Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Στις 17.03.2017 δέχθηκα κλήση απο εταιρεία συνεργάτη της Wind για να μου πουλήσουν μια υπηρεσία. Η εταιρεία συστήθηκε ως Wind, και όχι ως εξωτερικός συνεργάτης τους. Δεδομένου ότι εκείνη την ώρα βρισκόμουν στην αίθουσα αναμονής στο Ελ. Βενιζέλος, λίγη ώρα πριν την απογειωση, ενημέρωσα τον υπάλληλο να με καλέσει λίγο αργότερα.
    Οπως και έγινε, ο υπάλληλος με κάλεσε τη συμφωνηθέντα ώρα. Ο υπαλληλος με ενημέρωσε ότι θα σταλεί κούριερ η οποία και θα παραλάβει τα έγγραφα. Με ενημέρωσε ότι απαιτείται φωτοτυπία της ταυτότητάς μου, καθώς και λογαριασμό ΔΕΚΟ. Ενημέρωσα ότι δεν είχα νοικιάσει ακόμα το χώρο, και συνεπώς δεν υπήρχε λογαριασμός ΔΕΚΟ στο όνομά μου. Τους επισύναψα τον τελευταίο διαθέσιμο λογαριασμό, του προηγούμενου κατόχου, πριν διακοπεί η παροχής με τη ΔΕΗ.
    Λίγες μέρες αργότερα, και ενώ είχα ενημερώσει την εταιρεία ότι η κούριερ πρέπει να έρθει στην οδό Μιαούλη 79, και όχι στην οδό Γρυπάρη 147, η κούριερ πήγε σε λάθος διεύθυνση. Αποτέλεσμα, η μισή μέρα χαμμένη.

    Στις 23.03.2017 και ώρα 14:14 έλαβα το παρακάτω sms απο την εταιρεία:
    "Η ΑΙΤΗΣΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ/ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΗ WIND ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ"

    Στις 26.03.2017 και ώρα 19:04 έλαβα το παρακάτω sms απο την εταιρεία:
    "Στις 28/03/2017 ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ & ΑΝΑΓΡΑΨΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ"

    28.03.2017 μέχρι και τις 17:00 δεν είχε έρθει κανείς. Υστερα απο επικοιωνία με την εταιρεία, και δεδομένου ενός τεχνικού προβλημάτος με την ηλεκτροδότηση, ενημερώθηκε η εταιρεία να "παγώσει" η διαδικασία.

    Προχθές, 04.04.2017, ύστερα απο επικοινωνία με την εταιρεία, τους ενημέρωσα για το τεχνικό πρόβλημα που έχει προκύψει και ότι ενδέχεται να ακυρωθεί η αίτηση. Η απάντηση της υπαλλήλου ήταν αποστοματική "δεν χρειάζεστε ηλεκτρικό". Δυστυχώς όμως, χρειάζομαι internet και όχι τηλέφωνο.
    Λίγο αργότερα, απευθύνθηκα στο κατάστημα Wind της Καλλιθέας με σκοπό την ακύρωση της διαδικασίας. Λόγω του τεχνικού προβλήματος, δεν σκοπεύω να νοικιάσω το χώρο, και ως εκ τουτου, θα πρέπει να ακυρωθεί η διαδικασία. Ως δια μαγείας, στο κατάστημα δεν μπορούσαν να βρουν την αίτησή μου, ούτε μέσω του ΑΦΜ, ούτε μέσω του ΑΔΤ μου. Η υπάλληλος, πολύ εξυπηρετική, μου πρότεινε να επικοινωνησω με το 13800. Δεδομένου ότι δεν έχω ακόμη γραμμή, και το καρτοκινητό μου δεν ανήκει στο δίκτου της Wind, δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία. Με παρέπεψαν στο 6935601260, το οποίο δεν δεχόταν κλήσεις από άλλο δίκτυο, παρά μόνο από εξωτερικό.

    Χθες, 05.04.2017 και ώρα 13:10 δέχθηκα κλήση από το 13800. Ενημέρωσα για την κατάσταση, και ότι πρόκειται να διακόψω την αίτηση λόγω ανωτέρας βίας. Η κοπέλα με καθησύχασε ότι θα λυθεί το θέμα άμεσα. Ως δια μαγείας, 3΄αργότερα, στις 13:13 έλαβα sms από την εταιερεία:

    "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΣ ΣΑΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο 2114092453. ΒΕΒΑΙΟΘΕΙΤΕ ΟΤΙ Ο DSL ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ. ΑΠΛΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ, ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ROUTER, ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ ΣΤΟ WIND.GR/HOME/HELP"

    Απευθύνηθηκα άμεσα στο κατάστημα Wind της περιοχής και ενημέρωσα για το θέμα. Η κοπελα πρόθυμη να εξυπηρετήσει. Ο συνάδελφός της, το ακριβές αντίθετο. Δήλωσε ότι "σε νέεες συνδέσεις, δεν γίνονται ακυρώσεις"

    Σήμερα, παρατήρησα ότι στο συμβόλαιο υπάρχει ΨΕΥΔΗ ημερομηνία, την 18.03.2017. Ημέρα που βρισκόμουν στη Ρόδο. Επίσης, υπάρχει δελτίο αποστολής 18.03.2017 από την εταιρεία - συνεργάτη της Wind, με ημερομηνία 18.03.2017.
    Επιπρόσθετα, ουδέποτε ενημερώθηκα για το χρονικό περιθώριο των 14 ημερων, ούτε μου παραχωρήθηκε κάποιο εντυπο υπαναχώρησης όπως οφειλαν. Αυτό δεν έγινε ούτε κατά τη διάρκεια της τηλεφωνικής συνομιλίας, ούτε με την υπογραφή στην εταιρεία κούριερ, ούτε στις δύο επισκέψεις μου στο κατάστημα Wind Καλλιθέας.

    Δεδομένου της ψευδής ημερομινίας στο συμβόλαιο, το οποίο καθυστερημένα παρατήρησα (λίγο αδύνατο να υπογράψω στις 18.03.207 δεδομένου ότι βρισκόμουν σε ταξίδι στη Ρόδο, πράγμα το οποίο ευκολα αποδεικνύεται) και δεδομένου της πονηρης πρακτικής των υπαλλήλων της εταιρείας, καθώς επίσης, λόγω ανωτέρας βίας δεν πρόκειται να νοικιάσω το χώρο (πράγμα το οποίο επίσης αποδεικνύεται), θα ηθελα να καταγγείλω τη σύμβαση καθώς και τις πρακτικές "μπακάλικου" της εταιρείας Wind.

  2. #2
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μια κοινοποίηση της περίπτωσης στην ΕΕΤΤ και άσε την wind να χρεώνεται τις βλακειες που κάνουν οι εξωτερικοί συνεργάτες της.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  3. #3
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Στον χώρο σου ήρθε τεχνικός να κάνει μικτονόμηση της γραμμής?? Απ'ότι καταλαβαίνω επρόκειτο για νέα γραμμή. Πως γίνεται να έχουν ενεργοποιήσει την υπηρεσία?? Κλασικό μπακάλικο Wind...

  4. #4
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Τους δήλωσα τηλεφωνικώς ότι υπαρχει τεχνικο πρόβλημα με την ηλεκτροδοτηση και δεν θα νοικιασω το χωρο
    Μου απαντησαν "οκ, θα το τακτοποιησουμε". Ως δια μαγειας, μετα απο δυο λεπτα "ενεργοποιηθηκε"
    Ουδεποτε ειχα προσωπικη επαφη με τεχνικο
    Ουδεποτε με ξανακαλεσαν με την "ενεργοποιηση"

    - - - Updated - - -

    Συν οτι ειναι ψευδη η ημερομηνια του συμβολαιου (βρισκομουν στη Ροδο τοτε, πραγμα το οποιο αποδεικνυεται)

  5. #5
    Εγγραφή
    30-04-2005
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999/4998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    SNR / Attn
    24,7(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    βίτσα που θέλουν ρε π***η μου .... όλοι αυτοί οι outsourcers της Wind λένε ότι μπαρούφα μπορούν να φαντασυοτούν φτάνει να πουλήσουν και ειναι ανοργάνωτοι όσο δε πάει.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 583
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-17, 11:23
  2. Καταγγελία προς WIND
    Από drE στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 16:41
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-16, 12:32
  4. Καταγγελία σύμβασης
    Από elessargr στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-16, 12:45
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-16, 23:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας