Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 51
  1. #1
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Καλησπερα σας,
    Προχτες στην περιοχη μου μετα απο κεραυνους και διακοπη, καηκε το ρουτερ(οχι το τροφοδοτικο) το οποιο προστατευοταν απο ups και το ρευμα του και η τηλεφωνικη γραμμη, αν μππρει καποιος να το εξηγησει το εχω απορια..,
    Παω στο καταστημα και ζηταω να μου δωσουν καινουργιο, προσπαθησε να μου δωσει το entry 2i αλλα αυτο δεν συγχρονιζει στα 50mbps μονο στα 30, εγω εχω 50 και ζητησα w724v σαν αυτο που ειχα.., μου το δινει επιστρεφω σπιτι το συνδεω και παρατηρω οτι ειναι isdn απο pstn που ειχα,
    Μιλησα με το support και μου λενε οτι η γραμμη μου ειναι κανονικα pstn οπως ηταν,
    Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται να συγχρονιζει isdn ρουτερ σε pstn γραμμη? Ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος scarface5323 : 28-05-17 στις 13:39.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από scarface5323 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας,
    Προχτες στην περιοχη μου μετα απο κεραυνους και διακοπη, καηκε το ρουτερ(οχι το τροφοδοτικο) το οποιο προστατευοταν απο ups και το ρευμα του και η τηλεφωνικη γραμμη, αν μππρει καποιος να το εξηγησει το εχω απορια..,
    Κάηκε απο την τηλεφωνική γραμμή όχι απο το ρεύμα.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάηκε απο την τηλεφωνική γραμμή όχι απο το ρεύμα.
    αυτο ειναι σιγουρο, αλλα πως γινεται αφου ηταν μεσω του ups και το καλωδιο τηλεφωνου?

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από scarface5323 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ειναι σιγουρο, αλλα πως γινεται αφου ηταν μεσω του ups και το καλωδιο τηλεφωνου?
    Έχεις κοιτάξει την τιμή που δίνει για προστασία το δικό σου UPS (Surge energy rating);;;

    Tα UPS έχουν ένα τυπικό κύκλωμα προστασίας από κρουστικές υπερτάσεις που δεν δίνει πολύ μεγάλες τιμές, αντίθετα διάφορα αμιγώς αντικεραυνικά δίνουν πολύ υψηλές τιμές συγκριτικά με τα UPS.

    Παρακάτω δύο παραδείγματα από UPS και πολύπριζο της APC.

    http://www.apc.com/shop/gr/en/produc...kets/P-BX800CI

    http://www.apc.com/shop/gr/en/produc...y/P-PF8VNT3-GR
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κοιτάξει την τιμή που δίνει για προστασία το δικό σου UPS (Surge energy rating);;;

    Tα UPS έχουν ένα τυπικό κύκλωμα προστασίας από κρουστικές υπερτάσεις που δεν δίνει πολύ μεγάλες τιμές, αντίθετα διάφορα αμιγώς αντικεραυνικά δίνουν πολύ υψηλές τιμές συγκριτικά με τα UPS.

    Παρακάτω δύο παραδείγματα από UPS και πολύπριζο της APC.

    http://www.apc.com/shop/gr/en/produc...kets/P-BX800CI

    http://www.apc.com/shop/gr/en/produc...y/P-PF8VNT3-GR
    Βεβαιως το ups(cyberpower soho 800va) ειναι στα 125joule,
    Και το πολυμπριζο της belkin αμεσως μετα το ups ειναι στα 1034 (This model offers 1034 Joules 19500 Maximum Spike)

  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το UPS δεν λαμβάνεται υπ' όψιν, έχει πολύ χαμηλή τιμή, το θέμα είναι ότι πέρασε και από το πολύπριζο που είναι αρκετά παραπάνω.

    Δεν συνιστάται να βάζεις πολύπριζο ασφαλείας στην έξοδο του UPS, τα φίλτρα που περιέχει μπορεί να "μπερδεύουν" τα κυκλώματα του UPS. Βάλε σε ένα καλό πολύπριζο ασφαλείας τις άλλες συσκευές και στο UPS μόνο τον υπολογιστή.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #7
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    και βεβαια για να ισχυουν ολες αυτες οι τιμες πρεπει να εχεις και 'καλη' γειωση.

  8. #8
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    και βεβαια για να ισχυουν ολες αυτες οι τιμες πρεπει να εχεις και 'καλη' γειωση.
    Σωστός, το βασικότερο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #9
    Εγγραφή
    03-06-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη - Δυτική Μακεδονία
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24/1 & 4/1
    ISP
    LAN
    Router
    πολλά
    Είμαι στο ίδιο επίπεδο με σένα, scarface, αν όχι σε υψηλότερο. Την Τετάρτη που μας πέρασε πρέπει να πέσαν 2-3 κεραυνοί πάνω στο σπίτι ακριβώς ή εκεί δίπλα (πρώτη φορά ακούω τέτοια ηχητικά εφέ μέσα από τη στέγη) και κάηκαν διάφορα πράγματα:

    1-2. Το switch του router (μόνο τα ethernet δλδ) και το ethernet του laptop που ήταν μπριζομένο. Επιτέλους, το macbook 12 ετών εκσυγχρονίστηκε και είναι πλέον on par με όλα τα σύγχρονα μοντέλα, που δεν έχουν καν ethernet θύρα! Δεν κάηκαν όμως οι συσκευές που ήταν συνδεδεμένες στις άλλες 3 θύρες του router.
    3-4. Το τροφοδοτικό του NVR αντί να δίνει +0V/+5V έδινε +113V/+118V, το NVR δούλευε κανονικά, περνούσαν όμως 115V από τη γείωση του HDMI στην τηλεόραση και από κει στην κεραία της τηλεόρασης, με αποτέλεσμα μόλις μπρίζωνα την τηλεόραση στην κεραία να πέφτει ο αντιηλεκτροπληξιακός. Μου πήρε ώρα για να βρω τι ακριβώς φταίει. Ταυτόχρονα, κάηκε η μπρίζα τοίχου της τηλεόρασης (!!!).
    5. Με ακριβώς τον ίδιο τρόπο χάλασε το τροφοδοτικό φωτοταινίας RGB, με αποτέλεσμα όταν ήταν σβηστή από τον RGB controller δεν δίνει full το πράσινο.
    6. Ένας ασφαλειοδιακόπτης του πίνακα του υπογείου δεν σηκώνεται με τίποτα, κάτι έχει βραχυκυκλώσει.

    Κάθησα και διάβασα ένα pdf της Αμερικανικοκαναδικής ομοσπονδίας ηλεκτρολόγων για κεραυνούς, γειώσεις και συναφή, και το συμπέρασμα που έβγαλα είναι πως είναι μάλλον αδύνατο να εξασφαλίσεις τα πάντα από όλες τις περιπτώσεις. Πολλές φορές, τα αντικεραυνικά στις συσκευές δημιουργούν προϋποθέσεις να κάψεις άλλα 2-3 πράγματα δίπλα...

  10. #10
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.694
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    Αυτό ρώτησε ο scarface:
    "Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται να συγχρονιζει isdn ρουτερ σε pstn γραμμη? Ευχαριστω"

  11. #11
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι στο ίδιο επίπεδο με σένα, scarface, αν όχι σε υψηλότερο. Την Τετάρτη που μας πέρασε πρέπει να πέσαν 2-3 κεραυνοί πάνω στο σπίτι ακριβώς ή εκεί δίπλα (πρώτη φορά ακούω τέτοια ηχητικά εφέ μέσα από τη στέγη) και κάηκαν διάφορα πράγματα:

    1-2. Το switch του router (μόνο τα ethernet δλδ) και το ethernet του laptop που ήταν μπριζομένο. Επιτέλους, το macbook 12 ετών εκσυγχρονίστηκε και είναι πλέον on par με όλα τα σύγχρονα μοντέλα, που δεν έχουν καν ethernet θύρα! Δεν κάηκαν όμως οι συσκευές που ήταν συνδεδεμένες στις άλλες 3 θύρες του router.
    3-4. Το τροφοδοτικό του NVR αντί να δίνει +0V/+5V έδινε +113V/+118V, το NVR δούλευε κανονικά, περνούσαν όμως 115V από τη γείωση του HDMI στην τηλεόραση και από κει στην κεραία της τηλεόρασης, με αποτέλεσμα μόλις μπρίζωνα την τηλεόραση στην κεραία να πέφτει ο αντιηλεκτροπληξιακός. Μου πήρε ώρα για να βρω τι ακριβώς φταίει. Ταυτόχρονα, κάηκε η μπρίζα τοίχου της τηλεόρασης (!!!).
    5. Με ακριβώς τον ίδιο τρόπο χάλασε το τροφοδοτικό φωτοταινίας RGB, με αποτέλεσμα όταν ήταν σβηστή από τον RGB controller δεν δίνει full το πράσινο.
    6. Ένας ασφαλειοδιακόπτης του πίνακα του υπογείου δεν σηκώνεται με τίποτα, κάτι έχει βραχυκυκλώσει.

    Κάθησα και διάβασα ένα pdf της Αμερικανικοκαναδικής ομοσπονδίας ηλεκτρολόγων για κεραυνούς, γειώσεις και συναφή, και το συμπέρασμα που έβγαλα είναι πως είναι μάλλον αδύνατο να εξασφαλίσεις τα πάντα από όλες τις περιπτώσεις. Πολλές φορές, τα αντικεραυνικά στις συσκευές δημιουργούν προϋποθέσεις να κάψεις άλλα 2-3 πράγματα δίπλα...
    Αν έχεις τόσο σοβαρό πρόβλημα ξεκινάς με αντικεραυνικό στον ηλεκτρολογικό πίνακα.
    Φυσικά γραμμές τηλεφώνου και τηλεόρασης να περνάνε και αυτές από αντικεραυνικό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsorbi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ρώτησε ο scarface:
    "Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται να συγχρονιζει isdn ρουτερ σε pstn γραμμη? Ευχαριστω"
    Είσαι σίγουρος ότι διάβασες προσεκτικά όλο το post;; μήπως σου ξέφυγε η πρώτη πρόταση;;

    Προχτες στην περιοχη μου μετα απο κεραυνους και διακοπη, καηκε το ρουτερ(οχι το τροφοδοτικο) το οποιο προστατευοταν απο ups και το ρευμα του και η τηλεφωνικη γραμμη, αν μππρει καποιος να το εξηγησει το εχω απορια. .,
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #12
    Εγγραφή
    03-06-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη - Δυτική Μακεδονία
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24/1 & 4/1
    ISP
    LAN
    Router
    πολλά
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις τόσο σοβαρό πρόβλημα ξεκινάς με αντικεραυνικό στον ηλεκτρολογικό πίνακα.
    Φυσικά γραμμές τηλεφώνου και τηλεόρασης να περνάνε και αυτές από αντικεραυνικό.
    - - - Updated - - -
    Μια φορά στα 30 χρόνια δε νομίζω να είναι σοβαρό πρόβλημα. Χώρια που δε νομίζω το αντικεραυνικό να μπορεί να προστατέψει από απ' ευθείας χτύπημα...
    Όσο για γραμμές τηλεφώνου και τηλεόρασης μέσα από αντικεραυνικό, δε νομίζω να υπάρχουν πολλές κατασκευές στην Ελλάδα που κάτι τέτοιο να είναι εφικτό. Οι οδεύσεις τηλεφώνου / κεραίας είναι κατά κανόνα εντελώς διαφορετικές απ' αυτές του ρεύματος...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από scarface5323 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...μου το δινει επιστρεφω σπιτι το συνδεω και παρατηρω οτι ειναι isdn απο pstn που ειχα,
    Μιλησα με το support και μου λενε οτι η γραμμη μου ειναι κανονικα pstn οπως ηταν,
    Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται να συγχρονιζει isdn ρουτερ σε pstn γραμμη? Ευχαριστω
    Έχω την αίσθηση πως τα ISDN/PSTN πλέον έχουν σημασία μόνο αν ΔΕΝ έχεις voIP τηλεφωνία. Αν έχεις voIP, που πλέον οι περισσότεροι providers περνούν την τηλεφωνία μέσω του router, τότε θα παίξει κανονικά.

  13. #13
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από scarface5323 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας,
    Προχτες στην περιοχη μου μετα απο κεραυνους και διακοπη, καηκε το ρουτερ(οχι το τροφοδοτικο) το οποιο προστατευοταν απο ups και το ρευμα του και η τηλεφωνικη γραμμη, αν μππρει καποιος να το εξηγησει το εχω απορια..,
    Παω στο καταστημα και ζηταω να μου δωσουν καινουργιο, προσπαθησε να μου δωσει το entry 2i αλλα αυτο δεν συγχρονιζει στα 50mbps μονο στα 30, εγω εχω 50 και ζητησα w724v σαν αυτο που ειχα.., μου το δινει επιστρεφω σπιτι το συνδεω και παρατηρω οτι ειναι isdn απο pstn που ειχα,
    Μιλησα με το support και μου λενε οτι η γραμμη μου ειναι κανονικα pstn οπως ηταν,
    Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται να συγχρονιζει isdn ρουτερ σε pstn γραμμη? Ευχαριστω
    Καταρχήν το entry 2i συγχρονίζει κανονικά στα 50. Είναι και έτοιμο για vectoring για το μέλλον.

    Για το γιατί το isdn δουλεύει και σε pstn δεν το γνωρίζω. Αλλά σίγουρα είναι συμβατό μόνο για isdn?

  14. #14
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath

    Εγώ προσωπικά όταν έχει τέτοιο καιρό ξεσυνδέω όλες τις ευαίσθητες συσκευές. Φίλος στο Γαλάτσι στο βουνό με καφετέρια κάνει το ίδιο για router και wifi γιατί είχε βαρεθεί να αγοράζει νεα pico.
    Το τελευταίο που έχω πάθει απο πτώση κεραυνού δίπλα στο σπίτι μου είναι να μου χαλάσει 2 ομοαξονικά καλώδια που πάνε σε 2 κάμερες το οποίο το θεωρώ αδιανόητο και εντελώς κουφό.

    όταν είχα ρωτήσει ηλεκτρολόγο και ηλεκτρονικό για αλεξικέραυνο στο σπίτι μου απάντησε, "χαζός είσαι; για να μαζεύεις όλους τους κεραυνούς;"

  15. #15
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια φορά στα 30 χρόνια δε νομίζω να είναι σοβαρό πρόβλημα. Χώρια που δε νομίζω το αντικεραυνικό να μπορεί να προστατέψει από απ' ευθείας χτύπημα...
    Όσο για γραμμές τηλεφώνου και τηλεόρασης μέσα από αντικεραυνικό, δε νομίζω να υπάρχουν πολλές κατασκευές στην Ελλάδα που κάτι τέτοιο να είναι εφικτό. Οι οδεύσεις τηλεφώνου / κεραίας είναι κατά κανόνα εντελώς διαφορετικές απ' αυτές του ρεύματος...
    Mόνος σου το παρουσίασες σοβαρό και μόνος σου αποφασίζεις τι θα κάνεις. Για το απευθείας χτύπημα υπάρχει το αλεξικέραυνο.

    Υπάρχουν χωριστά αντικεραυνικά για τις κεραίες και την τηλεφωνική γραμμή, με ένα ψάξιμο βρίσκεις, παρακάτω παραδείγματα.

    Επίσης υπάρχουν και πολύπριζα που έχουν εισόδους/εξόδους για τηλεφωνική γραμμή και καλώδιο τηλεοράσεως, διαλέγεις και παίρνεις.

    http://www.skroutz.gr/c/689/aksesoua...BC%CE%B7%CF%82

    http://www.skroutz.gr/c/243/aksesoua...B9%CE%B1%CF%82

    http://www.apc.com/shop/gr/en/produc...ny/P-PH6VT3-GR

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν είχα ρωτήσει ηλεκτρολόγο και ηλεκτρονικό για αλεξικέραυνο στο σπίτι μου απάντησε, "χαζός είσαι; για να μαζεύεις όλους τους κεραυνούς;"[/OFFTOPIC]
    Καλό!!! να τον συστήσεις και σε άλλους.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ASUS DSL-N12E WIRELESS-N300 ADSL2+ PSTN/ISDN MODEM ROUTER & CRYPTO AIRDATA 150 S2 USB
    Από Serafeim Karakostas στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-17, 14:55
  2. ASUS DSL-N14U PSTN/ISDN MODEM ROUTER ADSL2+
    Από Koala_ στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 15:51
  3. ASUS DSL-N17U WIRELESS N300 GIGABIT ADSL/VDSL PSTN/ISDN MODEM ROUTER
    Από panosira στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-16, 18:15
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-16, 13:32
  5. Από OTE 4mbps (over ISDN) σε Forthnet 2Play (over PSTN)
    Από unpaiktable στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-16, 11:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας