Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    12-05-2017
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα και συγγνώμη εάν αυτό το θέμα έχει απαντηθεί. Γενικά έψαξα και δεν βρήκα κάτι εξού και η ερώτηση. Πρόσφατα στην περιοχή μου εγκαταστάθηκαν κουτιά vdsl της vodafone. Αυτά τα κουτιά εδώ και λίγες μέρες δίνουν ίντερνετ και στο site της vodafone μου δίνει κάλυψη. Το πρόβλημα μου δεν είναι ότι η Cosmote της οποίας είμαι συνδρομητής δεν δείχνει την περιοχή να καλύπτεται. Το πρόβλημα μου είναι ότι απ την Cosmote μου είπαν ότι δε θα έχω γενικότερα κάλυψη από αυτά τα κουτιά (είναι 2 κοντά στο σπίτι) και λίγο πολύ δεν παρέχουν vdsl απο κουτία που δεν είναι δικά τους. Επίσης επί λέξη μου είπε ότι αν θέλω vdsl θα πρέπει να αλλάξω πάροχο και συνεπώς να πάω στη Vodafone. Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω από αυτό που μου είπαν; όποιος ξέρει κάτι είμαι υπόχρεος ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

  2. #2
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Insalatissime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και συγγνώμη εάν αυτό το θέμα έχει απαντηθεί. Γενικά έψαξα και δεν βρήκα κάτι εξού και η ερώτηση. Πρόσφατα στην περιοχή μου εγκαταστάθηκαν κουτιά vdsl της vodafone. Αυτά τα κουτιά εδώ και λίγες μέρες δίνουν ίντερνετ και στο site της vodafone μου δίνει κάλυψη. Το πρόβλημα μου δεν είναι ότι η Cosmote της οποίας είμαι συνδρομητής δεν δείχνει την περιοχή να καλύπτεται. Το πρόβλημα μου είναι ότι απ την Cosmote μου είπαν ότι δε θα έχω γενικότερα κάλυψη από αυτά τα κουτιά (είναι 2 κοντά στο σπίτι) και λίγο πολύ δεν παρέχουν vdsl απο κουτία που δεν είναι δικά τους. Επίσης επί λέξη μου είπε ότι αν θέλω vdsl θα πρέπει να αλλάξω πάροχο και συνεπώς να πάω στη Vodafone. Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω από αυτό που μου είπαν; όποιος ξέρει κάτι είμαι υπόχρεος ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
    αν είναι ιδιόκτητη καμπίνα της vdf δε μπορείς να πάρεις από τη cosmote απο εκεί μόνο αν δώσει η vdf στο ote χονδρική
    μακρία απο vdf... μη φυγεις

Παρόμοια Θέματα

  1. Καλώδιο από κουτί ΟΤΕ στο ρούτερ...
    Από thouthou στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-18, 13:32
  2. Νέα σύνδεση VDSL 50 - Κάποιες απλές ερωτήσεις
    Από gmantakis στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-17, 11:05
  3. Σύνδεση με το ιντερνέτ
    Από mnpoly στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-17, 22:10
  4. Σύνδεση απο κατανεμητή
    Από Dario στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-16, 16:16
  5. Η κοροϊδία ενός παρόχου μετά απο καταγγελία στην ΕΕΤΤ
    Από Rookie στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 17:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας