Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 50
  1. #31
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.706
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο οτι διαβαζω..... δυστυχως δεν φταινε οι μπαταριες.

    Τωρα συνειδητοποιησα οτι εχεις TURBO-X . Ειναι κακιστης ποιοτητας κινεζικες αντιγραφες.
    Το οτι τα πουλαει και παλι ακριβα το παλισιο δεν σημαινει οτι ειναι καλα. Απλα εχει μεγαλυτερο περιθωριο κερδους.

    Αν δεν σου δουλεψε και η μπαταρια του Δησιου.... ΤΟΤΕ εχει προβλημα το κυκλωμα φορτισης της μπαταριας. Απλα πέθανε.
    Μπορει να "βραζει" τις μπαταριες και γιαυτο να σου χαλανε και να μην κρατανε. Γιαυτο αλλωστε λεγεται και κυκλωμα φορτισης. αλλιως απλα θα ηταν συνδεδεμενη μονο με το τροφοδοτικο.

    ΔΕΝ περναει το ρευμα πρωτα απο την μπαταρια. ειναι σαν τα UPS. Δινει ρευμα κανονικα στο κυκλωμα και οταν κοπει η παροχη κανει μεταβαση στην μπαταρια. Ειναι εναλλακτικο και οχι σε σειρα το κυκλωμα.


    Για μενα... μην επενδυεις αλλα χρηματα σε αυτο το "λαπτοπ" . Συγνωμη αν ειναι λιγο "καπως" το κειμενο μου απλα εχω "καει" και εχω σιχαθει τα TURBO-X .
    Τόσα ωραία refubrished dell latitude και lenovo thinkpad κυκλοφορούν στα 280-300-350 €
    Με ένα ssd μεταμορφώνονται

    Για να το δώσω στα εγγόνια μου

    Καινούργιο μόνο σε κοπελλίτσες που μπαίνουν στο Πανεπιστήμιο, μην τους κάνουμε δώρο και παλιατζούρα

    Τώρα αν είσαι gamer, τα πάθη πληρώνονται
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #32
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βρε παιδιά retailer είναι στην προκειμένη περίπτωση το Πλαίσιο, δεν κατασκεύασε το laptop. Της Pegatron είναι το μηχάνημα, όπως και τα MSI και τα Gigabyte που προανέφερα. Έχω ταυτοποιήσει ακόμα και τις θέσεις των βιδών της κορνίζας του panel. Επίσης, το πιο απλό, αν ήταν αντιγραφή, δεν θα είχε PSU της LiteOn, αλλά κανένα (ας μου επιτραπεί ο όρος) τούβλο-x.

    Όπως και να έχει μηχανήματα είναι και χαλάνε κάποιες φορές.. Αν και τίποτα δεν είναι σίγουρο..

    Το μόνο στοιχείο που έχω στα χέρια μου είναι δύο ίδιες μπαταρίες (τύπου replacement) με σχεδόν το ίδιο αυτοκόλλητο που απλά διαφοροποιείται το λογότυπο του "κατασκευαστή" (ακόμα και η συκευασία ήταν πανομοιότυπη - ένα χαρτόνι με δύο προστατευτικά σφουγγάρια), ένα laptop το οποίο λειτουργεί άψογα με τον φορτιστή του και μία νεκρή μπαταρία (της Pegatron Α42-Α15), η οποία όσο καιρό δούλευε, δεν είχε προξενήσει το παραμικρό.

    Να κάνω μία ερώτηση. Η Gigabyte ή η MSI γνωρίζετε αν έχουν service στην Ελλάδα να τους ρωτήσω μήπως τυχόν μπορούν αυτοί να μου βρουν μία original μπαταρία;

    Φυσικά, η λύση που αναφέρεις Δημήτρη για refurbished latitude ή thinkpad, τα οποία μπορώ να ενισχύσω με SSD και RAM (DDR3 - 1.5V -> άρα μέχρι ivy bridge) που έχω ήδη στην κατοχή μου, δεν είναι κακή..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mike_ : 30-03-17 στις 13:26.
    HP EliteDesk 800 G1 Tower || i7-4790 || 32GB RAM DDR3-1600MHz || nVidia GTX1050 (powerless) || 860EVO 1TB || WD 4TB || 2 x HP 27mq QHD 2560x1440

  3. #33
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Δυστυχώς, φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα με το «κύκλωμα φόρτισης/παροχής ρεύματος» όπως έγραψαν και οι προλαλήσαντες.

    Το επόμενο που θα έκανα, θα το πήγαινα σε κάποιον γνωστό/έμπιστο ηλεκτρονικό να το ελέγξει/διορθώσει με ένα λογικό κόστος. Δεν θεωρώ ότι είναι πιθανό να φταίνε οι μη original μπαταρίες.

  4. #34
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παιδιά retailer είναι στην προκειμένη περίπτωση το Πλαίσιο, δεν κατασκεύασε το laptop. Της Pegatron είναι το μηχάνημα, όπως και τα MSI και τα Gigabyte που προανέφερα. Έχω ταυτοποιήσει ακόμα και τις θέσεις των βιδών της κορνίζας του panel. Επίσης, το πιο απλό, αν ήταν αντιγραφή, δεν θα είχε PSU της LiteOn, αλλά κανένα (ας μου επιτραπεί ο όρος) τούβλο-x.

    Όπως και να έχει μηχανήματα είναι και χαλάνε κάποιες φορές.. Αν και τίποτα δεν είναι σίγουρο..

    Το μόνο στοιχείο που έχω στα χέρια μου είναι δύο ίδιες μπαταρίες (τύπου replacement) με σχεδόν το ίδιο αυτοκόλλητο που απλά διαφοροποιείται το λογότυπο του "κατασκευαστή" (ακόμα και η συκευασία ήταν πανομοιότυπη - ένα χαρτόνι με δύο προστατευτικά σφουγγάρια), ένα laptop το οποίο λειτουργεί άψογα με τον φορτιστή του και μία νεκρή μπαταρία (της Pegatron Α42-Α15), η οποία όσο καιρό δούλευε, δεν είχε προξενήσει το παραμικρό.

    Να κάνω μία ερώτηση. Η Gigabyte ή η MSI γνωρίζετε αν έχουν service στην Ελλάδα να τους ρωτήσω μήπως τυχόν μπορούν αυτοί να μου βρουν μία original μπαταρία;

    Φυσικά, η λύση που αναφέρεις Δημήτρη για refurbished latitude ή thinkpad, τα οποία μπορώ να ενισχύσω με SSD και RAM (DDR3 - 1.5V -> άρα μέχρι ivy bridge) που έχω ήδη στην κατοχή μου, δεν είναι κακή..
    Πλεον πρεπει να ειμαστε υποψιασμενοι για τα παντα στην εποχη που ζουμε.

    Απλα αναφερω πως αν ηταν ολα τα "ιδια" τοτε δεν θα ειχαμε μητρικες με διαφορες μεταξυ τους.

    Ειναι πολυ γνωστο οτι η ποιοτητα των πυκνωτων παιζει πολυ σημαντικο ρολο.
    Καποιοι χρυσοπληρωνουν μητρικες για να εχουν "καλους" πυκνωτες.

    Οποτε ΓΙΑ ΜΕΝΑ το ΠΛΑΙΣΙΟ κανει τις παραγγελιες του πχ στο ιδιο εργοστασιο ΑΛΛΑ δινει εντολη (για να πεσει το κοστος) να ριξουν την ποιοτητα των υλικων.


    Επειδη βγαινω offtopic θα σταματησω και συγνωμη αν παραφερθηκα.

  5. #35
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όχι ρε παιδιά δεν χρειάζεται καμμία συγγνώμη και σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας, ακόμα και από αυτά μπορεί να βγει κάποιο συμπέρασμα που δεν ήταν εμφανές μέχρι πρότεινος.

    Τι να πω, θα απευθυνθώ και σε ηλεκτρονικό αν χρειαστεί..
    HP EliteDesk 800 G1 Tower || i7-4790 || 32GB RAM DDR3-1600MHz || nVidia GTX1050 (powerless) || 860EVO 1TB || WD 4TB || 2 x HP 27mq QHD 2560x1440

  6. #36
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μία ερώτηση. Η Gigabyte ή η MSI γνωρίζετε αν έχουν service στην Ελλάδα να τους ρωτήσω μήπως τυχόν μπορούν αυτοί να μου βρουν μία original μπαταρία;
    Ριξε μια ματια εδω για την MSI

  7. #37
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ριξε μια ματια εδω για την MSI
    Λοιπόν πήρα τηλ. στο στο alman, στο οποίο απάντησε μια ιδιαίτερα εξυπηρετική κοπέλα, η οποία μου είπε τα εξής:

    - Επιβεβαίωσε ότι το μηχάνημα (το MSI CX640) είναι της Pegatron μιας και όπως μου είπε, η MSI αγοράζει από διάφορους κατασκευαστές (outsourcing).
    - Μου είπε ότι αν και θα ήθελε, δεν μπορεί να με εξυπηρετήσει επειδή η MSI απαιτεί το S/N για να στείλει στοιχεία για την μπαταρία, αλλά και το ίδιο το ανταλλακτικό.
    - Μου είπε ότι φαινόμενο των ξαφνικών shutdown το έχει ακούσει αρκετές φορές από συμβατές μπαταρίες και ακόμα περισσότερο τροφοδοτικά.

    Το αστείο είναι ότι μετά πήρα τηλ. στο Πλαίσιο και μου είπαν ότι υπάρχει η συγκεκριμένη μπαταρία στα 69€, αλλά δεν μπορεί να γίνει ορατή από την ιστοσελίδα γιατί είναι ανταλλακτικό. Επίσης, όταν ρώτησα τι θα γίνει σε περίπτωση ασυμβατότητας, μου είπαν ότι θα την πάρουν πίσω.

    Μου φαίνεται ότι πρέπει να ξεκινήσω από έλεγχο σε κάποιον ηλεκτρονικό για να δω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το κύκλωμα φόρτισης. Το κακό είναι ότι ήδη έστειλα πίσω την δεύτερη μπαταρία που αγόρασα και δεν έχω μπαταρία αυτήν την στιγμή. Άρα πως θα κάνει ο τεχνικός τον έλεγχο.. Έχετε κάτι κατά νου;

    Επίσης, σκέφτομαι και το άλλο, αν υπήρχε βλάβη στο κύκλωμα φόρτισης, τότε για ποιον λόγο φόρτιζε κανονικά η μπαταρία;
    HP EliteDesk 800 G1 Tower || i7-4790 || 32GB RAM DDR3-1600MHz || nVidia GTX1050 (powerless) || 860EVO 1TB || WD 4TB || 2 x HP 27mq QHD 2560x1440

  8. #38
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από αυτά που γράφεις στο post #16 φαίνεται να μην υπάρχει πρόβλημα στην μπαταρία αλλά ούτε και στο κύκλωμα φόρτισης, το πρόβλημα εντοπίζεται στο κύκλωμα που δίνει ρεύμα στο μηχάνημα από την μπαταρία και το οποίο για κάποιο λόγο σταματάει να δίνει. Αν υπήρχε πρόβλημα στην ίδια την μπαταρία δεν θα άνοιγε ξανά το μηχάνημα και αν υπήρχε πρόβλημα στο κύκλωμα φόρτισης δεν θα την φόρτιζε.
    Επίσης αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα από υπερθέρμανση θα έπρεπε η μπαταρία να κρύωνε πρώτα για να μπορέσει να λειτουργήσει ξανά και όχι να λειτουργεί αμέσως πάλι, θα την έκοβε το κύκλωμα της.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #39
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ πολύ!

    Να ρωτήσω και αν υπάρχει τέτοιο θέμα, μπορεί να αντικατασταθεί - ελεγχθεί αυτό το κύκλωμα;

    Αποκλείεται υπερθέρμανση, δεν παρατήρησα ποτέ σε καμμιά μπαταρία από όσες αγόρασα υψηλή θερμοκρασία. Επίσης, το ίδιο το μηχάνημα επειδή μου δίνει εύκολη πρόσβαση στο σύστημα ψύξης, το καθαρίζω μία φορά π.χ. το εξάμηνο και εχώ πολύ καλό air-flow και συνεπώς φυσιολογικές θερμοκρασίες.

    Πριν στείλω την μπαταρία είχα κρατήσει ένα ενδιαφέρον ss από το H/W Monitor που δείχνει μία διακύμανση της τάσης της μπαταρίας κατά ~0.8V όταν είχα συνδεδεμένο και μη-συνδεδεμένο τον φορτιστή. Θα το ανεβάσω το βράδυ, μόλις γυρίσω σπίτι, αν μπορεί κάπου να βοηθήσει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mike_ : 01-04-17 στις 08:54.
    HP EliteDesk 800 G1 Tower || i7-4790 || 32GB RAM DDR3-1600MHz || nVidia GTX1050 (powerless) || 860EVO 1TB || WD 4TB || 2 x HP 27mq QHD 2560x1440

  10. #40
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η μπαταρία έχει δικό της κύκλωμα που την προστατεύει από υπερφόρτιση, υπερθέρμανση, κ.λ.π. δεν βασίζεται μόνο στο κύκλωμα του μηχανήματος.

    Για το θέμα τώρα της απότομης διακοπής, μόνο ηλεκτρονικός που έχει ασχοληθεί με το συγκεκριμένο πρόβλημα σε Laptops μπορεί να σου βρει άκρη.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #41
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Γι αυτό έγραψα κι εγώ για πρόβλημα στο «κύκλωμα φόρτισης/παροχής ρεύματος». Όσο για το ότι η μπαταρία φορτίζει κανονικά δεν είμαι και τόσο σίγουρος (τα στοιχεία που δίνει ο mike για την 2η μπαταρία δείχνουν ταχύτερη από το κανονικό εκφόρτιση - 30% με το laptop σε αναμονή; ) αφού βασιζόμαστε σε πληροφορίες που δίνει το υποθετικά προβληματικό κύκλωμα. Ένας όχι και τόσο εξειδικευμένος ηλεκτρονικός μπορεί να ελέγξει αν το κύκλωμα φόρτισης δίνει το προβλεπόμενο ρεύμα, σε πρώτη φάση.

  12. #42
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν την φόρτιζε σωστά δεν θα έκανε κύκλους κλείσε-άνοιξε, κλείσε-άνοιξε, συνεχώς, θα έκλεινε την πρώτη φορά και δεν θα άνοιγε ξανά, άσε που λέει ότι δείχνει κανονικά την φόρτιση και την εκφόρτιση. Πως είναι δυνατόν να είναι τελειωμένη από φόρτιση και να ανοίγει το μηχάνημα και να το δουλεύει σαν να μην συμβαίνει τίποτα για Χ χρόνο;; εκεί κολλάει κάπου η υπόθεση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #43
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Την ημέρα που άφησα το μηχάνημα σε αδράνεια έλειψα αρκετές ώρες από το σπίτι (γύρω στις 11-12 απ' όσο θυμάμαι) και εν τω μεταξύ είχα ζητήσει από την κοπέλα μου που ήταν εκείνη την ημέρα εντός σπιτιού να το παρακολουθεί. Τώρα δεν ξέρω αν η ίδια το άνοιγε παροδικά για να δει αν όλα είναι ok, πολύ πιθανόν και να το έκανε, πάντως το σχέδιο παροχής ενέργειας ήταν να μπαίνει σε αναστολή μετά από 15 λεπτά.

    Γενικά δεν είχα παρατηρήσει αυξημένο ρυθμό εκφόρτισης, λίγο-πολύ όσο έχανε η original μπαταρία σε X χρονικό διάστημα, τόσο έχανε και η MultiEnergy (εμπειρικά το λέω αλλά με αρκετή ακρίβεια).

    - - - Updated - - -

    Όπως λέει και ο sweet dreams η φόρτιση ήταν κανονική, τίποτα το περίεργο δεν παρατήρησα.

    - - - Updated - - -

    Ορίστε και τα δύο ss από το h/w monitor. To ένα είναι με την μπαταρία και τον φορτιστή συνδεδεμένο (το 2ο) και το άλλο μόνο με την μπαταρία (το 1ο). Εκτός από την αριθμητική διαφορά στην τάση της μπαταρίας, είχα παρατηρήσει και μια διαρκή αυξομείωση της τάσης όταν δεν είχα τον φορτιστή συνδεδεμένο (της τάξης του Ε-01).
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Only_on_battery.png 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  30,0 KB 
ID: 181903Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  PSU_plugged_in.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  31,7 KB 
ID: 181904
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mike_ : 31-03-17 στις 23:46.
    HP EliteDesk 800 G1 Tower || i7-4790 || 32GB RAM DDR3-1600MHz || nVidia GTX1050 (powerless) || 860EVO 1TB || WD 4TB || 2 x HP 27mq QHD 2560x1440

  14. #44
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Επομένως απομένει το κύκλωμα παροχής ρεύματος από την μπαταρία (και αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις και την μπαταρία του Πλαισίου, εφόσον την παίρνουν πίσω).

    Πρώτα θα το πήγαινα σε έμπιστο ηλεκτρονικό και αν δεν έβρισκα άκρη θα το έστελνα κατόπιν συνεννόησης/διερεύνησης κόστους στην Alman μια και αυτοί λογικά θα έχουν/μπορούν να βρουν ακόμα και το σχετικό υποκύκλωμα ως ανταλλακτικό, αν είναι δύσκολο να βρεθεί το μεμονωμένο στοιχείο που προκαλεί το πρόβλημα.

  15. #45
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    To Alman δυστυχώς δεν μπορεί να με εξυπηρετήσει, διότι χρειάζονται S/N για να πάρουν πληροφορίες για το συγκεκριμένο μηχάνημα. Διαφορετικά, δεν θα τις στείλει (τις πληροφορίες) η MSI.

    Δεν είναι λίγο ύποπτα τα 69€ για original μπαταρία και τιμές Πλαισίου; Από την άλλη, επιβεβαίωσαν την συμβατότητα με το μοντέλο A15FD που είναι το δικό μου. Τι να πω..

    Θα περιμένω και ενημέρωση από τον Δήσιο, μου είπαν ότι θα βάλουν την μπαταρία σε αναλυτή και θα με ενημερώσουν.

    Εν τω μεταξύ, βρήκα και ένα review από ένα ίδιο μηχάνημα (με ivy αντί για sandy bridge), όπου κάνει λόγο για κάποιους «φασαριόζους» πυκνωτές που ακούγονται όταν το notebook λειτουργεί με μπαταρία.

    Αυτοί οι πυκνωτές όντως ακούγονταν και μάλιστα από την πρώτη μέρα, αλλά δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα με την original μπαταρία της Pegatron..

    Λέτε να σχετίζονται;
    HP EliteDesk 800 G1 Tower || i7-4790 || 32GB RAM DDR3-1600MHz || nVidia GTX1050 (powerless) || 860EVO 1TB || WD 4TB || 2 x HP 27mq QHD 2560x1440

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τροχός με μπαταρία Einhell
    Από Doxaios στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 16:41
  2. Θέμα με ψύχτρα laptop
    Από HugeG στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-17, 22:10
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 10:49
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-16, 12:42
  5. ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΚΛΗΡΟ
    Από cflour στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-16, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας