Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-25 από 25
  1. #16
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    εγώ , όπως έχω ξαναπει , έχω εμπειριά από γείτονα στον οτε που έχασε λογαριασμούς με οτε και για 4 μήνες δεν τον ενόχλισαν....μόνο 1 φορά πήραν από τηλεφωνιτή.Πάντως πριν τις 15 μέρες καμιά εταιρεία δεν το κόβει!

  2. #17
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ , όπως έχω ξαναπει , έχω εμπειριά από γείτονα στον οτε που έχασε λογαριασμούς με οτε και για 4 μήνες δεν τον ενόχλισαν....μόνο 1 φορά πήραν από τηλεφωνιτή.Πάντως πριν τις 15 μέρες καμιά εταιρεία δεν το κόβει!
    κανονικά θέλει 8 εργάσιμες βάση εεττ

  3. #18
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.906
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Άμα το πάμε με εργάσιμες, ήταν μόλις 2 μέρες μετά την λήξη του.

  4. #19
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Κοίτα, το να σε ειδοποίησει με sms , χωρίς απειλές, ότι πλ΄ρωσε γιατί θα στο κόψω, πιστεύω , είναι λογικό αλλά και χρήσιμο γιατί μπορεί να το έχεις ξεχάσει!Τώρα αν δεν είναι σκληροί θα καταλήξουν σαν τη ΔΕΗ με 3ΔΙΣ χρέη....,ειδικά οι μικρές εταιρείες!Φυσικά το ίδιο συμβαίνει και με τις ιδιωτικές στο ηλεκτρικό.Τη στιγμή που η ΔΕΗ κάνει 6 μήνες και ....να διακόψει λόγω οφειλών οι ιδιώτες κόβουν σε λίγες μέρες από τη λήξη.

  5. #20
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Ο ΟΤΕ επειδή διαχειρίζεται πολλούς λογαριασμούς και σε εξοχικά, δεν το κόβει αν χρωστάς κάτω από ένα ποσό.
    Αν το έκοβε και ζητούσε και τέλη επανασύνδεσης, οι άλλοι θα κόβανε την γραμμή
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #21
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιο στράβωμα. Δεν έβρισαν κανένα, δεν πήραν τηλέφωνο με ενοχλητικό ύφος ή ακατάλληλη ώρα, μια υπενθύμιση έστειλαν με SMS. Προσωπικά θα το εκτιμούσα σε περίπτωση που είχα ξεχάσει το λογαριασμό, ή είχε χαθεί. Το "δεν έχω λεφτά αυτή τη στιγμή και αποφάσισα να το αφήσω λίγο πίσω" δεν ευσταθεί ως δικαιολογία, ο πάροχος πού να το ξέρει; Ο πάροχος είναι ένα ανώνυμο σύστημα που δεν ξέρει κανέναν, δεν είναι ο περιπτεράς της γειτονιάς που ξέρει τους ταχτικούς του πελάτες προσωπικά, και ξέρει ποιός είναι καλοπληρωτής και ποιός μπαταχτσής.
    Τελικά δηλαδή απλά ψάχνουμε αφορμή να γκρινιάξουμε; Ελεος!

  7. #22
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιο στράβωμα. Δεν έβρισαν κανένα, δεν πήραν τηλέφωνο με ενοχλητικό ύφος ή ακατάλληλη ώρα, μια υπενθύμιση έστειλαν με SMS. Προσωπικά θα το εκτιμούσα σε περίπτωση που είχα ξεχάσει το λογαριασμό, ή είχε χαθεί. Το "δεν έχω λεφτά αυτή τη στιγμή και αποφάσισα να το αφήσω λίγο πίσω" δεν ευσταθεί ως δικαιολογία, ο πάροχος πού να το ξέρει; Ο πάροχος είναι ένα ανώνυμο σύστημα που δεν ξέρει κανέναν, δεν είναι ο περιπτεράς της γειτονιάς που ξέρει τους ταχτικούς του πελάτες προσωπικά, και ξέρει ποιός είναι καλοπληρωτής και ποιός μπαταχτσής.
    Τελικά δηλαδή απλά ψάχνουμε αφορμή να γκρινιάξουμε; Ελεος!
    Δεν είναι αφορμή, κάποιοι πάροχοι στραβώνουνε όλο και περισσότερο όσο περνάει ο καιρός
    Προσωπικά έχω να λάβω έντυπο λογαριασμό, όπως είναι η συμφωνία με τον πάροχο, πάνω από χρόνο
    Παρόλα αυτά, sms για διακοπή υπηρεσιών στέλνουνε κανονικά.

    Δυστυχώς είμαι ο αδύναμος, δεν μπορώ να τους γ@μήσω, με γ@αμάνε αυτοί
    10-20% φταίνε οι πελάτες, 90-80% φταίνε οι "πάροχοι"
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #23
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    επειδη μου ειχε κακοφανει και εμενα ας πω και την αλλη αποψη.
    Συνηθως χωρίς να είμαι μισθωτός ασχολουμαι με τους λογαριασμους στο τελος του μηνα. πχ. 28-30
    Η wind απο την αρχη της συνδρομης μου εληγε καθε συμβολαιο στις 14 του μηνος.
    Ενω πριν καποια χρονια υπηρχε αυτο το 15νθημερο προλαβαινα και τους πληρωνα μετα τη ληξη τους χωρις να το κοβουν.
    Μια φορα γυρναω σπιτι απο ταξιδι και ηταν κομμενο. sms ειχε ερθει 2 ημερες πριν κοπεί αλλα λεω κατσε να κατεβω ελλαδα και το πληρωνω.
    Παω σε καταστημα το πληρωνω αμεσως και λεω "τι μπορει να γινει να μου ερχεται λογαριασμος στο τελος του μηνα;"
    Θα κανετε αιτηση μου λενε οχι απο εμας αλλα απο την τηλεφωνικη εξυπηρετηση (που την πληρωνεις btw)
    Κανω αιτηση και μου απαντανε μετα απο 2μηνο οτι δεν μπορουν να μου ρυθμισουν να βγαινει ο λογαριασμος οταν θελω εγω.
    Ναι αλλα εχω προβλημα τους λεω.
    Να πληρωνετε τους λογαριασμους οταν ερχονται μου λενε εχουμε και online πληρωμη στο site μας και αρχισαν να μου εξηγουν ολους τους τροπους που μπορω να πληρωσω λογαριασμους λες και δεν το ηξερα.

    Ε αυτο ναι μου κακοφαινεται και τον καταλαβαινω και τον ανθρωπο παραπανω που το ποσταρε.

  9. #24
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.906
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Τώρα που το ανέφερες τους είχα ζητήσει από το 2012 να μου αλλάξουν τον κύκλο τιμολόγησης και δεν το κάνανε...

  10. #25
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54997/5496
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνηθως χωρίς να είμαι μισθωτός ασχολουμαι με τους λογαριασμους στο τελος του μηνα. πχ. 28-30
    Η wind απο την αρχη της συνδρομης μου εληγε καθε συμβολαιο στις 14 του μηνος.
    Μπορείς στο τέλος του μήνα να πληρώνεις τον λογαριασμό που εκδίδεται στα μέσα του (ίδιου) μήνα. Πληρώνεις δηλαδή μισό μήνα μετά την έκδοση και μισό μήνα πριν τη λήξη.

    Δέχομαι ότι έτσι προπληρώνεις το μισό πάγιο, αλλά έχει τόση σημασία; Εφόσον δεν σε βολεύει να πληρώνεις πιο κοντά στη λήξη, δεν βλέπω άλλη λύση.

    Ακόμη, μπορείς μέσω e-banking να καταχωρήσεις μεταχρονολογημένη εντολή πληρωμής. Στο τέλος του μήνα βλέπεις πότε λήγει ο λογαριασμός που βγήκε στα μέσα του μήνα και καταχωρείς πληρωμή με ημερομηνία εκτέλεσης την τελευταία εργάσιμη πριν την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέα γραμμη απο wind - αίτηση ακυρωσης
    Από anthip09 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-17, 20:48
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-17, 12:14
  3. Απίστευτη ταλαιπωρία από wind!
    Από tryf3 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-16, 14:53
  4. Μη αποστολή sms ειδοποίησης
    Από talos_2002 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-16, 13:21
  5. Αλλαγή παρόχου από Wind--->OTE
    Από George98 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-16, 22:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας