Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-60 από 60
  1. #46
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε βλέπω για ποιο λόγο να ξεκινήσω από εκεί που θέλεις εσύ, ειδικά όταν είναι άσχετο με αυτό που έγραψα.

    Και όχι, νούμερα δεν έχω, εσύ έχεις;
    Αυτό που βλέπω είναι ότι βάζει 10€ κάρτα η μάνα μου στο F2G και παίρνει 1 GB δώρο, 200 λεπτά προς όλους από πακέτο, επιπλέον 100 λεπτά προς Wind/Q, και της μένουν και κάπου 4€ υπόλοιπο.
    Παλαιότερα πλήρωνε κοντά 30€ το μήνα μόνο για 150 ή 200 λεπτά προς όλους.
    Συμπέρασμα => τα συμβόλαια επιδοτούν τα καρτοκινητά.
    Αυτό είναι λίγο σαν τον αστυνομικό με το όργανο

  2. #47
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.544
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να έχω ?

    Εσύ έχεις άποψη που μας την λες, ότι " τα συμβόλαια επιδοτούν τα καρτοκινητά"
    Και η μόνη απόδειξη είναι από το προσωπικό σου περιβάλλον

    Δεν είναι προσωπικό, αλλά όταν κάποιος εκδηλώνει άποψη, ας έχει και επιχειρήματα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι λίγο σαν τον αστυνομικό με το όργανο
    Εντάξει, μου την είπατε τώρα.


    Επειδή κατηγορούμαι ότι δίνω παραδείγματα από το προσωπικό μου περιβάλλον, παραθέτω links που ισχύουν για κάθε Έλληνα που ενδιαφέρεται να λάβει υπηρεσίες κινητής από τη Wind.
    1. Τι παίρνει κανείς πληρώνοντας 26.10 €/μήνα για συμβόλαιο: https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...ns/wind-to-all
    2. Τι παίρνει κανείς πληρώνοντας 6€ για ένα μηνιαίο πακέτο στο καρτοκινητό του: https://www.wind.gr/gr/f2g/
    Εντάξει τώρα;
    Σας έπεισα ότι δεν αφορά μόνο το προσωπικό μου περιβάλλον;

  3. #48
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, μου την είπατε τώρα.


    Επειδή κατηγορούμαι ότι δίνω παραδείγματα από το προσωπικό μου περιβάλλον, παραθέτω links που ισχύουν για κάθε Έλληνα που ενδιαφέρεται να λάβει υπηρεσίες κινητής από τη Wind.
    1. Τι παίρνει κανείς πληρώνοντας 26.10 €/μήνα για συμβόλαιο: https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...ns/wind-to-all
    2. Τι παίρνει κανείς πληρώνοντας 6€ για ένα μηνιαίο πακέτο στο καρτοκινητό του: https://www.wind.gr/gr/f2g/
    Εντάξει τώρα;
    Σας έπεισα ότι δεν αφορά μόνο το προσωπικό μου περιβάλλον;
    Αυτή την στιγμή υπάρχει αρκετός κόσμος που δίνει κάτω απο 20 για το red1;(η το 2 δεν είμαι σίγουρος) με 2gb internet, 1500 λεπτά προς όλους + 1500sms προς όλους + καθαρό roaming προς ΕΕ
    Οπότε όχι δεν μας έπεισες


    Αν τώρα θες να κάνεις σύγκριση με τιμή καταλόγου οκ, το καταλαβαίνουμε είσαι αρκετό καιρό εκτός

  4. #49
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.122
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την στιγμή υπάρχει αρκετός κόσμος που δίνει κάτω απο 20 για το red1;(η το 2 δεν είμαι σίγουρος) με 2gb internet, 1500 λεπτά προς όλους + 1500sms προς όλους + καθαρό roaming προς ΕΕ
    Οπότε όχι δεν μας έπεισες


    Αν τώρα θες να κάνεις σύγκριση με τιμή καταλόγου οκ, το καταλαβαίνουμε είσαι αρκετό καιρό εκτός
    Προσωπικά όταν τους ζήτησα να πάω απο καρτοπρογραμμα 17 ευρώ σε red μου ξεκίνησαν απο τα 32 ευρώ και σορρυ τα 2GB είναι λίγα ...
    Τώρα αν υπάρχουν πελάτες με τόσο χαμηλό πάγιο μπράβο τους αλλά δεν θα παρακαλάμε !!
    Δεν μιλάω 1500 λεπτά αλλά θέλω GB και τα καρτοκινητά έχουν πολύ καλές προσφορές σε αυτό
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  5. #50
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.544
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την στιγμή υπάρχει αρκετός κόσμος που δίνει κάτω απο 20 για το red1;(η το 2 δεν είμαι σίγουρος) με 2gb internet, 1500 λεπτά προς όλους + 1500sms προς όλους + καθαρό roaming προς ΕΕ
    Οπότε όχι δεν μας έπεισες


    Αν τώρα θες να κάνεις σύγκριση με τιμή καταλόγου οκ, το καταλαβαίνουμε είσαι αρκετό καιρό εκτός
    Ομολογώ ότι δεν ήξερα ότι οι τιμές καταλόγου είναι μόνο για τα κορόιδα και ότι όποιος θέλει μπορεί να πετύχει τόσο χαμηλή τιμή όσο αυτή που περιγράφεις.
    Μιλάμε για το ίδιο Red 1 που έχει τιμή καταλόγου 66,6€/μήνα και δίνει 2.5 GB και 1500 λεπτά;

  6. #51
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.319
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Δεν είναι πιά τόσο χαμηλές οι τιμές για αυτά τα προγράμματα, ούτε μπορεί πλέον να πάρει αυτές τις τιμές όποιος θέλει, αλλά ας επανέλθουμε στο θέμα, που αφορά τη Cyta.

  7. #52
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.544
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι πιά τόσο χαμηλές οι τιμές για αυτά τα προγράμματα, ούτε μπορεί πλέον να πάρει αυτές τις τιμές όποιος θέλει, αλλά ας επανέλθουμε στο θέμα, που αφορά τη Cyta.
    Εγώ πάντως θα ήθελα μια απάντηση από αυτόν που με κατηγόρησε ότι δεν έχω επιχειρήματα.
    Δεν νομίζω ότι είναι off-topic μιας και αφορά τη σύγκριση των τιμών της Cyta με τις τιμές χώμα των άλλων.

  8. #53
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.594
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως θα ήθελα μια απάντηση από αυτόν που με κατηγόρησε ότι δεν έχω επιχειρήματα.
    Δεν νομίζω ότι είναι off-topic μιας και αφορά τη σύγκριση των τιμών της Cyta με τις τιμές χώμα των άλλων.
    Μάλλον εμένα λες
    Επιχειρήματα έχεις, νούμερα δεν δίνεις, αρα είναι στον αέρα

    Η ιστορία των MVNO είναι μία πονεμένη ιστορία στην Ελλάδα, λόγω ΕΕΤΤ και καρτελ κινητών
    Αν θέλεις να γίνεις MVNO, πληρώνεις χωρις λογική αυτά που θέλει το καρτελ, ή δεν παρέχεις mobile υπηρεσίες

    Η cyta επέλεξε να γίνει MVNO και πληρώνει αυτά που θέλει η voda, γιαυτό δεν έχει τιμές χώμα (νομίζω δεν έχει καν 4G, ποιός ξέρει τι ζήτησε η voda)

    Τόσο απλά

    Και κάποτε μπορεί να λειτουργήσει το ΕΣΑ (Εθνικό Σχέδιο Αριθμοδότησης) με τις υπηρεσίες που προβλέπονται εκεί μέσα, αν το καρτέλ το επιτρέψει στις τιμές και στις προμήθειες που θέλει.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #54
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε βλέπω για ποιο λόγο να ξεκινήσω από εκεί που θέλεις εσύ, ειδικά όταν είναι άσχετο με αυτό που έγραψα.

    Και όχι, νούμερα δεν έχω, εσύ έχεις;
    Αυτό που βλέπω είναι ότι βάζει 10€ κάρτα η μάνα μου στο F2G και παίρνει 1 GB δώρο, 200 λεπτά προς όλους από πακέτο, επιπλέον 100 λεπτά προς Wind/Q, και της μένουν και κάπου 4€ υπόλοιπο.
    Παλαιότερα πλήρωνε κοντά 30€ το μήνα μόνο για 150 ή 200 λεπτά προς όλους.
    Συμπέρασμα => τα συμβόλαια επιδοτούν τα καρτοκινητά.
    λιγο οφτοπικ, αλλα ο lewton μου δινει την ευκαιρια να το πω:
    Προφανώς η μάδερ δεν πρόλαβε το f2g που έδινε και 300 λεπτά προς όλους. Οπότε ανακεφαλαιώνοντας να τονισω πως προσωπικά με 10€ το μήνα στο f2g έχω:
    - 300 λεπτά προς όλους
    - 500MB (ήταν 1GB, αλλά το μείωσαν)
    - 1500 λεπτά προς 3 αριθμούς γουιντ (magic numbers)
    +log n win κάθε βδομάδα που είναι είτε 150ΜΒ (πλέον 300ΜΒ εδώ και λίγες μέρες) είτε 20λεπτά προς όλους είτε 30 λεπτά προς γουιντ/q, είτε 20 sms προς όλους, είτε 30SMS προς wind/q.

    + ότι σου μένουν τα 8,80 (καπου εκει) στην κάρτα για αγορά ενός επιπλέον πακέτου 300 λεπτά προς όλους + 500ΜΒ (8,5€) ή κάποιο άλλο πακέτο από τα πολλά διαθέσιμα.

    Άρα 600 λεπτά προς όλους + 1 Giga + τα εβδομαδιαία log n win δώρα ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΜΟΝΟ 10€ το μήνα. Θενξ γουιντττττ, για ποιο λογο να αφησω αυτο το πακετο, για ποιο λογο να επιλεξει καποιος συμβολαιο ειναι παντοτινη μου απορία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dimitris_80 : 08-06-17 στις 12:44.

  10. #55
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.544
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λιγο οφτοπικ, αλλα ο lewton μου δινει την ευκαιρια να το πω:
    Προφανώς η μάδερ δεν πρόλαβε το f2g που έδινε και 300 λεπτά προς όλους. Οπότε ανακεφαλαιώνοντας να τονισω πως προσωπικά με 10€ το μήνα στο f2g έχω:
    - 300 λεπτά προς όλους
    - 500MB (ήταν 1GB, αλλά το μείωσαν)
    - 1500 λεπτά προς 3 αριθμούς γουιντ (magic numbers)
    +log n win κάθε βδομάδα που είναι είτε 150ΜΒ (πλέον 300ΜΒ εδώ και λίγες μέρες) είτε 20λεπτά προς όλους είτε 30 λεπτά προς γουιντ/q, είτε 20 sms προς όλους, είτε 30SMS προς wind/q.

    + ότι σου μένουν τα 8,80 (καπου εκει) στην κάρτα για αγορά ενός επιπλέον πακέτου 300 λεπτά προς όλους + 500ΜΒ (8,5€) ή κάποιο άλλο πακέτο από τα πολλά διαθέσιμα.

    Άρα 600 λεπτά προς όλους + 1 Giga + τα εβδομαδιαία log n win δώρα ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΜΟΝΟ 10€ το μήνα. Θενξ γουιντττττ, για ποιο λογο να αφησω αυτο το πακετο, για ποιο λογο να επιλεξει καποιος συμβολαιο ειναι παντοτινη μου απορία.
    Συμπέρασμα: ο κακομοίρης που πληρώνει πάνω από διπλάσια για τις ίδιες παρχοές στο συμβόλαιό του επιδοτεί τους καρτοκινητούς.

  11. #56
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμπέρασμα: ο κακομοίρης που πληρώνει πάνω από διπλάσια για τις ίδιες παρχοές στο συμβόλαιό του επιδοτεί τους καρτοκινητούς.
    Πώς βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα, αν δεν ξέρεις αν στον καρτοκινητή έχουν κέρδος ή όχι;

    Λέει ο φίλος ότι έχει ένα Χ πακέτο (καρτοκινητής) προς 10€. Αν ο πάροχος δεν μπαίνει μέσα, πώς βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα;
    Αλλά ακόμη και αν μπαίνει μέσα από τον συγκεκριμένο χρήστη, πώς γνωρίζεις ότι στο σύνολο των χρηστών καρτοκινητής δεν έχει όφελος;

    Είναι σα να λες ότι αφου κέρδισα στο καζίνο, τρέχει το καζίνο με χασούρα.

  12. #57
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.594
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμπέρασμα: ο κακομοίρης που πληρώνει πάνω από διπλάσια για τις ίδιες παρχοές στο συμβόλαιό του επιδοτεί τους καρτοκινητούς.
    Οτι πεις.
    Και τα συμβόλαια, μέσα μπαίνουν
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #58
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Φίλος μου είναι στην Γαλλία από 05/08, έχει CYTA Συμβόλαιο (δεν ξέρω το πρόγραμμα) που του δίνει 1500mb. Προχθές, έχοντας καταναλώσει τα 500mb σε περιαγωγή του ήρθε SMS
    EXETE ΦTAΣEI TO OPIO XPHΣHΣ ΔEΔOMENΩN (MB) KATA THN ΠEPIAΓΩΓH. ΓIA NA ΣYNEXIΣETE TH XPHΣH, ΣTEIΛTE NAI ΣTO 1260, ΔIAΦOPETIKA H YΠHPEΣIA ΘA ΔIAKOΠEI ΠPOΣΩPINA
    Επειδή είναι λίγο άσχετος γενικότερα, δεν απάντησε στο μήνυμα οπότε πλέον δεν έχει άλλα δεδομένα.

    Ξέρει κανείς αν παίζουν τυχόν χρεώσεις; Σε περιαγωγή είναι στον πάροxο SFR (αυτό βλέπει, δεν ξέρω/ξέρει αν ειναι παροχος στην Γαλλία)
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  14. #59
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.544
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε περιαγωγή είναι στον πάροxο SFR (αυτό βλέπει, δεν ξέρω/ξέρει αν ειναι παροχος στην Γαλλία)
    Let me Google that for you: http://lmgtfy.com/?q=sfr.

  15. #60
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Let me Google that for you: http://lmgtfy.com/?q=sfr.
    Ναι, ξέρω να το κάνω,σε ευχαριστώ για την υπόδειξη :P απλά το ανέφερα έτσι για την υπόθεση σχετικά με το όριο περιαγωγής
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-17, 19:12
  2. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-17, 20:45
  3. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-17, 22:26
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-17, 00:14
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-16, 03:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας