Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    09-04-2017
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

    Είμαι κάτοχος 35άρας σύνδεσης VDSL CYTA HELLAS όπου έιμαι πολύ ευχαριστημένος , στο DOWNLOAD γιατί πιάνω μέχρι 29 MB/S αλλά στο UPLOAD έχω πρόβλημα σταθερότητας της γραμμής . Τι εννοώ; Παρόλο που το TESTSPEED "OKIA" μου γράφει ότι έχω ταχύτητα UPLOAD 2,6 ΜΒ/s όταν streamaro σε OBS για Twitch η Youtube η ταχύτητα που ανεβάζει παίζει από 600Kb/s μέχρι 1,2 mb/s παρόλο που του δίνω μέχρι 1,8 mb/s και ανά κατεβαίνει συνέχεια με αποτέλεσμα να έχω drop frames και να κοκκινίζει η συχνότητα μετάδοσης . Προσπάθησα και έκανα upload στο youtube ένα video και παρακολούθησα πόσο mb/s δίνει αλλά κάνει τα ίδια ανέβαζε σε συχνότητα 1,1 mb/s έπεσε στα 600kb/s ανέβηκε στα 800 kb/s μετά στα 1,8 kb/s και μετά πάλι κάτω . Το δοκίμασα και στο testmy ip που έχει τέστ για upload δεν ξεπέρασε ποτέ το 1,2 mb/s ανέβασμα αλλά μου έδειχνε ότι το upload ότι παίζει σαν καρδιογράφημα ... Δοκίμασα όλα τα τέστ speed , άλλα μου έδειχναν ότι και το ΟΚΙΑ άλλα ότι το testmy ip ... Άλλαξα καλώδια , Κατέβασα Drivers για το ethernet port τα πάντα . Τίποτα !!! Κάλεσα την CYTA μου είπαν ότι βλέπουν μια χαρά την γραμμή μου στο router , το OBS δεν ξέρουν το πρόγραμμα και άπλα τους φαίνεται παράξενο να έχω κανονικό download και το upload όχι . Τελικά μου άλλαξαν μάλλον profile αλλά εξακολουθεί να κάνει το ίδιο . Δεν ξέρω τι να κάνω . Το καλώδιο απο το κουτί που βρίσκεται απο έξω έρχεται κατευθείαν μέσα στο σπίτι και πάει κατευθείαν στο router και με ethernet στο PC ."Το σπίτι είναι παλιό και δεν έχει εσωτερικές γραμμές ", το κουτί του ΟΤΕ απέχει μόλις 10 μέτρα απο το σπίτι μου . Παρακαλώ βοηθήστε με αν μπορείτε ;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  44 
Μέγεθος:  37,6 KB 
ID: 182204




    ι5-6600κ 4,2 GHZ
    ASUS Z170-PD3
    16GHZ RAM 2400
    ASUS AMD R390 OC

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλή σου μέρα και Χρόνια Πολλά! Πράγματι από τα στατιστικά που μας επισυνάπτεις η γραμμή φαίνεται εντάξει, ειδικά όσον αφορά το Upstream. Μπορείς να μας αποστείλεις μέσω προσωπικού μηνύματος κάποιο σου στοιχείο για να το ελέγξουμε?

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με in ear ακουστικα Cooler master
    Από frixos στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-17, 11:23
  2. Προβλημα με δίσκους σε κουτί Icy Box.
    Από Theodore41 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-17, 18:32
  3. Τονερ και προβλημα με SAMSUNG laser πολυμηχανημα
    Από cflour στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 18:15
  4. Προβλημα με τα updates στον Windows Defender
    Από athletic στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 00:06
  5. Προβλημα με DVR κάμερες (χάνει TCP/IP)
    Από Verde στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-17, 12:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας