Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    28-11-2014
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    Μιας και είχα την καλύτερη εμπειρία από Customer Support εδώ και χρόνια (παλαιότερα από Plextor & Yamaha με PC DVD Recorders), είπα να το αναφέρω προς γνώση των φίλων του φόρουμ. Και εξηγώ...

    Στις 11.02.2016 αγοράζω τα Logitech Z906 από ελληνικό κατάστημα στα 318€. Ευχαριστημένος γενικά από την ποιότητά τους και τον ήχο τους, για ένα δωμάτιο (man-cave) των 30τ.μ., έχοντας πάνω τους διάφορες συνδεδεμένες πηγές, είτε με οπτική, είτε μέσω του Pass-Through της TV. Πριν περίπου 1 μήνα αντιλήφθηκα μια μυρωδιά καμμένου από το SUB, αλλά πρόσεξα επίσης ότι η πλάτη - ψύκτρα του SUB ζεματούσε ακόμη και σε standby. Αρχικά επικοινώνησα με το κατάστημα που τα πήρα, που φυσικά πήρα τη κλασική απάντηση, να μιλήσω με την Logitech. Αφού αρπάχτηκα αρχικά με τον υπάλληλο, μου είπε πως πλέον δεν φέρνουν H/W και αν η Logitech μου πει να απευθυνθώ σε αυτούς, τότε να τους ξαναενοχλήσω. Ξεκινάω λοιπόν RMA στο site της Logitech και αφού τους έδωσα τα απαραίτητα στοιχεία και σκαναρισμένη απόδειξη, περίμενα απάντησή τους. Αρχικά δεν είχα νέα για περίπου 10 μέρες και αφού τους έστειλα μήνυμα μέσω FB για την καθυστέρηση, επικοινώνησαν άμεσα μαζί μου. Αφού έγινε επιβεβαίωση των στοιχείων των ηχείων και κάποιων λεπτομερειών (διεύθυνση, Τ.Κ., κλπ.), με ενημέρωσαν πως εγκρίθηκε η αντικατάσταση και πως εντός 2 ημερών θα μου έρθει ενημέρωση από UPS. Μετά από 2 μέρες όμως μου έρχεται μήνυμα από το Support ότι τελικά δεν γίνεται να μου αποστείλουν τα ηχεία λόγω του μαγνήτη νεοδυμίου που περιέχεται στο SUB (απαγορεύεται η αποστολή με αεροπλάνο), οπότε και μου είπαν να διαλέξω ότι θέλω από το site ώστε να καλύψω το ποσό των ηχείων...

    Αρχικά ξενέρωσα και τους έστειλα μήνυμα λέγοντάς τους ότι δεν με καλύπτει αυτή η εναλλακτική μιας και όταν τους στείλω τα ελλατωματικά ηχεία πίσω, 1ον θα μείνω χωρίς ηχεία και 2ον θα πρέπει να σκάσω πάλι κανά 300άρι για να πάρω άλλα. Και εδώ έρχεται η θεϊκή απάντηση. Τα παλιά ηχεία τα κάνω ΟΤΙ θέλω και δεν τα στέλνω πίσω. Επίσης μου είπαν να διαλέξω ότι θέλω (συνδυασμός προϊόντων ή ένα προϊόν στην ίδια τιμή) από το Γαλλικό site τους, αρκεί να μην ξεπερνά την αναγραφόμενη τιμή των ηχείων (399€ παρακαλώ). Μιας και από καιρό μου έτρεχαν τα σάλια για την G920 Driving Force, τους έστειλα μήνυμα ότι με καλύπτει το παραπάνω προϊόν (ίδια τιμή) και εφόσον είναι ΟΚ, να μου στείλουν αυτό. Η τιμονιέρα αυτή την στιγμή ταξιδεύει προς το σπίτι μου. Το SUB το είδε ο κουμπάρος μου, που είναι ηλεκτρονικός και άλλαξε ένα MOSFET και 2 πυκνωτές από τον ενισχυτή...

    Οπότε μου έμειναν τα ηχεία που είναι πλέον ΟΚ και μου έρχεται τζάμπα μια τιμονιέρα των 399€ δώρο από την Logitech...

    Logitech - BEST CS EVER!!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SaFiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Logitech - BEST CS EVER!!!!
    Γνωστό αυτό.
    Έχουν αναφερθεί εδω μέσα περιπτώσεις που είχαν την ίδια αντιμετώπιση, ακόμα και σε μόλις ληγμένες εγγυήσεις (δύο-τριών ημερών), για πληκτρολόγια ή ποντίκια.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-11-2014
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    Παρέλαβα σήμερα!!!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_0362.JPG 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  425,4 KB 
ID: 183897

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλοδούλευτη, και με το μαλακό τα γκάζια, μή στουκάρεις πουθενά, κι' έχουμε κι' άλλα.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας