Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 51
  1. #31
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ks1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... τα windows 10 είναι πολύ καλα και σταθερα.δεν βλεπω τον λογο για να μην αναβαθμιστεί το pc.
    γιαυτό σκότωσε τα XP,
    γιαυτό έβαλε ημερομηνία λήξης στα 7,
    γιαυτό μας έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό και το πιστόλι στον κρόταφο για upgrade.

    Του χρόνου τέτοια είδηση δεν θα είναι την πρωταπριλιά.

  2. #32
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    συγγνωμη θα πρεπει να κολλαμε σε ένα λειτουργικο 16 ετιας όπως τα xp και στα 7 που είναι 8 ετιας?οι τεχνολογιες εχουν αλλαξει και εχουν προχωρησει.

  3. #33
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ks1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγγνωμη θα πρεπει να κολλαμε σε ένα λειτουργικο 16 ετιας όπως τα xp και στα 7 που είναι 8 ετιας?οι τεχνολογιες εχουν αλλαξει και εχουν προχωρησει.
    Προχώρησαν με την όπισθεν όμως. Τέρμα η ιδιωτικότητα, σταθερότητα και ασφάλεια.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  4. #34
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    θα διαφωνήσω τα 7 και τα 10 είναι σταθεροτατα και ασφαλη.

  5. #35
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.628
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ks1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγγνωμη θα πρεπει να κολλαμε σε ένα λειτουργικο 16 ετιας όπως τα xp και στα 7 που είναι 8 ετιας?οι τεχνολογιες εχουν αλλαξει και εχουν προχωρησει.
    ποιες ειναι οι τεχνολογιες που εχουν αλλαξει στα w10 και προσφερουν οφελος για τον χρηστη ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #36
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ks1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα διαφωνήσω τα 7 και τα 10 είναι σταθεροτατα και ασφαλη.
    Tα 10 που σε κάποιες εκδόσεις συμπεριφέρονται σαν trojan, μόνο ασφαλή δεν είναι.
    Δεν εμπιστεύομαι λειτουργικό που εγκαθιστά προγράμματα πριν από μένα για μένα.
    Xωρίς να τα παίρνω είδηση και χωρίς να μπορώ να επέμβω. Ακριβώς ότι κάνει κι ένα trojan.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  7. #37
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιες ειναι οι τεχνολογιες που εχουν αλλαξει στα w10 και προσφερουν οφελος για τον χρηστη ;
    Καμία απολύτως, πάω σίγουρα οτι το ίδιο λένε και αυτοί που έχουν τα win 3 (όχι τα 3.11).
    Αν βάλεις δε τα windows 3 σε κάποιο σημερινό μηχάνημα απλά θα πηγαίνουν με warp speed, Με λίγα λόγια παράθυρα και τα win 3 παράθυρα και τα win 10

  8. #38
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    sdikr συνφωνεις μαζι μου?

  9. #39
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.628
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία απολύτως, πάω σίγουρα οτι το ίδιο λένε και αυτοί που έχουν τα win 3 (όχι τα 3.11).
    Αν βάλεις δε τα windows 3 σε κάποιο σημερινό μηχάνημα απλά θα πηγαίνουν με warp speed, Με λίγα λόγια παράθυρα και τα win 3 παράθυρα και τα win 10
    δεν τα εχω δοκιμασει ολα τα windows ,μερικα τα απεριψα απο την γνωριμια η δεν τα προλαβα γιατι δεν ειχα επαφη με pc τοτε . οπως τα Me , τα vista που διορθωθηκαν απο την κυκλοφορια των 7sp1 , τα windows 10 τα εβαλα λιγο σε καποιο virtual machine στην αρχη , μετα και σε ενα παλιοpc , αλλα δεν ειδα κατι που να φερνει νεωτερισμο στον χρηστη. αντιθετως παλι εψαχνα τις ρυθμισεις , και ειχα κρασαρισματα και μικροπροβληματα. διαβασα και για τις κατασκοπικες υπηρεσιες που προσφερουν , δεν χρειαστηκα κατι αλλο για να θεωρησω οτι γινομαι εγω το προιον και ο υπολογιστης μου το μεσο .

    εχω δουλεψει , nt , 2000 ,95 , 98, 98se , xp , 7 , και λιγο τα 8 τα οποια ειναι λιγο αμφισβητουενα . στα 7 αποφευγω καμποσες ενημερωσεις , και θεωρω οτι μια εγκατασταση sp1 αρκετη .

    ο υπολογιστης ειναι χρονια ανοιχτος και δοκιμαζω οτι μου φαινεται ενδιαφερον και διαφορετικο , πχ σε περιπου εναν χρονο εχω κατεβασει και εχω δοκιμασει τουλαχιστον τα μισα απο 500 προγραμματα η ενημερωσεις προγραμματων .
    τα κενα ασφαλειας , ειναι κενα ασφαλειας οταν τα εκμεταλευτουνε , και η ms με τα windows 10 εχει μετατρεψει τα κενα ασφαλειας σε τροπο λειτουργιας του λειτουργικου !
    ειναι δηλαδη οξυμωρο καποιος να ανησυχει για κενα ασφαλειας και να προχωραει ακολουθωντας την πολιτικη της ms πανω στην αγορα . ηδη εχει παραδωσει οτι θεωρει αναγκαιο προστασιας ακομη και αν οχι αμεσα , απο τα συμπεριφραζομενα .
    και οχι μονο της ms , της καθε εταιριας προσπαθει να εδραιωθει και να κρατηθει ως μονοπωλιο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  10. #40
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν τα εχω δοκιμασει ολα τα windows ,μερικα τα απεριψα απο την γνωριμια η δεν τα προλαβα γιατι δεν ειχα επαφη με pc τοτε . οπως τα Me , τα vista που διορθωθηκαν απο την κυκλοφορια των 7sp1 , τα windows 10 τα εβαλα λιγο σε καποιο virtual machine στην αρχη , μετα και σε ενα παλιοpc , αλλα δεν ειδα κατι που να φερνει νεωτερισμο στον χρηστη. αντιθετως παλι εψαχνα τις ρυθμισεις , και ειχα κρασαρισματα και μικροπροβληματα. διαβασα και για τις κατασκοπικες υπηρεσιες που προσφερουν , δεν χρειαστηκα κατι αλλο για να θεωρησω οτι γινομαι εγω το προιον και ο υπολογιστης μου το μεσο .

    εχω δουλεψει , nt , 2000 ,95 , 98, 98se , xp , 7 , και λιγο τα 8 τα οποια ειναι λιγο αμφισβητουενα . στα 7 αποφευγω καμποσες ενημερωσεις , και θεωρω οτι μια εγκατασταση sp1 αρκετη .

    ο υπολογιστης ειναι χρονια ανοιχτος και δοκιμαζω οτι μου φαινεται ενδιαφερον και διαφορετικο , πχ σε περιπου εναν χρονο εχω κατεβασει και εχω δοκιμασει τουλαχιστον τα μισα απο 500 προγραμματα η ενημερωσεις προγραμματων .
    τα κενα ασφαλειας , ειναι κενα ασφαλειας οταν τα εκμεταλευτουνε , και η ms με τα windows 10 εχει μετατρεψει τα κενα ασφαλειας σε τροπο λειτουργιας του λειτουργικου !
    ειναι δηλαδη οξυμωρο καποιος να ανησυχει για κενα ασφαλειας και να προχωραει ακολουθωντας την πολιτικη της ms πανω στην αγορα . ηδη εχει παραδωσει οτι θεωρει αναγκαιο προστασιας ακομη και αν οχι αμεσα , απο τα συμπεριφραζομενα .
    και οχι μονο της ms , της καθε εταιριας προσπαθει να εδραιωθει και να κρατηθει ως μονοπωλιο .


    Οπότε σύμφωνα με τα λεγόμενα σου, δεν ανησυχείς για κενά ασφαλείας, τότε μια χαρά είσαι και μετά windows 3.0

  11. #41
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.628
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν ειναι θεμα κενων ασφαλειας ειναι η συμβατοτητα .
    τα win3 (που δεν τα ξερω ) φανταζομαι δεν θα ησαν ολοκληρωμενα (goto: 640k ram would be enough for everyone ) αφου και μεχρι τα xp ειχαν περιορισμους σε διευθετηση μεγεθων της ταξεως των terrabyte . και δεν νομιζω να ειναι θεμα των 32bit γιατι τα λινουξακια δεν ειχαν σοβαρα προβληματα με αυτα τα μεγεθη .

    τα windows γενικα προκαλουν περιορισμους στην χρηση του hardware και κατα την γνωμη μου ειναι πιο αργα απο τα linuxοειδη (σε δικτυα , ειναι νομιζω δεδομενο οτι ειναι πιο γρηγορα τα linux ) , αλλα εχουν το προσον της αναπτυξης των γραφικων που οσο να ειναι η μορφη απεικονησης των δυνατοτητων των υπολογιστων , οποτε μετραει , ειναι και τα games μεσα σε αυτο το συνολο ...
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #42
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Με κοψοχολιάσατε, μου ανέβηκε η πίεση μόλις το διάβασα!
    Χαχαχαχαχα Πρωταπριλιά όμως! και του χρόνου, καλό!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχώρησαν με την όπισθεν όμως. Τέρμα η ιδιωτικότητα, σταθερότητα και ασφάλεια.
    Έτσι! Πές τα!

  13. #43
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα 10 που σε κάποιες εκδόσεις συμπεριφέρονται σαν trojan, μόνο ασφαλή δεν είναι.
    Δεν εμπιστεύομαι λειτουργικό που εγκαθιστά προγράμματα πριν από μένα για μένα.
    Xωρίς να τα παίρνω είδηση και χωρίς να μπορώ να επέμβω. Ακριβώς ότι κάνει κι ένα trojan.
    +1 άσε που έχει και το p2p ενεργοποιημένο ως default.
    Ελπίζω να το πήρε καλά το μάθημα της η m$ και να μην ξανα κάνει τέτοια σε άλλη έκδοση των windows

  14. #44
    Εγγραφή
    30-03-2008
    Περιοχή
    Munich
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    100Mbps / 6Mbps
    ISP
    Kabel Deutschland
    Router
    Hitron CVE-30360
    Χαχαχα. Καλή πρωταπριλιά!

    Καρδιακούς θα μας κάνετε. Την επόμενη φορά μαζί με την 25η Μαρτίου

  15. #45
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία απολύτως, πάω σίγουρα οτι το ίδιο λένε και αυτοί που έχουν τα win 3 (όχι τα 3.11). ...
    ο συνάδελφος συγκρίνει τα 10 με τα XP ή τα 7 και όχι με 95 και 2000 κλπ.
    Εχω 3.0 και 3.11 WfW αλλά έχουν πετσικάρει οι 5.25" δισκέττες (των win ή των εφαρμογών, δεν θυμάμαι) και δεν διαβάζονται.
    Επίσης διαφωνώ κάθετα οριζόντια και διαγώνια ότι τα 10 δεν έχουν φέρει κάτι καινούργιο, έχουν την Κορτάνα. Οι power users την έχουν εκπαιδεύσει να τους μιλάει ναζιάρικα και κάπως αλλιώς.


    ... Αν βάλεις δε τα windows 3 σε κάποιο σημερινό μηχάνημα απλά θα πηγαίνουν με warp speed, Με λίγα λόγια παράθυρα και τα win 3 παράθυρα και τα win 10
    ξέχασες και τα παράθυρα της Digital Research και το ΙΒΜ OS/2.
    Δεν φτάνει να πηγαίνουν με warp speed, πρέπει και να συνδέονται με περοφερεικά, internet, να εκμεταλλεύονται το h/w κλπ.

    Τα παράθυρα XP και τα 7 έχουν καθιερωθεί και λειτουργούν και έχουν κερδίσει την εκτίμηση των χρηστών. Τα 10 όχι.
    Ποιός δαφωνεί με το παραπάνω?

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-17, 20:14
  2. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-17, 23:10
  3. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-16, 12:50
  4. Παράταση της δωρεάν αναβάθμισης των Windows 10
    Από Mirmidon στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-16, 05:10
  5. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-16, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας