Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Σε λίγο θα σας παραθέσω το διάλογο που είχα με το τεχνικό τμήμα της NOVA (περιμένω ακόμη το email).

    Αποσπασματικά σας αναφέρω αυτά:

    Απόσπασμα 1.

    "Φυσικά, απλώς ζήτησα διευκρίνηση μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα με την τηλεφωνία.Από εμάς, έχουν γίνει όλοι απαραίτητοι έλεγχοι στα συστήματα μας καθώς και στα σημεία που μπορεί να ελεγχθεί η γραμμή. Ταυτόχρονα σαν πάροχος εφόσον βλέπουμε πρόβλημα καλωδιακό, σε σημείο ευθύνης του ΟΤΕ δηλώσαμε την βλάβη και το ελέγξαμε σε συνεργασία με τα απαραίτητα συνεργεία του ΟΤΕ. Έχει γίνει και αλλαγή του ζεύγους των καλωδίων από τον ΟΤΕ και τελικώς έχουμε επίσημη ενημέρωση από τον ΟΤΕ, ότι υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης του συγκεκριμένου ζητήματος, και δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο για την συγκεκριμένη γραμμή."

    Απόσπασμα 2.

    Αυτό που μπορούμε να σας
    μεταφέρουμε επίσημα, είναι ότι φυσικά και υπάρχει βλάβη στην γραμμή, που αφορά τα εξωτερικά καλώδια (πιθανόν παλαιότερα δεν υπήρχε εφόσον η υπηρεσία λειτουργούσε) , από πλευράς μας , σας πάροχος έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες επίλυσης , και η επίσημη ενημέρωση είναι ότι υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης.



    Απόσπασμα 3.


    ΕΓΩ: Αλέξανδροςάρα τη γραμμή μου ποιος τη χάλασε; εσείς ή ο ΟΤΕ;
    γιατί αν πάω σε άλλο πάροχο θα μου πει το ίδιο πράγμα...αρα;


    ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Σωστά. Εφόσον υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης, το καλώδιο της γραμμής είναι το ίδιο, οπότε θα αντιμετωπίζετε τα ίδια προβλήματα.


    Αν έχει χαλάσει το "καλώδιο" όπως μου λένε; τι λύση υπάρχει;







    - - - Updated - - -

    Αν ζητήσω νέα γραμμή (σα να μην έχω τηλεφωνο δηλάδη στο σπίτι)
    αυτό θα μπορούσε να διορθώσει το πρόβλημα;

  2. #2
    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περιοχή
    Κερατσινι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53568/5495
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Sercomm H300s
    SNR / Attn
    22(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kracken_74 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λίγο θα σας παραθέσω το διάλογο που είχα με το τεχνικό τμήμα της NOVA (περιμένω ακόμη το email).

    Αποσπασματικά σας αναφέρω αυτά:

    Απόσπασμα 1.

    "Φυσικά, απλώς ζήτησα διευκρίνηση μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα με την τηλεφωνία.Από εμάς, έχουν γίνει όλοι απαραίτητοι έλεγχοι στα συστήματα μας καθώς και στα σημεία που μπορεί να ελεγχθεί η γραμμή. Ταυτόχρονα σαν πάροχος εφόσον βλέπουμε πρόβλημα καλωδιακό, σε σημείο ευθύνης του ΟΤΕ δηλώσαμε την βλάβη και το ελέγξαμε σε συνεργασία με τα απαραίτητα συνεργεία του ΟΤΕ. Έχει γίνει και αλλαγή του ζεύγους των καλωδίων από τον ΟΤΕ και τελικώς έχουμε επίσημη ενημέρωση από τον ΟΤΕ, ότι υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης του συγκεκριμένου ζητήματος, και δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο για την συγκεκριμένη γραμμή."

    Απόσπασμα 2.

    Αυτό που μπορούμε να σας
    μεταφέρουμε επίσημα, είναι ότι φυσικά και υπάρχει βλάβη στην γραμμή, που αφορά τα εξωτερικά καλώδια (πιθανόν παλαιότερα δεν υπήρχε εφόσον η υπηρεσία λειτουργούσε) , από πλευράς μας , σας πάροχος έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες επίλυσης , και η επίσημη ενημέρωση είναι ότι υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης.



    Απόσπασμα 3.


    ΕΓΩ: Αλέξανδροςάρα τη γραμμή μου ποιος τη χάλασε; εσείς ή ο ΟΤΕ;
    γιατί αν πάω σε άλλο πάροχο θα μου πει το ίδιο πράγμα...αρα;


    ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Σωστά. Εφόσον υπάρχει τεχνική αδυναμία επίλυσης, το καλώδιο της γραμμής είναι το ίδιο, οπότε θα αντιμετωπίζετε τα ίδια προβλήματα.


    Αν έχει χαλάσει το "καλώδιο" όπως μου λένε; τι λύση υπάρχει;







    - - - Updated - - -

    Αν ζητήσω νέα γραμμή (σα να μην έχω τηλεφωνο δηλάδη στο σπίτι)
    αυτό θα μπορούσε να διορθώσει το πρόβλημα;
    Σε όλο το παραπάνω: Εαν ο ΟΤΕ κλήσει βλάβη με Τεχνική Αντικειμενική Αδυναμία συμαίνει ότι δεν υπάρχει καλύτερο ζέυγος (είτε κεντρικό είτε απερχόμενο) να δωσει στον τελικό χρήστη ώστε να λειτουργεί η υπηρεσία του σωστά. Σε αυτό το στάδιο που βρίσκεσαι σε όποιον πάροχο και αν πας δεν πρόκειτε να αλλάξει κάτι, εκτός εαν υπάρχουν πολλοί συνδρομητές που έχουν αντίστοιχα προβλήματα και αναγκαστεί ο ΟΤΕ να το γυρίσει σε καλωδιακή ώστε να κάνει εργασίες για εγκατάσταση νέου πολύζευγου που θα καλύπτει και κεντρικά και απερχόμενα.
    Όποιος στον κόσμο θε να'ρθεί και στην Αξά δεν πάει, το πέρασμα του απ'την ζωή χαμένο θε να πάει!

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 174
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-20, 05:11
  2. Κουφό Πρόβλημα - Τα φώτα σας
    Από adoniram στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-17, 10:13
  3. Πρόβλημα συγχρονισμου! Τα φώτα σας!!
    Από stayros123 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-17, 14:57
  4. Τα φώτα σας
    Από Nozomi στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-17, 12:34
  5. Τα φώτα σας fitness Tracker - Gps
    Από ManolisPiraeus στο φόρουμ Άλλες πλατφόρμες και συσκευές
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-16, 12:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας