Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 67
  1. #46
    Εγγραφή
    04-02-2012
    Περιοχή
    ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ/ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ-ΚΥΛΛΗΝΗ
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14505/966 ,14230/1021
    ISP
    NOVA/WIND
    DSLAM
    Wind - ΚΥΛΛΗΝΗ
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    6/6(dB) / 21.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρώτα κάνεις καταγγελία σε κατάστημα wind και μετά βρίσκεις πάροχο

  2. #47
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rankx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε μπορω να παω αυριο κ να κανω καταγγελια της συμβασης
    Κ να ψαξω πιο οικονομικη ή γενικα συμφερουσα λυση
    Ναι, καταγγελία πρώτα και μετά κάνεις φορητότητα προς άλλον.

  3. #48
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    40000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Net One - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Ευχαριστω παιδια

  4. #49
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν, τηλέφωνο γιαγιάς, καταγγελία σε κατάστημα wind με τις τιμολογιακές αλλαγές μέχρι 8/10. Μου λέει θα το στείλω στα κεντρικά και η γραμμή σας θα ΑΚΥΡΩΘΕΙ απο τα κεντρικά, όπως και το νούμερο.

    Λέω ρε παιδία ΔΕΝ θέλω να την ακυρώσω, θέλω να κανω καταγγελία της σύμβασης και να πάρω την ευλογημένη γραμμή όπως και τον αριθμό μου να τα πάω στον ΟΤΕ.

    Όχι μου λέει, αν κάνετε φορητότητα θα χρεωθείτε τέλη αποσύνδεσης(!). Δε χρεώνεστε ΜΟΝΟ αν την ακυρώσουμε.

    Κάπου εκεί σηκώθηκα και έφυγα. Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω αν τη συγκεκριμένη εταιρεία την ελέγχει κανεις. Αυτό δεν θεωρείται απάτη;
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  5. #50
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτά είχα γράψει παλαιότερα και δεν είχα θέμα με την φορητότητα μετά την καταγγελία της σύνδεσης.

  6. #51
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, τηλέφωνο γιαγιάς, καταγγελία σε κατάστημα wind με τις τιμολογιακές αλλαγές μέχρι 8/10. Μου λέει θα το στείλω στα κεντρικά και η γραμμή σας θα ΑΚΥΡΩΘΕΙ απο τα κεντρικά, όπως και το νούμερο.

    Λέω ρε παιδία ΔΕΝ θέλω να την ακυρώσω, θέλω να κανω καταγγελία της σύμβασης και να πάρω την ευλογημένη γραμμή όπως και τον αριθμό μου να τα πάω στον ΟΤΕ.

    Όχι μου λέει, αν κάνετε φορητότητα θα χρεωθείτε τέλη αποσύνδεσης(!). Δε χρεώνεστε ΜΟΝΟ αν την ακυρώσουμε.

    Κάπου εκεί σηκώθηκα και έφυγα. Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω αν τη συγκεκριμένη εταιρεία την ελέγχει κανεις. Αυτό δεν θεωρείται απάτη;
    Αν πήγαινες σε άλλο κατάστημα, μπορεί και να γινόταν αναίμακτα η δουλειά σου.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  7. #52
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @jkoukos χίλια ευχαριστώ, θα χρησιμοποιήσω ακριβώς το ίδιο format.

    @cranky, Παρασκεύη απόγευμα Νεάπολη, Σαββατο πρωί Εδεσσα, ακριβώς η ίδια απάντηση.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  8. #53
    Εγγραφή
    18-12-2007
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παιδιά το γράφει οτι έχεις ένα μήνα για να κάνεις φορητότητα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20171002_170436.jpg 
Εμφανίσεις:  84 
Μέγεθος:  387,8 KB 
ID: 186628

  9. #54
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μου δείξαν καν το παραπάνω έντυπο. Ακολούθησα τη μέθοδο του jkoukos με υπεύθυνη δήλωση και με καλέσαν για προσφορά την οποία αρνήθηκα και κατήγγειλα τη σύμβαση. Όταν τους ρώτησα γιατί δεν κάνουν καταγγελίες απο τα καταστήματα, μου είπε ότι δεν γνωρίζει κάτι τέτοιο.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  10. #55
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Και εγώ πήγα στο κατάστημα της περιοχής μου και είχανε πρόβλημα με τον εκτυπωτή (έτσι μου είπαν), και δεν μπορούσαν να μου τυπώσουν την ταυτότητα και το έντυπο!
    Μου έγραψε ο υπάλληλος σε ένα χαρτί ένα κείμενο, το έγραψα επάνω σε μια εικόνα της ταυτότητας που είχα από παλιά, και του το έστειλα ώστε να το προωθήσει.
    Αύριο είτε με πάρει είτε όχι, θα πάω ξανά για να είμαι σίγουρος πως το έκανε και δεν με "έγραψε".

  11. #56
    Εγγραφή
    01-09-2010
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα παιδιά. Είχα κι εγώ την ίδια περίπτωση να σηκωθώ να φύγω από τη wind μέχρι τις 8/10 σπάζοντας το συμβόλαιο χωρίς επιβάρυνση. Επειδή άργησα να δω την ειδοποίηση και επειδή στο κατάστημα της wind της πόλης που ζω είναι για πολλές σφαλιάρες οι υπάλληλοι, έφυγα κατευθείαν να κάνω φορητότητα στη cyta χωρίς να καταγγείλω τη σύμβαση της wind. Σε δύο μέρες έπεσε τηλέφωνο από τη wind ότι δεν μπορώ να το κάνω αυτό και έχω τρεις επιλογές:
    Ή παραμένω μέχρι να λήξει το συμβόλαιο ή να δεχτώ την προσφορά ή να πληρώσω καμιά 200αρα ευρώ για το σπάσιμο του συμβολαίου. Τους είπα ότι θα προχωρήσω στη φορητότητα χωρίς να πληρώσω τη διακοπή. Και όντως επάνω στο συμβόλαιο της cyta γράφει ακριβώς αυτό:
    "Η διακοπή της υπάρχουσας τηλεφωνικής σύνδεσης ισοδυναμεί με καταγγελία της σύμβασης του εν λόγω αριθμού με τον υφιστάμενο πάροχο (πάροχος/δότης) και αναλαμβάνω την υποχρέωση να εξοφλήσω τον εκκαθαριστικό λογαριασμό" ..... κτλ
    Εφόσον λοιπόν αναγράφεται στην αίτηση ότι ισοδυναμεί με καταγγελία της προηγούμενης σύνδεσης ποιος ο λόγος να το κάνω και στη wind; Άρα ή η cyta με παραπλάνησε ή η διαδικασία της wind είναι περιττή. Περιμένω να βγει ο εκκαθαριστικός λογαριασμός να αρχίσουν τα γλέντια.

  12. #57
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Δεν νομίζω οτι είναι σωστός ο τρόπος με τον οποιο ειδοποιούνται για τις αλλαγές οι πελάτες.

    Για ποιο λόγο εγώ να είμαι υποχρεωμένος να κοιτάω σε καθημερινή βάση αν βαριόταν o πάροχος και άλλαζε τις χρεώσεις μονομερώς;
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  13. #58
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ouzo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον λοιπόν αναγράφεται στην αίτηση ότι ισοδυναμεί με καταγγελία της προηγούμενης σύνδεσης ποιος ο λόγος να το κάνω και στη wind; Άρα ή η cyta με παραπλάνησε ή η διαδικασία της wind είναι περιττή. Περιμένω να βγει ο εκκαθαριστικός λογαριασμός να αρχίσουν τα γλέντια.
    Οι όροι του συμβολαίου της Cyta, αναφέρονται στην σύνδεση που έχεις με αυτήν και όχι για την σύνδεση με τον προηγούμενο πάροχο. Το ίδιο ισχύει σε κάθε πάροχο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λόγο εγώ να είμαι υποχρεωμένος να κοιτάω σε καθημερινή βάση αν βαριόταν o πάροχος και άλλαζε τις χρεώσεις μονομερώς;
    Διότι αυτό προβλέπει ο νόμος και έχεις συμφωνήσει κατά την υπογραφή του συμβολαίου.

  14. #59
    Εγγραφή
    01-09-2010
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο ισχύει σε κάθε πάροχο.

    - - - Updated - - -
    Ακριβώς! Ισοδυναμεί λοιπόν με καταγγελία της σύμβασης σε κάθε πάροχο. Καταρχήν εφόσον η wind έχει τέτοια πολιτική, πρώτα καταγγελία και μετά φορητότητα, όφειλε να με ενημερώσει για τη διαδικασία. Δεν το έκανε.
    Γνωρίζω όμως ότι η φορητότητα του αριθμού σε οποιονδήποτε πάροχο ισοδυναμεί με λύση συμβολαίου με τον προηγούμενο, το οποίο ισοδυναμεί με "καταγγελία" όπως διαβάζω. Αν η wind λοιπόν έχει τέτοια πολιτική, ποσώς και με ενδιαφέρει. Με ενδιαφέρει τι προβλέπει η ΕΕΕΤ και όχι η κάθε πολιτική της εταιρείας.

  15. #60
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τα έχεις μπερδέψει. Ρίξε μια ματιά στο συμβόλαιο που έχεις με την Wind και θα διαπιστώσεις ότι αναφέρει τον τρόπο με τον οποίο θα ενημερώνεσαι και τι προβλέπεται.
    Όλοι οι πάροχοι αναφέρουν τα ίδια, διότι απλά έτσι είναι ο κανονισμός της ΕΕΤΤ και στο σημείο αυτό είναι όλοι σύννομοι. Το να μην διαβάζεις τους όρους του συμβολαίου που υπογράφεις ή τον μηνιαίο λογαριασμό, δεν είναι δικαιολογία ούτε θα ληφθεί υπόψη.

    Φυσικά η φορητότητα ισοδυναμεί με καταγγελία, αλλά έχει κόστος αν είναι σε περίοδο δέσμευσης. Αν θέλεις να φύγεις αζημίως, υποχρεούσαι να το κάνεις με τον προβλεπόμενο τρόπο.

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-17, 20:00
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-17, 11:57
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-16, 14:54
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-16, 21:53
  5. Ημερομηνία λήξης συμβολαίου σταθερής
    Από uncle_nontas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-16, 10:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας