Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 73
  1. #31
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.118
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Με pop3 και yh τα πήγαινα μια χαρά.
    Το Ui λίγο έως πολύ ελεεινό, άλλο οκ.
    Πριν λίγο καιρό που πήγα σε gmail και Imap... απλά ταλαιπωρούμαι.
    Ψάχνω κάθε μέρα κάτι καλύτερο για να φύγω.
    Ταχύτητα... απαράδεκτη.
    3-4'' για να δείξει ένα email.
    Αν είσαι σε κάποιον φάκελο μέσα (έχω φτιάξει φακέλους), δεν σου κατεβάζει mail, τούμπες να κάνεις.
    Πρέπει να φύγεις από τον φάκελο, να πας σε κάποιο άλλο και μετά ξανά πίσω.
    Κυρίως το κάνει στον φάκελο spam Και trash.
    Το check mail δεν βλέπω να παίζει κανέναν ρόλο στο Imap.
    Ο μόνος τρόπος να ελέγξω τα email είναι να κάνω κλικ στο κάθε φάκελο χωριστά ή να περιμένω πότε θα μου τα φέρει.

    Λόγω του γνωστού περιορισμού στο delete του pop3 του gmail δεν με βολεύει να κάνω χρήση pop Και αναγκαστικά πήγα σε imap.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #32
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Outlook
    Τη τελευταια φορα που δοκιμασα το outlook 2016 δε του αρεσουν τα imap με folders και κλπ. To imap το φτιαξανε ή ακομα ζουν στα 90s με το pop3 ?

    Περα της πλακας και εγω χρησιμοποιω το πουλι πριν βγει απο το αυγο, με 11 λογαριασμους συνδεδεμενους (4 gmail, 2 outlook.com, yahoo και καποια αλλα, ολα imap), με καμια 150αρια φιλτρα (εχω και αλλα τοσα στα gmail) και ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με pop3 και yh τα πήγαινα μια χαρά.
    Το Ui λίγο έως πολύ ελεεινό, άλλο οκ.
    Πριν λίγο καιρό που πήγα σε gmail και Imap... απλά ταλαιπωρούμαι.
    Ψάχνω κάθε μέρα κάτι καλύτερο για να φύγω.
    Ταχύτητα... απαράδεκτη.
    3-4'' για να δείξει ένα email.
    Αν είσαι σε κάποιον φάκελο μέσα (έχω φτιάξει φακέλους), δεν σου κατεβάζει mail, τούμπες να κάνεις.
    Πρέπει να φύγεις από τον φάκελο, να πας σε κάποιο άλλο και μετά ξανά πίσω.
    Κυρίως το κάνει στον φάκελο spam Και trash.
    Το check mail δεν βλέπω να παίζει κανέναν ρόλο στο Imap.
    Ο μόνος τρόπος να ελέγξω τα email είναι να κάνω κλικ στο κάθε φάκελο χωριστά ή να περιμένω πότε θα μου τα φέρει.

    Λόγω του γνωστού περιορισμού στο delete του pop3 του gmail δεν με βολεύει να κάνω χρήση pop Και αναγκαστικά πήγα σε imap.
    H ταχυτητα στο imap εξαραται πολυ απο τον service provider, πχ το gmail ειναι πολυ πιο αργο απο το outlook.com
    Το θεμα με του φακελους δε το εχω συναντησει ποτε, εχω αυτοματη ενημερωση καθε 3 λεπτα και ολοι φακελοι που εχω βαλει να συγχρονιζουν, συχρονιζονται κανονικα σε οπιο φακελο και εαν βρισκομαι.
    Φανταζομαι εχει επιλεξει να συγχρονιζει φακελους απο τις ιδιοτητες του καθε φακελου με δεξι κλικ;


  3. #33
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Το UI φυσικα και ειναι της πλακας (παντα ηταν, ουδεμια σχεση με σωστο design συμφωνα με τα Windows προτυπα), τωρα απο εκει και υστερα προκειται για ενα καλο προγραμμα που χρησιμοποιει απαρχαιωμενες τεχνολογιες και φυσικα απευθυνεται σε μειοψηφια πια. Η μαζα εχει παει χρονια τωρα στο webmail και δεν ξερει καν τι ειναι ο smtp server.

    Για αυτο και τετοια καψα να απαλλαγουν, αλλα υποτιθεται οτι ειναι open source. Που ειναι οι υπερμαχοι του ελευθερου κωδικα και γιατι χρειαζεται developers για να το συντηρει αφου θεωρητικα ο οποίοσδηποτε μπορει να ενισχυσει;

    Απλα, κανεις δεν ασχολειται με τετοιο κωδικα πια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος turboirc : 11-05-17 στις 18:35.

  4. #34
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.343
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το χρησιμοποιώ συνέχεια, windows και linux, με πολλά accounts ταυτόχρονα (IMAP και POP3), πολλά φίλτρα και για spam και για ξεδιάλεγμα κάποιων emails. Ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Με πρόσθετα μπορεί ο καθένας να βάλει και επιπλέον λειτουργίες! Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και να υπήρχε κάποια εναλλακτική, αμφιβάλω αν θα τη χρησιμοποιούσα!

    Επιπλέον, από την εποχή του Netscape ακόμα (!!!!) είναι αρκετό ένα copy-paste για να πάρεις backup ή να μεταφέρεις σε άλλον ΗΥ/λειτουργικό όλο σου το προφίλ ή μόνο τα mailboxes. Τα τελευταία έχουν την ίδια δομή και ποτέ δεν είχα προβλήματα ασυμβατότητας! Γνωστοί που χρησιμοποιούν σε Windows ό,τι υπάρχει ενσωματωμένο (win xp + oe, vista + email, 8 + πώς το έλεγαν δε θυμάμαι) έχουν πάθει τρελές πλάκες με τα διαφορετικά format των αρχείων κάθε φορά!!! Και είναι κάθε φορά ταλαιπωρία να μεταφέρεις ότι θες σε άλλο περιβάλλον! Δε λέω, πλέον, με ΙΜΑΡ και πρακτικά απεριόριστο χώρο σε free email services, το συγκεκριμένο θέμα δε μετράει ιδιαίτερα για έναν απλό χρήστη, με 1-2 free email accounts!
    Με κάλυψες απόλυτα. Και εγώ τον χρησιμοποιώ για να έχω τοπικά τα email και τον θεωρώ ότι καλύτερο υπάρχει. Έχω 5-6 λογαριασμούς email και με βολεύει αφάνταστα. Πολύ με έχουν βολέψει τα φίλτρα, τόσο για να πετάω στα άχρηστα μηνύματα που δεν θέλω με βάση το θέμα, τον αποστολέα κ.τ.λ., όσο και για να χρωματίζονται αυτόματα με το που κατεβαίνουν, με βάση κατηγορίες που τα έχω χωρίσει. Είναι εύκολο το backup και αποθηκεύοντας όλο τον κατάλογο, φυλάσσονται όλες οι ρυθμίσεις του προγράμματος, μαζί με τα πρόσθετα (π.χ. λεξικό). Έχω κρατήσει μηνύματα, δέκα περίπου χρόνων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tiatrou : 11-05-17 στις 19:16.

  5. #35
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη τελευταια φορα που δοκιμασα το outlook 2016 δε του αρεσουν τα imap με folders και κλπ. To imap το φτιαξανε ή ακομα ζουν στα 90s με το pop3 ?

    Περα της πλακας και εγω χρησιμοποιω το πουλι πριν βγει απο το αυγο, με 11 λογαριασμους συνδεδεμενους (4 gmail, 2 outlook.com, yahoo και καποια αλλα, ολα imap), με καμια 150αρια φιλτρα (εχω και αλλα τοσα στα gmail) και ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.

    - - - Updated - - -



    H ταχυτητα στο imap εξαραται πολυ απο τον service provider, πχ το gmail ειναι πολυ πιο αργο απο το outlook.com
    Το θεμα με του φακελους δε το εχω συναντησει ποτε, εχω αυτοματη ενημερωση καθε 3 λεπτα και ολοι φακελοι που εχω βαλει να συγχρονιζουν, συχρονιζονται κανονικα σε οπιο φακελο και εαν βρισκομαι.
    Φανταζομαι εχει επιλεξει να συγχρονιζει φακελους απο τις ιδιοτητες του καθε φακελου με δεξι κλικ;
    Δεν έχω δει θέματα σε IMAP, και έχω αρκετούς λογαριασμούς.

    Thunderbird χρησιμοποιούσα και εγώ, μέχρι πέρσι που γύρισα σε Outlook.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #36
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.426
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί εγώ δουλεύω Outlook χρόνια τώρα... δεν είχα πρόβλημα ποτέ με encodings... και όπου και να έχω στείλει ...ακόμα και στον εαυτό μου ποτέ δεν είχα πρόβλημα encoding...
    Κάνε forward ένα mail από outlook ή στείλε ένα mail από outlook με ένα έστω attachment, και πήγαινε μετά να το ανοίξεις το mail με άλλο mail client, και να προσπαθήσεις να κάνεις save στο δίσκο τα attchments.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  7. #37
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω δει θέματα σε IMAP, και έχω αρκετούς λογαριασμούς.

    Thunderbird χρησιμοποιούσα και εγώ, μέχρι πέρσι που γύρισα σε Outlook.
    Κανει auto sync το outlook imap folders ? Μεχρι περυσι ποτε δε δουλεψε.


  8. #38
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανει auto sync το outlook imap folders ? Μεχρι περυσι ποτε δε δουλεψε.
    Αν καταλαβαίνω το πρόβλημα που λες, ναι κανονικά.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #39
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν καταλαβαίνω το πρόβλημα που λες, ναι κανονικά.
    Με πριζωσες παω να περασω το outlook παλι.


  10. #40
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.118
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη τελευταια φορα που δοκιμασα το outlook 2016 δε του αρεσουν τα imap με folders και κλπ. To imap το φτιαξανε ή ακομα ζουν στα 90s με το pop3 ?

    Περα της πλακας και εγω χρησιμοποιω το πουλι πριν βγει απο το αυγο, με 11 λογαριασμους συνδεδεμενους (4 gmail, 2 outlook.com, yahoo και καποια αλλα, ολα imap), με καμια 150αρια φιλτρα (εχω και αλλα τοσα στα gmail) και ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.

    - - - Updated - - -



    H ταχυτητα στο imap εξαραται πολυ απο τον service provider, πχ το gmail ειναι πολυ πιο αργο απο το outlook.com
    Το θεμα με του φακελους δε το εχω συναντησει ποτε, εχω αυτοματη ενημερωση καθε 3 λεπτα και ολοι φακελοι που εχω βαλει να συγχρονιζουν, συχρονιζονται κανονικα σε οπιο φακελο και εαν βρισκομαι.
    Φανταζομαι εχει επιλεξει να συγχρονιζει φακελους απο τις ιδιοτητες του καθε φακελου με δεξι κλικ;
    1. Τι εννοείς "το gmail ειναι πολυ πιο αργο απο το outlook.com";
    2. "αυτοματη ενημερωση καθε 3 λεπτα"
    Αν εννοείς το check for new messages every το έχω στα 5'.
    3. "απο τις ιδιοτητες του καθε φακελου με δεξι κλικ"
    Δεν βλέπω κάποια τέτοια επιλογή.
    Αντίστοιχη υπάρχει στο Account settings > επιλογή του λογαριασμού > Synchronization & storage > Message sync > Advanced και από εκεί επιλέγω τι θέλω να συγχρονίζει.

    Οι φάκελοι συγχρονίζουν κανονικά.
    Αλλά κάπου-κάπου έχω αυτά τα θέματα.
    Και παρ όλο που έχω offline τα μηνύματα (αποθήκευση και στον ΗΥ), όταν πάω να δω κάποιο μήνυμα μου δείχνει το περιεχόμενο μετά από 2-3''.
    Καμία σχέση με την ακαριαία αντίδραση όταν είχα pop3.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #41
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.597
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που μαμάει όλα τα ΜΙΜΕ encodings, και κανένα attachment του δεν μπορεί να διαβαστεί από κανέναν άλλον mail client.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε forward ένα mail από outlook ή στείλε ένα mail από outlook με ένα έστω attachment, και πήγαινε μετά να το ανοίξεις το mail με άλλο mail client, και να προσπαθήσεις να κάνεις save στο δίσκο τα attchments.
    Αυτά που λες τα κάνω καθημερινά, πολλές φορές. Κανένα πρόβλημα. Πότε χρησιμοποίησες outlook τελευταία φορά;

  12. #42
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Τι εννοείς "το gmail ειναι πολυ πιο αργο απο το outlook.com";
    2. "αυτοματη ενημερωση καθε 3 λεπτα"
    Αν εννοείς το check for new messages every το έχω στα 5'.
    3. "απο τις ιδιοτητες του καθε φακελου με δεξι κλικ"
    Δεν βλέπω κάποια τέτοια επιλογή.
    Αντίστοιχη υπάρχει στο Account settings > επιλογή του λογαριασμού > Synchronization & storage > Message sync > Advanced και από εκεί επιλέγω τι θέλω να συγχρονίζει.

    Οι φάκελοι συγχρονίζουν κανονικά.
    Αλλά κάπου-κάπου έχω αυτά τα θέματα.
    Και παρ όλο που έχω offline τα μηνύματα (αποθήκευση και στον ΗΥ), όταν πάω να δω κάποιο μήνυμα μου δείχνει το περιεχόμενο μετά από 2-3''.
    Καμία σχέση με την ακαριαία αντίδραση όταν είχα pop3.
    Εννοω οτι απανταει στα imap new mail requests πιο αργα απο οτι το outlook.com, ειναι ιδιαιτερα εμφανες εαν εχεις πολλα email.
    Πχ εαν εχεις 100 νεα email σε καθε λογαριασμο (gmail - outlook) το outlook θα τα στειλει πολυ πιο γρηγορα απο οτι το gmail.

    Αυτή την επιλογή εννοω.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture111.PNG 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  34,7 KB 
ID: 183184


  13. #43
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.235
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Κανενα προβλημα με outlook και encoding σε μενα.
    Το προβλημα ειναι στον εκαστοτε Windows host που εχει σεταρισμενο λανθασμενα το encoding.

    Απο κει και περα, το οτι καποιοι βολευεστε με Thunderbird δεν σημαινει οτι ειναι και πληρης, οι Outlook και Mail (MacOS) ειναι πιο πληρης clients.
    Δουλευουν αξιοπιστα σε exchange, imap, POP3.
    Το integration ειναι αψογο σε calendars και επαφες. Ακομα και ο Mail εχει αψογο integration με Windows Active directory.
    Και δεν μιλαω για την εμπειρια μου με 50-60 Users σε Windows active directory, αλλα για 100.000+ εταιρικους users.

  14. #44
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.118
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοω οτι απανταει στα imap new mail requests πιο αργα απο οτι το outlook.com, ειναι ιδιαιτερα εμφανες εαν εχεις πολλα email.
    Πχ εαν εχεις 100 νεα email σε καθε λογαριασμο (gmail - outlook) το outlook θα τα στειλει πολυ πιο γρηγορα απο οτι το gmail.

    Αυτή την επιλογή εννοω.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture111.PNG 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  34,7 KB 
ID: 183184
    Α... όχι δεν το είχα τσεκαρισμένο.
    Το τσέκαρα τώρα.
    Ευχαριστώ.

    Όσο για το άλλο...
    100 email δεν έχω με τίποτε.
    Και συγκεκριμένα δουλεύω με έναν λογαριασμό gmail.
    Καθημερινά θα πάρω το πρωί max 10 μηνύματα (ταυτόχρονα) και άλλα 10-15 μαζί με τα spam σε όλη την διάρκεια της μέρας (σε φυσιολογικές συνθήκες).

    Οπότε το θέμα λες ότι είναι στον διακομιστή imap της google και όχι σε κάποια ρύθμιση του tb για imap;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #45
    Εγγραφή
    22-06-2005
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem F@st 800
    Διάβασα σχεδόν όλες τις απαντήσεις. Αν δεν μου ξέφυγε κάτι κανείς δεν ανέφερε τίποτα για το πόσο απαίσια "οργανώνει" (αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή τη λέξη) τα threads το Thunderbird. Στο Outlook το ένα email πηγαίνει κάτω από το άλλο, πράγμα πολύ βολικό ειδικά σε μεγάλα threads. Στο Thunderbird γίνονται indented/in-line με αποτέλεσμα η "χρονική" οργάνωση των emails να είναι από λίγο έως πολύ ασαφής/δύσκολη, δεν μπορείς δηλαδή να παρακολουθήσεις την αλληλουχία των μηνυμάτων χρονικά εύκολα.

    Το γεγονός ότι όταν τον παράτησα δεν μπορούσα να βρώ λύση σε αυτό, με οδήγησε στο Outlook. Και αυτά τα γράφω ενώ γενικά προτιμώ το open source λογισμικό. Αν έχει διορθωθεί αυτό ας μου το πεί κάποιος...

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-16, 21:45
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-16, 03:41
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-16, 20:17
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 15:56
  5. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-16, 13:55

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας