Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    28-09-2007
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Vodafone Mobile Broadband
    Αυτή είναι η εμπειρία μου με την Vodafone…
    Στις 24/4 κάνω αίτηση αλλαγής παρόχου στην Vodafone.
    Στις 25/4 μου δίνει καλύτερη προσφορά η Nova (σαν παλιός πελάτης τους) κ’ αποφασίζω να παραμείνω στο δίκτυό της.
    Στις 26/4 κάνω «αίτηση ακύρωσης» αλλαγής παρόχου σε κατάστημα της Vodafone.
    Στις 28/4 μένουμε από internet…!!!
    ουπς..??? τι έγινε???
    Σε επικοινωνία μου με την Nova βλέπω ότι έχει πάρει την γραμμή η Vodafone…!!!!
    Μιλάω μαζί τους στο τηλέφωνο κ’ (ωχχ… ) δεν βλέπουν κάποια αίτηση ακύρωσης από εμένα, ούτε fax (ποιος χρησιμοποιεί fax στις μέρες μας???) ούτε κάποιο email…!!!! lol…!!!!
    Μιλάω με το κατάστημα που έκανα την αίτηση κ’ μου λένε ότι «αυτό γίνετε on-line χωρίς να χρειαστεί να στείλουμε κάποιο fax ή κάποιο e-mail» (το λογικό ).
    Σήμερα 2/5 μου ήρθε μνμ που μου αναφέρει «το αίτημα ακύρωσης απορρίπτεται καθώς υποβλήθηκε εκπρόθεσμα»…!!!! lolol..!!!!
    ……
    Εσείς, εκεί στην Vodafone, να ξέρεται ότι με τέτοιες πρακτικές δεν κρατάτε πελάτες……τους χάνεται ……

  2. #2
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BigRed Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή είναι η εμπειρία μου με την Vodafone…
    Στις 24/4 κάνω αίτηση αλλαγής παρόχου στην Vodafone.
    Στις 25/4 μου δίνει καλύτερη προσφορά η Nova (σαν παλιός πελάτης τους) κ’ αποφασίζω να παραμείνω στο δίκτυό της.
    Στις 26/4 κάνω «αίτηση ακύρωσης» αλλαγής παρόχου σε κατάστημα της Vodafone.
    Στις 28/4 μένουμε από internet…!!!
    ουπς..??? τι έγινε???
    Σε επικοινωνία μου με την Nova βλέπω ότι έχει πάρει την γραμμή η Vodafone…!!!!
    Μιλάω μαζί τους στο τηλέφωνο κ’ (ωχχ… ) δεν βλέπουν κάποια αίτηση ακύρωσης από εμένα, ούτε fax (ποιος χρησιμοποιεί fax στις μέρες μας???) ούτε κάποιο email…!!!! lol…!!!!
    Μιλάω με το κατάστημα που έκανα την αίτηση κ’ μου λένε ότι «αυτό γίνετε on-line χωρίς να χρειαστεί να στείλουμε κάποιο fax ή κάποιο e-mail» (το λογικό ).
    Σήμερα 2/5 μου ήρθε μνμ που μου αναφέρει «το αίτημα ακύρωσης απορρίπτεται καθώς υποβλήθηκε εκπρόθεσμα»…!!!! lolol..!!!!
    ……
    Εσείς, εκεί στην Vodafone, να ξέρεται ότι με τέτοιες πρακτικές δεν κρατάτε πελάτες……τους χάνεται ……
    εμμμ....δε ήξερες δε ρώταγες;; δε έβλεπες πόσοι φύγαμε από τη vdf ; αν ψάξεις θέματα είναι γεμάτο παράπονα στην Nova είχες κανένα πρόβλημα;;
    εμείς φύγαμε από τη vdf 6/3 κ 7/3 μας καλεσε τεχνικος της Nova για να ελεγξει τη βλαβη που τους ειχαμε πει οτι ειχε το έλεγξε κ τη παρασκευή έτοιμο!
    δε ξέρω τι πακέτο είχες αλλά εμείς έχουμε:απεριοριστα σταθερα/κινητα ,50mbps,nova family pack με 37 € στη vdf με 300' ήταν 44-40€ .... κ ξερεις γιατι φυγαμε; δε εφτιαχναν τη βλαβη μας... καλη επιτυχια στη vdf

  3. #3
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Από τις 26 έως τις 28 είναι 2 μέρες και λογικό είναι να μην πρόλαβες το τριήμερο. Εμένα όμως άλλο με προβλημάτισε. Πηγές σε ανταγωνιστή και έκανες ένα αίτημα χωρίς να πάρεις στα χέρια σου ένα έγγραφο; Όλα είναι ηλεκτρονικά. Αμέσως σου δίνουν αριθμό αιτήματος ώστε να ξέρεις τι γίνεται. Πολλά κατάστηματα επίτηδες καθυστερούν ώστε να γίνεις πελάτης τους και να μπαίνεις μετά μέσα στο κατάστημα κάθε μήνα.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-08-2013
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Νομίζω ότι έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών από την ημερομηνία αίτησης. Δεν είμαι σίγουρη. Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη. Χρόνια πελάτης και το πρόγραμμα που έχω τώρα είναι απεριόριστα σταθερά, 300' προς κινητά και 24mbps με 19,50 το μήνα για 24μηνο και χωρίς κινητό στο ίδιο όνομα που θα μου έδινε επιπλέον έκπτωση. Από τις προσφορές που μου είχαν γίνει από τις άλλες εταιρίες είναι η καλύτερη.

  5. #5
    Εγγραφή
    28-09-2007
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Vodafone Mobile Broadband
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα όμως άλλο με προβλημάτισε. Πηγές σε ανταγωνιστή και έκανες ένα αίτημα χωρίς να πάρεις στα χέρια σου ένα έγγραφο; Όλα είναι ηλεκτρονικά. Αμέσως σου δίνουν αριθμό αιτήματος ώστε να ξέρεις τι γίνεται. .
    Όχι καλέ, έχω το χαρτί της ακύρωσης στα χέρια μου
    Η Vodafone δεν "ήθελε" να το βλέπει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nti_na Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών από την ημερομηνία αίτησης. Δεν είμαι σίγουρη. Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη. Χρόνια πελάτης και το πρόγραμμα που έχω τώρα είναι απεριόριστα σταθερά, 300' προς κινητά και 24mbps με 19,50 το μήνα για 24μηνο και χωρίς κινητό στο ίδιο όνομα που θα μου έδινε επιπλέον έκπτωση. Από τις προσφορές που μου είχαν γίνει από τις άλλες εταιρίες είναι η καλύτερη.
    Η Nova μου έκανε το ίδιο πρόγραμμα με εσένα αλλά με καλύτερη τιμή από εσένα κ' για ένα χρόνο συμβόλαιο
    Για αυτό κ' αποφάσισα να μείνω.

  6. #6
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BigRed Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι καλέ, έχω το χαρτί της ακύρωσης στα χέρια μου
    Η Vodafone δεν "ήθελε" να το βλέπει
    Πάσο. Κανονικά σε αυτές τις περιπτώσεις να ζητάς επιτόπου τον αριθμό αιτήματος. Είναι σαν το πρωτόκολλο στο Δημόσιο. Καλύτερα να καθυστερήσεις μισή ώρα μέχρι να δουν την αίτηση παρά να έχεις θέματα τέτοιου είδους. Εγώ πχ γλίτωσα όλα τα τέλη υποβάθμισης και αναβάθμισης προ 2 μηνών όταν από λάθος ενημέρωση μου είπαν για VDSL στην περιοχή μου. Είχα σημειώσει το όνομα της υπαλλήλου και όταν έφαγα τελικά την πόρτα βρήκαν τα πάντα καταγεγραμμένα.

  7. #7
    Εγγραφή
    28-09-2007
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Vodafone Mobile Broadband
    χεχεχε....!!!!!!!!
    Σήμερα παρότι μου έριξαν την ταχύτητα από τα 16, που "κλείδωνα" κ' με έριξαν στα 13,5 μου έριξαν κ' "θόρυβο"
    Έχω κρατήσει τα screen-shoot

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-16, 19:55
  2. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-16, 11:07
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-16, 12:15
  4. Απορίες σχετικά με το VDSL
    Από Digitator στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-16, 08:09
  5. Βοήθεια με το QoS
    Από manospcistas στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-16, 08:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας