Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-30 από 30
  1. #16
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η οδηγια της εεττ οτι δεν μπορεις να ακυρωσεις φορητοτητα γραμμης 3 εργασιμες πριν την υλοποιηση της ισχυει στην περιπτωση μου η με καλυπτει το 14ημερο; διοτι απο τον οτε δεν ελαβα ποτε ημερομηνια ενεργοποιησης

  2. #17
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η οδηγια της εεττ οτι δεν μπορεις να ακυρωσεις φορητοτητα γραμμης 3 εργασιμες πριν την υλοποιηση της ισχυει στην περιπτωση μου η με καλυπτει το 14ημερο; διοτι απο τον οτε δεν ελαβα ποτε ημερομηνια ενεργοποιησης
    Εσύ δε πάς για ακύρωση μεταφοράς καθώς έχει ήδη υλοποιηθεί.

    Πας για εκ νέου μεταφορά και μπορείς να υπαναχωρήσεις από τη σύμβαση του ΟΤΕ με τη προϋπόθεση πως έγινε από απόσταση και σε διάστημα όχι μεγαλύτερο των 14 ημερών.

    Όχι 14 ημερών από την ενεργοποίηση. 14 ημερών απο τη σύναψη της.

  3. #18
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    [QUOTE=DSLaManiaC;6164401]Εσύ δε πάς για ακύρωση μεταφοράς καθώς έχει ήδη υλοποιηθεί.

    Πας για εκ νέου μεταφορά και μπορείς να υπαναχωρήσεις από τη σύμβαση του ΟΤΕ με τη προϋπόθεση πως έγινε από απόσταση και σε διάστημα όχι μεγαλύτερο των 14 ημερών.

    Όχι 14 ημερών από την ενεργοποίηση. 14 ημερών απο τη σύναψη της.[/QUOT

    Την αιτηση την υπεγραψα την περασμενη δευτερα μεσω κουριερ οποτε οι 14 μερες μετρανε απο εκει σωστα; αμ ελα που δεν εχει υλοποιηθει...μολις ειδαν το αιτημα υπαναχωρησης πηραν αμεσα τη γραμμη, διεκοπησαν οι υπηρεσιες συτα και δε δουλευει τπτ...μονο εξερχομενες κλησεις σε pstn γραμμη...υποψιαζομαι καψονακι λογο του αιτηματος υπαναχωρησης το οποιο εγινε 1 μερα μετα την υποβολη του αιτηματος απο αυτους στη συτα...μεινε τωρα σου λεει χωρις υπηρεσιες που μεσολαβει 3ημερο, κανε εκ νεου αιτημα στη συτα και περιμενε κ κανα 2 βδομαδες να γυρισει παλι πισω η γραμμη...για εκει παει η δουλεια διοτι στις βλαβες το μονο που μου λενε ειναι οτι εκρρεμει η υλοποιηση..εγω μπορω πχ την τριτη 2.5 να υποβαλλω το αιτημα αντιστροφης φορητοτητας στη συτα για να ειμαι εμπροθεσμος η θα πρεπει υποχρεωτικα να περιμενω να ενεργοποιηθει ο οτε κ να γινει μετα;

    Υ.Γ ξεχασα να σε ευχαριστησω για τις μεχρι τωρα αμεσες απαντησεις σου...εισαι κατατοπιστικοτατος

  4. #19
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Την αιτηση την υπεγραψα την περασμενη δευτερα οποτε οι 14 μερες μετρανε απο εκει σωστα
    Άρα έχεις χρόνο για αντίστροφη φορητότητα στη CYTA καθώς έχουν περάσει μόνο 5 ημέρες.

    Θα κάνεις 2 πράγματα για να είσαι εξασφαλισμένος:

    1. Θα πάρεις τηλ τη CYTA (και σήμερα αν είναι δυνατόν) να αποδεχτείς τη προσφορά και να κάνεις εκ νέου αίτηση μεταφοράς για να γυρίσεις πίσω.
    2. Θα πας σε γερμανό/ΟΤΕ και θα κάνεις έγγραφο αίτημα στο οποίο λες πως ο προηγούμενος πάροχος σου έκανε καλύτερη τιμή και αποχωρείς και επικαλείσαι την υπαναχώρηση εντός 14 ημερών για σύμβαση από απόσταση. Από αυτό το αίτημα θα πάρεις (και θα κρατήσεις) αντίγραφο.

  5. #20
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πηγα προχθες πεμπτη σε καταστημα κοσμοτεκ εκανα τηλεφωνικα μεσω 13888 αιτημα ακυρωσης φορητοτητας. Μετα απο κανα 2 ωρες με πηραν τηλ κ μου ζητησαν κ ταυτοτητα με μειλ πανω στην οποια εγραψα οτι ζητω την ακυρωση της φορητοτητας. Χθες νωρις το πρωι ελαβα αυτο με σμσ H METAΦOPA THΣ ΓPAMMHΣ 215.............ΣTO ΔIKTYO THΣ COSMOTE EXEI ΠEPAΣEI ΣTH ΦAΣH TEXNIKHΣ YΛOΠOIHΣHΣ KAI ΔEN EINAI EΦIKTH H AKYPΩΣH. EAN META THN ENEPΓOΠOIHΣH ΣTO ΔIKTYO MAΣ EΠIΘYMEITE NA METAΦEPETE EK NEOY TH ΣYNΔEΣH ΣAΣ, ?ΘA ΠPEΠEI NA EΠIKOINΩNHΣETE ME TON ΠAPOXO THΣ EΠIΛOΓHΣ ΣAΣ. Δεν με καλυπτει αυτο;

  6. #21
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Όχι. Το αίτημα που έκανες τότε ήταν για ακύρωση μεταφοράς.

    Το αίτημα που θα κάνεις τώρα είναι για μη χρέωση τέλους αποσύνδεσης στον ΟΤΕ όταν πας πίσω. Και να το κάνεις όπως σου είπα για να μη σου λένε μετά "χάσαμε το φαξ" και χρεωθείς το 100ρικο.

  7. #22
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Το αίτημα που έκανες τότε ήταν για ακύρωση μεταφοράς.

    Το αίτημα που θα κάνεις τώρα είναι για μη χρέωση τέλους αποσύνδεσης στον ΟΤΕ όταν πας πίσω. Και να το κάνεις όπως σου είπα για να μη σου λένε μετά "χάσαμε το φαξ" και χρεωθείς το 100ρικο.
    Αν μιλησω απευθειας σημερα η την τριτη με συτα κ αποδεχτω την προσφορα για επιστροφη σε αυτη δεν ειμαι κατοχυρωμενος απο τη στιγμη που γινεται εντος 14 ημερων;

  8. #23
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μιλησω απευθειας σημερα η την τριτη με συτα κ αποδεχτω την προσφορα για επιστροφη σε αυτη δεν ειμαι κατοχυρωμενος απο τη στιγμη που γινεται εντος 14 ημερων;
    Θεωρητικά ναι υπό την έννοια πως η φορητότητα είναι ταυτόχρονα και καταγγελία στο προηγούμενο πάροχο.

    Δε το πρότεινα όμως γιατί είσαι (πολύ) πιο κατοχυρωμένος με αυτό που σου είπα και δε θέλω να παίζω με τις τσέπες των άλλων.

  9. #24
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικά ναι υπό την έννοια πως η φορητότητα είναι ταυτόχρονα και καταγγελία στο προηγούμενο πάροχο.

    Δε το πρότεινα όμως γιατί είσαι (πολύ) πιο κατοχυρωμένος με αυτό που σου είπα και δε θέλω να παίζω με τις τσέπες των άλλων.
    Καταλαβα και σε ευχαριστω πολυ για την ολη σου βοηθεια....απλα δε ξερω τι να κανω...απο τη μια αυτη η σταση του οτε να μου εχει απο χθες νεκρωσει τις υπηρεσιες και απο την αλλη επειδη ξερω οτι ειμαι σε προβληματικη περιοχη (και τη γραμμη στη συτα τη βρηκα μετα απο 3 μηνες, ουτε ο οτε δεν ειχε να μου δωσει) γυριζοντας στη συτα φαω καμια φολα κ δεν μου βαλουν παλι vdsl...

  10. #25
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβα και σε ευχαριστω πολυ για την ολη σου βοηθεια....απλα δε ξερω τι να κανω...απο τη μια αυτη η σταση του οτε να μου εχει απο χθες νεκρωσει τις υπηρεσιες και απο την αλλη επειδη ξερω οτι ειμαι σε προβληματικη περιοχη (και τη γραμμη στη συτα τη βρηκα μετα απο 3 μηνες, ουτε ο οτε δεν ειχε να μου δωσει) γυριζοντας στη συτα φαω καμια φολα κ δεν μου βαλουν παλι vdsl...
    Η περιοχή σου είναι η πιο προβληματική στο λεκανοπέδιο συγκεκριμένα. Ειδικά όσο ανεβαίνεις στο βουνό καθώς δεν είχε προβλεφθεί (πιθανολογώ) τέτοια δόμηση, εξου και τα καλωδιακά θέματα που δεν υπάρχουν γραμμές κλπ.

    Για το VDSL δε μπορώ να σου πω κάτι καθώς δεν έχω εικόνα.

  11. #26
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η περιοχή σου είναι η πιο προβληματική στο λεκανοπέδιο συγκεκριμένα.
    Ειδικά όσο ανεβαίνεις στο βουνό.

    Για το VDSL δε μπορώ να σου πω κάτι καθώς δεν έχω εικόνα.
    Ναι ειμαι προς το βουνο οριακα Α/Κ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ στα συνορα με περιστερι. Ξερω σιγουρα οτι ο γειτονας μου απο κατω με οτε εχει 30αρα vdsl. Απλα δεν ειμαι καθολου βεβαιος οτι θα μου δωσει και η συτα παρα τις διαβεβαιωσεις τους...κ εκει ειναι που κολλαω...

  12. #27
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ειμαι προς το βουνο οριακα Α/Κ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ στα συνορα με περιστερι. Ξερω σιγουρα οτι ο γειτονας μου απο κατω με οτε εχει 30αρα vdsl. Απλα δεν ειμαι καθολου βεβαιος οτι θα μου δωσει και η συτα παρα τις διαβεβαιωσεις τους...κ εκει ειναι που κολλαω...

    Λογικά εφόσον δίνει ο ΟΤΕ θα σου δώσει από καμπίνα. Να φύτρωσε νέο ΑΚ δε παίζει.

    Με κάθε επιφύλαξη αυτό φυσικά.

  13. #28
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά εφόσον δίνει ο ΟΤΕ θα σου δώσει από καμπίνα. Να φύτρωσε νέο ΑΚ δε παίζει.

    Με κάθε επιφύλαξη αυτό φυσικά.
    Μαλλον με βλεπω να μενω οτε, να πληρωσω κ το 120αρι στη συτα κ να ησυχασω...οπως και να χει εχω 2 μερες να το σκεφτω...σ ευχαριστω θερμα κ παλι για τη βοηθεια σου

  14. #29
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εξοπλισμό και τα χαρτιά της σύμβασης με τον ΟΤΕ, τα έχεις πάρει;
    Αν ναι, σε αυτά καταρχήν υπάρχουν το username και το password για την σύνδεση με αυτόν, εκτός κι αν βάλεις πάνω στην γραμμή τον εξοπλισμό που σου έδωσαν, οπότε τα παίρνει αυτόματα.
    Επίσης στα χαρτιά υπάρχει και η Δήλωση Υπαναχώρησης, την οποία συμπληρώνεις και την καταθέτεις σε ένα κατάστημα Oteshop ή Γερμανός.

  15. #30
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξοπλισμό και τα χαρτιά της σύμβασης με τον ΟΤΕ, τα έχεις πάρει;
    Αν ναι, σε αυτά καταρχήν υπάρχουν το username και το password για την σύνδεση με αυτόν, εκτός κι αν βάλεις πάνω στην γραμμή τον εξοπλισμό που σου έδωσαν, οπότε τα παίρνει αυτόματα.
    Επίσης στα χαρτιά υπάρχει και η Δήλωση Υπαναχώρησης, την οποία συμπληρώνεις και την καταθέτεις σε ένα κατάστημα Oteshop ή Γερμανός.
    Οχι δε μου εδωσαν τπτ ουτε εξοπλισμο μου εστειλαν...απλα την αιτηση για τη φορητοτητα υπεγραψα κ μου ειπαν οτι συμβολαια κ εξοπλισμο θα τα στειλουν μαζι...μου εδωσαν default κωδικους αλλα η γραμμη ειναι off ακομα απο χθες το πρωι...καψονι μου μυριζει η δεν εχει καρτα vdsl και ψαχνονται

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-16, 00:08
  2. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-16, 23:15
  3. Η κοροϊδία ενός παρόχου μετά απο καταγγελία στην ΕΕΤΤ
    Από Rookie στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 17:04
  4. Πρόβλημα μετά από αναβάθμιση σε Win10
    Από taketrance στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-16, 21:23
  5. Εξαφάνιση wifi μετα απο αλλαγη channel
    Από geioannou στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 22:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας