Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    20-04-2006
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11,0 Mbit/s - 90,4 Mbit/s
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    11(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απορώ τι νόημα έχει το Nova VDSL Support όταν δεν δίνει καμία απολύτως λύση.
    Και πως να δώσουν λύση αφού δεν αντιλαμβάνονται ποιό είναι το πρόβλημα !
    Τους έγραψα τα παρακάτω:

    "Μου τηλεφωνήσατε πριν 10 μέρες στις 3/4 και μου προτείνατε να αναβαθμίσω την γραμμή μου σε VDSL
    Συμφώνησα και προχωρήσαμε

    -Η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε ότι θα λάμβανα sms στο κινητό αυθημερόν για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας - ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΚΑΝΕΝΑ SMS ,ΗΡΘΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ
    -Η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε ότι θα επικοινωνούσε μαζί μου ο courier για την αποστολή του νέου router - ΔΕΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ, ΤΟ ROUTER ΗΡΘΕ ΧΘΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ
    -Η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε ότι θα παραλάμβανα router Technicolor - ΠΑΡΕΛΑΒΑ ROUTER ZTE

    Παρέλαβα και τοποθέτησα χθες το νέο router ZTE - Η VDSL ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ
    Τηλεφώνησα στις βλάβες σας. Ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και η αλλαγή σε VDSL θα γίνει το βράδυ αυτόματα από το σύστημα μετά τις 12 όταν ελέγχει αν υπάρχει router VDSL στην γραμμή - ΚΑΜΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ !!
    Ξανατηλεφώνησα στις βλάβες σας. Ο υπάλληλος μου είπε ότι θα δώσει το θέμα στον ΟΤΕ να το κοιτάξει ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ - ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ

    ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΣΚΛΑΒΩΣΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ
    !!!! "


    Η απάντηση τους μετά από ανούσια μπλα μπλα θα δούμε το πρόβλημα κλπ καταλήγει ως εξής:
    " Αναφορικά με το ζήτημα ταχύτητας συγχρονισμού το οποίο έχει παρουσιαστεί στην υπηρεσία σου, έχει δρομολογηθεί σχετικό αίτημα ελέγχου βλάβης προς το αρμόδιο τμήμα της τεχνικής μας διεύθυνσης και για την πορεία εξέλιξης θα υπάρξει ανάλογη ενημέρωσή σου. "

    Τους απαντώ :
    Δεν υπάρχει '' ζήτημα ταχύτητας συγχρονισμού '' !!
    Το router ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ mode ADSL_2plus !!


    Και για να μη κουράζω ενεργοποίηση δεν έχει γίνει ακόμα !!
    Χθες στο call center των βλαβών τους ο υπάλληλος με διαβεβαίωνε ότι θα γίνει άμεσα
    Σήμερα άλλος υπάλληλος μου είπε ότι δυστυχώς θα γίνει μετά την Τρίτη του Πάσχα!

    ΓΕΛΟΙΑ NOVA !!

    - - - Updated - - -

    Παρακαλώ τους διαχειριστές να μεταφέρουν το θέμα στο VDSL, VDSL2 Providers γιατί μπήκε κατά λάθος εδώ.
    Ευχαριστώ
    Pardon me, I'm under construction!!!

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Θα πρέπει να διαβάσετε λίγο τους όρους του support forum αλλά και του φόρουμ

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-17, 10:21
  2. Απαράδεκτη καθυστέρηση
    Από LEONTAS21 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-17, 12:39
  3. Nova: νέα προγράμματα Nova3Play
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-17, 00:39
  4. Ανανέωση συνεργασίας Nova - Warner Bros
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-16, 13:03
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-16, 11:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας