καλημερα σε ολους. Εχω το εξης προβλημα Συνδεω ασυρματα το Extender TP-LINK WA830RE με το Router μου που ειναι το TP-LINK TD-W8960N. Ολα καλα μεχρι εδω
Κανουν την επαφη και συνδεονται Στο κυριως Router εχω δωσει ονομα Home και στο Extender Home2
Mολις συνδεω καποια συσκευη ασυρματα στο Extender ναι μεν συνδεεται επανω του κανονικα αλλα δεν εχει προσβαση στο ιντερνετ παντα
Τις περισσοτερες φορες δεν εχει, ενω καποιες αλλες (σπανιες), δουλευει κανονικα.
Με εχει τρελλανει και δεν μπορω να βρω τι φταιει. Κυριως με εχει τρελλανει οτι καποιες λιγες φορες δουλευει και τις περισσοτερες οχι Καμμια ιδεα?

- - - Updated - - -

Το ελυσα το προβλημα Καμμια φορα οταν κολλαει το μυαλο ειναι αστα να πανε Απλα πραγματα φαινονται βουνο
Λοιπον εκει που ειχα βαλει το Extender επαιρνε μεν σημα απο το Router, αλλα ηταν ασθενες, και μαλιστα καποιες στιγμες μεταβαλλομενο.
οποτε λογικα μολις συνδεοτανε καποια συσκευη στο Extender ειχε ηδη να αντιμετωπισει το χαμηλο σημα του router συν την απωλεια που υποθετω θα εχουν οι 2 συσκευες στην επικοινωνια αναμεσα τους, αρα δεν ειχε πρακτικα συνδεση.
Το οτι καποιες (σπανιες) φορες συνδεοτανε μαλλον οφειλετε στη μεταβολη που ειχε το σημα αναμεσα στις 2 συσκευες.
Μολις το μετακινησα 1,5 μετρο πιο κοντα στο router σηκωθηκε αρκετα το σημα αναμεσα στις 2 συσκευες και το προβλημα λυθηκε αυτοματως
Αλλα ας το αφησουμε το post μηπως αντιμετωπισει και κανενας αλλος αυτο το χαζο προβλημα