Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 77
  1. #1
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Χρονια πελατης ΟΤΕ-COSMOTE εφτασα να πληρωνω λιγο πανω απο 90€ για VDSL2 30/2.5 με απεριοριστα σταθερα και 30' προς κινητα αν θυμαμαι καλα.
    Οταν εληξε το συμβολαιο μου και τους ζητησα κατι καλυτερο, μου εκαναν εκπτωση περι τα 2€ τον μηνα. Μετα απο ερευνα αγορας ξαναπηγα σε καταστημα και τους ζητησα να το ξανακοιταξουν. Τους ειπα πως ειμαι χρονια συνεπης πελατης, οτι θεωρω τον ΟΤΕ κορυφαιο παροχο, αλλα καπου εχει ξεφυγει το πραγμα και οτι ο ανταγωνισμος προσεφερε πολυ περισσοτερα σε πολυ καλυτερη τιμη. Εισεπραξα την απαντηση οτι δεν γινεται κατι καλυτερο.
    Οταν τους ηρθε η αιτηση φορητοτητας με πηραν 17 τηλεφωνα με προσφορες και δωρα. Μειωμενο τιμολογιο σε αναβαθμισμενη συνδεση, εκπτωσεις σε COSMOTE-TV, δωρεαν χρονους ομιλιας σε καρτοκινητα...Αν ζητηγα και κουπονια για τον ΑΒ Βασιλοπουλο θα μου στελνανε. Ολα αυτα υπενθυμιζοντας μου οτι εχω δικαιωμα υπαναχωρησης και οτι η κοπελα στο καταστημα που με εξυπηρετησε δεν γνωριζε. Φυσικα δε δεχτηκα. Και δεν δεχτηκα οχι γιατι δεν ηταν συμφερουσα η νεα προταση, αλλα γιατι ολη αυτη η συμπεριφορα "οπου σε αρπαξουμε" μου φανηκε πολυ φαιδρη.
    Το αποτελεσμα ειναι να περιμενω ακομη αποκατασταση βλαβης με τον καινουριο μου παροχο για προβλημα στο οποιο την ευθυνη φερει απολειστικα η COSMOTE και να εισπραξω μηνυματακι οτι πρεπει να επιστρεψω το πανακριβο ΖΤΕ 931VII που μου ειχαν δωσει 3 χρονια πριν για να μην το χρεωθω.

    Αυτη ηταν στα γρηγορα η περιπετιουλα μου με την COSMOTE η οποια ακομη δεν εχει λαβει αισιο τελος.
    Ισως καποιους να τους ενδιαφερει.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Φάληρο
    Μηνύματα
    1.173
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Έχει εξέχουσα θέση στην αγορά και το εκμεταλλεύεται, όπως θα έκανε κάθε εταιρεία εφόσον μπορούσε.
    Ο μόνος τρόπος να τους αντιπαρατεθείς, είναι η απειλή για φορητότητα.
    Έπρεπε να δεχτείς την αντιπροσφορά τους εφόσον ήθελες να παραμείνεις με συμφερότερους όρους, αλλιώς γίνεσαι "μπαλάκι" μεταξύ παρόχων και πιθανότατα καταλήγεις με υποβαθμισμένες υπηρεσίες/εξυπηρέτηση.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sgt_Greco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρονια πελατης ΟΤΕ-COSMOTE εφτασα να πληρωνω λιγο πανω απο 90€ για VDSL2 30/2.5 με απεριοριστα σταθερα και 30' προς κινητα αν θυμαμαι καλα.
    Οταν εληξε το συμβολαιο μου και τους ζητησα κατι καλυτερο, μου εκαναν εκπτωση περι τα 2€ τον μηνα. Μετα απο ερευνα αγορας ξαναπηγα σε καταστημα και τους ζητησα να το ξανακοιταξουν. Τους ειπα πως ειμαι χρονια συνεπης πελατης, οτι θεωρω τον ΟΤΕ κορυφαιο παροχο, αλλα καπου εχει ξεφυγει το πραγμα και οτι ο ανταγωνισμος προσεφερε πολυ περισσοτερα σε πολυ καλυτερη τιμη. Εισεπραξα την απαντηση οτι δεν γινεται κατι καλυτερο.
    Οταν τους ηρθε η αιτηση φορητοτητας με πηραν 17 τηλεφωνα με προσφορες και δωρα. Μειωμενο τιμολογιο σε αναβαθμισμενη συνδεση, εκπτωσεις σε COSMOTE-TV, δωρεαν χρονους ομιλιας σε καρτοκινητα...Αν ζητηγα και κουπονια για τον ΑΒ Βασιλοπουλο θα μου στελνανε. Ολα αυτα υπενθυμιζοντας μου οτι εχω δικαιωμα υπαναχωρησης και οτι η κοπελα στο καταστημα που με εξυπηρετησε δεν γνωριζε. Φυσικα δε δεχτηκα. Και δεν δεχτηκα οχι γιατι δεν ηταν συμφερουσα η νεα προταση, αλλα γιατι ολη αυτη η συμπεριφορα "οπου σε αρπαξουμε" μου φανηκε πολυ φαιδρη.
    Το αποτελεσμα ειναι να περιμενω ακομη αποκατασταση βλαβης με τον καινουριο μου παροχο για προβλημα στο οποιο την ευθυνη φερει απολειστικα η COSMOTE και να εισπραξω μηνυματακι οτι πρεπει να επιστρεψω το πανακριβο ΖΤΕ 931VII που μου ειχαν δωσει 3 χρονια πριν για να μην το χρεωθω.

    Αυτη ηταν στα γρηγορα η περιπετιουλα μου με την COSMOTE η οποια ακομη δεν εχει λαβει αισιο τελος.
    Ισως καποιους να τους ενδιαφερει.
    Aκριβώς μία από τα ίδια.
    16~17 χρόνια μόνιμος πελάτης τους, έφτασα να πληρώνω για 24αρι και απεριόριστα σταθερά (δεν χρειάζομαι τίποτε άλλο) 41.50 ευρώ το μήνα. Πήγα 2 φορές σε κατάστημα και μου είπαν ότι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να με πάνε σε πρόγραμμα με 38.50 ευρώ με 24μηνη δέσμευση και μου πρότειναν να πάρω τηλέφωνο στο 13888 μήπως κάνουν κάτι καλύτερο.
    Πήρα στο 13888 και μου είπαν ότι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να με βάλουν σε πρόγραμμα με 31.64 ευρώ το μήνα και 24μηνη δέσμευση, ενώ για το ότι έχω και κινητό στο OTE καμία επιπλέον έκπτωση.
    Στο κάτω διαμέρισμα από μένα έχουν VODAFONE, πήγα για να δω ταχύτητα και είδα ότι συγχρονίζουν όσο κι' εγώ. Πάω λοιπόν σε ένα κατάστημα VODAFONE για να ρωτήσω και μου δίνουν για 24αρι και απεριόριστα σταθερά (και 300' προς κινητά που δεν με ενδιαφέρει αλλά ήταν στο πακέτο) τιμή 24.50 με 24μηνη δέσμευση, παίρνω και επιπλέον 2 ευρώ έκπτωση γιατί υπάρχει και VODAFONE σύνδεση κινητού και η τελική τιμή φτάνει στα 22.50 ευρώ.
    Επίσης να μην ξεχάσω να προσθέσω ότι μου έδωσαν και δωρεάν το ρούτερ και δεν με νοιάζει αν είναι και πατάτα.
    Κάνω όπως ήταν φυσικό αίτηση εκεί και μετά από 2 μέρες με παίρνει μια ευγενέστατη κυρία από το 13888 για να μου πει ότι μπορεί να μου δώσει αυτά που ζητάω με 26.50 ευρώ.
    Στην ερώτηση μου γιατί πήρα 3 διαφορετικές τιμές από τον ΟΤΕ και γιατί μου δώσανε την καλύτερη τιμή που μπορούσανε αφού είδαν ότι θα φύγω μου απάντησε φυσικά σαν την Πυθία στο Μαντείο των Δελφών. Μου είπε κι' εμένα διάφορα, για έκπτωση και στο κινητό μου, ενώ οι προηγούμενοι 3 συνάδελφοι της δεν είχαν κάνει καμία αναφορά, για καλύτερες υπηρεσίες και ταχύτητες και πολλά άλλα ωραία. Την επόμενη μέρα μάλιστα με πήρε πάλι για να δει τι έχω αποφασίσει ενώ εγώ ήδη είχα παραδώσει το Speedport στο κατάστημα τους.
    Τους χαιρέτησα όμορφα και ωραία και περιμένω να συνδεθώ στην VODAFONE με 22.50 ευρώ το μήνα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #4
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν ειναι μονο η τιμολογιακη πολιτικη ειναι και η πελατειακη πολιτικη που και εκει πασχει.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #5
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειναι μονο η τιμολογιακη πολιτικη ειναι και η πελατειακη πολιτικη που και εκει πασχει.
    Aκριβώς αυτό, από τις ξερές απαντήσεις που είχα εισπράξει στην αρχή σ' αυτά που λέω πιο πάνω να δεις τις γλύκες και τις όμορφες κουβεντούλες όταν είδαν ότι θα με χάσουν, να σου προκαλούν αναγούλα με την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά τους και τις κωλοτούμπες τους.
    Δεν υπήρχε περίπτωση μετά από αυτό να μείνω ας μου έλεγαν και το ίδιο ποσό με την VODAFONE, εντελώς γελοίοι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #6
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Δεν θέλω να αμφισβητήσω κανέναν αλλά εγώ για 24L δεν έδινα ποτέ πάνω από 32 το μήνα, αυτή την περίοδο δε δίνω 26.

  7. #7
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Φάληρο
    Μηνύματα
    1.173
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να αμφισβητήσω κανέναν αλλά εγώ για 24L δεν έδινα ποτέ πάνω από 32 το μήνα, αυτή την περίοδο δε δίνω 26.
    Ναι τόσο είναι, απλά πρέπει να απειλήσεις με φορητότητα για να κερδίσεις αυτή την τιμή.

  8. #8
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elina_77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τόσο είναι, απλά πρέπει να απειλήσεις με φορητότητα για να κερδίσεις αυτή την τιμή.
    Ωραια λογικη. Αφ' ενος να αναγκαζομαι να απειλω για καλυτερη τιμη και αφετερου να μην τιμω την υπογραφη που εβαλα σε αλλον επαγγελματια; Δυο φορες καραγκιοζης δηλαδη; Οχι για μενα. Τελος και παμε παρακατω.

  9. #9
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σελίδα ΟΤΕ

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  141,7 KB 
ID: 183005

    24αρι Internet και ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ, που το ανέφερα 100 φορές πιο πάνω 38.21 ευρώ.

    Σελίδα ΟΤΕ

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  112,9 KB 
ID: 183006

    Οι τιμές δεν συμπεριλαμβάνουν το Τέλος Συνδρομητών Σταθερής Τηλεφωνίας 5% του άρθρου 55 του Ν.4389/2016.


    Αν ξέρουμε να κάνουμε μια πράξη +% θα βγάλουμε: 38.21+5%= 40.12 ευρώ, με κάτι στρογγυλοποιήσεις 83 ευρώ το δίμηνο.

    Μην αναγκαστώ να κατεβάσω το scanner που έχω παροπλισμένο και ανεβάσω το λογαριασμό γιατί εκνευρίστηκα τώρα.

    - - - Updated - - -

    Ούτε θέλω να απειλήσω με φορητότητες και ούτε να κάθομαι να ασχολούμαι με κάτι τέτοια γελοία πράγματα, αν δεν μπορώ να έχω καλύτερη αντιμετώπιση σαν συνδρομητής που είναι εκεί 16~17 χρόνια ανελλιπώς, παίρνω το καπελάκι μου και φεύγω.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #10
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Αφού η τιμή είναι 30, γιατί κάνεις υπολογισμούς με 38;
    Δεν αμφισβητώ ότι είχες φτάσει να πληρώνεις τόσα που λες. Απλώς με άλλο χειρισμό θα πλήρωνες λιγότερα. Και εσύ άλλωστε λες ότι σου πρότειναν αυτή την τιμή από το 13888,

    Και η απειλή της φορητότητας δυστυχώς είναι ο μόνος τρόπος να πετύχει κανείς καλύτερη τιμή, δεν μπορούν διαφορετικά να σπάσουν τις επίσημες τιμές τους λόγω της ρυθμιστικής αρχής.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gcf : 06-05-17 στις 14:25.

  11. #11
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού η τιμή είναι 30, γιατί κάνεις υπολογισμούς με 38;
    Γιατί δεν έχω ΚΑΜΙΑ ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΠΑΚΕΤΟΥ, το κατάλαβες ή να στο ζωγραφίσω;;

    - - - Updated - - -

    Άντε να το ζωγραφίσω

    Μετά τους πρώτους 24 μήνες, η τιμή διαμορφώνεται σε €38,21 το μήνα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #12
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω παλι εκανα αιτηση για φορητοτητα στην wind (vdsl 50,απεριοριστα σταθερα, 5 ωρες κινητα wind, και 5 ωρες προς κινητα αλλων δικτυων, δωρο ενα smartphone του 50ευρου, 2 ωρες προς ολους + 1giga μηνιαιως στο f2g καρτοκινητο μου) με Μ.Ο γυρω στα 27 ευρω για 24 μηνες. Πληρωνα στον ΟΤΕ για 24αρι internet και 6 ωρες κινητα 32 ευρω, και μου ζηταγε για 50αρι με 6 ωρες γυρω στα 45 ευρω.

    Αυτη η τιμη δεν αλλαξε ουτε με την αιτηση να φυγω. Με πηραν 2 κοπελες απο το 13888 και ΔΕΝ μου εκαναν ουτε αυτο που διαφημιζουν παντου. Δηλαδη +5 ευρω απο το adsl, με την δικαιολογια οτι ημουν ηδη "προνομιουχος" με αυτα που πληρωνα, και δεν δικαιουμουν να παω στα 37-38 ευρω. Προτιμησαν δηλαδη να παρουν γυρω στα 14-15 ευρω (αν θυμαμαι καλα τοσο νοικιαζουν την πορτα του KV για 50mbps στους εναλλακτικους), παρα να κανουν καλυτερη τιμη... Τι να πεις...

  13. #13
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν έχω ΚΑΜΙΑ ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΠΑΚΕΤΟΥ, το κατάλαβες ή να στο ζωγραφίσω;;

    - - - Updated - - -

    Άντε να το ζωγραφίσω

    Μετά τους πρώτους 24 μήνες, η τιμή διαμορφώνεται σε €38,21 το μήνα.
    Ξέρεις κάτι;
    Ζωγραφιζεις χάλια.

    Εκτός αυτού έχεις θέμα με τα νεύρα σου προφανώς.
    Δεν συζητάω με κακούς ζωγράφους που έχουν θέμα με τα νεύρα τους και πρόβλημα κατανόησης.
    Για κάθε άλλον που διαβάζει, εννοείται πως μετά τα δύο χρόνια, σηκώνεις το τηλεφωνάκι και κάνεις νέα διαπραγμάτευση ή πας αλλού.
    Αλλιώς μη διαμαρτύρεσαι αν φτάσεις να πληρώνεις και 100€...

  14. #14
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είπα ότι ακριβώς υπάρχει στο post #3, δεν ζήτησα συμβουλές για χειρισμούς ώστε να πάρω καλύτερη τιμή, καλύτερη ανάγνωση δεν έβλαψε ποτέ.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #15
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Τι θα λέγατε να βγείτε μια βόλτα εξώ είναι τόσο ωραία μέρα
    Ευχαριστώ

Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 11:30
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-17, 00:24
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-17, 19:25
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 17:16
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-16, 12:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας