Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 118
  1. #16
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Λογικό είναι να εμφανίζονται ευπάθειες σε παλιά λειτουργικά. Το περίμενα ότι θα διαβάσω σχόλια από "κολλημένους" στα Windows 7, ότι είναι η ψεύτικη είδηση κλπ, αλλά φτάσαμε στο ότι τα bugs τα φτιάχνει η Microsoft...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisnik199111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειλικρινά, περαστικά σου φίλε ...
    Περαστικά, σε όσους κολλήσετε ιούς.

  2. #17
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.526
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sicario Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα οδηγουν στο 10 και στο επομενο
    Η λυση μηπως ειναι Linux ; χεχεχε
    Ναι για όσους έχουν PC για απλή χρήση .

  3. #18
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    565
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικό είναι να εμφανίζονται ευπάθειες σε παλιά λειτουργικά. Το περίμενα ότι θα διαβάσω σχόλια από "κολλημένους" στα Windows 7, ότι είναι η ψεύτικη είδηση κλπ, αλλά φτάσαμε στο ότι τα bugs τα φτιάχνει η Microsoft...

    - - - Updated - - -



    Περαστικά, σε όσους κολλήσετε ιούς.
    μην αγχώνεστε για μας, να κοιτάτε τα χάλια των 10 εμείς μια χαρά περνάμε με 7/8.1

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisnik199111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην αγχώνεστε για μας, να κοιτάτε τα χάλια των 10 εμείς μια χαρά περνάμε με 7/8.1
    Δες λίγο αυτή την εικόνα

  5. #20
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    565
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες λίγο αυτή την εικόνα
    δεν την βλεπω, μου την μπλοκαρε το eset endpoint security μου :P

  6. #21
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Πόσα πρόβατα έχει τελικά αυτός ο κόσμος μας. Βλέπουν δωρεάν και τρέχουν από πίσω. Μετά δεν δουλεύει τίποτα και καραδοκούν στα forums μπας και βρουν καμιά λύση ή να γελάσουν με τον γείτονα και την κατσίκα του. Δεν κοιτάνε το ψοφίμι/ρουφιάνο που έχουν για λειτουργικό και δεν τραβάει με τίποτα όσο και να το σπρώχνει ακόμα και η ίδια η εταιρία που το έβγαλε. άλλα ένεκα που έχουν ενεργοποιήσει το παλιό κλειδί των W7 στα W10 έχουν φάει τέτοια @#$@ και έχουνε φρικάρει όσο δεν φρίκαραν με τα 98/ΜΕ.

    Ρίχνω πολύ γέλιο. Το πρόβλημα είναι trivial και μπλοκάρεται πανεύκολα αρκεί να έχεις γνώσεις. Για τα προβλήματα των W10 μία είναι η λύση. Άλλο λειτουργικό και επειγόντως. Ειδεμή όσα χρήματα γλιτώσατε από την αγορά του θα τα δώσετε σε ψυχολόγους πολλαπλάσια.

    Δεν είμαι κατά του δωρεάν. Σκεπτόμενος άνθρωπος είμαι.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  7. #22
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisnik199111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειλικρινά, περαστικά σου φίλε ...
    Όχι δικά μου. Αυτών που κάναν την επανάστασή τους μένοντας στο παλιό λειτουργικό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσα πρόβατα έχει τελικά αυτός ο κόσμος μας. Βλέπουν δωρεάν και τρέχουν από πίσω. Μετά δεν δουλεύει τίποτα και καραδοκούν στα forums μπας και βρουν καμιά λύση ή να γελάσουν με τον γείτονα και την κατσίκα του. Δεν κοιτάνε το ψοφίμι/ρουφιάνο που έχουν για λειτουργικό και δεν τραβάει με τίποτα όσο και να το σπρώχνει ακόμα και η ίδια η εταιρία που το έβγαλε. άλλα ένεκα που έχουν ενεργοποιήσει το παλιό κλειδί των W7 στα W10 έχουν φάει τέτοια @#$@ και έχουνε φρικάρει όσο δεν φρίκαραν με τα 98/ΜΕ.

    Ρίχνω πολύ γέλιο. Το πρόβλημα είναι trivial και μπλοκάρεται πανεύκολα αρκεί να έχεις γνώσεις. Για τα προβλήματα των W10 μία είναι η λύση. Άλλο λειτουργικό και επειγόντως. Ειδεμή όσα χρήματα γλιτώσατε από την αγορά του θα τα δώσετε σε ψυχολόγους πολλαπλάσια.
    Εγώ που δεν είχα ποτέ θέμα με τα 10 τα λεφτά του ψυχολόγου τι τα κάνω; Σουβλάκια;

  8. #23
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    565
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσα πρόβατα έχει τελικά αυτός ο κόσμος μας. Βλέπουν δωρεάν και τρέχουν από πίσω. Μετά δεν δουλεύει τίποτα και καραδοκούν στα forums μπας και βρουν καμιά λύση ή να γελάσουν με τον γείτονα και την κατσίκα του. Δεν κοιτάνε το ψοφίμι/ρουφιάνο που έχουν για λειτουργικό και δεν τραβάει με τίποτα όσο και να το σπρώχνει ακόμα και η ίδια η εταιρία που το έβγαλε. άλλα ένεκα που έχουν ενεργοποιήσει το παλιό κλειδί των W7 στα W10 έχουν φάει τέτοια @#$@ και έχουνε φρικάρει όσο δεν φρίκαραν με τα 98/ΜΕ.

    Ρίχνω πολύ γέλιο. Το πρόβλημα είναι trivial και μπλοκάρεται πανεύκολα αρκεί να έχεις γνώσεις. Για τα προβλήματα των W10 μία είναι η λύση. Άλλο λειτουργικό και επειγόντως. Ειδεμή όσα χρήματα γλιτώσατε από την αγορά του θα τα δώσετε σε ψυχολόγους πολλαπλάσια.

    Δεν είμαι κατά του δωρεάν. Σκεπτόμενος άνθρωπος είμαι.
    ακριβώς. δεν είναι τυχαίο φυσικά πως ξεκίνησε η μαλακομικρη να αλλάζει το user interface των 10 προσθέτοντας πολλά στοιχειά του aero (''γυάλινα '' παράθυρα κλτ κτλ) ώστε να τα κάνει να μοιάζουν με vista/7 μπας και τραβήξουν κόσμο προς στα εκεί

  9. #24
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    14311/1.021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Windows XP (POSready) και 7 μέχρι να παγώσει ο ήλιος.

  10. #25
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    565
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stefanos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Windows XP (POSready) και 7 μέχρι να παγώσει ο ήλιος.
    off-topic μήπως ξέρεις πως μπορώ να βρω μαζεμένα ΟΛΑ τα updates των POSReady ωστε να τα κανω slipstream στο iso??

  11. #26
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisnik199111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβώς. δεν είναι τυχαίο φυσικά πως ξεκίνησε η μαλακομικρη να αλλάζει το user interface των 10 προσθέτοντας πολλά στοιχειά του aero (''γυάλινα '' παράθυρα κλτ κτλ) ώστε να τα κάνει να μοιάζουν με vista/7 μπας και τραβήξουν κόσμο προς στα εκεί
    Ακομα και το user interface το κατεστρεψαν.

  12. #27
    Εγγραφή
    15-12-2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι επιμένουν και κρατάν windows 7 σε οικιακούς ή γενικά προσωπικούς υπολογιστές, τη στιγμή που θα μπορούσαν από μόνοι τους απλά και μόνο να τρέξουν τον installer και να τα περάσουν από πάνω χωρίς καν καθαρή εγκατάσταση, είναι άξιοι της μοίρας τους.

    Το παράδοξο είναι, ότι αυτοί οι ίδιοι όταν πρόκειται πχ. για τους κατασκευαστές android που δε δίνουν αναβαθμίσεις λειτουργικού και μάλιστα day-one, κόπτονται και λένε πόσο κακοί είναι πια αυτοί οι κατασκευαστές. Επίσης όσοι από αυτούς χρησιμοποιούν κάποια διανομή linux, δε νομίζω πως χρησιμοποιούν κάποια έκδοση 8 χρόνων παλιά.

    Αλλά ξέχασα, κάποια sites του κ@λου τους πέρασαν την καραμέλα ότι οτιδήποτε έχει σχέση με feedback και usage data εν έτη 2017, είναι περιττά, άχρηστα, δε χρειάζονται για να βελτιώσεις το λογισμικό σου, ούτε καν στις περιπτώσεις που από πίσω υπάρχει νευρωνικό δίκτυο και απαιτεί εξ' ορισμού big data...
    Είναι δικαίωμα μου αν θέλω να δώσω ή όχι τα προσωπικά μου δεδομένα, δεν έχει κανένας δικαίωμα να μου το επιβάλει, αν θες να τα δώσεις μπράβο σου.

    Έχεις ιδέα τι μαζεύει? Diagnostic Data + basic

    Ωραία τα ονόμασες user data και feedback, καμία σχέση με feedback βέβαια αλλά δεν πειράζει και σαν user data ο κωδικός στο ebanking μου δεν νομίζω ότι τους βοηθάει να βελτιώσουν το λειτουργικό τους, παλιά βάζαμε antivirus και firewall για να σταματήσουμε τους κακούς ιους, spyware, διαφημιστικά pop up και Keyloggers, τώρα τα εγκαθιστούμε οικιοθελώς και λέμε τους άλλους οπισθοδρομικούς, yeah sure!

    Επίσης και τα 10 έχουν θέματα με ιούς και bug οπότε ας τελειώνει η καραμέλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Havic : 26-05-17 στις 23:48.

  13. #28
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    680
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι επιμένουν και κρατάν windows 7 σε οικιακούς ή γενικά προσωπικούς υπολογιστές, τη στιγμή που θα μπορούσαν από μόνοι τους απλά και μόνο να τρέξουν τον installer και να τα περάσουν από πάνω χωρίς καν καθαρή εγκατάσταση, είναι άξιοι της μοίρας τους.

    Το παράδοξο είναι, ότι αυτοί οι ίδιοι όταν πρόκειται πχ. για τους κατασκευαστές android που δε δίνουν αναβαθμίσεις λειτουργικού και μάλιστα day-one, κόπτονται και λένε πόσο κακοί είναι πια αυτοί οι κατασκευαστές. Επίσης όσοι από αυτούς χρησιμοποιούν κάποια διανομή linux, δε νομίζω πως χρησιμοποιούν κάποια έκδοση 8 χρόνων παλιά.

    Αλλά ξέχασα, κάποια sites του κ@λου τους πέρασαν την καραμέλα ότι οτιδήποτε έχει σχέση με feedback και usage data εν έτη 2017, είναι περιττά, άχρηστα, δε χρειάζονται για να βελτιώσεις το λογισμικό σου, ούτε καν στις περιπτώσεις που από πίσω υπάρχει νευρωνικό δίκτυο και απαιτεί εξ' ορισμού big data...
    δεν θελουν ολοι ενα ακομη spyware στο pc τους

  14. #29
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.526
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Το έχω ξανά αναφέρει , δε με απασχολεί το spyware , το lag που προκαλεί είναι το πρόβλημα .

  15. #30
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δικά μου. Αυτών που κάναν την επανάστασή τους μένοντας στο παλιό λειτουργικό.

    Εγώ που δεν είχα ποτέ θέμα με τα 10 τα λεφτά του ψυχολόγου τι τα κάνω; Σουβλάκια;

    Ούτε εγώ είχα ποτέ πρόβλημα με τα 10, όπως και κανένας άλλος γνωστός/συγγενής μου. Μόνο εδώ μέσα έχω διαβάσει ότι έχουν προβλήματα τα 10, από άτομα που ακόμα παίζουν με Windows 7 και πιθανόν να μην τα έχουν δοκιμάσει...

    Υ.Γ. Να "τσοντάρουμε" όλοι οι ευχαριστημένοι χρήστες των 10, το ποσό που μας αναλογεί για τον "ψυχολόγο" και να πάμε κάπου κυριλέ.

Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 156
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-17, 13:57
  2. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-17, 01:11
  3. Εκδοχές των Windows 7
    Από researcher στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-17, 16:15
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-17, 11:28
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-16, 21:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας