Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    28-10-2013
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    103744/10999
    ISP
    Vodafone
    Γεια χαρα,μια που πηγα στην cosmote και πηρα το vdsl2 50 Mbps ειπα να ανοιξω αυτο το νημα για να ενωθουμε ολοι εμεις που εχουμε το παραπανω προγραμμα και να συζητησουμε.........βασικα επελεξα ευρυζωνικη συνδεση και σημερα το βραδυ στο καπακι μου πεταξε μια αποσυνδεση και κατεβηκε σε adsl στα 15mbps,πηρα τεχνικη εξυπηρετηση μου ειπαν οτι θα το διορθωσουν μεχρι το πρωι απο το κεντρο τους,ελπιζω να μην ξανασυμβει,δεν το περιμενα αυτο στον οτε,τελος παντων........

  2. #2
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εγώ καινούριος στην cosmote, μετά από ένα σύντομο πέρασμα από cyta, αλλά στο 30αρι πακέτο. Κατά ένα περίεργο τρόπο και χωρίς να το ζητήσω μου έβαλαν το τηλέφωνο σε pstn και όχι ευρυζωνικό. Το θέμα είναι ότι δεν είναι και ιδιαίτερα καθαρή η γραμμή και σκέφτομαι αν πρέπει να ζητήσω αλλαγή σε VOB ή όχι. Εννοείται χρησιμοποιώ φίλτρο μετά το splitter για το τηλέφωνο. Δοκίμασα δε να βάλω 2η τηλεφωνική συσκευή σε άλλη μπρίζα χωρίς φίλτρο και κατευθείαν άρχισε να μαζεύει τρελά λάθη η γραμμή και κάποια στιγμή τράβηξε και αποσύνδεση.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-10-2013
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    103744/10999
    ISP
    Vodafone
    Εχω πιασει μεχρι 5,2mb/s στο download,"πεταει" η γραμμη,η εξυπηρετηση πελατων της cosmote εχει βελτιωθει παρα πολυ το τελευταιο διαστημα,δεν το περιμενα αυτο ειδικα απο την cosmote..

  4. #4
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για την εξυπηρετηση πελατων δε θα συμφωνησω μαζι σου...αλλα αντι αλλων...οτι του καπνισει του καθενος...αλλα σου λεει ο ενας αλλα ο αλλος και κοινως ακρη δε βρισκεις...

  5. #5
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    καλα ρε παιδια ριλαξ λιγο. κανετε λες και η cosmote ειναι 100% fullproof. μηχανηματα ειναι δεν σας εχει βαλει στο ματι.
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γεια σου φίλε, αν θες μου λες από που είσαι? εγώ από ρόδο είμαι και έβαλα vdsl 50άρα σε 2 σπίτια μέχρι τώρα (μετακόμισα στο τελευταίο πριν 4 μήνες), στο τελευταίο σπίτι i καμπίνα του vdsl είναι ΑΚΡΙΒΩΣ έξω απτό σπίτι, οποτε χαλκός σχεδόν δεν υπάρχει, παρόλα αυτά το max download είναι το ίδιο όπως ήτανε και στο άλλο σπίτι (τα σπίτια δεν είναι καθόλου κοντά, αλλα μακριά), 5.2mb/σ MAX, έχω δει όμως άτομα εδώ να πιάνουνε και 6mb/σ και δεν καταλαβαίνω γιατί, κάτι μου λέει ότι έχει limit το router που μας δίνει ο οτε speedport entry 2i γιατί αλλιώς δεν εξηγείται πως και στις δυο περιοχές έχω ακριβώς την ίδια ταχύτητα (5.2mb/σ) + ότι και εσύ έχεις το ίδιο νούμερο, τι έχει να πει κανένας πιο έμπειρος από εμάς?, ειδικά στο σπίτι που είμαι τώρα που σχεδόν δεν υπάρχει χαλκός θα έπρεπε άνετα με full ζόρι να βγάζω ένα 6mb/σ, μήπως το γενικό limit στην ρόδο είναι 5.2mb/σ στα μηχανήματα?? δεν ξέρω

  7. #7
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.744
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fearhome21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου φίλε, αν θες μου λες από που είσαι? εγώ από ρόδο είμαι και έβαλα vdsl 50άρα σε 2 σπίτια μέχρι τώρα (μετακόμισα στο τελευταίο πριν 4 μήνες), στο τελευταίο σπίτι i καμπίνα του vdsl είναι ΑΚΡΙΒΩΣ έξω απτό σπίτι, οποτε χαλκός σχεδόν δεν υπάρχει, παρόλα αυτά το max download είναι το ίδιο όπως ήτανε και στο άλλο σπίτι (τα σπίτια δεν είναι καθόλου κοντά, αλλα μακριά), 5.2mb/σ MAX, έχω δει όμως άτομα εδώ να πιάνουνε και 6mb/σ και δεν καταλαβαίνω γιατί, κάτι μου λέει ότι έχει limit το router που μας δίνει ο οτε speedport entry 2i γιατί αλλιώς δεν εξηγείται πως και στις δυο περιοχές έχω ακριβώς την ίδια ταχύτητα (5.2mb/σ) + ότι και εσύ έχεις το ίδιο νούμερο, τι έχει να πει κανένας πιο έμπειρος από εμάς?, ειδικά στο σπίτι που είμαι τώρα που σχεδόν δεν υπάρχει χαλκός θα έπρεπε άνετα με full ζόρι να βγάζω ένα 6mb/σ, μήπως το γενικό limit στην ρόδο είναι 5.2mb/σ στα μηχανήματα?? δεν ξέρω
    Δεν έχει να κάνει με κάποιο limit, αλλά με τον τρόπο υπολογισμού της ταχύτητας. Και οι 3 περιπτώσεις χρησιμοποιούν όλο το εύρος της γραμμής, απλά το software σας δείχνει το download rate διαφορετικά
    OK boomer

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για Cosmote Mobile Internet με κάρτα
    Από Wizard στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-18, 17:48
  2. VDSL2 50Mbps speedtest
    Από atticus000 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 203
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-17, 09:38
  3. Cisco Configuration για Forthnet VDSL2
    Από kpappa στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-17, 23:47
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-16, 18:08
  5. αύξηση upload cosmote vdsl 50mbps?
    Από stefanosn στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-16, 21:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας