνα έχει εγκατασταθεί εδώ και πολύ καιρό ενώ οι οπτικές ίνες περάστικαν πριν κανα δίμηνο...Παρόλα αυτά δεν έχει ενεργοποιηθεί η καμπίνα ενώ έχω σταματήσει να βλέπω οποιαδήποτε εργασία του ΟΤΕ στην περιοχή.

    Σημειωτέον πως άλλες καμπίνες πολύ κοντά στην "δικιά" μου είναι ενεργές και παρέχουν ήδη VDSL.

  15. #60
    Εγγραφή
    16-08-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MrPkok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά απο 6 μήνες εργασιών και αφού έχουν εγκατασταθεί σχεδόν παντού στη Νέα Μάκρη καμπίνες, πολλές απο αυτές παραμένουν ανενεργές (τουλάχιστον όσον αφορά το VDSL). Έχει κανείς κάποια ενημέρωση - ιδέα για το ποιό είναι το χρονοδιάγραμμα ενεργοποίησής τους ;

    Στην δικιά μου περιοχή στην Ανατολή της Νέας Μάκρης, η καμπίνα έχει εγκατασταθεί εδώ και πολύ καιρό ενώ οι οπτικές ίνες περάστικαν πριν κανα δίμηνο...Παρόλα αυτά δεν έχει ενεργοποιηθεί η καμπίνα ενώ έχω σταματήσει να βλέπω οποιαδήποτε εργασία του ΟΤΕ στην περιοχή.

    Σημειωτέον πως άλλες καμπίνες πολύ κοντά στην "δικιά" μου είναι ενεργές και παρέχουν ήδη VDSL.
    Εγω ειμαι κοντα στην 107/106 πυθαγορα. Η καμπινα εχει συνδεθει, εχει ρευμα αλλα VDSL γιοκ..

Σελ. 4 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL Πατήσια (Δήμος Αθηναίων)
    Από clioII16v στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 285
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-23, 07:26
  2. Μηνύματα: 103
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-23, 19:37
  3. Οτε στον Μαραθώνα
    Από LEONTAS21 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 82
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-17, 19:41
  4. VDSL - Δήμος Σαρωνικού
    Από Pokas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-17, 19:05
  5. Ο δήμος Σάμου πλήρωσε 3.159 ευρώ για το url redirect ενός ιστότοπού του
    Από gcf στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-16, 10:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας