Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σας παιδια!!Σε μια προηγουμενη ερωτηση ειχα αναφερει ενα προβλημα για εναν εγχρωμο εκτυπωτη HP LaserJet CP 1025 που δεν εκτυπωνε καθαρα.Το ελυσα το θεμα αυτο,τωρα ομως μου εχει προκυψει αλλο θεμα.Δινω εντολη και δεν εκτυπωνει καθολου,το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνουν τα φωτα που αντιστοιχουν στο καθε χρωμα catridge και στο τελος να μου αναβοσβηνει και η ενδειξη με το τριγωνο και το θαυμαστικο και ξανα το ιδιο loop.Σε καποια στιγμη μου ειχε βγει και ενα παραθυρο που μου ελεγε "Βαθμονομηση" το οποιο δεν καταλαβα τι ηθελε να πει.Τι μπορει να φταιει?Το προβλημα ειναι οτι τον εκτυπωτη τον χρειαζεται σχεδον καθημερινα η αδερφη μου που ειναι καθηγητρια.Καμια βοηθεια?

  2. #2
    Εγγραφή
    29-03-2017
    Μηνύματα
    353
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99997/ 9999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggelis7172 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια!!Σε μια προηγουμενη ερωτηση ειχα αναφερει ενα προβλημα για εναν εγχρωμο εκτυπωτη HP LaserJet CP 1025 που δεν εκτυπωνε καθαρα.Το ελυσα το θεμα αυτο,τωρα ομως μου εχει προκυψει αλλο θεμα.Δινω εντολη και δεν εκτυπωνει καθολου,το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνουν τα φωτα που αντιστοιχουν στο καθε χρωμα catridge και στο τελος να μου αναβοσβηνει και η ενδειξη με το τριγωνο και το θαυμαστικο και ξανα το ιδιο loop.Σε καποια στιγμη μου ειχε βγει και ενα παραθυρο που μου ελεγε "Βαθμονομηση" το οποιο δεν καταλαβα τι ηθελε να πει.Τι μπορει να φταιει?Το προβλημα ειναι οτι τον εκτυπωτη τον χρειαζεται σχεδον καθημερινα η αδερφη μου που ειναι καθηγητρια.Καμια βοηθεια?
    Αν τα μελάνια σου, δεν έχουν πρόβλημα και είναι γνήσια, δοκίμασε να κάνεις το calibrate που σου ζήτησε.

    In the windows system tray (computer), right-click the device settings icon
    Click on printer
    Click the device settings button
    Click the Calibrate Now button

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από under_LgN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τα μελάνια σου, δεν έχουν πρόβλημα και είναι γνήσια, δοκίμασε να κάνεις το calibrate που σου ζήτησε.

    In the windows system tray (computer), right-click the device settings icon
    Click on printer
    Click the device settings button
    Click the Calibrate Now button
    Τα μελανια μου(toner)ειναι επαναγεμισμενα πολλες φορες απο ενα καταστημα αναγομωσης.Και καποιες φορες τα εχω αλλαξει και ολοκληρα(τον εχω απο το 2011 τον εκτυπωτη).Λογικα το θεμα "γνησια" δεν παιζει.Τωρα οσον αφορα τα βηματα που μου λες παω κατω δεξια αλλα επιλογη για βαθμονομηση δεν βρισκω.Δες εδω: https://snag.gy/9gMPhQ.jpg και εδω: https://snag.gy/VwtIKU.jpg και εδω(που δεν ξερω τι να επιλεξω: https://snag.gy/WXVolr.jpg .Και κατι ακομα,τωρα που τον ξανασυνεδεσα αρχισε και εκτυπωνε αυτα που ειχα δωσει εντολη πριν μια εβδομαδα και πριν δυο λεπτα ξαναμπλοκαρε.Επισης σε μια φαση πριν απο λιγο μου ξαναβγηκε το παραθυρο της HP για βαθμονομηση,επελεξα ¨Ρυθμισεις εκτυπωσης¨ και μου βγηκε αυτο εδω: https://snag.gy/bajye4.jpg

  4. #4
    Εγγραφή
    29-03-2017
    Μηνύματα
    353
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99997/ 9999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Δοκίμασε για αρχή, να απεγκαταστήσεις τους οδηγούς, κατέβασε τους τελευταίους από το site της Hp, μήπως χτυπάνε, σύμφωνα με την τελευταία φώτο που οδήγησες. Μιας και το πρόβλημα στο βγάζει άμεσα, έχεις την δυνατότητα να το βάλεις σε άλλο pc;

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από under_LgN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε για αρχή, να απεγκαταστήσεις τους οδηγούς, κατέβασε τους τελευταίους από το site της Hp, μήπως χτυπάνε, σύμφωνα με την τελευταία φώτο που οδήγησες. Μιας και το πρόβλημα στο βγάζει άμεσα, έχεις την δυνατότητα να το βάλεις σε άλλο pc;
    Εχω ενα αλλο pc σπιτι αλλα εχει καποιο προβλημα.Τους τελευταιους drivers τους κατεβασα,τους εγκατεστησα.Μου βγαζει επιλογη να εκτυπωσω δοκιμαστικη σελιδα παταω "Ναι" και μου πεταει παλι για Βαθμονομηση.Δες εδω: https://snag.gy/TtrWYg.jpg .Μολις φτιαξω το αλλο pc θα τον συνδεσω και σε αυτο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggelis7172 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ενα αλλο pc σπιτι αλλα εχει καποιο προβλημα.Τους τελευταιους drivers τους κατεβασα,τους εγκατεστησα.Μου βγαζει επιλογη να εκτυπωσω δοκιμαστικη σελιδα παταω "Ναι" και μου πεταει παλι για Βαθμονομηση.Δες εδω: https://snag.gy/TtrWYg.jpg .Μολις φτιαξω το αλλο pc θα τον συνδεσω και σε αυτο.
    Παταω "Ρυθμιση συσκευης" και μου πεταει αυτο εδω: https://snag.gy/IDYQGu.jpg

  6. #6
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Αν πατησεις "Βαθμονομηση τωρα" ,κανει κάτι?
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  7. #7
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jjokeris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πατησεις "Βαθμονομηση τωρα" ,κανει κάτι?
    Οχι δεν κανει τιποτα απλα κατω δεξια μου βγαινει ενα δευτερο λιγο διαφορετικο εικονιδιο εκτυπωτη που αν παω πανω το ποντικι λεει"Βαθμονομηση" ενω αν πατησω δεξι κλικ μου βγαζει τρεις επιλογες:1)την μαρκα του εκτυπωτη 2)Ρυθμιση συσκευης και την τριτη δεν την θυμαμαι.Τον απενεργοποιησα τον ξαναενεργοποιησα.Παω να εκτυπωσω ενα τυχαιο εγγραφο με τεστ Αγγλικων της αδερφης μου και μου βγαζει μηνυμα οτι το δοχειο του κιτρινου χρωματος δεν ειναι γνησιο.Λες απο αυτο να γινονται ολα?

  8. #8
    Εγγραφή
    29-03-2017
    Μηνύματα
    353
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99997/ 9999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggelis7172 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν κανει τιποτα απλα κατω δεξια μου βγαινει ενα δευτερο λιγο διαφορετικο εικονιδιο εκτυπωτη που αν παω πανω το ποντικι λεει"Βαθμονομηση" ενω αν πατησω δεξι κλικ μου βγαζει τρεις επιλογες:1)την μαρκα του εκτυπωτη 2)Ρυθμιση συσκευης και την τριτη δεν την θυμαμαι.Τον απενεργοποιησα τον ξαναενεργοποιησα.Παω να εκτυπωσω ενα τυχαιο εγγραφο με τεστ Αγγλικων της αδερφης μου και μου βγαζει μηνυμα οτι το δοχειο του κιτρινου χρωματος δεν ειναι γνησιο.Λες απο αυτο να γινονται ολα?
    Αν σου βγάζει ότι δεν είναι γνήσιο, τότε το βλέπει σαν error και δεν μπορεί να συνεχίσει την εκτύπωση, δοκίμασε να βάλεις λειτουργικά μελάνια πρώτα.

  9. #9
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από under_LgN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου βγάζει ότι δεν είναι γνήσιο, τότε το βλέπει σαν error και δεν μπορεί να συνεχίσει την εκτύπωση, δοκίμασε να βάλεις λειτουργικά μελάνια πρώτα.
    Εχω μπερδευτει.Αλλο το drum unit και αλλο το toner?Αν παραγγειλω αυτο εδω θα ειμαι καλλυμενος?

  10. #10
    Εγγραφή
    29-03-2017
    Μηνύματα
    353
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99997/ 9999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Άλλο toner άλλο drum, Σύμφωνα με την βλάβη που αναφέρεις, θέλει toner και όχι drum.

  11. #11
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αγορασα γνησιο κιτρινο αλλα μου κανει παλι τα ιδια.Καποια στιγμη μου πεταξε μηνυμα οτι τωρα το μπλε τονερ δεν ειναι εγκυρο.Το θεμα ειναι οτι τα γνησια κοστιζουν γυρω στα 60 με 65 ευρω και ειναι δυσκολες εποχες.Τι να κανω δεν ξερω.

  12. #12
    Εγγραφή
    29-03-2017
    Μηνύματα
    353
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99997/ 9999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Είναι δύσκολα, αλλά αν έχουν πρόβλημα τα μελάνια, δεν θα καταφέρεις να βγάλεις άκρη. Θα πρέπει να ξεκινήσεις από τα βασικά, και μετά να δούμε που αλλού μπορεί να εστιάζει το πρόβλημα. Μέχρι στιγμής πάμε, με τα error που μας εμφανίζει.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-17, 00:36
  2. Προβλημα με εκτυπωτη laser HP.
    Από vaggelis7172 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-17, 20:44
  3. Ερώτηση για έναν εκτυπωτη HP 8100.
    Από Theodore41 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-17, 12:36
  4. πρόβλημα με laptop hp
    Από dpa2006 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-17, 19:26
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΚΤΥΠΩΤΗ
    Από panths στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 22:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας