Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    20-05-2017
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γεια σας , καλο βραδυ σε ολους.. Εχω ενα προβλημα με το ιντερνετ, θα ηθελα πολυ να με βοηθησετε για να το λυσω.

    Τωρα να σας εξηγησω το προβλημα που εχω.

    Το σαββατο (την προηγουμενη εβδομαδα) , ειχα παρει τηλεφωνο στο 13831 για να ενεργοποιησουνε το fast path και μεσα σε 24 ωρο το ενεργοποιησαν.
    Και το ping apo 100+ ειχαι κατεβει στο 50 (στο game) και στο speedtest.net απο 60-70 ειχε κατεβει στο 20ms και ειμουν πολυ ευχαριστημενος για το αποτελεσμα..

    Ομως την δευτερα αρχισαν αποσυνδεσεις , οταν μπαιναμε στο ιντερνετ 2 υπολογιστες μαζι και εγω απο το λαπτοπ επαιζα παιχνιδι , μας πετουσε απο το ιντερνετ και τους δυο. Και εγω τους πειρα τηλεφωνο για να με βοηθησουν..

    Μου ειπαν οτι πρεπει να κανουμε check για να δουμε εαν το προβλημα ειναι απο τη γραμμη (τον ελεγχο το ξεκινησαμε την πεμπτη αν θυμαμαι καλα και μου ειπαν οτι μεσα σε 24 ωρο θα μας παρουν τηλεφωνο.

    Τελικα δεν εγινε τιποτα , δεν μας πειραν τηλεφωνο και το Ping apo 50 twra ξανα ανεβηκε στο 100-110 χθες το βραδυ που ειχα ξαναπαρει τηλεφωνο μου ειχαν πει οτι το fast path ειναι ακομα ενεργοποιημενο ενω τωρα που ξανα πειρα τηλεφωνο μου ειπε μια κυρια δεν μπορουμε να κανουμε κατι , μου ειπε οτι ενα τμημα τσεκαρει την γραμμη και εγω θα αναφερω για το ping να το ενεργοποιησουν και χιλια δυο.. Να σας πω την αληθια , δεν καταλαβα τι ακριβως σημαινει , μου ειπαν οτι η αποσυνδεσεις δεν εχουν καμοια σχεση με το φαστ παθ ..

    Το μονο που ξερω οτι ξανα ανεβηκε το ping και δεν μου το κανουνε εδω 2-3 μερες βασικα με τις αποσυνδεσεις εγιναν 5-6 μερες. Βαρεθηκα πια , θελω να παιξω το παιχνιδι.......

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.344
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα mauropoi,

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε ένα προσωπικό μήνυμα με τα στοιχεία της υπηρεσίας σου ώστε να μπορέσουμε να ελέγξουμε το ζήτημα που αναφέρεις και να βοηθήσουμε;

    Κώστας, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με το router ZTE της Cyta
    Από nickefor στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-17, 23:24
  2. Archer D2 γενικό πρόβλημα με το Wi-fi
    Από Lithium3r στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-16, 21:11
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 16:51
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-16, 12:15
  5. Προβλημα με VDSL 50Mbps και Streaming
    Από k4ileb στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 21:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας