Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 126
  1. #16
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STAVROS7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nικοφόρε έλεγα να πάω με τον νόμιμο τρόπο,μη τυχόν και λειτουργήσει!Δηλαδή Mητρώο 11,αναφορά στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων κτλ...Αλλά τι να λειτουργήσει εδώ στην Μπανανία!
    μπραβο πολυ ωραια, και εγω ειχα στειλει email στην voda γιατι ολο αυτοι ενοχλουν, ειμαι στο μητρωο 11 και σε σταθερο και στο κινητο παλι δεν πτοουνται!
    η λυση που εκανες ειναι απλα η κορυφαια! respect!

  2. #17
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ κατά περιόδους επειδή γεμίζει η λίστα σβήνω καμιά 20ριά αριθμούς τυχαίους και ξαναπροσθέτω καθώς έρχονται
    Εγώ στο Panasonic που έχω,γέμισα την λίστα με τους 100 αριθμούς αλλά δεν γουστάρω να σβήνω κάποιους για να βάζω κάποιους άλλους.Θέλω απλά...να χωράει κι άλλους!
    Γι'αυτό και πήρα αυτήν την συσκευή.

    Το πρόβλημα που βρίσκω είναι η δυσκολία αν μπει κάποιος αριθμός κατά λάθος να τον βγάλεις. Όπως και ότι δεν έχει τρόπο να βλέπεις τη λίστα των μπλοκαρισμένων.
    Αν μπει κάποιος αριθμός κατά λάθος στην Block List και εσύ επιθυμήσεις να τον αφαιρέσεις είναι πολύ εύκολο.Από την Panasonic συσκευή σου πληκτρολογείς **6# αριθμός #
    Τώρα το να βάλεις By Accident που λέμε κάποιoν στην Block List,χωρίς να το γνωρίζεις και κατ'επέκταση να τον έχεις μπλοκαρισμένο χωρίς να το ξέρεις,είναι πάρα πολύ δύσκολο να συμβεί.
    Αφενός γιατί πρέπει να πατήσεις το μικροσκοπικό κουμπάκι του Blocker το οποίο δεν γίνεται να το πατήσεις κατά λάθος.Ή από το Panasonic σου να πατήσεις,ενώ μιλάς με τον αριθμό αυτό : #2 .Που και πάλι είναι απίθανο να συμβεί αυτό.
    Σχετικά με την μη ορατότητα της λίστας των μπλοκαρισμένων,εμένα δεν με ενδιαφέρει να σου πω την αλήθεια.Δεν υπάρχει λόγος να βλέπω τους μπλοκαρισμένους μου αριθμούς από την στιγμή που δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να συμπληρωθεί η λίστα των 1.000 αριθμών που μου επιτρέπεται από την συσκευή.Άρα τι νόημα έχει να τους βλέπω?Αφού δεν πρόκειται ΠΟΤΕ όποιος μπει στην συγκεκριμένη λίστα,να εξέλθει και από αυτήν!

    Παρόλα αυτά,έχει βγει και το κορυφαίο μοντέλο από την συγκεκριμένη εταιρεία,που έχει και οθόνη αλλά και εύκολο τρόπο να σβήνεις αριθμούς που έχουν εισέλθει στην λίστα,αν το επιθυμείς.Φυσικά δείχνει όλους τους αριθμούς τους μπλοκαρισμένους στην οθόνη του! Εσένα Jap θα σου έκανε αυτό εδώ.Άλλα έχει την διπλάσια τιμή από το δικό μου.Στα 66€ μαζί με μεταφορικά από Αγγλία!

  3. #18
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! ευχαριστουμε για την ενημερωση, εγω εκανα blocking για το σταθερο στο linksys SPA 3102 (voip router για χρηση με asterisk) αλλα μπορει να παρει μονο 8 νουμερα! βεβαια ακομα δεν τα εχω γεμισει!, αλλα αυτη η συσκευη τα σπαει. Δυστυχως οι αρχες προστασιας δεδομενων ειναι μονο για τα λογια....
    γιατι να χαλιεσαι λοιπον οταν εχει τετοιες συσκευες και βρισκεις την υγεια σου?
    για οσους βεβαια δουλευουν με asterisk γινεται και εκει αλλα αν δουλευεις κονσολα οπως εγω ειναι μεγαλη μανουρα, οποτε καλυτερα μια ευχρηστη ειδικη συσκευη.
    Τα feauture codes δεν παιζουν σε κονσολατο asterisk? *30XXXXXXXXXX για μπλοκαρισμα συγκεκριμενου αριθμου και *32 για μπλοκαρισμα του τελευταιου καλουντα.

  4. #19
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Στα υπόψιν

    Μοναδικό σχόλιο για αυτό:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STAVROS7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφενός γιατί πρέπει να πατήσεις το μικροσκοπικό κουμπάκι του Blocker το οποίο δεν γίνεται να το πατήσεις κατά λάθος.
    Φαίνεται δεν έχεις παιδιά στο σπίτι, αν αποκτήσεις κρύψε το καλά το μαραφετι και προσθήκη μόνο από το τηλέφωνο με το #2.
    hnesne

  5. #20
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα υπόψιν

    Μοναδικό σχόλιο για αυτό:


    Φαίνεται δεν έχεις παιδιά στο σπίτι, αν αποκτήσεις κρύψε το καλά το μαραφετι και προσθήκη μόνο από το τηλέφωνο με το #2.
    Δεν το έχω στο σπίτι ρε συ,στο Κομμωτήριο με ενοχλούν!Τα παιδάκια δεν έχουν πρόσβαση στον χώρο αυτό!!

  6. #21
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STAVROS7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 66€ μαζί με μεταφορικά από Αγγλία!
    Ε, δεν είναι και κανένα τρελό ποσό, γι' αυτά που κάνει.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  7. #22
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα feauture codes δεν παιζουν σε κονσολατο asterisk? *30XXXXXXXXXX για μπλοκαρισμα συγκεκριμενου αριθμου και *32 για μπλοκαρισμα του τελευταιου καλουντα.
    καλησπερα, δεν το γνωριζω αυτο, γνωριζω πολυ βασικα πραγματα τα αρχεια .conf πως τα φτιαχνω με εναν μπουσουλα ομως και πολυ βασικες εντολες της κονσολας του.
    αμα ξερεις κατι συγκεκριμενο πες μου να το δω. Thanks!
    βρηκα αυτο τωρα αλλα δεν το καταλαβαινω πως το γραφω στο .conf

    Κώδικας:
    https://gist.github.com/warewolf/58dc06bbe0548f75c8a2
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-06-17 στις 17:47.

  8. #23
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ πλάκα-πλάκα σκέφτομαι να παραγγείλω το φτηνό κινέζικο - έχει και 1500 καταχωρήσεις και lcd κομπλέ.
    hnesne

  9. #24
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, δεν το γνωριζω αυτο, γνωριζω πολυ βασικα πραγματα τα αρχεια .conf πως τα φτιαχνω με εναν μπουσουλα ομως και πολυ βασικες εντολες της κονσολας του.
    αμα ξερεις κατι συγκεκριμενο πες μου να το δω. Thanks!
    Τι να σου πω και εγω δεν ειμαι τοσο γνωστης αλλα θα προσπαθησω να εξγησω.

    Στο freepbx που εχω εγω, εχω το blacklist module το οποιο φτιαχνεις μια λιστα απο το gui απο αριθμους που θελεις να μπολοκαρεις. Υπεθεσα οτι και εσυ αυτο χρησιμοποιουσες αλλα σε κονσολατο asterisk. Τα feuture codes απλα μας βοηθαν να χειριστουμε το κεντρο μας απο τα τηλεφωνα μας. Και ετσι απο defalut με το *30 μπορουμε να μπλοκαρουμε εναν αριθμο που θα δωσουμε αμεσως μετα ενω με το *32 μπλοκαρουμε τον τελευταιο που μας καλεσε χωρις να ασχοληθουμε με το κεντρο μεσω υπολογιστη.

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Μπορει στο γραφικο να ειναι αλλιως, εγω τον τρεχω σε εναν linux nas server τυπου Qnap και τον δουλευω απο κονσολα, αν και εχει και app για ενα διαφορετικο ομως γραφικο απο το freepbx.
    γινεται ετσι https://gist.github.com/warewolf/58dc06bbe0548f75c8a2
    αλλα δεν καταλαβαινω πως πρεπει να το γραψω ακριβως μεσα στο .conf αρχειο. Θα το ψαξω παντως ευχαριστω!

  11. #26
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πλάκα-πλάκα σκέφτομαι να παραγγείλω το φτηνό κινέζικο - έχει και 1500 καταχωρήσεις και lcd κομπλέ.
    Λογικά και αυτό θα κάνει την δουλειά του!!!Και αν δεις πως δεν σου κάνει,δεν θα έχεις χάσει και κανά τρελό ποσό!
    Εγώ απλά έκανα ένα Review το δικό μου και να τονίσω πως δουλεύει 100% σε όλα όσα υπόσχεται καθώς υπάρχει έντονη δυσπιστία και δικαιολογημένη εν μέρει!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, δεν είναι και κανένα τρελό ποσό, γι' αυτά που κάνει.
    Εννοείται φίλε Cranky!Έχω ρίξει πολλά βρισίδια εγώ με τα διαφημιστικά και ξέρω από πρώτο χέρι πως η ψυχική ηρεμία είναι ανεκτίμητης αξίας!


    ** Πέρα από το 13888 που μπλόκαρα σήμερα,δούλεψε και το Built In του Panasonic.Μπλόκαρε έναν αριθμό (από τους 100 που έχει μέσα).
    Αλλά ήθελα να έριχνα άκυρο και σε κανέναν άλλο!Φαντάζεστε τώρα που ενισχύθηκα με τον Blocker να σταματήσουν τα διαφημιστικά?Θα ξενερώσω!Χα χα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος STAVROS7 : 06-06-17 στις 21:43.

  12. #27
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Να είσαι καλά ρε STAVROS7 έσωσες πολύ κόσμο να ξέρεις.

    Για μένα το ιδανικό θα είναι μέσω ιντερνετ να ενημερώνετε μια βάση με τους spam αριθμούς και να γίνονται αυτόματα block.

    Ένα ωραίο project που είδα είναι αυτό



    αλλά ανεβάζει το κόστος

  13. #28
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Aυτό θα ήταν ευχής έργον!Να ενημερώνεται αυτόματα με 1000άδες αριθμούς και αυτόματα να γίνονται Block!
    To μηχάνημα αυτό που έχει έδρα την Αγγλία αν δεν κάνω λάθος,έχει 5.000 προφορτωμένους αριθμούς από Telemarketers!Και σου επιτρέπει να βάλεις άλλους 1.500 Μanually.Τουλάχιστον όμως έχει και 5.000 αριθμούς ήδη εγκατεστημένους.Αλλά είναι Αγγλικοί αριθμοί!
    Ρε κανάς Έλληνας να φτιάξει μια ρημαδοσυσκευή η οποία σε εβδομαδιαία βάση να ενημερώνεται μέσω Net με νέες καταχωρήσεις και να παρέχει παράλληλα και δυνατότητα πρόσθεσης νέων αριθμών,δεν υπάρχει???
    Έτσι ώστε και τα λεφτά να τα δίνουμε στην Ελληνική οικονομία αλλά και την δουλειά μας να την κάνουμε σωστά!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος STAVROS7 : 07-06-17 στις 12:21.

  14. #29
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Περιοχή
    ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21696/3650
    ISP
    OTEnet S.A.
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΕΥΦΗΜΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 20.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να είσαι καλά ρε STAVROS7 έσωσες πολύ κόσμο να ξέρεις.

    Για μένα το ιδανικό θα είναι μέσω ιντερνετ να ενημερώνετε μια βάση με τους spam αριθμούς και να γίνονται αυτόματα block.
    Κάπου θα πρέπει να υπάρχει και μηχανισμός επικύρωσης.
    Με το που γίνει ευρέως γνωστό το σύστημα, θα πηγαίνει ο Α και θα κάνει μπλοκ τον ανταγωνιστή του, Β, γιατί απλά θα μπορεί.
    Το πρώτο που μου έρχεται στο νου είναι 2η βάση με πχ. επιβεβαιωμένους μη καταχρηστικούς αριθμούς (global whitelist).
    Ενδιαφέρον πρότζεκτ.

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G4b1t Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου θα πρέπει να υπάρχει και μηχανισμός επικύρωσης.
    Με το που γίνει ευρέως γνωστό το σύστημα, θα πηγαίνει ο Α και θα κάνει μπλοκ τον ανταγωνιστή του, Β, γιατί απλά θα μπορεί.
    Το πρώτο που μου έρχεται στο νου είναι 2η βάση με πχ. επιβεβαιωμένους μη καταχρηστικούς αριθμούς (global whitelist).
    Ενδιαφέρον πρότζεκτ.
    Και η ΑΠΔΠΧ το βλέπει με ενδιαφέρον , αλλά και οι καημένοι οι δικηγόροι, πχ με τι δικαίωμα θα μπλοκάρει κάποιος κάποιον που έχει κανονικά άδεια απο το κράτος να κάνει αυτό που κάνει;

Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά trackball για χρήση σε σταθερό
    Από mplamplampla στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-17, 12:35
  2. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-17, 05:24
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-17, 21:36
  4. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 08:22
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-16, 00:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας