Σελ. 31 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 112126293031
Εμφάνιση 451-455 από 455
  1. #451
    Εγγραφή
    08-07-2003
    Μηνύματα
    3.272
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟTΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από contime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαφως και ισχυει αυτο που λες. Με τη μονη διαφορα οτι η βιβοντι κανει αυτη την παγαποντια και μεσα στην Αθηνα...Η φορθνετ τουλαχιστον εβγαλε και μια ανακοινωση για την Τερψιθεα νομιζω που ελεγε οτι ηταν λαθος η προβλεψη της για την ετοιμοτητα του κεντρου.
    Για την Θεσσαλονίκη έβγαλε;
    Έχω παραδείγματα από γνωστούς που κάνανε αίτηση Tellas και περιμένανε 4μηνο και βάλε.
    Στο τηλέφωνο ούτε λόγως πότε στείλανε την αίτηση.
    Κακώς η Vivodi, αλλά τα περί εικονικής ισχύουν σε όλες.
    Αν ήσουν από τους άτυχους πέρσυ της προσφοράς του Ιουνίου που τους εγκλώβισε η FORTHnet και δεν δεχότανε ούτε αλλαγή πακέτου, ούτε τίποτα άλλο να δω τι θα έλεγες.
    Γενικώς κανόνας, εξυπηρέτιση καλή έχει μόνο ο ΟΤΕ, σχέση τιμής και ποιότητας στο internet έχουν οι εναλλακτικοί.

  2. #452
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BoGe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ίδια κακώς έχουν κάνει και η FORTHNet και η Tellas (ειδικά Αθήνα).
    Συγκεκριμένα η FORTHnet άρχισε να παίρνει αιτήσεις στην Θεσσαλονίκη, και στον ΟΤΕ τις έστειλε μετά από 1.5 μήνα, αν σου λέει αυτό κάτι.
    Απλά στη Forthnet και στην Tellas τα Α/Κ όπου έγινε αυτό είναι συγκεκριμένα, ενώ στη Vivodi ισχύει το ανάποδο: αυτό είναι ο κανόνας και υπάρχουν λίγα Α/Κ όπου εξακολουθεί να δίνει γραμμές.

  3. #453
    Εγγραφή
    28-07-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    11232/1021
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Thomson ST780
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 26,0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από contime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως εννοεις αυξηση...
    Κοίτα για εμένα που πληρώνω 33,80 ευρά είναι μείωση,αλλά για τα παιδιά που έχουν προπληρωμένο κύβο σαφώς κ δεν τους συμφέρει!

    Αν όμως δω την μείωση(για εμένα πάντα)αλλά παραμείνω στην ίδια ταχύτητα-που το απεύχομαι- τότε είναι δώρον άδωρον πιστεύω!

    Επειδή το έψαξα λίγο βρήκα την προσφορά της 4νετ για το 2play αρκετά δελεαστική.Βάση τηλεφώνου δύναμαι να ενταχθώ στο ιδιόκτητό της αλλά δεν γνωρίζω την κατάσταση του dslam της Ερμού(Θεσ/νίκη)?Είμαι άσχετος γιαυτό κ ρωτάω.Έχω ακούσει αρκετά προβλήματα!

    Τελικά έψαξα στο νήμα της 4νέτ κ έχει ειδικό νήμα για τα της Θεσ/νίκης οπότε σόρρυ για την άκυρη τοποθέτηση της ερώτησης παραπάνω!Ναι το ορκίζομαι θα ψάξω καλύτερα την επόμενη φορά!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sosna : 18-06-07 στις 13:47.
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος

  4. #454
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BoGe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την Θεσσαλονίκη έβγαλε;
    Έχω παραδείγματα από γνωστούς που κάνανε αίτηση Tellas και περιμένανε 4μηνο και βάλε.
    Στο τηλέφωνο ούτε λόγως πότε στείλανε την αίτηση.
    Κακώς η Vivodi, αλλά τα περί εικονικής ισχύουν σε όλες.
    Αν ήσουν από τους άτυχους πέρσυ της προσφοράς του Ιουνίου που τους εγκλώβισε η FORTHnet και δεν δεχότανε ούτε αλλαγή πακέτου, ούτε τίποτα άλλο να δω τι θα έλεγες.
    Γενικώς κανόνας, εξυπηρέτιση καλή έχει μόνο ο ΟΤΕ, σχέση τιμής και ποιότητας στο internet έχουν οι εναλλακτικοί.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά στη Forthnet και στην Tellas τα Α/Κ όπου έγινε αυτό είναι συγκεκριμένα, ενώ στη Vivodi ισχύει το ανάποδο: αυτό είναι ο κανόνας και υπάρχουν λίγα Α/Κ όπου εξακολουθεί να δίνει γραμμές.
    Με προλαβε ο lewton
    Σε ολες συμβαινουν αυτα αλλα στη βιβοντι σε μεγαλυτερο βαθμο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sosna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα για εμένα που πληρώνω 33,80 ευρά είναι μείωση,αλλά για τα παιδιά που έχουν προπληρωμένο κύβο σαφώς κ δεν τους συμφέρει!

    Αν όμως δω την μείωση(για εμένα πάντα)αλλά παραμείνω στην ίδια ταχύτητα-που το απεύχομαι- τότε είναι δώρον άδωρον πιστεύω!

    Επειδή το έψαξα λίγο βρήκα την προσφορά της 4νετ για το 2play αρκετά δελεαστική.Βάση τηλεφώνου δύναμαι να ενταχθώ στο ιδιόκτητό της αλλά δεν γνωρίζω την κατάσταση του dslam της Ερμού(Θεσ/νίκη)?Είμαι άσχετος γιαυτό κ ρωτάω.Έχω ακούσει αρκετά προβλήματα!
    Ενταξει τοτε!
    Παντως για τη φορθνετ ψαχτο λιγο, γιατι οπως βλεπεις παιζονται πολλα με την εικονικη καλυψη...
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  5. #455
    Εγγραφή
    26-01-2004
    Περιοχή
    UNDERGROUND
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Wind
    τι θα γινει με μας που έχουμε 2048/512
    θα εξακολουθούμε να πληρώνουμε εβδομηντάρια;
    λόγω του ποσού είπα να μετακομίσω προς τελλάς
    αλλά πήρα....
    τεσπα
    ευτυχώς δεν έκοψα τη βιβο
    αλλά βρε γμτ είναι πολλά τα 70+

Σελ. 31 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 112126293031

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέος τιμοκατάλογος ΟΤΕ για χρεώσεις κλήσεων(24/7/2007)
    Από No-Name στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-07, 18:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας