Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τη βοηθεια σας.
    Χθες το μεσημερι εκανα αίτηση για φορητότητα στον ΟΤΕ σε γραμμη vdsl 30(25ευρω το μήνα) σε φοιτητικό πακέτο. Σχεδόν αμεσα μετα απο περιπου 2-3(κατα τις 18:00) μου τηλεφώνησε η forthnet και μου εκανε αντιπροσφορά με 20.90 το μηνα για vdsl 50, απεριοριστα σταθερα, 12 ωρες προς κινητα και ενα μηνα δώρο. Πολύ δελεαστική προσφορά για να αρνηθώ. Αμέσως λοιπον πάω στο κατάστημα οτε για να ακυρώσω την αιτηση φορητοτητας και εχω μαλιστα και την αποδειξη για την επιστροφή του εξοπλισμου που ηταν στις 18:37. Ησυχός λοιπον γυριζω σπιτι μου και τις 21:37 λαμβανω μηνυμα απο τον οτε "η αιτηση μεταφοράς της συνδεσης σας εγινε δεκτη απο τον προηγουμενο παροχο σας.".Ξεκινάω λοιπον τηλεφωνήματα στο 13888 2 φορες ημουν σε αναμονη 15λεπτου και κανεις δεν το σηκωσε. Οποτε λεω αστο θα παω αυριο στο κατάστημα. Σημερα λοιπον πηγα το πρωι στο καταστημα και η υπαλληλος μου ειπε οτι εγιναν ολα πολυ γρηγορα και δεν προλαβαν να το σταματησουν. Αποτέλεσμα αυτην τη στιγμη να εχω 30αρα απο τον ΟΤΕ. Υπαρχει κατι που μπορω να κάνω ωστε να ξαναγυρίσω στη forthnet;
    Εγώ απο τη μερια μου εκανα ολες τις απαραιτητες ενεργειες στην ωρα τους. Εχω μηπως δικαιωμα υπαναχωρησης η καταγγελιας στον ΟΤΕ για μεταφορα παρα τη θεληση μου; Σας παρακαλω οποιος ξερει τους Κανονισμους που ισχύουν στη περιπτωση μου ας με βοηθησει.

    Υ.Γ: Σήμερα το μεσημέρι μου έστειλε και η forthnet ρουτερ για vdsl.

    Υ.Γ 2: : Από ποτε μία φορητότητας ολοκληρώνεται σε λιγότερο από 24 ώρες;

  2. #2
    Εγγραφή
    07-04-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Κανε αιτημα υπαναχώρησης απο τον ΟΤΕ και κλαιν μαιν.
    Συνεχισε να μιλας με forthnet

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από timos71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τη βοηθεια σας.
    Χθες το μεσημερι εκανα αίτηση για φορητότητα στον ΟΤΕ σε γραμμη vdsl 30(25ευρω το μήνα) σε φοιτητικό πακέτο. Σχεδόν αμεσα μετα απο περιπου 2-3(κατα τις 18:00) μου τηλεφώνησε η forthnet και μου εκανε αντιπροσφορά με 20.90 το μηνα για vdsl 50, απεριοριστα σταθερα, 12 ωρες προς κινητα και ενα μηνα δώρο. Πολύ δελεαστική προσφορά για να αρνηθώ. Αμέσως λοιπον πάω στο κατάστημα οτε για να ακυρώσω την αιτηση φορητοτητας και εχω μαλιστα και την αποδειξη για την επιστροφή του εξοπλισμου που ηταν στις 18:37. Ησυχός λοιπον γυριζω σπιτι μου και τις 21:37 λαμβανω μηνυμα απο τον οτε "η αιτηση μεταφοράς της συνδεσης σας εγινε δεκτη απο τον προηγουμενο παροχο σας.".Ξεκινάω λοιπον τηλεφωνήματα στο 13888 2 φορες ημουν σε αναμονη 15λεπτου και κανεις δεν το σηκωσε. Οποτε λεω αστο θα παω αυριο στο κατάστημα. Σημερα λοιπον πηγα το πρωι στο καταστημα και η υπαλληλος μου ειπε οτι εγιναν ολα πολυ γρηγορα και δεν προλαβαν να το σταματησουν. Αποτέλεσμα αυτην τη στιγμη να εχω 30αρα απο τον ΟΤΕ. Υπαρχει κατι που μπορω να κάνω ωστε να ξαναγυρίσω στη forthnet;
    Εγώ απο τη μερια μου εκανα ολες τις απαραιτητες ενεργειες στην ωρα τους. Εχω μηπως δικαιωμα υπαναχωρησης η καταγγελιας στον ΟΤΕ για μεταφορα παρα τη θεληση μου; Σας παρακαλω οποιος ξερει τους Κανονισμους που ισχύουν στη περιπτωση μου ας με βοηθησει.

    Υ.Γ: Σήμερα το μεσημέρι μου έστειλε και η forthnet ρουτερ για vdsl.

    Υ.Γ 2: : Από ποτε μία φορητότητας ολοκληρώνεται σε λιγότερο από 24 ώρες;

    Σύμφωνα με τον κανονισμό ακύρωση μπορείς να κάνεις εως και 3 μέρες πριν απο την ενεργοποίηση, εδώ την πάτησες απο ότι φαίνεται
    Αν έκανες την αίτηση απο τηλέφωνο τότε έχεις 14 μέρες για ακύρωση, αν την έκανες απο κατάστημα τότε δεν

  4. #4
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευχαριστώ και τους 2 για τις συμβουλές σας επικοινώνησα με τη forthnet αλλά δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη (Το καλύτερο ενώ τη παρασκευή μου είχαν πει ότι θα αναλάβουν αυτοί προσωπικά την υπαναχώρηση κλπ σήμερα δεν ήξεραν γιατί πράγμα τους μιλάω). Οπότε πλέον μπορώ να απολαύσω επιτέλους τη vdsl μου. Έστω και 30mbps

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-18, 01:26
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-17, 11:32
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-16, 10:54
  4. Προβλημα με ακυρωση φορητοτητας.
    Από nikos_se στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-16, 23:06
  5. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-16, 20:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας