Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 130
  1. #76
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά και τι θεαματικότητα έχει το BBC.

    Προσωπικά δεν είμαι της άποψης του να κλείσει, αλλά του ότι ο προϋπολογισμός της πρέπει να αυξομειώνεται ανάλογα την τηλεθέαση. Δεν είναι δυνατόν να την βλέπουν 3 κι κούκος και να μένουν ιδια τα έσοδα της από τα τέλη μόνο και μόνο για να διορίζονται οι πελάτες...
    Το ένα συνδέεται με το άλλο.Αν έχεις προυπολογισμό 5 ΔΙΣ ό,τι και να γίνει ένα καλό πρόγραμμα με τηλεθέαση θα το κάνεις!Το bbc εισπράττει ατό το ποσό από το ανταποδοτικό τέλος!Δεν έχει να κάνει με την τηλεθέασή του.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το 3 και ο κούκος μέχρι το 11εκ και ο κούκος υπάρχει ενα αρκετά μεγάλο κενό, για ποιο λόγο πρέπει να πιάνουμε τα άκρα;
    Τις πρωινές εκπομπές της τις βλέπουν 500.000 τηλεθεατές κάθε μέρα.Το δελτίο ειδήσεων , το μεσημέρι, περίπου 300.000.Το κεντικό περίπου 200.000.Δεν είναι 3 και ο κούκους.

  2. #77
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είδα αλλά δεν καταλαβαίνω ποιο το επιχείρημά σου. Ότι η ΕΡΤ δεν είναι BBC ενώ θα έπρεπε να είναι; Και τι σημαίνει αυτό;

    Πρόσεξε, δεν αναφέρομαι στην τάση κρατικών καναλιών να είναι φερέφωνα της όποιας κυβέρνησης (αν και πού και πού παίζει άγριο στρίμωγμα, δες π.χ. τη χθεσινή συνέντευξη Τζανακόπουλου και του στριμώγματος που έφαγε, εξαίρεση προφανώς). Αναφέρομαι στην προσφορά τους αναδεικνύοντας πτυχές ελληνικού πολιτισμού και της Ελλάδας γενικά που πολύ απλά δεν υπάρχουν πουθενά αλλού επειδή δεν θα μπορούσαν να αναδειχθούν στη βάση εμπορικών κριτηρίων.

    Και να μην ξεχνάμε ότι - και διοθρώστε με - τα τέλη δεν αφορούν μόνο την τηλεόραση αλλά και ραδιόφωνο.

    Χωρίς - το ξαναλέω - να δίνω άφεση σε αμαρτίες της ΕΡΤ
    Εγώ πάντως έχω δει πολύ χειρότερο αβαντάρισμα από τα ιδιωτικά προς τους εκλεκτούς των αφεντικών τους παρά από την ΕΡΤ προς την κυβέρνηση.

    Δεν είναι αυτό άλλοθι για την ΕΡΤ αλλά είναι μέτρο σύγκρισης για την κριτική μας.
    Και μην ακούσω ότι τα ιδιωτικά δεν τα πληρώνουμε από τους φόρους μας. Τα πληρώνουμε έμμεσα και μας το παίζουν και υπεράνω...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #78
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ένα συνδέεται με το άλλο.Αν έχεις προυπολογισμό 5 ΔΙΣ ό,τι και να γίνει ένα καλό πρόγραμμα με τηλεθέαση θα το κάνεις!Το bbc εισπράττει ατό το ποσό από το ανταποδοτικό τέλος!Δεν έχει να κάνει με την τηλεθέασή του.
    Άρα ο συγκεκριμένος προϋπολογισμός της ΕΡΤ δεν την αφήνει να έχει καλύτερο πρόγραμμα ώστε να έχει μεγαλύτερη θεαματικότητα? LOL

  4. #79
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το 3 και ο κούκος μέχρι το 11εκ και ο κούκος υπάρχει ενα αρκετά μεγάλο κενό, για ποιο λόγο πρέπει να πιάνουμε τα άκρα;
    Ωραία, και πώς προτείνεις να διαμορφωθεί η πολιτική αυτή; Να υπάρχει κάποια ντιρεκτίβα στο καταστατικό της ΕΡΤ ότι "οι εκπομπές οφείλουν να έχουν ακροαματικότητα από Χ μέχρι Υ% ειδάλλως θα κόβονται";

    Και τότε, να σε ρωτήσω κάτι: Δες λίγο από αυτόν τον τηλεοπτικό διάλογο-διαμάντι μεταξύ 4 φιλοσόφων και πες μου αν θα μπορούσε εξ αντικειμένου (μιας και το περιεχόμενο είναι απίστευτα πυκνό και βαθύτατα ακαδημαϊκό) να πιάσει πάνω από 0.1%.... Με τη λογική σου δεν θα έπρεπε ποτέ να γίνει

    Ή π.χ. ένα ντοκυμαντέρ για κάποιο απομακρυσμένο ελληνικό νησί, ή τόσα και τόσα διαμαντάκια που έχει βγάλει η ΕΡΤ και που προφανώς δεν πρόκειται ποτέ να είχαν τηλεθέαση εξ'αντικειμένου.

    Το συμπέρασμά μου είναι ακριβώς αυτό, ότι δλδ ρόλος της δημόσιας τηλεόρασης είναι να αναδεικνύει την ποιότητα χωρίς οικονομικά κριτήρια ακροαματικότητας.

    Το αν το κάνει αυτό η ΕΡΤ και πώς πρέπει να το κάνει (ή γιατί δεν το κάνει) είναι μία σοβαρότατη συζήτηση αλλά ξεφεύγει από το αποδομημένο πλαίσιο του "δεν πληρώνω επειδή δεν πουλάνε τα προϊόντα της".
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #80
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ γιατί δεν ψηφιοποιήθηκαν.Μήπως γιατί κάποιοι την οδήγησαν στο λουκέτο, και πριν από αυτό είχαν φροντίσει ώστε να δώσουν όλο το χώρο στα ,φιλικά, ιδιωτικά;;Όσο για το 2ο απλά δεν αξίζει να σου απαντήσω...
    Δεν είναι "κάποιοι" "αόριστοι".

    Είναι πολύ συγκεκριμένοι.

    Οι υπεράριθμοι άχρηστοι πενταπλοθεσίτες.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  6. #81
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως έχω δει πολύ χειρότερο αβαντάρισμα από τα ιδιωτικά προς τους εκλεκτούς των αφεντικών τους παρά από την ΕΡΤ προς την κυβέρνηση.

    Δεν είναι αυτό άλλοθι για την ΕΡΤ αλλά είναι μέτρο σύγκρισης για την κριτική μας.
    Και μην ακούσω ότι τα ιδιωτικά δεν τα πληρώνουμε από τους φόρους μας. Τα πληρώνουμε έμμεσα και μας το παίζουν και υπεράνω...
    Καλά, αν μιλάς για ιδιωτικά ΜΜΕ σήμερα, άστο. Επειδή δεν υπάρχει άλλη χώρα στην ΕΕ που τα ιδιωτικά της να ανήκουν πλέον 100% σε προσωπικά (δλδ ατομικά - ξέχασα να προσθέσω) επιχειρηματικά συμφέροντα που δεν έχουν σχέση με τον κλάδο των ΜΜΕ.

    Δεν θα βρεις το φαινόμενο αυτό πουθενά, αλλά (γιατί άραγε;;;;; ) το κάνουν όλοι γαργάρα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #82
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία, και πώς προτείνεις να διαμορφωθεί η πολιτική αυτή; Να υπάρχει κάποια ντιρεκτίβα στο καταστατικό της ΕΡΤ ότι "οι εκπομπές οφείλουν να έχουν ακροαματικότητα από Χ μέχρι Υ% ειδάλλως θα κόβονται";

    Και τότε, να σε ρωτήσω κάτι: Δες λίγο από αυτόν τον τηλεοπτικό διάλογο-διαμάντι μεταξύ 4 φιλοσόφων και πες μου αν θα μπορούσε εξ αντικειμένου (μιας και το περιεχόμενο είναι απίστευτα πυκνό και βαθύτατα ακαδημαϊκό) να πιάσει πάνω από 0.1%.... Με τη λογική σου δεν θα έπρεπε ποτέ να γίνει

    Ή π.χ. ένα ντοκυμαντέρ για κάποιο απομακρυσμένο ελληνικό νησί, ή τόσα και τόσα διαμαντάκια που έχει βγάλει η ΕΡΤ και που προφανώς δεν πρόκειται ποτέ να είχαν τηλεθέαση εξ'αντικειμένου.

    Το συμπέρασμά μου είναι ακριβώς αυτό, ότι δλδ ρόλος της δημόσιας τηλεόρασης είναι να αναδεικνύει την ποιότητα χωρίς οικονομικά κριτήρια ακροαματικότητας.

    Το αν το κάνει αυτό η ΕΡΤ και πώς πρέπει να το κάνει (ή γιατί δεν το κάνει) είναι μία σοβαρότατη συζήτηση αλλά ξεφεύγει από το αποδομημένο πλαίσιο του "δεν πληρώνω επειδή δεν πουλάνε τα προϊόντα της".
    Δεν ξέρω, σίγουρα εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα εκπομπές reality, ούτε πχ eurovision, αλλά ξέρω πως πολύς κόσμος θέλει να τα δει, τα ντοκιμαντέρ που δείχνουν όμως μέρη της χώρας (ή και πιο μακριά) μου αρέσουν, όπως αρέσουν και σε πολύ κόσμο

    Για τους φιλόσοφους τώρα την απάντηση λίγο πολύ την ξέρεις, αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούν να υπάρχουν κάποιες εκπομπές "ειδικού" περιεχομένου

    Τουλάχιστον σε σχέση με τους άλλους δεν έχει τόσο πολύ ανάγκη τα υψηλά ποσοστά τηλεθέασης όλη μέρα, για αυτό έχει την συνδρομή. αυτό δεν σημαίνει όμως να το πάει στο άλλο άκρο

  8. #83
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα ο συγκεκριμένος προϋπολογισμός της ΕΡΤ δεν την αφήνει να έχει καλύτερο πρόγραμμα ώστε να έχει μεγαλύτερη θεαματικότητα? LOL
    Δεν είπα έτσι.Απλά με αυτό τον προυπολογισμό δεν μπορεί να κάνει αυτά που κάνει το bbc.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι "κάποιοι" "αόριστοι".

    Είναι πολύ συγκεκριμένοι.

    Οι υπεράριθμοι άχρηστοι πενταπλοθεσίτες.
    Μάλιστα.Και ποιός τους έβαλε σε 5 θέσεις;;Γιατί αυτοί που την έκλεισαν δεν τους έδιωξαν;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία, και πώς προτείνεις να διαμορφωθεί η πολιτική αυτή; Να υπάρχει κάποια ντιρεκτίβα στο καταστατικό της ΕΡΤ ότι "οι εκπομπές οφείλουν να έχουν ακροαματικότητα από Χ μέχρι Υ% ειδάλλως θα κόβονται";

    Και τότε, να σε ρωτήσω κάτι: Δες λίγο από αυτόν τον τηλεοπτικό διάλογο-διαμάντι μεταξύ 4 φιλοσόφων και πες μου αν θα μπορούσε εξ αντικειμένου (μιας και το περιεχόμενο είναι απίστευτα πυκνό και βαθύτατα ακαδημαϊκό) να πιάσει πάνω από 0.1%.... Με τη λογική σου δεν θα έπρεπε ποτέ να γίνει

    Ή π.χ. ένα ντοκυμαντέρ για κάποιο απομακρυσμένο ελληνικό νησί, ή τόσα και τόσα διαμαντάκια που έχει βγάλει η ΕΡΤ και που προφανώς δεν πρόκειται ποτέ να είχαν τηλεθέαση εξ'αντικειμένου.

    Το συμπέρασμά μου είναι ακριβώς αυτό, ότι δλδ ρόλος της δημόσιας τηλεόρασης είναι να αναδεικνύει την ποιότητα χωρίς οικονομικά κριτήρια ακροαματικότητας.

    Το αν το κάνει αυτό η ΕΡΤ και πώς πρέπει να το κάνει (ή γιατί δεν το κάνει) είναι μία σοβαρότατη συζήτηση αλλά ξεφεύγει από το αποδομημένο πλαίσιο του "δεν πληρώνω επειδή δεν πουλάνε τα προϊόντα της".
    Έτσι.ΠΧ η εκπομπή ΣΤΑ ΑΚΡΑ έκανε την Κυριακή 2,3% τηλεθέαση..την είδαν μερικές χιλιάδες.Αυτή η εκπομπή δεν μπορεί να σταθεί στην ιδιωτική τιβι.Διαφωνεί κανείς, ομως ότι έχει υψηλή ποιότητα, και δεν είναι σκουπίδι σαν το power of love του σκαι;;

  9. #84
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί αυτοί που την έκλεισαν δεν τους έδιωξαν;
    Αφού η κυβέρνηση έκλεισε την ΝΕΡΙΤ, και ξανάνοιξε την ΕΡΤ.

    Δεν το έμαθες;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  10. #85
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα έτσι.Απλά με αυτό τον προυπολογισμό δεν μπορεί να κάνει αυτά που κάνει το bbc.
    Δεν έχω προσδοκίες να κάνει αυτό που κάνει το BBC αλλά να πιάσει καλύτερα επίπεδα θεαματικότητας από ότι είχε τόσα χρόνια.

    Αν δεν μπορεί να τα πιάσει πχ 2Χ ή 3Χ νούμερα και έχει Χ νούμερα που μπορεί να τα κρατήσει και με μισό προϋπολογισμό, δεν θέλω να δίνουμε τον κανονικό μόνο και μόνο για να τακτοποιούμε φίλους/πελάτες/βύσματα...

  11. #86
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω, σίγουρα εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα εκπομπές reality, ούτε πχ eurovision, αλλά ξέρω πως πολύς κόσμος θέλει να τα δει, τα ντοκιμαντέρ που δείχνουν όμως μέρη της χώρας (ή και πιο μακριά) μου αρέσουν, όπως αρέσουν και σε πολύ κόσμο

    Για τους φιλόσοφους τώρα την απάντηση λίγο πολύ την ξέρεις, αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούν να υπάρχουν κάποιες εκπομπές "ειδικού" περιεχομένου

    Τουλάχιστον σε σχέση με τους άλλους δεν έχει τόσο πολύ ανάγκη τα υψηλά ποσοστά τηλεθέασης όλη μέρα, για αυτό έχει την συνδρομή. αυτό δεν σημαίνει όμως να το πάει στο άλλο άκρο
    Ά γεια σου, πολύ ενδιαφέροντα ερωτήματα πραγματικά και αυτό λέω και εγώ.

    Αν είναι να κάνουμε συζήτηση να την κάνουμε για το περιεχόμενο της ΕΡΤ, πώς (πρέπει να) προσδιορίζεται, αν ανταποκρίνεται στον ρόλο της, με ποιον τρόπο ανταποκρίνεται κλπ

    Αυτή είναι μία συζήτηση ουσίας και σοβαρότατη. Αντίθετα, αν μπλέκουμε στο αποδομημένο πλαίσιο του "τι την πληρώνουμε" τότε το μόνο που καταφέρνουμε είναι να μην ελέγχουμε ουσιαστικά το περιεχόμενό της.

    Αυτή ήταν και η μέγιστη πολιτική βλακεία του Σαμαρά που αντί για ουσία πούλησε περιτύλιγμα, αλλά με τέτοιους συμβούλους και μυαλά που κουβαλά ο ίδιος δεν περίμενα και τίποτε ουσιωδέστερο.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #87
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού η κυβέρνηση έκλεισε την ΝΕΡΙΤ, και ξανάνοιξε την ΕΡΤ.

    Δεν το έμαθες;
    Ρε τι τραβάω....καλέ μου άνθρωπε η ''παλιά΄' ερτ έκλεισε πραξικοπηματικά κατεβάζοντας πομπούς όπως έκαναν οι γερμανοί στο ΕΙΡ το 1941 και η χούντα στο ΕΙΡΤ το 1967 οκ;;Πάμε παρακάτω, δε διαφωνώ μαζί σου ότι κάποιοι είναι βύσματα κλπ.Αφού λοιπόν ο αντώνης το ήξερε, γιατί αντι να κλείσει την ερτ , δεν έδιωχνε αυτούς που λες;;Γιατί την έκλεισε 5 μέρες πριν γίνει η δημοπρασία για τον παρόχο ψηφιακού σήματος, οδηγόντας τελικά σε ιδιωτικό μονοπώλιο μια και η digea μεταδίδει όλα τα ιδιωτικά κανάλια(πανελλαδικά και περιφερειακα) και η ερτ ενώ θα μπορούσε να γίνει πάροχος για τα περιφερειακα,έχοντας και ένα επιπλέον έσοδο, έμεινε τελικά στο να μεταδίδει μόνο τα δικά της και το ρικ, bbc,dw??

  13. #88
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού η κυβέρνηση έκλεισε την ΝΕΡΙΤ, και ξανάνοιξε την ΕΡΤ.

    Δεν το έμαθες;
    Και στην ΝΕΡΙΤ του αγαπημένου σου Σαμαρά ποιους είχαν πάρει ώστε να είναι υποδεκαπλάσια σε μέγεθος αλλά παρόλα αυτά να πληρώνει ο κόσμος το ίδιο;

  14. #89
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πάτε να κάνετε σύγκριση με bbc, είστε εκτός τόπου και χρόνου...η ερτ έχει έσοδα 190 εκ. ευρώ και το bbc 5 ΔΙΣ!
    Ενώ η σύγκριση που κάνεις 2 σελίδες πίσω με το τι γίνετε στην Ελβετία και το πόσο πληρώνουν οι Ελβετοί και πόσο οι Έλληνες είναι εντός τόπου?
    Τελείως offtopic το ποστ που έκανες!
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  15. #90
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ η σύγκριση που κάνεις 2 σελίδες πίσω με το τι γίνετε στην Ελβετία και το πόσο πληρώνουν οι Ελβετοί και πόσο οι Έλληνες είναι εντός τόπου?
    Τελείως offtopic το ποστ που έκανες!
    Όχι.Διότι το bbc είναι σε μια χώρα 55 εκ πολιτών.Η Ελβετία έχει μικρότερο πλυθησμό από εμάς, και το έκανα ώστε να δούμε τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζουν την δημόσια τιβι τους.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στην ΝΕΡΙΤ του αγαπημένου σου Σαμαρά ποιους είχαν πάρει ώστε να είναι υποδεκαπλάσια σε μέγεθος αλλά παρόλα αυτά να πληρώνει ο κόσμος το ίδιο;
    Έτσι.Η ΝΕΡΙΤ είχε 1 κανάλι και 4 ραδιόφωνα.Η ΕΡΤ έχει 3 κανάλια(το ένα στη θεσσαλονικη) και 24 ραδιόφωνα(τα 19 στην περιφέρεια).Το κόστος ίδιο.3 ευρώ το μήνα.

Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-17, 20:37
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 23:06
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-16, 22:46
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-16, 16:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας