Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 68
  1. #46
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανως δε μενει εδω ο φιλος
    ΟΚ, μπορεί να μένει στην Κορέα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #47
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Αντανάκλαση είναι από τη φλόγα που καίει από πίσω, στη μπαταρία.

  3. #48
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    What they said.

    Kαι το κινητο προσφερει διασκεδαση αλλα προσφερει και ποιοτητα ζωης.
    Η κονσολα τι διασκεδαση προσφερει;

    Γιατι ενας ανθρωπος 45 χρονων κρινει οτι ειναι σωστο να παιζεις fifa και δεν ειναι σωστο να εχεις το τελευταιο bleeding edge flagship;
    Δεν ειναι καλυτερο φιλε μου το κουσουρι το δικο σου.
    η λέξη "κουσούρι" ξέρεις χτυπάει άσχημα στον άλλον συνομιλητή σου (απλά ενημερωτικά δεν με πείραξε προσωπικά)

    τώρα στην ηλικία μου (45χρονών) και πάντα κατά την προσωπική μου άποψη/γνώμη θεωρώ πιο σωστό να δώσω χρήματα για αγορά κονσόλας/παιχνιδιών (που θα μου προσφέρουν άπειρες ώρες διασκέδασης) από το να δώσω 1000 ευρώ για να έχω ένα κινητό τηλέφωνο (smartphone) τελευταίας τεχνολογίας για αυτό και έχω θέσει "ταβάνι" σε αγορές κινητού τηλεφώνου (smartphone) ή tablet έως 260 ευρώ και πίστεψε με δεν είναι οικονομικό το θέμα γιατί π.χ δεν έχω τα χρήματα αυτά υπάρχουν λόγω καλού μισθού και δουλειάς αλλά τέτοια αγορά την θεωρώ πέταμα χρημάτων καθώς κάθε χρόνο βγαίνει ένα νέο μοντέλο είτε λέγεται Samsung είτε λέγεται Apple άρα κάθε χρόνο θα πρέπει να αγοράζεις το πιο νέο μοντέλο (1000 ευρώ) ενώ τώρα με την δική μου σκέψη έδωσα 260 ευρώ και αγόρασα το Lenovo/Motorola Moto G4 Plus το οποίο αντικατέστησε το παλιό Lenovo/Motorola Moto G2 και του χρόνου θα πάρω το Lenovo/Motorola Moto G5 Plus αν θέλω κάτι το ποιοτικό θα πάρω το Lenovo/Motorola Z (βέβαια ξεπερνάει το ταβάνι μου)

    εννοείται ότι δεν θα κρίνω κάποιον που κάθε χρόνο θα δώσει 1000 ευρώ για να αγοράσει το τελευταίο SAMSUNG / APPLE.

    Οσο για τα reviews;

    Ειναι ολοι σαν πωλητες. Και δεν ενοοω πληρωμενοι, γιατι συμβαινει και με άλλα κινητα.
    Πρεπει να απλα να δεις αρκετά, καποιοι ολο και θα επισημανουν τα λαθη που βλεπουν.
    τα reviews / ιστοσελίδες / περιοδικά / καταστήματα

    λένε 40% αλήθεια + 60% συμφέρον = 100% ο χρυσός κανόνας της ελεύθερης αγοράς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 19-04-17 στις 19:25.

  4. #49
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά πως κάνετε έτσι, 900€ δεν είναι και κανένα φοβερό ποσόν, το πολύ 2-3 σημερινοί μισθοί.
    Και τι πρέπει δηλαδή να αγοράζει ο κόσμος, κινητά των 15€?
    Η ύφεση αφορά το 70-80% του πληθυσμού, οι υπόλοιποι χeστηκαν.
    Γιατί 900€; Σε όλες τις μεγάλες αγορές η βασική έκδοση των ναυαρχίδων παίζει είτε τζάμπα, είτε 99, είτε 199 ευρώ/δολλάρια/λίρες μαζί με ένα τίμιο συμβόλαιο και από άποψη παροχών και από άποψη κόστους για το βιωτικό επίπεδο εκείνης της χώρας και ο όρος καρτοκινιτή είναι σχεδόν άγνωστος. Οπότε από τη στιγμή που το συμβόλαιο το κάνεις έτσι κι αλλιώς και κάθε ένα ή δύο χρόνια που το ανανεώνεις δικαιούσαι ναυαρχίδα, γιατί να κάτσεις να ασχοληθείς με xiaomi; Εξάλλου και το xiaomi αν το φέρεις από κίνα 200-300€ θα το πληρώσεις και θα πληρώνεις και το συμβόλαιό σου, ενώ με τα ίδια λεφτά σου δίναν το Samsung.

    Θύματα είναι όσοι ενώ θα μπορούσαν να πάρουν τρία Mi5 με την πλήρη τιμή σε μετρητά πχ. ενός s7, πήραν το δεύτερο. Και να υπήρχε έστω και ένα πράγμα που έχει το s7 περισσότερο και χρησιμοποιούν για να βγάλουν λεφτά ή έστω χρειάζονται τόσο πολύ πάει κι έρχεται. Το να το κρατήσουν όμως και 3 χρόνια επειδή "τόσα λεφτά δώσαμε", όταν με τα ίδια λεφτά κάθε χρόνο θα μπορούσαν να παίρνουν το αντίστοιχο της Xiaomi, και καταλήγουν 3 χρόνια μετά να έχουν το σαπάκι, δεν έχει λογική εξήγηση...

  5. #50
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αυτοί που έχουν συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας είναι αυτοί που αγοράζουν (με επιδότηση) κάθε φορά τέτοιες συσκευές (κατά την προσωπική μου άποψη)

    βέβαια υπάρχουν και αυτοί που έχουν καρτοκινητό και αγοράζουν την όποια συσκευή θέλουν

    σαν εμένα (βέβαια εμένα τα κριτήρια διαφέρουν) καθώς θέλω η συσκευή που θα πάρω να έχει "καθαρό android" να μην έχει κανενός είδους σαβούρα λογισμικό , κανέναν περιορισμό που θα αποθηκεύω τις εφαρμογές που θα κατεβάσω από το google play store

  6. #51
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    η λέξη "κουσούρι" ξέρεις χτυπάει άσχημα στον άλλον συνομιλητή σου (απλά ενημερωτικά δεν με πείραξε προσωπικά)

    τώρα στην ηλικία μου (45χρονών) και πάντα κατά την προσωπική μου άποψη/γνώμη θεωρώ πιο σωστό να δώσω χρήματα για αγορά κονσόλας/παιχνιδιών (που θα μου προσφέρουν άπειρες ώρες διασκέδασης) από το να δώσω 1000 ευρώ για να έχω ένα κινητό τηλέφωνο (smartphone) τελευταίας τεχνολογίας για αυτό και έχω θέσει "ταβάνι" σε αγορές κινητού τηλεφώνου (smartphone) ή tablet έως 260 ευρώ και πίστεψε με δεν είναι οικονομικό το θέμα γιατί π.χ δεν έχω τα χρήματα αυτά υπάρχουν λόγω καλού μισθού και δουλειάς αλλά τέτοια αγορά την θεωρώ πέταμα χρημάτων καθώς κάθε χρόνο βγαίνει ένα νέο μοντέλο είτε λέγεται Samsung είτε λέγεται Apple άρα κάθε χρόνο θα πρέπει να αγοράζεις το πιο νέο μοντέλο (1000 ευρώ) ενώ τώρα με την δική μου σκέψη έδωσα 260 ευρώ και αγόρασα το Lenovo/Motorola Moto G4 Plus το οποίο αντικατέστησε το παλιό Lenovo/Motorola Moto G2 και του χρόνου θα πάρω το Lenovo/Motorola Moto G5 Plus αν θέλω κάτι το ποιοτικό θα πάρω το Lenovo/Motorola Z (βέβαια ξεπερνάει το ταβάνι μου)

    εννοείται ότι δεν θα κρίνω κάποιον που κάθε χρόνο θα δώσει 1000 ευρώ για να αγοράσει το τελευταίο SAMSUNG / APPLE.
    Και το κινητο διασκεδαση ειναι.
    Αυτο μας ελειπε τωρα ναλεμε οτι προτιμαμε να τα σκαμε στις κονσολες παρα στα κινητα, λες και ειναι το gaming καμια ποιοτητα ζωης.

    Εσυ μιλησες για "χάπατα", εγω μιλαω για κουσουρι, ο ιδιος τόνος ειναι.




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα reviews / ιστοσελίδες / περιοδικά / καταστήματα

    λένε 40% αλήθεια + 60% συμφέρον = 100% ο χρυσός κανόνας της ελεύθερης αγοράς.
    Το 1960 μπορει, τωρα που υπαρχουν το internet ειναι αλλιως.
    Εγω που θα κρινω το κινητο που πηρα στο adslgr δεν εχω κανενα συμφερον.
    ο youtuber που ξεκιναει και θελει κοινο, δεν εχει κανενα συμφερον.

    ΚΛΠ, you get the point.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θύματα είναι όσοι ενώ θα μπορούσαν να πάρουν τρία Mi5 με την πλήρη τιμή σε μετρητά πχ. ενός s7, πήραν το δεύτερο. Και να υπήρχε έστω και ένα πράγμα που έχει το s7 περισσότερο και χρησιμοποιούν για να βγάλουν λεφτά ή έστω χρειάζονται τόσο πολύ πάει κι έρχεται. Το να το κρατήσουν όμως και 3 χρόνια επειδή "τόσα λεφτά δώσαμε", όταν με τα ίδια λεφτά κάθε χρόνο θα μπορούσαν να παίρνουν το αντίστοιχο της Xiaomi, και καταλήγουν 3 χρόνια μετά να έχουν το σαπάκι, δεν έχει λογική εξήγηση...
    Tι να τα κανεις τα 3 mi5; Να εχεις και για καβαντζα;

  7. #52
    Εγγραφή
    10-03-2010
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100 Mbits
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Ελλάδα μένω και έχω παραλάβει όπως και πολλοί άλλοι από λάθος που εκαναν τα καταστήματα και έδιναν τα preoders. Καλά δεν το πήρατε χαμπάρι;

    https://techingreek.com/samsung-gala...niko-unboxing/

    Μας έχει γράψει και το Android authority που πήρε η Ελλάδα νωρίς τα preoders

  8. #53
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι να τα κανεις τα 3 mi5; Να εχεις και για καβαντζα;
    Τσούκου. Mi5 πέρυσι, Mi6 φέτος, Mi7 του χρόνου και ούτε φοβάσαι μην πάθει τίποτα και έχεις και κάθε χρόνο το καλύτερο hardware που κυκλοφορεί με τα ίδια λεφτά που θα έπαιρνες ένα S7. Επίσης δεν σε απασχολεί καν για πόσο καιρό θα δίνει η εταιρεία updates στο 3 χρόνων κινητό σου, γιατί τα παίρνεις έτσι κι αλλιώς με τη νέα συσκευή.

  9. #54
    Εγγραφή
    29-03-2017
    Μηνύματα
    353
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99997/ 9999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσούκου. Mi5 πέρυσι, Mi6 φέτος, Mi7 του χρόνου και ούτε φοβάσαι μην πάθει τίποτα και έχεις και κάθε χρόνο το καλύτερο hardware που κυκλοφορεί με τα ίδια λεφτά που θα έπαιρνες ένα S7. Επίσης δεν σε απασχολεί καν για πόσο καιρό θα δίνει η εταιρεία updates στο 3 χρόνων κινητό σου, γιατί τα παίρνεις έτσι κι αλλιώς με τη νέα συσκευή.
    Mi7 4K with 4096*2160
    Rear Camera 25 MP
    Στης 5.3 ιντσες. Νομίζω πως έχουν ξεφύγει τα Xiaomi.

  10. #55
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το κινητο διασκεδαση ειναι.
    Αυτο μας ελειπε τωρα ναλεμε οτι προτιμαμε να τα σκαμε στις κονσολες παρα στα κινητα, λες και ειναι το gaming καμια ποιοτητα ζωης.

    Εσυ μιλησες για "χάπατα", εγω μιλαω για κουσουρι, ο ιδιος τόνος ειναι.
    Κάπου κανείς λάθος εγώ δεν έβαλα σε κανέναν την οποιαδήποτε ταμπέλα είτε χαπατα είτε κουσουρι ούτε κρίνω αυτόν που θα δώσει 1000 ευρώ για κινητό εφόσον έχει τα χρήματα είναι δική του επιλογή όπως είναι δική μου να δίνω έως 260 ευρώ για κινητό ή τάμπλετ και 500-600 για κονσόλα η 1500-3000 ευρώ για υπολογιστή ο καθένας από μας έχει τα δικά του κριτήρια και κάνει τις επιλογές του.


    Το 1960 μπορει, τωρα που υπαρχουν το internet ειναι αλλιως.
    Εγω που θα κρινω το κινητο που πηρα στο adslgr δεν εχω κανενα συμφερον.
    ο youtuber που ξεκιναει και θελει κοινο, δεν εχει κανενα συμφερον.
    Εσύ και όποιος γράφει στο ADSLgr.com μπορεί να έχει συμφέρον μπορεί και όχι αυτό δεν το ξέρω ούτε εσύ το ξέρεις βάζουμε την καλή πίστη.

  11. #56
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπομονή για το patch, σε όποιον άτυχο την πάτησε.

    Samsung Electronics will commence a software update for the Galaxy S8 and S8 Plus following consumer complaints that their handsets have red-tinted displays.

    Earlier this week, in South Korea, consumers posted pictures of their phones with red tinted screens. Samsung said it was not a quality issue and something that could be fixed manually via settings.

    The South Korean tech giant said the software update will supplement the color optimization feature of the phones. It will also increase the color range that users can set, it said.

    The software update applies to all Galaxy S8 and S8 Plus models and will be done automatically.

    The company reiterated that there was no quality issue with the new phones.

    A Samsung spokesman said that when the software update will be deployed is not yet decided, although some local media said the update will commence next week.
    - - - Updated - - -

    And so it begins, η σάμυ θα αντικαταστήσει όσα S8 με κόκκινη οθόνη, δεν φτιάξουν με το software patch.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #57
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων



    Το 1960 μπορει, τωρα που υπαρχουν το internet ειναι αλλιως.
    Εγω που θα κρινω το κινητο που πηρα στο adslgr δεν εχω κανενα συμφερον.
    ο youtuber που ξεκιναει και θελει κοινο, δεν εχει κανενα συμφερον.

    ΚΛΠ, you get the point.

    Εχεις δίκιο, τα άπειρα review sites με ένα τόνο affiliate links/giveaways/endorsements αλλά και τα youtube channels στα οποία γίνεται του promo το πανηγύρι δεν έχουν κανένα συμφέρον.

    Για να μη μιλήσουμε για άρθρα/παρουσιάσεις σε κάθε γωνιά του internet από μικρά έως και μεγάλα site.

    Κανένα συμφέρον. Ο καθένας γράφει την αγνή και ανόθευτη άποψη/κριτική του για το τελευταίο sasmung/apple/lg/htc κλπ

  13. #58
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελλάδα μένω και έχω παραλάβει όπως και πολλοί άλλοι από λάθος που εκαναν τα καταστήματα και έδιναν τα preoders. Καλά δεν το πήρατε χαμπάρι;

    https://techingreek.com/samsung-gala...niko-unboxing/

    Μας έχει γράψει και το Android authority που πήρε η Ελλάδα νωρίς τα preoders
    Όντως, χαχαχα

    http://www.androidauthority.com/t-mo...orders-763497/
    Meanwhile, we got a tip from a Greek Galaxy S8 pre-order customer who claims to have already received the device. The customer ordered the S8 via public.gr, and received it today before uploading an unboxing video on YouTube. This would be, to our knowledge, one of the first Galaxy S8 pre-orders to be delivered — though other forum-goers in Greece are reporting receiving the unit too.
    Ε ρε γλέντια, έσκισε το Public.

  14. #59
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.613
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Ότι θα΄βλεπα το public ως "πρωτοπορο"
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  15. #60
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι θα΄βλεπα το public ως "πρωτοπορο"
    πραγματικα με ξεπερναει
    VAMOS ARIS

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-17, 11:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας