Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Stuttgart (48.79N/9.19E)
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    1/0,05 Gbps
    ISP
    Vodafone Cable BW
    Router
    Vodafone Station
    Χαιρεται,

    Ενδιαφερομαι για την αγορα ενος FRITZ!Box Fon WLAN 7170 κυριως λογω traffic shaping. Σε γενικες γραμμες διαβαζω καλα λογια ομως μερικοι σε γερμανοφωνα boards αναφερουν πως το ενσωματωμενο modem του δεν ειναι και τοσο καλο για ADSL2+. Αυτη τη στιγμη βρησκομαι ακομα Γερμανια, συντομα ομως προβλεπεται να μετακομησω στη Κατερινη οπου αρχικα μαλλον θα βαλω OTE/otenet η OTE/forthnet στα 2048/256 με στοχο να παω υστερα forthnet 2play 10/0.5 Mbit. Ενδεχεται να υπαρξει καποιο προβλημα ωστε να μη μου προτεινετε την αγορα του απο εδω ?

    Σας ευχαριστω θερμα για το χρονο και το ενδιαφερον.
    Χρηστος

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    το μόνο που θα πρέπει να προσέξεις είναι οτι το 2play είναι Pstn (εκτός αν βάλεις shared)
    Ακόμα το traffic shapping είναι μονο για την τηλεφωνία του fritz (αν συγκρίνω με το 7050)

  3. #3
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Stuttgart (48.79N/9.19E)
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    1/0,05 Gbps
    ISP
    Vodafone Cable BW
    Router
    Vodafone Station
    Καταρχας ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση

    Οκ, ISDN δε χρειαζομαι ουτως η αλλως.
    Για το traffic shaping εισαι σιγουρος οτι δεν ισχυει γενικα για το up/downstream ? Η σελιδα τους μου δεινει μια διαφορετικη αισθηση. Λεω μπας και γλυτωσουμε απ το cfos.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deepbluesky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχας ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση

    Οκ, ISDN δε χρειαζομαι ουτως η αλλως.
    Για το traffic shaping εισαι σιγουρος οτι δεν ισχυει γενικα για το up/downstream ? Η σελιδα τους μου δεινει μια διαφορετικη αισθηση. Λεω μπας και γλυτωσουμε απ το cfos.

    Αυτό που λέει είναι πρόγραμμα (στα γερμανικά απο όσο γνωρίζω αλλά μάλλον δεν έχεις πρόβλημα με αυτό) οπότε βγάζεις το cfos και βάζεις εκείνο

  5. #5
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Stuttgart (48.79N/9.19E)
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    1/0,05 Gbps
    ISP
    Vodafone Cable BW
    Router
    Vodafone Station
    Κατι βρηκα σε αλλο φορουμ και προκειται για επιλογη απ τις ρυθμισεις του router την οποια μπορει να την (απ)ενεργοποιησει κανεις. Τωρα αν δουλευει το cfos καλυτερα η το ενσωματωμενο θα δειξει. Βασικα με ενδιαφερει να μην παρω το ρουτερακι και δεν θα δουλευει σωστα η δεν θα μου δεινει τις ταχυτητες τις οποιες θα ειχα με καποιο αλλο. Επειτα χρειαζομαι και καποια δυνατοτητα μετρησης της συνδεσης (noise margin, attenuation κλπ) σε περιπτωση προβληματων να ξερουμε τι μας γινεται.

  6. #6
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    757
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    AVM 7490
    SNR / Attn
    30(dB) / 4,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deepbluesky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχας ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση

    Οκ, ISDN δε χρειαζομαι ουτως η αλλως.
    Για το traffic shaping εισαι σιγουρος οτι δεν ισχυει γενικα για το up/downstream ? Η σελιδα τους μου δεινει μια διαφορετικη αισθηση. Λεω μπας και γλυτωσουμε απ το cfos.
    Έχε υπ'οψην πώς αφού δεν θές ISDN και πάς για "απλή γραμμή" Θέλεις Annex A προιον. Αυτό σημαίνει πώς δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το 7170 αλλά θα πρέπει να πάρεις το 7140.

  7. #7
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    757
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    AVM 7490
    SNR / Attn
    30(dB) / 4,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λέει είναι πρόγραμμα (στα γερμανικά απο όσο γνωρίζω αλλά μάλλον δεν έχεις πρόβλημα με αυτό) οπότε βγάζεις το cfos και βάζεις εκείνο
    Παρεπιπτόντος, το traffif schapping δεν είναι πρόγραμμα, αλλα η δυνατότητα του modem να μπορεί να κάνει download/upload ταυτόχρονα χωρίς να αλληλοεπιρεάζονται.

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemessis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρεπιπτόντος, το traffif schapping δεν είναι πρόγραμμα, αλλα η δυνατότητα του modem να μπορεί να κάνει download/upload ταυτόχρονα χωρίς να αλληλοεπιρεάζονται.
    Ναι το γνώριζω, απλά απο όσο έχω δει τα αλλά fritz το traffic shapping είναι μόνο για να δουλεύει σωστά η τηλεφωνία, δεν σου δίνει δηλαδή δυνατότητα ρυθμίσης

  9. #9
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    757
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    AVM 7490
    SNR / Attn
    30(dB) / 4,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το γνώριζω, απλά απο όσο έχω δει τα αλλά fritz το traffic shapping είναι μόνο για να δουλεύει σωστά η τηλεφωνία, δεν σου δίνει δηλαδή δυνατότητα ρυθμίσης
    Σωστό πώς δεν σου δίνει δυνατότητα ρύθμισεις (απλά μπορείς χειροκίνητα να ορίσεις down/upload τις σύνδεσεις.) Υποτίθεται όμως πώς σε βοηθάει και στο γενικότερο upload/download. Προσωπικά δεν έχω δεί κάτι τέτοιο.....αλλά σίγουρα θα επιρεάζει VoIP.

  10. #10
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Stuttgart (48.79N/9.19E)
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    1/0,05 Gbps
    ISP
    Vodafone Cable BW
    Router
    Vodafone Station
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemessis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχε υπ'οψην πώς αφού δεν θές ISDN και πάς για "απλή γραμμή" Θέλεις Annex A προιον. Αυτό σημαίνει πώς δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το 7170 αλλά θα πρέπει να πάρεις το 7140.
    Ωπα, δεν ηξερα οτι η Ελλαδα δουλευει σε Annex A. Σ' ευχαριστω πολυ για την παρατηρηση. Πλεον δεν ειμαι και τοσο σιγουρος αν θα ταν σωστη η επιλογη μου αφου ειχα στραφει στο 7170 και οχι στο 7140.

    Τι modem/router χρειαζομαι λοιπον ?
    Δεν εχω και τις τρομερες απαιτησεις. Προς στιγμης 2 desktop PC ενσυρματα και ενα PDA ασυρματα. Μελλοντικα ενα notebook και ενα Dreambox. Τα Gigabit-LAN και 802.11n δεν θα τα πολυχρειαστω ακομα οποτε επιλεγουμε κατι στα 10/100 και αν χρειαστει αργοτερα συνδεω ενα Gigabit switch. Επειδη που και που μαζευω κανα ντοκυμαντερ, προγραμματακι η μουσικη καλα θα ταν να μη φρακαρει αν βαλω μουλαρι και μ-τορρεντ μαζι να δουλευουν. Ειχα για δοκιμη πριν μερικα χρονακια ενα SMC Barricade και χρειαζοταν που και που κανα reset αλλα ελπιζω αυτα να ναι πια παρελθον. Καμια αξιποιστη μετρηση της συνδεσης δεν θα με χαλουσε επισης αφου ακουω για πολυ μπουκωμα των γραμμων περα. Τελος η εμβελεια του WLAN αν φτανει ως τα 50μ εντος διαμερισματος με ικανοποιει. Αυτα τα χαρακτηρηστικα μου φαινεται ολα τα επωνυμα πια τα καλυπτουν. Δηλαδη με λιγα λογια καλο ADSL(2+) modem, σταθερη λειτουργια, συγιρισμενο interface και να μην λειπει τιποτα σημαντικο.

    Γιατι ειχα το FRITZ!Box WLAN 7170 στο ματι ?
    Διοτι φημιζεται για τις καλες Voip λειτουργιες του με κοινα DECT τηλεφωνα, τη σταθεροτητα (σε καλες συνδεσεις) και την ευκολη ρυθμιση. Επειτα ενθουσιαστηκα με τις δυνατοτητες του να κραταει βαση δεδομενων ολων των εισερχομενων/εξερχομενων τηλεφωνηματων και αυτων που δεν περασαν οσο ελειπε κανεις. Μπορεις να ελεγξεις λοιπον ποιος δε σ' εβρησκε σπιτι η αν ο λογαριασμος ειναι αδικαιολογητα φουσκωμενος. Αυτα ομως ειναι εξτρα τα οποια τα εχω σε δευτερευουσα προταιρεοτητα και θα μπορουσα να ζησω χωρις.

    Μπορειτε να μου προτεινετε κανενα εναλλακτικο καλο modem/router γι' αυτα που ζηταω πιο πανω η καταληγω αναγκαστηκα στο 7140 ?


    Απ' οτι διαβασα η Γερμανια δουλευει κυριως σε Annex B. Σημαινει αυτο οτι δεν θα δουλευει κανενα modem/router απο δω στις ελληνικες ADSL@PSTN ? Δουλευω εδω και 2 χρονια χωρις το παραμικρο προβλημα με ενα modem (οχι router) Zyxel Prestige 660M-67 (αναφερεται ως Arcor Speed Modem 50Z) σε ADSL@PSTN συνδεση. Εδω τα χαρακτηρηστικα του:

    ADSL Compliant
    • RADSL (ANSI T1.413 Issue 2)
    G.dmt ADSL over POTS (G.992.1 Annex A)
    • G.dmt ADSL over ISDN (G.992.1 Annex B and U-R2)
    • G.lite (G.992.2)
    • G.hs (G.994.1)
    • Auto-negotiating rate adaptation
    • ADSL2 G.dmt.bis (G.992.3)*
    • ADSL2 G.lite.bis (G.992.4)*
    • ADSL2+ (G.992.5)*
    • Reach Extended ADSL (RE ADSL)*

    Αρα θα δουλεψει αυτο, συμφωνοι ?


    Σας ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον. Συγγνωμη για την καθυστερηση αλλα ειδοποιηση δεν ελαβα οτι γραφτηκαν απαντησεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος deepbluesky : 31-05-07 στις 11:40.

  11. #11
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    757
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    AVM 7490
    SNR / Attn
    30(dB) / 4,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deepbluesky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωπα, δεν ηξερα οτι η Ελλαδα δουλευει σε Annex A. Σ' ευχαριστω πολυ για την παρατηρηση. Πλεον δεν ειμαι και τοσο σιγουρος αν θα ταν σωστη η επιλογη μου αφου ειχα στραφει στο 7170 και οχι στο 7140.

    Τι modem/router χρειαζομαι λοιπον ?
    Δεν εχω και τις τρομερες απαιτησεις. Προς στιγμης 2 desktop PC ενσυρματα και ενα PDA ασυρματα. Μελλοντικα ενα notebook και ενα Dreambox. Τα Gigabit-LAN και 802.11n δεν θα τα πολυχρειαστω ακομα οποτε επιλεγουμε κατι στα 10/100 και αν χρειαστει αργοτερα συνδεω ενα Gigabit switch. Επειδη που και που μαζευω κανα ντοκυμαντερ, προγραμματακι η μουσικη καλα θα ταν να μη φρακαρει αν βαλω μουλαρι και μ-τορρεντ μαζι να δουλευουν. Ειχα για δοκιμη πριν μερικα χρονακια ενα SMC Barricade και χρειαζοταν που και που κανα reset αλλα ελπιζω αυτα να ναι πια παρελθον. Καμια αξιποιστη μετρηση της συνδεσης δεν θα με χαλουσε επισης αφου ακουω για πολυ μπουκωμα των γραμμων περα. Τελος η εμβελεια του WLAN αν φτανει ως τα 50μ εντος διαμερισματος με ικανοποιει. Αυτα τα χαρακτηρηστικα μου φαινεται ολα τα επωνυμα πια τα καλυπτουν. Δηλαδη με λιγα λογια καλο ADSL(2+) modem, σταθερη λειτουργια, συγιρισμενο interface και να μην λειπει τιποτα σημαντικο.

    Γιατι ειχα το FRITZ!Box WLAN 7170 στο ματι ?
    Διοτι φημιζεται για τις καλες Voip λειτουργιες του με κοινα DECT τηλεφωνα, τη σταθεροτητα (σε καλες συνδεσεις) και την ευκολη ρυθμιση. Επειτα ενθουσιαστηκα με τις δυνατοτητες του να κραταει βαση δεδομενων ολων των εισερχομενων/εξερχομενων τηλεφωνηματων και αυτων που δεν περασαν οσο ελειπε κανεις. Μπορεις να ελεγξεις λοιπον ποιος δε σ' εβρησκε σπιτι η αν ο λογαριασμος ειναι αδικαιολογητα φουσκωμενος. Αυτα ομως ειναι εξτρα τα οποια τα εχω σε δευτερευουσα προταιρεοτητα και θα μπορουσα να ζησω χωρις.

    Μπορειτε να μου προτεινετε κανενα εναλλακτικο καλο modem/router γι' αυτα που ζηταω πιο πανω η καταληγω αναγκαστηκα στο 7140 ?


    Απ' οτι διαβασα η Γερμανια δουλευει κυριως σε Annex B. Σημαινει αυτο οτι δεν θα δουλευει κανενα modem/router απο δω στις ελληνικες ADSL@PSTN ? Δουλευω εδω και 2 χρονια χωρις το παραμικρο προβλημα με ενα modem (οχι router) Zyxel Prestige 660M-67 (αναφερεται ως Arcor Speed Modem 50Z) σε ADSL@PSTN συνδεση. Εδω τα χαρακτηρηστικα του:

    ADSL Compliant
    • RADSL (ANSI T1.413 Issue 2)
    G.dmt ADSL over POTS (G.992.1 Annex A)
    • G.dmt ADSL over ISDN (G.992.1 Annex B and U-R2)
    • G.lite (G.992.2)
    • G.hs (G.994.1)
    • Auto-negotiating rate adaptation
    • ADSL2 G.dmt.bis (G.992.3)*
    • ADSL2 G.lite.bis (G.992.4)*
    • ADSL2+ (G.992.5)*
    • Reach Extended ADSL (RE ADSL)*

    Αρα θα δουλεψει αυτο, συμφωνοι ?


    Σας ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον. Συγγνωμη για την καθυστερηση αλλα ειδοποιηση δεν ελαβα οτι γραφτηκαν απαντησεις.
    To 7140 πάντος μιά χαρά είναι. Έχει πάνω κάτω τις ίδιες δυνατότητες όπως και το 7170, απλά το firmware δεν το ανανεώνουν όσο του 7170. Επειδή όμως αρχίζουν κ λανσάρουν το 7140 σε Αυστρία - Ελβετία και Μ. Βρετανία φαντάζομαι πώς θα αλλάξει αυτό.
    Σε κάθε περίπτωση και τα δύο προιόντα με αφήσανε πολύ ευχαριστημένο (το 7140 το χρησιμοποιώ στην τωρινή σύνδεση). Την πιο φτηνή τιμή την βρήκα σε e-shop της Αυστρίας.

  12. #12
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.763
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deepbluesky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δουλευω εδω και 2 χρονια χωρις το παραμικρο προβλημα με ενα modem (οχι router) Zyxel Prestige 660M-67 (αναφερεται ως Arcor Speed Modem 50Z) σε ADSL@PSTN συνδεση.
    To συγκεκριμένο μοντέλο είναι για ISDN U-R2.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Spanos : 02-06-07 στις 00:07.

  13. #13
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Stuttgart (48.79N/9.19E)
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    1/0,05 Gbps
    ISP
    Vodafone Cable BW
    Router
    Vodafone Station
    @Nemessis:
    Ευχαριστω και παλι για τη γνωμη σου. Μηπως εχεις δοκιμασει την εμβελεια και ταχυτητα του WLAN οπως επισης το voip μεσω SIP με κοινο DECT τηλεφωνο ?

    @Spanos:
    Εχεις δικιο, η τωρινη μου συνδεση ναι μεν ειναι ISDN αν και εχω συνδεδεμενο ενα αρχαιο αναλογικο φυσικα τηλεφωνο αλλα το γεγονος οτι αναφερεται "G.dmt ADSL over POTS (G.992.1 Annex A)" στα χαρακτηρηστικα του modem μ' αφησε την αισθηση οτι θα δουλεψει και σε αναλογικη συνδεση. Μηπως ισχυει κατι τετοιο για αλλο μοντελο αλλα οχι για το -67 ?

  14. #14
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    757
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    AVM 7490
    SNR / Attn
    30(dB) / 4,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deepbluesky Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Nemessis:
    Ευχαριστω και παλι για τη γνωμη σου. Μηπως εχεις δοκιμασει την εμβελεια και ταχυτητα του WLAN οπως επισης το voip μεσω SIP με κοινο DECT τηλεφωνο ?

    @Spanos:
    Εχεις δικιο, η τωρινη μου συνδεση ναι μεν ειναι ISDN αν και εχω συνδεδεμενο ενα αρχαιο αναλογικο φυσικα τηλεφωνο αλλα το γεγονος οτι αναφερεται "G.dmt ADSL over POTS (G.992.1 Annex A)" στα χαρακτηρηστικα του modem μ' αφησε την αισθηση οτι θα δουλεψει και σε αναλογικη συνδεση. Μηπως ισχυει κατι τετοιο για αλλο μοντελο αλλα οχι για το -67 ?
    Έχω εγκατασήσει το 7140 στον πρώτο όροφο και δύο ορόφους απο πάνω έχει σήμα γύρω στο 65%. Ταχύτητες έλεγξα πρόσφατα με δοκιμή μέσω UTP kai WLAN και δέν είχα καμία διαφορά (περίπου 550 kB UTP , 530-540 kB WLAN).
    Όσο αφορά το VoIP, έχω ασύρματο Siemens και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δύο VoIP Accounts και ρυθμίζεις πολύ ωραία τα Rules για τις κλήσεις. Με ένα "ειδικό" αρχείο απο το the-construct.com παίζει και με G.729.

  15. #15
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Stuttgart (48.79N/9.19E)
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    1/0,05 Gbps
    ISP
    Vodafone Cable BW
    Router
    Vodafone Station
    Αψογα, να σαι καλα Nemessis.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Fritz!Box fon WLAN 7170 - αξιολόγηση
    Από gnikolaidis στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-10, 17:57
  2. Fritz! box fon Wlan 7170
    Από dinosang στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-08, 00:22
  3. Fritz! Box Fon WLAN 7170 και VOIP
    Από thanasis στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-06, 07:45
  4. FRITZ!Box Fon WLAN 7170
    Από avarelas στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-06, 15:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας