Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπερα παιδια

    στις 11/6 ληγει το συμβολαιο μου στην cosmote (24αρι + 250 σταθερα + 30 λ κινητα = 55 ευρω/διμηνο) και ψαχνομαι να μεταφερθω στη voda να κερδισω λιγα χρηματα κι εγω.

    Ειμαι σε ενα χωριο και επιτελους μπορει να μας συνδεσει και η voda και να ξεφυγουμε απο το μονοπωλιο του οτε. Αλλες εταιριες δεν παιζουν προς το παρον οποτε δεν εχω πολλες επιλογες...Οτε η Vodafone δηλαδη.

    Με πηρε σημερα τηλ ο οτε για ανανεωση και μου ειπε οτι αν θελω συνεχιζω στα 55 ευρω/διμηνο για το πακετο που εχω τωρα η παω στα 30.5 ευρω/μηνα (61 ευρω/διμηνο) (προσφορα ) με τα απεριοριστα τηλ . Μονο που δεν την εβρισα...

    Παω μετα σε ενα καταστημα voda να τους ζητησω προσφορα για να μεταφερθω σε αυτους και μου ειπε μια κοπελα για 24αρι + απεριοριστα + 300 κινητα στα 23.3 ευρω και της λεω... μα... στη σελιδα σας το εχει 22.2 ευρω....οχι λεει δεν γινετε...
    Λεω μετα θα μου κανετε δωρο το τελος ενεργοποιησης (36 ευρω) μου λεει μπαα δεν γινετε...

    Τι κανουμε τωρα ?

    Aιτηση φορητοτητας στη vf και περιμενω μηπως κανει αντιπροσφορα ο οτε και τι θα δωσει? Αν δεν κατσει η αντιπροσφορα αναγκαστικα voda βεβαια...Πως θα κατεβασω την τιμη της vf γιατι δεν δεχονται παζαρια σε πρωτη φαση ?

    Η γραμμη μου ειχε ξεκινησει με 18 mbps και εχει παει στα 12-13 mbps...φοβαμαι ομως μηπως με τη vodafone πεσει κι αλλο . Αν εχω 18αρα γραμμη με τη vodafone θα ειμαι σουπερ.

    Να σημειωσω οτι στο χωριο εχουμε ΑΚ

  2. #2
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλύτερα να κανεις την αίτηση στη βοντα μέσω τις ιστοσελίδας και όχι στο κατάστημα τους για να εχεις και το δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών...πάντως τα πράγματα εχουν αλλάξει με τις φορητοτητες και υλοποιούνται ποιο γρήγορα με αποτέλεσμα να μην προλάβεις να την ακύρωσης ενδεχομένως...

  3. #3
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα να κανεις την αίτηση στη βοντα μέσω τις ιστοσελίδας και όχι στο κατάστημα τους για να εχεις και το δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών...πάντως τα πράγματα εχουν αλλάξει με τις φορητοτητες και υλοποιούνται ποιο γρήγορα με αποτέλεσμα να μην προλάβεις να την ακύρωσης ενδεχομένως...
    Βλεπω εδω
    https://myhomeaccount.vodafone.gr/Ho...d/Default.aspx
    οτι μπορω να παρω το πακετο douple play 18 euro αν με προτεινει ενας φιλος μου. Ισχυει? ρωταω γιατι εχω ενα φιλο με vodafone σταθερο.

    Aπο την αλλη αν προσθεσω και τον ηλεκτρονικο λογαριασμο εχω και -1 ευρω, δηλ θα παει στα 17 ευρω?
    Πολυ καλη τιμη για να ειναι αληθινη !!!

    Εχεις αποψη για αυτα?

    Ευχαριστω για την απαντηση

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν λίγες μέρες.
    Συζήτηση, τιμές, δώρο ρουτερ, κ.λ.π. από κατάστημα, τετ-α-τετ με τον υπάλληλο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από abc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλεπω εδω
    https://myhomeaccount.vodafone.gr/Ho...d/Default.aspx
    οτι μπορω να παρω το πακετο douple play 18 euro αν με προτεινει ενας φιλος μου. Ισχυει? ρωταω γιατι εχω ενα φιλο με vodafone σταθερο.

    Aπο την αλλη αν προσθεσω και τον ηλεκτρονικο λογαριασμο εχω και -1 ευρω, δηλ θα παει στα 17 ευρω?
    Πολυ καλη τιμη για να ειναι αληθινη !!!

    Εχεις αποψη για αυτα?

    Ευχαριστω για την απαντηση
    Ναι ισχύει αυτό με το φίλο αν σε προτείνει. Τα γράφει αναλυτικά και στο site τους αν θέλεις να τα δεις.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπερα.

    Εχω ασχημα νεα δυστυχως, ενω στη σελιδα της vf μου εδινε διαθεσιμοτητα κανονικα για το νουμερο μου και μου ανεφερε μεχρι και το ΑΚ (του χωριου μου) πριν 2 μερες, ξαφνικα δεν μου δινει διαθεσιμοτητα σημερα.

    Πηγα λοιπον μετα την πρωτη "κρυαδα" σε ενα καταστημα στην αθηνα να ρωτησω σχετικα και μια κοπελα μου ειπε οτι το συστημα τους δεν λειτουργει σωστα και ισως του κανουν αναβαθμιση και οτι θα με παρει τηλ να με ενημερωσει...αλλα δεν με πηρε !

    Πηρα ενα τηλ και στο καταστημα της vf στην πολη μου στην επαρχια και μου ειπαν οτι ΔΕΝ συνδεουν ακομα στο χωριο...

    Kαταπληκτικο !

    Mετα απο αυτα τι διαπραγματευση να κανω με τον οτε?

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρονος μεταφορας απο Forthnet σε vodafone
    Από teo27 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-17, 21:06
  2. Αλλαγή από cosmote σε άλλο πάροχο
    Από klong στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-17, 15:02
  3. Από Forthnet σε Vodafone... Αξίζει;
    Από dimxr στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-16, 17:54
  4. Μεταφορά αρχείων απο σκληρό σε σκληρό
    Από ManolisPiraeus στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-16, 11:58
  5. Απο ΟΤΕ σε Vodafone
    Από bazzil στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-16, 14:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας