Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 34
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και 5 backup να έχει, αφού κόβεται το καλώδιο του οικοδομικού μου τετραγώνου, πού οφελούν ;
    Θα έπρεπε να έχει και δορυφορική.
    Αν κοπεί και η σωλήνα που κουβαλάει την οπτική, πώς θα φυσήξουν την καινούργια ;
    Για αυτό υπάρχουν τα router που δέχονται 3G/4G, όπως και συσκευές που συνδέουν στο τηλεφωνικό κέντρο sim καρτά
    Βλέπεις πόσο απαραίτητο σου είναι και ανάλογα κάνεις και το σχέδιο έκτακτης ανάγκης.
    Και ναι ακόμα και δορυφορικό στην ανάγκη.

    Αν κοπεί η σωλήνα που έχει την οπτική εκεί θα περιμένεις πάλι για άδειες κλπ


    Βέβαια είναι απλό να λέμε κάθε φόρα, χάνω λεφτά μου είναι απαραίτητο το internet αλλά να έχουμε υπηρεσία home, χωρίς κάποιο backup χωρίς τίποτα.

  2. #17
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό υπάρχουν τα router που δέχονται 3G/4G, όπως και συσκευές που συνδέουν στο τηλεφωνικό κέντρο sim καρτά
    Βλέπεις πόσο απαραίτητο σου είναι και ανάλογα κάνεις και το σχέδιο έκτακτης ανάγκης.
    Και ναι ακόμα και δορυφορικό στην ανάγκη.

    Αν κοπεί η σωλήνα που έχει την οπτική εκεί θα περιμένεις πάλι για άδειες κλπ


    Βέβαια είναι απλό να λέμε κάθε φόρα, χάνω λεφτά μου είναι απαραίτητο το internet αλλά να έχουμε υπηρεσία home, χωρίς κάποιο backup χωρίς τίποτα.
    Στην περίπτωση της οπτικής ίνας της Inalan σπάσανε και την σωλήνα.
    Απλά οι άνθρωποι αυτοί σέβονται τους πελάτες τους... σε αντίθεση με την πολυεθνική που φαίνεται πως αγαπάς σαν παιδί σου.

    Για το backup του backup... ξέρεις εσύ κάποια υπηρεσία 3G/4G/sat που να μου δίνει μεγάλο όγκο ( θέλω τουλάχιστον 30GB την ημέρα ) και δίχως να χρειαστεί να πουλήσω το τζίπ για να την πληρώσω ?
    Εκτός και αν θεωρείς εσύ πως μπορεί και είναι λογικό ο κάθε επιχειρηματίας/μικροεπιχειρηματίας να έχει και μια υπηρεσία των 10000€/μήνα για να είναι σίγουρος ότι δεν θα ξύνουν τα τέτοια τους ο πάροχος τηλεπικοινωνιών του.

    Και εφόσον το θέτεις έτσι με τις άδειες ( που σου ξαναλέω, π@πάρια, μια χαρά έχουν άδεια να κάνουν ότι γουστάρουν ) για ποιό λόγο μου λένε εξ' αρχής "19 του μήνα θα είναι έτοιμη"... στις 19 του μηνός μου λένε ψέμματα πως την επομένη θα είναι, και σήμερα μου λένε "εργάζονται αυτή τη στιγμή οι τεχνικοί στο σημείο" εφόσον όπως εσύ επιμένεις ότι δεν έχουν άδεια να κάνουν κάτι και ότι όλη η καθυστέρηση είναι λόγω του δήμαρχου ?

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Core2Extreme Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περίπτωση της οπτικής ίνας της Inalan σπάσανε και την σωλήνα.
    Απλά οι άνθρωποι αυτοί σέβονται τους πελάτες τους... σε αντίθεση με την πολυεθνική που φαίνεται πως αγαπάς σαν παιδί σου.

    Για το backup του backup... ξέρεις εσύ κάποια υπηρεσία 3G/4G/sat που να μου δίνει μεγάλο όγκο ( θέλω τουλάχιστον 30GB την ημέρα ) και δίχως να χρειαστεί να πουλήσω το τζίπ για να την πληρώσω ?
    Εκτός και αν θεωρείς εσύ πως μπορεί και είναι λογικό ο κάθε επιχειρηματίας/μικροεπιχειρηματίας να έχει και μια υπηρεσία των 10000€/μήνα για να είναι σίγουρος ότι δεν θα ξύνουν τα τέτοια τους ο πάροχος τηλεπικοινωνιών του.

    Και εφόσον το θέτεις έτσι με τις άδειες ( που σου ξαναλέω, π@πάρια, μια χαρά έχουν άδεια να κάνουν ότι γουστάρουν ) για ποιό λόγο μου λένε εξ' αρχής "19 του μήνα θα είναι έτοιμη"... στις 19 του μηνός μου λένε ψέμματα πως την επομένη θα είναι, και σήμερα μου λένε "εργάζονται αυτή τη στιγμή οι τεχνικοί στο σημείο" εφόσον όπως εσύ επιμένεις ότι δεν έχουν άδεια να κάνουν κάτι και ότι όλη η καθυστέρηση είναι λόγω του δήμαρχου ?
    Εσυ θα πρέπει να ψάξεις κάτι που να σε καλύπτει, οι ανάγκες του καθε ενα μας είναι διαφορετικές.

  4. #19
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μάλλον θα πρέπει να προσληφθώ και στον ΟΤΕ ώστε να ξέρω ότι θα υπάρχει κάποιος που θα είναι πρόθυμος να φτιάξει την βλάβη και όχι ο εξωτερικός συνεργάτης που θα πάει όποτε γουστάρει γιατί δεν είναι υπάλληλος του ΟΤΕ...

  5. #20
    Εγγραφή
    06-10-2004
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Core2Extreme Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περίπτωση της οπτικής ίνας της Inalan σπάσανε και την σωλήνα.
    Απλά οι άνθρωποι αυτοί σέβονται τους πελάτες τους... σε αντίθεση με την πολυεθνική που φαίνεται πως αγαπάς σαν παιδί σου.

    Για το backup του backup... ξέρεις εσύ κάποια υπηρεσία 3G/4G/sat που να μου δίνει μεγάλο όγκο ( θέλω τουλάχιστον 30GB την ημέρα ) και δίχως να χρειαστεί να πουλήσω το τζίπ για να την πληρώσω ?
    Εκτός και αν θεωρείς εσύ πως μπορεί και είναι λογικό ο κάθε επιχειρηματίας/μικροεπιχειρηματίας να έχει και μια υπηρεσία των 10000€/μήνα για να είναι σίγουρος ότι δεν θα ξύνουν τα τέτοια τους ο πάροχος τηλεπικοινωνιών του.

    Και εφόσον το θέτεις έτσι με τις άδειες ( που σου ξαναλέω, π@πάρια, μια χαρά έχουν άδεια να κάνουν ότι γουστάρουν ) για ποιό λόγο μου λένε εξ' αρχής "19 του μήνα θα είναι έτοιμη"... στις 19 του μηνός μου λένε ψέμματα πως την επομένη θα είναι, και σήμερα μου λένε "εργάζονται αυτή τη στιγμή οι τεχνικοί στο σημείο" εφόσον όπως εσύ επιμένεις ότι δεν έχουν άδεια να κάνουν κάτι και ότι όλη η καθυστέρηση είναι λόγω του δήμαρχου ?
    Συγνώμη, αλλά δεν έχει λογική αυτό που λες. Έχεις επιχείρηση με ανάγκες 30 GB Dl / μέρα, δεν μπορείς να εξαρτάσαι από υπηρεσία δίχως SLA όπως είναι το Conn-x (home / business το ίδιο είναι σε αυτό το θέμα).

    Αν δεν υπάρχει κάποιο πακέτο οικονομικό με 4G backup, οφείλεις να έχεις άλλη εναλλακτική, από αλλαγές στο workflow ώστε να μη χρειάζεσαι τόσο μεγάλο όγκο δεδομένων, μέχρι cloud λύσεις, δυνατότητα τηλεργασίας (collaborative work spaces) κτλ.

    Όπως λέει ο sdikr, δεν είναι δυνατόν να βασίζεις το επιχειρηματικό μοντέλο σε υπηρεσία δίχως SLA και χωρίς εναλλακτική.

  6. #21
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καμία δεν έχεις εγγύηση ή sla

    Όπως είπα αν σε ενδιέφερε θα είχες backup ή θα είχες επιλέξει υπηρεσία με 100% διαθεσιμότητα
    Σπύρο, ξέρεις αλήθεια σε ποιους τύπου γραμμές δίνει SLA ο cosmote;
    Στο λέω γιατί με 4 μισθωμένο Ε1 και καμμία εικοσαρια ISDN BRI συν ένα καρο απλές pstn δεν μας έδινε SLA

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και 5 backup να έχει, αφού κόβεται το καλώδιο του οικοδομικού μου τετραγώνου, πού οφελούν ;
    Θα έπρεπε να έχει και δορυφορική.
    Αν κοπεί και η σωλήνα που κουβαλάει την οπτική, πώς θα φυσήξουν την καινούργια ;
    Υποτίθεται ότι οπτική είναι σε δακτύλιο, οπότε και να κοπεί σε ένα σημείο και πάλι δουλεύει

  7. #22
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπύρο, ξέρεις αλήθεια σε ποιους τύπου γραμμές δίνει SLA ο cosmote;
    Στο λέω γιατί με 4 μισθωμένο Ε1 και καμμία εικοσαρια ISDN BRI συν ένα καρο απλές pstn δεν μας έδινε SLA

    - - - Updated - - -



    Υποτίθεται ότι οπτική είναι σε δακτύλιο, οπότε και να κοπεί σε ένα σημείο και πάλι δουλεύει
    Για αυτές τις υπηρεσίες που αναφέρεις δεν διαθέτει δυνατότητα SLA, αλλά δεν αναφέρομαι μόνο στον ΟΤΕ.

  8. #23
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Προσεξε όμως. Αν εξαιρέσουμε τις περιπτώσεις που σου φαιρνουν οπτική ίνα, σχεδόν σε.ολες τις άλλες έχεις χαλκό last mile που το διαχειρίζεται ο ΟΤΕ. Οπότε πάλι με τον ΟΤΕ έχεις να κάνεις.

  9. #24
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Επικεντρωθήκαμε στο ότι δεν έχω SLA ( λες και δίνουν πολλοί και σε πολλά πακέτα για όλα τα βαλάντια ) και κάνουμε αβαβά το συνεχές ψέμα και το ότι δεν ήρθαν καν να δούνε την βλάβη παρά... ΣΗΜΕΡΑ, 14 ημέρες από την βλάβη.
    Ήρθαν τα διαμάντια στο σημείο ( το ίδιο σημείο που επέμεναν στο τηλ. κέντρο ότι ήταν και την Πέμπτη και την Παρασκευή και εργάζονταν για την βλάβη... φαίνεται ήταν σε άλλο σύμπαν την περασμένη εβδομάδα το εν λόγω σημείο ) κάτσανε 15 λεπτά όπου μάλλον... λέγανε τι θα κάνουνε το βράδυ, γιατί δεν έκαναν κυριολεκτικά τίποτα, σηκωθήκανε και φύγανε.

    Δεν πρόλαβα ρε γαμώτο να πάω να τους δώσω κανένα χαρτζιλίκι για τον κόπο τους τόσες ημέρες!

  10. #25
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490

  11. #26
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΥ θα ήταν...
    Oh wait. Εδώ και χρόνια είναι ιδιωτική. Γερμανική.
    Ασε δεν συμφέρει να θυμηθεί ο κόσμος τι κάνανε στον ΟΤΕ οταν ήταν ΔΥ

  12. #27
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Ναι και πριν 50 χρονια ενας στους 10 ειχ αυτοκίνητο αν το πάρουμε έτσι

  13. #28
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλές οι δικαιολογίες του @sdikr που παθιασμένα πήγαινε να μας τα βγάλει όλα λογικά ( ε ναι, τι πιο λογικό από το να θες 15 μέρες για να διορθώσεις ένα κομμένο καλώδιο χαλκού ), αλλά η πραγματική αιτία της καθυστέρησης ήταν ότι... εεε ξέρετε, σφυρί δεν είχαμε, ούτε θέλαμε να μισθώσουμε, οπότε περιμέναμε πότε θα έρθει η εταιρία που έσκαβε για την αποχέτευση για να μας ανοίξει τρύπα να διορθώσουμε την βλάβη...

    so much για την μη αδειοδότηση από τον δήμο, τον ανάδρομο ερμή, τις τεχνικές δυσκολίες και το ότι δεν έχουμε SLA...

  14. #29
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Core2Extreme Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλές οι δικαιολογίες του @sdikr που παθιασμένα πήγαινε να μας τα βγάλει όλα λογικά ( ε ναι, τι πιο λογικό από το να θες 15 μέρες για να διορθώσεις ένα κομμένο καλώδιο χαλκού ), αλλά η πραγματική αιτία της καθυστέρησης ήταν ότι... εεε ξέρετε, σφυρί δεν είχαμε, ούτε θέλαμε να μισθώσουμε, οπότε περιμέναμε πότε θα έρθει η εταιρία που έσκαβε για την αποχέτευση για να μας ανοίξει τρύπα να διορθώσουμε την βλάβη...

    so much για την μη αδειοδότηση από τον δήμο, τον ανάδρομο ερμή, τις τεχνικές δυσκολίες και το ότι δεν έχουμε SLA...
    Εγω συμφωνώ μαζί σου οτι ο χρόνος αποκατάστασης ειναι εξαιρετικά μεγάλος, σιγουρα ειναι εκνευριστική η κατάσταση. αλλα δυστιχώς δεν μπορείς να κάνεις τιποτα . Ο ΟΤΕ βάζει εργολάβους για τετοιες αποκαταστάσεις, και προφανώς δεν υπάρχει deadline απο την πλευρα του ΟΤΕ. Οπότε δεν τα φτιάχνουν οι τεχνικοί του ΟΤΕ που τους βλέπεις να τρέχουν σαν ghostbusters στα διάφορα videakia που αναρτά συχνά πυκνά ο ΟΤΕ.

  15. #30
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Θα μπορούσε να ήταν σε πολύ μικρότερο διάστημα η αποκατάσταση, ακόμα και σε λιγότερο απο μια μέρα. Ολα ειναι θέμα κόστους. Αλλο κόστος έχει να βάλει συνεργεία, που θα τα βρεί σε όποια τιμή, εκτάκτως, και να δουλέψουν νυχθημερόν, μέχρι την αποκατάσταση της βλάβης, και άλλο κόστος έχει το συνεργείο (άλλη ιδιωτική εταιρία), που έχει πάρει δουλειές απο τον ΟΤΕ με διαγωνισμό σε όσο το δυνατόν μικρότερο κόστος, και ίσως για λόγους επίσης κόστους, δεν μπορούν να τον στέλνουν όπου θέλουν στρατιωτάκι, την τελευταία στιγμή, αλλά πρέπει να υπάρχει προγραμματισμός κάποιων ημερών πριν, βάλε και κάνα ΠΣΚ, και νατες οι 11 μέρες.

    Αλλά ακόμα και μεγάλος πελάτης να ήσασταν, και πάλι την ίδια αντιμετώπιση θα είχατε, και μιλάω απο προσωπικό παράδειγμα, όπου η εταιρεία που δούλευα, έμεινε σαν νησί στον ωκεανό, χωρίς καθόλου ενσύρματες τηλεπικοινωνίες, ενώ είχε ένα κάρο κυκλώματα, για δυο εβδομάδες, και μάλιστα την εποχή των Χριστουγέννων που τα καταστήματα λιανικής (κάπου 20 τον αριθμό σε όλη την Ελλάδα συνδεδεμένα online με το κεντρικό) έμειναν αποκομμένα, και με σοβαρή δυσλειτουργία στην τιμολόγηση και πληροφόρηση (πάνω απο -50% ο τζίρος). Και όμως δεν είχαμε SLA, γιατί δεν είμασταν αρκετά μεγάλοι, για να έχουμε SLA.
    Και ναι, θα μπορούσε να υπάρχει σύνδεση και με κινητή, αλλά:
    1) Μιλάμε για πριν 10+ χρόνια, δεν υπήρχε 4G/3G, το GPRS απλά ήταν ΓΤΠ. To δοκιμάσαμε (πιο πριν) με χρήση διαφόρων τεχνικών συμπίεσης + terminal services (με metaframe) αλλά επειδή δίναν τα κανάλια στην φωνή, κοβόταν η επικοινωνία πολύ συχνά.
    2) Δεν μπορούσε να αντικαταστήσει τις ανάγκες στο κεντρικό.
    3) Ηταν πολύ ακριβό.
    Βέβαια μάθαμε, τώρα δουλεύουμε και με ασυρματικά, και έχουμε στις κύριες γραμμές μια ασυρματική και μια ενσύρματη. Αλλά αυτό συνέβει γιατί πλέον το κόστος έχει κατέβει. Και ναι, τώρα υπάρχει SLA (όχι με τον ΟΤΕ), αλλά ξέρεις, άλλο να σου λέει χρόνο ανταπόκρισης, και άλλο χρόνος αποκατάστασης. Και κανείς δεν δεσμεύεται για χρόνο αποκατάστασης. Ο χρόνος ανταπόκρισης απο μόνος του δεν λέει τίποτα όμως. Το SLA δεν είναι πανάκεια, πρέπει να ξέρεις να το διαβάσεις προσεκτικά, να δείς εαν σε καλύπτει, ή όχι. Το αν έρθει ένας τεχνικός ή το καταγράψει απο το τηλέφωνο, είναι συνήθως ότι καλύπτεται. ακόμα και να έρθει συνεργείο, και να κάνει πως έκανε κάτι (χωρίς αποτέλεσμα), μπορεί να γίνει εαν χρειαστεί λόγω SLA (ανταπόκριση τεχνικού συνεργείου). Δεν είναι όμως δεσμευμένος ο προμηθευτής υπηρεσιών για αποκατάσταση της λειτουργίας.
    Επίσης δεν έχουμε ΟΤΕ στα μισθωμένα

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αμερικάνικες εκλογές 08/11/2016
    Από limplixos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 3263
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-18, 21:25
  2. Σε τι θερμοκρασία ρυθμίζεις το κλιματιστικό σου ;
    Από Collective_Soul στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-17, 14:15
  3. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-16, 20:24
  4. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-16, 16:55

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας